• امروز چهارشنبه ، ۲۱ آذر ۱۳۹۷
  • ٥ ربيع الثاني ۱٤٤۰
  • Wed 12 Dec 2018
رئیس هیات روابط پارلمان اروپا با ایران گفت: اتحادیه اروپا در حال حاضر با هدف مقابله با تحریم‌های آمریکا در نظر دارد سازوکار ویژه مالی برای ارتباط با ایران را هرچه زودتر نهایی کند. تاریا کرونبرگ رئیس هیات روابط پارلمان اروپا با ایران و وزیر پیشین کار فنلاند که به ایران سفر کرده، بعدازظهر امروز با غلامحسین شافعی دیدار کرد. فرصت‌های پیش روی همکاری ایران و فنلاند در دوران تحریم‌ها، همکاری شرکت‌های کوچک و متوسط ایران و اروپا، برجام و سازوکار ویژه مالی اروپا ( SPV) ازجمله مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این نشست بررسی شد. رئیس پارلمان بخش خصوصی ضمن اشاره به رویکرد فنلاندی‌ها در قبال توافق هسته‌ای قدرت‌های بزرگ با ایران و پس از آن برجام گفت: فنلاند در خصوص برجام موضع‌گیری اصولی را در پیش گرفته و ایران از مقام‌های این کشور به خاطر این حمایت تشکر می‌کند. شافعی...


وزیر امور خارجه گفت: بنده به‌عنوان وزیر امور خارجه می‌توانم بگویم که موشک هیچ‌گاه موضوع مورد مذاکره ایران با طرف‌های خود نبوده است. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه درباره تست اخیر موشکی گفت: بنده به‌عنوان وزیر امور خارجه می‌توانم اعلام کنم که موضوع موشک هیچ‌گاه مورد مذاکره نبوده و در قطعنامه ۲۲۳۱ هم درباره ممنوعیت آن برای جمهوری اسلامی ایران چیزی مورد تأیید و تصویب قرار نگرفته است. وی افزود: اساساً دکترین دفاعی ما مبتنی بر بازدارندگی و تدافعی است، نه تهاجمی و این مسئله را جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ خود ثابت کرده است. به گزارش تسنیم، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در یک مصاحبه، ضمن تأیید انجام تست موشکی، تأکید کرده است: ما تست‌های موشکی‌مان را انجام می‌دهیم و این کار اخیر هم تست مهمی بود. اولین...


سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران کارهای فنی در فدراسیون وزنه برداری را ازمدیریت این فدراسیون سخت تر دانست. کوروش باقری با اشاره به طرح جدید فدراسیون وزنه برداری مبنی بر کنار گذاشتن سرمربیان تیم های ملی وزنه برداری نوجوانان وجوانان ایران و بهره گرفتن از مربیان ادواری در این دو تیم و نظارت بر عملکرد این مربیان توسط دبیر فدراسیون اظهارداشت: امیدوارم که این طرح مسوولان فدراسیون وزنه برداری جواب بدهد که بعید می دانم . وی افزود: دوستان در فدراسیون وزنه برداری باید مشخص کنندکه چه کسی طراح برنامه های تمرینی دعوت شدگان به اردو و نظارت بر اجرای آن و از همه مهمتر چه کسی پاسخگوی شکست و یا پیروزی این تیم هاست. مطمئنا مربیان ادواری که درکادرهای فنی تیمهای ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان قرار می گیرند طراح تمرینات دعوت شدگان به اردو نخواهند...


سرمربی تیم ملی اسامی 35 بازیکن اولیه را جهت آماده باش برای اردوی نهایی تیم ملی و جام ملتهای آسیا اعلام کرد. لازم به توضیح است لیست پیوست، اسامی بازیکنان در لیست آماده باش بوده و اسامی بازیکنان نهایی برای مسابقات جام ملتهای آسیا روز شنبه 24 آذر اعلام خواهد شد. بر این اساس پس از اعلام اسامی نهایی بازیکنان در روز شنبه و حضور آنها در اردوی تیم ملی، کاروان ایران برای حضور در مسابقات جام ملتهای آسیا و اردوی قطر، دوشنبه آینده 26 آذر ماه تهران را به مقصد قطر ترک خواهد کرد. اسامی بازیکنان به این شرح است: دروازه بان ها: 1- علیرضا بیرانوند – پرسپولیس تهران 2- امیرعابدزاده – ماریتیمو پرتغال 3- محمدرشید مظاهری – ذوب آهن اصفهان 4- سید حسین حسینی – استقلال تهران 5- پیام نیازمند – سپاهان اصفهان مدافعان: 6- رامین رضائیان – الشحانیه قطر 7-...


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در جامعه ما میلیاردها تومان گم می شود، گفت: با اصلاح داده های کشور جامعه اصلاح می شود؛ مدیریت بدون داده و نظارت بی معنا است . مسعود پزشکیان، روز دوشنبه در پانزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت در دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: در جامعه هیچ کس مسئولیت پذیر و پاسخ گو نیست؛ در حالی که مسئولیت پذیری، اجرای درست مسئولیت و پاسخگویی از ارکان مهم مدیریت در هر ساختاری است. وی افزود: انتظار از دانشگاه صرفا تربیت نیروی انسانی نیست و روند تغییر و مدیریت باید از دانشگاه شروع شود. وزیر اسبق بهداشت با بیان این که اختیارات دانشگاه نباید محدود نشود، ادامه داد: دانشگاه باید بتواند خود را مدیریت کند و قوانین هیات امنا همچون قوانین مجلس باشد. مدیران ارشد این اختیارات را محدود کرده اند. وی گفت: آموزش های دانشگاهی صرفا...


دوشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۴:۰۶
نگاه تبعیض آمیز وزارت علوم به نیمه حضوری‌ها
نگاه تبعیض آمیز وزارت علوم به نیمه حضوری‌هابراساس تازه‌ترین مصوبه هیات مرکزی جذب وزارت علوم، دارندگان مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری در تراز مناسب برای عـضویت هـیأت علمی ارزشیابی نمی‌شوند؛ مصوبه ای که ده ها هزار دانش آموخته این شیوه آموزشی را در حیرتی عجیب فرو برده است.
این تصمیم هیأت مرکزی جذب وزارت علوم به دلیل کثرت متقاضیان با مدارک حضوری از دانشگاه‌های معتبر ابلاغ شده و برطبق آن دارندگان مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری از اولویت رسیدگی برخوردار نخواهند بود.

البته این هیأت برای اعضای هیأت علمی مشمول این مصوبه که درخواست تبدیل وضعیت می‌دهند یک تخفیف در نظر گرفته و با ادامه خدمت این اعضا به صورت پیمانی و با درخواست خودشان موافقت کرده است که این تخفیف کمک چندانی به وضعیت این مشمولان نمی‌کند و با اجرای این مصوبه امکان کسب رتبه‌های علمی دانشگاهی توسط این اساتید از بین می‌رود.

ناگفته نماند که مصوبه عدم ارزشیابی مدارک تحصیلی اعضای هیأت علمی که در دانشگاه‌های نیمه حضوری و غیرحضوری تحصیل کرده اند درحالی انجام می‌شود که هم اکنون چندین هزار نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های مختلف دانشگاهی و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دارند و این مصوبه حجم زیادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را فرامی گیرد.

اما موضوعی که با انتشار این مصوبه موجب نارضایتی اعضای هیأت علمی با مدرک نیمه حضوری و غیرحضوری شده این است که درزمان انتخاب رشته و حتی ثبت نام در دانشگاه‌هایی که چنین دوره‌هایی را برگزار می‌کنند حرفی از کم بودن اعتبار مدرک این دانشگاه‌ها نسبت به مدارک سایر دوره‌ها از جمله روزانه و شبانه و ... و همچنین عدم ارزشیابی این مدارک زده نشده است.

درواقع هیچ توضیحی در دفاتر انتخاب رشته سازمان سنجش و همچنین اظهارات مسئولان این سازمان یا وزارت علوم درباره ارزش مدارک دوره‌های مختلف داده نشده است و همین موضوع موجب شده که این دوره‌ها همواره مورد استقبال متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر واقع شود زیرا این دوره‌ها اغلب از سوی دانشگاه‌های معتبری، چون علامه، امیر کبیر و ... برگزار می‌شود و متقاضیانی که رتبه لازم برای تحصیل در دوره روزانه یا شبانه این دانشگاه‌های مطرح را ندارند، اقدام به تحصیل در دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری این دانشگاه می‌کنند.

نگاه تبعیض آمیز هیأت مرکزی جذب هیأت علمی به مدرک فارغ التحصیلان دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری درشرایطی است که در تازه‌ترین نامه وزیرعلوم، تحقیقات فناوری به رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، ارزش تمامی مدارک با یکدیگر برابراست.

براساس نامه‌ای که هفتم خرداد ماه سالجاری منصورغلامی به جمشید انصاری نوشت، مدارک تحصیلی تمام دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی، روزانه، شبانه، و نوبت دوم، حضوری، نیمه حضوری و الکترونیکی در مقاطع، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری از حیث ارزش تحصیلی دارای اعتبار یکسان شناخته شده اند.

برهمین اساس اعضای هیأت مرکزی جذب وزارت علوم باید به این سوالات پاسخ دهند که دلیل نگاه تبعیض آمیز به دارندگان مدارک دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری نسبت به دارندگان سایر دوره‌ها چیست؟ آیا بالابودن حجم متقاضیان تحصیل کرده در دوره‌های روزانه دلیل محکمی است تا فارغ التحصیلان دوره‌های غیرحضوری و نیمه حضوری از ادامه پیشرفت بازبمانند؟

اگر ارزش مدرک فارغ التحصیلان این دوره‌ها کمتر از دوره‌های دیگر است چرا تکنون تذکری به دانشجویان این دوره‌ها داده نشده است؟

همچنین این هیأت چگونه پاسخگوی فارغ التحصیلان مقطع دکتری و همچنین ارشد دوره‌های غیرحضوری و نیمه حضوری خواهد بود که به امید حضور در هیأت علمی دانشگاه‌ها اقدام به ادامه تحصیل و خرج هزینه‌های هنگفت کرده اند؟

البته ناگفته نماند که از سال‌های گذشته درباره ارزش مدارک تحصیلی دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاه‌های خارج از کشور به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه‌ها هشدار داده شده بود، اما تاکنون درباره ارزش و اعتبار مدارک تحصیلی دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاه‌های داخلی هشداری، رسانه‌ای نشده بود.

دراین شرایط و با توجه به عدم آگاه سازی وزارت علوم درباره ارزش و اعتبار مدارک دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری به دانشجویان و فارغ التحصیلان این دوره ها، اعضای هیأت مرکزی جذب باید هرچه سریعتر به این نگاه تبعیض آمیز پایان دهند و یا اینکه اجرای این مصوبه را ازسال بعد و با قید این تبصره در دفاتر انتخاب رشته سازمان سنجش آغاز کنند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - نگاه تبعیض- وزارت علوم 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP