• امروز دوشنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
  • ٩ ذو الحجة ۱٤۳٩
  • Mon 20 Aug 2018
آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران پس از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی گفت:خوشحالم اولین طلایی کاروان ورزشی ایران در اندونزی بودم. حسن یزدانی قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک درباره کسب مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا گفت: تمام تلاشم را کردم تا دل مردم ایران را شاد کنم. خوشحالم که اولین مدال طلای کاروان ایران را من کسب کردم.امیدوارم ورزشکاران دیگر هم موفق باشند و خوشرنگ ترین مدال را برای کاروان ورزشی ایران کسب کنند. یزدانی درباره رقبایش در این رقابت ها گفت: بدون شک هیچ حریفی برای باخت به مسابقات نمی آید. به تمام رقبایم احترام میگذارم و من نیز همه تلاشم را می کنم تا پیروز از تشک کشتی بیرون بیایم. وی در پایان از مربیانش تشکر کرد و گفت: مردم فقط آن چند دقیقه کشتی را می‌بینند ولی ماه ها برای شرکت در یک مسابقه زحمت کشیده می شود. من روی تشک می...


نماینده وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با برتری مقابل نماینده قرقیزستان در فینال، دومین مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد. رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا از صبح امروز (یکشنبه) آغاز شده است و نمایندگان کشورمان در ۵ وزن اول به مصاف حریفان خود رفتند که علیرضا کریمی نماینده وزن 97 کیلوگرم کشورمان با برتری مقابل کشتی‌گیر قرقیزستانی در فینال دومین مدال طلا را برای کاروان ورزشی ایران به ارمغان آورد. در وزن 97 کیلوگرم که 13 نفر حضور داشتند علیرضا کریمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر تاکشی یاماگوچی از ژاپن را شکست داد. وی در دور سوم نیز با ضربه فنی از سد ماگومد ابراگیم‌اف، دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از کشور ازبکستان گذشت و گام به فینال گذاشت. کریمی در...


نماینده وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با پیروزی در فینال اولین مدال طلا را برای کاروان ایران به ارمغان آورد. رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا از صبح امروز (یکشنبه) آغاز شده است و نمایندگان کشورمان در ۵ وزن اول به مصاف حریفان خود رفتند که حسن یزدانی نماینده وزن 86 کیلوگرم کشورمان با برتری مقابل حریف لبنانی در فینال نخستین مدال طلای کاروان ورزشی ایران را کسب کرد. در وزن 86 کیلوگرم که 19 نفر حضور دارند حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم ظرف 45 ثانیه حریفی از اندونزی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور سوم نیز پیش از پایان وقت اول مسابقه با نتیجه 11 بر صفر مقابل پاوان کومار از هند به پیروزی رسید و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. یزدانی در این مرحله با نتیجه 10 بر 2 از سد یوتمن...


«اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت که اروپایی ها متعهد شده و اطمینان داده اند خروج برخی شرکت های خصوصی خود را از ایران با شرکت های کوچک و متوسط و راهکارهای پیش بینی شده، جبران می کنند. جهانگیری در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام و تحقق خواسته های ایران تصریح کرد: برجام فرصت خوبی ایجاد کرده بود که هم کشور بتواند مسائلش را از نظر توسعه پیش ببرد و هم جایگاه بین المللی خوبی پیدا کند که آمریکایی ها، ضربه ای را با خروج خود به برجام زدند. معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه « تلاش ما این است که از منافع برجام همچنان استفاده کنیم» ، خاطرنشان کرد: از جهت سیاسی اتفاق خوبی افتاده و آمریکایی ها تنها شده و در انزوا قرار گرفته اند و جمهوری اسلامی ایران در موقعیتی قرار گرفته است که جز دو سه...


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شدبنا بر خبرهای دریافتی دکتر فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از سمت خود برکنار و سرپرستی این دانشگاه به رئیس کنونی واحد تهران مرکز این دانشگاه واگذار شد؛ رویدادی که نشان از اختلافات جدی در رأس هرم مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی دارد. پس از مدت‌ها اختلاف نظر و حواشی که در رأس مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی پیش آمده و البته انکار می‌شد، سرانجام روز واقعه فرا رسید تا دکتر فرهاد رهبر از مقام ریاست این دانشگاه برکنار شود. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که جلسه فوق‌العاده و فوری هیأت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی‌اکبر ولایتی تشکیل و با تصمیم اعضا، فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی عزل شد. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شد بر اساس اطلاعات به دست آمده طهرانچی، رئیس کنونی دانشگاه آزادِ واحد...


دوشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۴:۰۶
نگاه تبعیض آمیز وزارت علوم به نیمه حضوری‌ها
نگاه تبعیض آمیز وزارت علوم به نیمه حضوری‌هابراساس تازه‌ترین مصوبه هیات مرکزی جذب وزارت علوم، دارندگان مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری در تراز مناسب برای عـضویت هـیأت علمی ارزشیابی نمی‌شوند؛ مصوبه ای که ده ها هزار دانش آموخته این شیوه آموزشی را در حیرتی عجیب فرو برده است.
این تصمیم هیأت مرکزی جذب وزارت علوم به دلیل کثرت متقاضیان با مدارک حضوری از دانشگاه‌های معتبر ابلاغ شده و برطبق آن دارندگان مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری از اولویت رسیدگی برخوردار نخواهند بود.

البته این هیأت برای اعضای هیأت علمی مشمول این مصوبه که درخواست تبدیل وضعیت می‌دهند یک تخفیف در نظر گرفته و با ادامه خدمت این اعضا به صورت پیمانی و با درخواست خودشان موافقت کرده است که این تخفیف کمک چندانی به وضعیت این مشمولان نمی‌کند و با اجرای این مصوبه امکان کسب رتبه‌های علمی دانشگاهی توسط این اساتید از بین می‌رود.

ناگفته نماند که مصوبه عدم ارزشیابی مدارک تحصیلی اعضای هیأت علمی که در دانشگاه‌های نیمه حضوری و غیرحضوری تحصیل کرده اند درحالی انجام می‌شود که هم اکنون چندین هزار نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های مختلف دانشگاهی و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دارند و این مصوبه حجم زیادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را فرامی گیرد.

اما موضوعی که با انتشار این مصوبه موجب نارضایتی اعضای هیأت علمی با مدرک نیمه حضوری و غیرحضوری شده این است که درزمان انتخاب رشته و حتی ثبت نام در دانشگاه‌هایی که چنین دوره‌هایی را برگزار می‌کنند حرفی از کم بودن اعتبار مدرک این دانشگاه‌ها نسبت به مدارک سایر دوره‌ها از جمله روزانه و شبانه و ... و همچنین عدم ارزشیابی این مدارک زده نشده است.

درواقع هیچ توضیحی در دفاتر انتخاب رشته سازمان سنجش و همچنین اظهارات مسئولان این سازمان یا وزارت علوم درباره ارزش مدارک دوره‌های مختلف داده نشده است و همین موضوع موجب شده که این دوره‌ها همواره مورد استقبال متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر واقع شود زیرا این دوره‌ها اغلب از سوی دانشگاه‌های معتبری، چون علامه، امیر کبیر و ... برگزار می‌شود و متقاضیانی که رتبه لازم برای تحصیل در دوره روزانه یا شبانه این دانشگاه‌های مطرح را ندارند، اقدام به تحصیل در دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری این دانشگاه می‌کنند.

نگاه تبعیض آمیز هیأت مرکزی جذب هیأت علمی به مدرک فارغ التحصیلان دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری درشرایطی است که در تازه‌ترین نامه وزیرعلوم، تحقیقات فناوری به رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، ارزش تمامی مدارک با یکدیگر برابراست.

براساس نامه‌ای که هفتم خرداد ماه سالجاری منصورغلامی به جمشید انصاری نوشت، مدارک تحصیلی تمام دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی، روزانه، شبانه، و نوبت دوم، حضوری، نیمه حضوری و الکترونیکی در مقاطع، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری از حیث ارزش تحصیلی دارای اعتبار یکسان شناخته شده اند.

برهمین اساس اعضای هیأت مرکزی جذب وزارت علوم باید به این سوالات پاسخ دهند که دلیل نگاه تبعیض آمیز به دارندگان مدارک دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری نسبت به دارندگان سایر دوره‌ها چیست؟ آیا بالابودن حجم متقاضیان تحصیل کرده در دوره‌های روزانه دلیل محکمی است تا فارغ التحصیلان دوره‌های غیرحضوری و نیمه حضوری از ادامه پیشرفت بازبمانند؟

اگر ارزش مدرک فارغ التحصیلان این دوره‌ها کمتر از دوره‌های دیگر است چرا تکنون تذکری به دانشجویان این دوره‌ها داده نشده است؟

همچنین این هیأت چگونه پاسخگوی فارغ التحصیلان مقطع دکتری و همچنین ارشد دوره‌های غیرحضوری و نیمه حضوری خواهد بود که به امید حضور در هیأت علمی دانشگاه‌ها اقدام به ادامه تحصیل و خرج هزینه‌های هنگفت کرده اند؟

البته ناگفته نماند که از سال‌های گذشته درباره ارزش مدارک تحصیلی دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاه‌های خارج از کشور به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه‌ها هشدار داده شده بود، اما تاکنون درباره ارزش و اعتبار مدارک تحصیلی دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاه‌های داخلی هشداری، رسانه‌ای نشده بود.

دراین شرایط و با توجه به عدم آگاه سازی وزارت علوم درباره ارزش و اعتبار مدارک دوره‌های نیمه حضوری و غیرحضوری به دانشجویان و فارغ التحصیلان این دوره ها، اعضای هیأت مرکزی جذب باید هرچه سریعتر به این نگاه تبعیض آمیز پایان دهند و یا اینکه اجرای این مصوبه را ازسال بعد و با قید این تبصره در دفاتر انتخاب رشته سازمان سنجش آغاز کنند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - نگاه تبعیض- وزارت علوم 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP