• امروز دوشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۷
  • ۱۰ ذو القعدة ۱٤۳٩
  • Mon 23 Jul 2018دوشنبه ، ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۷
آتش‌سوزی در انبار ۱۰هزار متری محل نگهداری چوب
جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت:«‌ساعت22:30شنبه شب، آتش‌سوزی گسترده‌ای در انبارهای چوب در چهاردانگه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اعلام شد.
این منطقه خارج از حوزه استحفاظی شهرداری و آتش‌نشانی تهران بود اما با توجه به اینکه همکاران ما نیاز به کمک داشتند نیرو و تجهیزات اعزام شد و 6 ایستگاه با چندین دستگاه تانکر آب و خودروهای فوماتیک که از خودروهای تخصصی هستند به محل حادثه که عوامل آتش‌نشانی چهاردانگه در آنجا حضور داشتنداعزام شدند»‌‌.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه محل حادثه یک ملک محصور به وسعت ۱۰ هزار متر مربع بود افزود: بخش اعظمی از این ملک با مقدار زیادی چوب ، تخته و به‌خصوص قالب‌های چوبی که به صورت ناایمن روی هم چیده شده بودند، پوشیده شده بود و در بخش‌هایی ارتفاع چوب‌های روی هم به حدودچهار، پنج متر می‌رسید.

وی ادامه داد: زمانی که آتش نشانان‌به محل رسیدند، تاحدودی تمام بخش‌ها شعله‌ور بود و این در حالی بود که اطراف محوطه تعداد زیادی کارگاه و سوله مسقف وجود داشت که بیشتر آن‌ها در کار چوب بری، مبل‌سازی و نگهداری فوم، ابر و اسفند بودند؛ به طوری‌که آتش به سرعت در حال سرایت به کارگاه‌ها بود و اگر آتش به بخش‌های مسقف می رسید، صد‌در‌صد عملیات با سختی‌های خاص خودش مواجه می‌شد.

ملکی با اشاره به اینکه ارتفاع آتش بسیار زیاد بود، گفت: در بعضی از بخش‌ها ارتفاع شعله‌های آتش به بیش از 10متر یعنی ارتفاع یک ساختمان سه طبقه می‌رسید و شدت حرارت آتش به حدی بود که در بعضی از بخش ها نزدیک شدن به آن کار بسیار مشکلی بود. آتش نشانان با وجود تمام دشواری ها ، عملیات را آغاز کردند و آتش را تحت کنترل درآوردند.

خوشبختانه از سرایت به اطراف و سوله‌ها و کارگاه‌های مجاور جلوگیری شد.سخنگوی سازمان آتش نشانی در مورد خسارات این حادثه گفت: این آتش سوزی نیز مانند حوادث مشابه خسارت مالی زیادی به همراه داشت اما خوشبختانه مصدومیت حادی رخ نداد. ملکی با اشاره به اینکه آتش‌نشانان تهرانی ساعت3:58 محل را ترک کردند گفت: با اتمام کار آن‌ها محل برای لکه گیری و انجام مراحل پایانی و همین‌طور بررسی علت حادثه، تحویل عوامل آتش نشانی چهاردانگه شد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - آتش سوزی - انبار 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP