• امروز سه‌شنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  • ۷ صفر ۱٤٤۰
  • Tue 16 Oct 2018
رئیس جمهور گفت: با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد. حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از استادان دانشگاه های کشور، با قدردانی از حمایت ها و ارائه دیدگاه ها و طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور برای کاستن از مشکلات اقتصادی، بر ضرورت تقویت امید در جامعه برای شکست دشمنان در جنگ روانی و اقتصادی تأکید کرد. وی اظهار داشت: این دوران به رغم دشواری های آن، سپری خواهد شد و با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد. آقای روحانی با تاکید بر اینکه "به آینده بهتر، بسیار امیدوارم"، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور ، گفت: بی تردید تمام شرکت کنندگان...


از ساعاتی پیش در شبکه های اجتماعی خبر فوت جمشید مشایخی دست به دست می شود. سام مشایخی، پسر استاد مشایخی: بعد از این پیگیر شکایت از منتشر کنندگان این اخبار جعلی می‌شویم.


خسرو کفیلی- انتخابات کنفدراسیون وزنه داری آسیا درحالی آذر ماه سال جاری دردوحه قطر برگزار می شود که هنوز فدراسیون وزنه برداری اسامی نامزدهای ایرانی را برای تصدی پست هایی در این کنفدراسیون اعلام نکرده است. درحال حاضر حسین رضازاده تنها نماینده ایران در هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بشمار می رود و دیگر نماینده ای از کشورمان در این کنفدراسیون عضویت ندارد. رضازاده در پاسخ به این سووال که آیا بار دیگر قصد داردخودرا نامزد تصدی این پست کند اظهارداشت : دوماه دیگر انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا برگزار خواهدشد ومسوولان فدراسیون وزنه برداری باید نامزدهای ایرانی را تا آن زمان معرفی کنند. وی افزود: حضور دوباره من در هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بستگی به فدراسیون وزنه برداری دارد که مرا کاندیدا کند یا نه. عضو هیات...


خسروکفیلی- زانوی مصدوم سعید علی حسینی دارنده مدال نقره رقابتهای جهانی آمریکا نیازی به جراحی ندارد. عزیز علی حسینی پدرسعید با بیان این مطلب اظهارداشت :مصدومیت سعید از ناحیه زانو که موجب شد او اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران را ترک کند به حدی نیست که نیازی به جراحی داشته باشد. او سال گذشته زانوی خود را به تیغ جراحان سپرده بود واکنون مصدومیتش به حدی نیست که بار دیگر جراحی کند. وی افزود :پزشکان عنوان کردند که این مصدومیت با اندکی استراحت و فیزیوتراپی برطرف خواهدشد واوبزودی به صحنه رقابتهای این رشته ورزشی بازخواهد گشت. علی حسینی درادامه گفت: سعید هم اکنون ضمن انجام فیزیوتراپی به تمرینات بدنسازی می پردازد و هیچ نگرانی نسبت به تشدید آسیب دیدگی اش وجودندارد. او در باره زمان بازگشت سعید به صحنه رقابتهای این رشته ورزشی به ویزه حضوردر...


رئیس سابق یکی از شعبه های بانک تجارت در مشهد که از حدود یک سال قبل به اتهام اختلاس میلیاردی با سندسازی های صوری تحت تعقیب پلیس قرار داشت با صدور دستورات ویژه ای از سوی سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان رضوی و پیگیری های شبانه کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی، در چنگ قانون گرفتار شد. رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی درحالی که به گوشه‌هایی از فعالیت های کارآگاهان پلیس آگاهی اشاره می کرد از دستگیری عامل اختلاس میلیاردی خبر داد و در تشریح این ماجرا گفت: حدود یک سال قبل، بخش های نظارتی بانک تجارت با بررسی اسناد و مدارک یکی از شعبه های این بانک، متوجه سندسازی برای تسهیلات چند صد میلیونی و برداشت های غیرقانونی با شیوه های مختلف شدند که رقم های آن از یک میلیارد تومان نیز فراتر رفته بود! سرهنگ کارآگاه حسین بیات مختاری افزود: پس از آن که ماجرای...


دوشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۴:۰۶
نگاه تبعیض آمیز وزارت علوم به نیمه حضوری‌ها
نگاه تبعیض آمیز وزارت علوم به نیمه حضوری‌هابراساس تازه‌ترین مصوبه هیات مرکزی جذب وزارت علوم، دارندگان مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری در تراز مناسب برای عـضویت هـیأت علمی ارزشیابی نمی‌شوند؛ مصوبه ای که ده ها هزار دانش آموخته این شیوه آموزشی را در حیرتی عجیب فرو برده است.
این تصمیم هیأت مرکزی جذب وزارت علوم به دلیل کثرت متقاضیان با مدارک حضوری از دانشگاه‌های معتبر ابلاغ شده و برطبق آن دارندگان مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری از اولویت رسیدگی برخوردار نخواهند بود.

البته این هیأت برای اعضای هیأت علمی مشمول این مصوبه که درخواست تبدیل وضعیت می‌دهند یک تخفیف در نظر گرفته و با ادامه خدمت این اعضا به صورت پیمانی و با درخواست خودشان موافقت کرده است که این تخفیف کمک چندانی به وضعیت این مشمولان نمی‌کند و با اجرای این مصوبه امکان کسب رتبه‌های علمی دانشگاهی توسط این اساتید از بین می‌رود.

ناگفته نماند که مصوبه عدم ارزشیابی مدارک تحصیلی اعضای هیأت علمی که در دانشگاه‌های نیمه حضوری و غیرحضوری تحصیل کرده اند درحالی انجام می‌شود که هم اکنون چندین هزار نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های مختلف دانشگاهی و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دارند و این مصوبه حجم زیادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را فرامی گیرد.

اما موضوعی که با انتشار این مصوبه موجب نارضایتی اعضای هیأت علمی با مدرک نیمه حضوری و غیرحضوری شده این است که درزمان انتخاب رشته و حتی ثبت نام در دانشگاه‌هایی که چنین دوره‌هایی را برگزار می‌کنند حرفی از کم بودن اعتبار مدرک این دانشگاه‌ها نسبت به مدارک سایر دوره‌ها از جمله روزانه و شبانه و ... و همچنین عدم ارزشیابی این مدارک زده نشده است.

درواقع هیچ توضیحی در دفاتر انتخاب رشته سازمان سنجش و همچنین اظهارات مسئولان این سازمان یا وزارت علوم درباره ارزش مدارک دوره‌های مختلف داده نشده است و همین موضوع موجب شده که این دوره‌ها همواره مورد استقبال متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر واقع شود زیرا این دوره‌ها اغلب از سوی دانشگاه‌های معتبری، چون علامه، امیر کبیر و ... برگزار می‌شود و متقاضیانی که رتبه لازم برای تحصیل در دوره روزانه یا شبانه این دانشگاه‌های مطرح را ندارند، اقدام به تحصیل در دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری این دانشگاه می‌کنند.

نگاه تبعیض آمیز هیأت مرکزی جذب هیأت علمی به مدرک فارغ التحصیلان دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری درشرایطی است که در تازه‌ترین نامه وزیرعلوم، تحقیقات فناوری به رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، ارزش تمامی مدارک با یکدیگر برابراست.

براساس نامه‌ای که هفتم خرداد ماه سالجاری منصورغلامی به جمشید انصاری نوشت، مدارک تحصیلی تمام دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی، روزانه، شبانه، و نوبت دوم، حضوری، نیمه حضوری و الکترونیکی در مقاطع، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری از حیث ارزش تحصیلی دارای اعتبار یکسان شناخته شده اند.

برهمین اساس اعضای هیأت مرکزی جذب وزارت علوم باید به این سوالات پاسخ دهند که دلیل نگاه تبعیض آمیز به دارندگان مدارک دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری نسبت به دارندگان سایر دوره‌ها چیست؟ آیا بالابودن حجم متقاضیان تحصیل کرده در دوره‌های روزانه دلیل محکمی است تا فارغ التحصیلان دوره‌های غیرحضوری و نیمه حضوری از ادامه پیشرفت بازبمانند؟

اگر ارزش مدرک فارغ التحصیلان این دوره‌ها کمتر از دوره‌های دیگر است چرا تکنون تذکری به دانشجویان این دوره‌ها داده نشده است؟

همچنین این هیأت چگونه پاسخگوی فارغ التحصیلان مقطع دکتری و همچنین ارشد دوره‌های غیرحضوری و نیمه حضوری خواهد بود که به امید حضور در هیأت علمی دانشگاه‌ها اقدام به ادامه تحصیل و خرج هزینه‌های هنگفت کرده اند؟

البته ناگفته نماند که از سال‌های گذشته درباره ارزش مدارک تحصیلی دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاه‌های خارج از کشور به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه‌ها هشدار داده شده بود، اما تاکنون درباره ارزش و اعتبار مدارک تحصیلی دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاه‌های داخلی هشداری، رسانه‌ای نشده بود.

دراین شرایط و با توجه به عدم آگاه سازی وزارت علوم درباره ارزش و اعتبار مدارک دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری به دانشجویان و فارغ التحصیلان این دوره ها، اعضای هیأت مرکزی جذب باید هرچه سریعتر به این نگاه تبعیض آمیز پایان دهند و یا اینکه اجرای این مصوبه را ازسال بعد و با قید این تبصره در دفاتر انتخاب رشته سازمان سنجش آغاز کنند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - نگاه تبعیض- وزارت علوم 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP