• امروز دوشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۷
  • ۱۰ ذو القعدة ۱٤۳٩
  • Mon 23 Jul 2018شنبه ، ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۸:۱۲
گیشه «دنیای ژوراسیک» از یک میلیارد دلار گذشت
فیلم سینمایی «دنیای ژوراسیک: قلمرو ساقط شده» رسماً به باشگاه فیلم‌های میلیاردی پیوست.
، فیلم سینمایی «دنیای ژوراسیک» رسماً به باشگاه فیلم‌های میلیاردی پیوست. پنجمین فیلم از مجموعه ژوراسیک، سی و پنجمین فیلم تاریخ است که فروش آن از مرز یک میلیارد دلار می‌گذرد.

«دنیای ژوراسیک: قلمرو ساقط شده» به سری قبلی خود «دنیای ژوراسیک2015» که با 1 میلیارد و 700 میلیون دلار عضو باشگاه میلیاردی شد و به نمایش خود پایان داد، ملحق می‌شود.

این فیلم در سینماهای آمریکای شمالی به رقم 304 میلیون و 800 هزار دلار و در سینماهای جهان به رقم 700 میلیون و 700 هزار دلار رسید. کمپانی یونیورسال که این فیلم را تولید کرده با این موفقیت هفتمین رکورد عضویت باشگاه فیلم‌های میلیاردی را برای خود ثبت کرد.

فیلم «دنیای ژوراسیک: قلمرو ساقط شده» از جنبه زمان داستان چهار سال پس از داستان سری قبلی «دنیای ژوراسیک» اتفاق می‌افتد که در آن دو شخصیت «کریس پرَت» و «برایس دالِس» در تلاش هستند تا دایناسورهای باقیمانده در جزیره «نوبلار» را قبل از فوران آتش‌نشان و نابودی آنها، نجات دهند.

«بی‌دی وانگ» و «جف گلدبلوم» نقش‌های خود را طبق سری‌های قبل تکرار کردند اما در این سری هنرپیشگانی همچون «رِیف اسپال»، «جاستیس اسمیت»، «دنیِلا پینِدا» و «جیمز کراموِل» به مجموعه جدید ملحق شدند. «جِی اِی بایونا» کارگردانی و «کالین ترِوورو» و دِرِک کانِلی» نویسندگی آن را برعهده داشتند. ضمن اینکه مدیریت تولید این پروژه کسی نبود جز «استیون اسپیلبرگ».
کلمات کلیدی: چندثانیه - گیشه - دنیای زوراسسیک 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP