• امروز سه‌شنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  • ۷ صفر ۱٤٤۰
  • Tue 16 Oct 2018
رییس جمهور گفت: در فعالیت دولت یازدهم علت کاهش تورم، انضباط مالی دولت بود و ما در هیچ شرایطی و با وجود تحمل سختی‌ها، خلق پول و یا استقراض از بانک مرکزی نکردیم. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از اساتید دانشگاه های کشور، با تاکید بر اینکه “به آینده بهتر، بسیار امیدوارم”، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور، گفت: بی تردید تمامی شرکت کنندگان دلسوزانه برای نظام، کشور و دولت نظرات کارشناسانه خود را بیان کردند و این جلسات باید تداوم یابد. رییس جمهور تصریح کرد: از مسئولان دولت نیز می خواهم این جلسات را در محورهای مختلف اقتصادی، پی بگیرند. دکتر روحانی اظهارداشت: در تمام دوره فعالیت ۵ ساله دولت، پیوسته هفته ای دو جلسه اقتصادی با مسئولین، مدیران و...


تیم‌های اسپانیا و انگلیس به مصاف هم رفتند که در پایان این تیم میهمان بود که به بردی شیرین دست یافت. رقابتهای لیگ ملت های اروپا امشب(دوشنبه) با برگزاری هفت دیدار پیگیری شد که در مهمترین دیدار تیم ملی اسپانیا در ورزشگاه بنیتو ویلامارین شهر سویا(ورزشگاه خانگی رئال بتیس) میزبان تیم ملی انگلیس بود که با نتیجه سه بر دو شکست خورد. در این مسابقه سه شیرها در نیمه نخست را طوفانی بازی کردند و سه گل توسط استرلینگ (15، 37)، رشفورد (30) به ثمر رساندند. در نیمه دوم تیم میزبان ابتدا توسط آلکاسر در دقیقه 59 یکی از گلها را جبران کرد و سپس سرخیو راموس در هشتمین دقیقه از وقت های تلف شده بازی گل دوم را به ثمر رساند اما دیگر فرصتی برای کامبک و به تساوی کشانده شدن بازی پیدا نکردند تا اسپانیا پس از 15 سال در خانه شکست بخورد. انگلیس با این نتیجه ضمن جبران شکست...


رئیس جمهور گفت: با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد. حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از استادان دانشگاه های کشور، با قدردانی از حمایت ها و ارائه دیدگاه ها و طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور برای کاستن از مشکلات اقتصادی، بر ضرورت تقویت امید در جامعه برای شکست دشمنان در جنگ روانی و اقتصادی تأکید کرد. وی اظهار داشت: این دوران به رغم دشواری های آن، سپری خواهد شد و با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد. آقای روحانی با تاکید بر اینکه "به آینده بهتر، بسیار امیدوارم"، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور ، گفت: بی تردید تمام شرکت کنندگان...


از ساعاتی پیش در شبکه های اجتماعی خبر فوت جمشید مشایخی دست به دست می شود. سام مشایخی، پسر استاد مشایخی: بعد از این پیگیر شکایت از منتشر کنندگان این اخبار جعلی می‌شویم.


خسرو کفیلی- انتخابات کنفدراسیون وزنه داری آسیا درحالی آذر ماه سال جاری دردوحه قطر برگزار می شود که هنوز فدراسیون وزنه برداری اسامی نامزدهای ایرانی را برای تصدی پست هایی در این کنفدراسیون اعلام نکرده است. درحال حاضر حسین رضازاده تنها نماینده ایران در هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بشمار می رود و دیگر نماینده ای از کشورمان در این کنفدراسیون عضویت ندارد. رضازاده در پاسخ به این سووال که آیا بار دیگر قصد داردخودرا نامزد تصدی این پست کند اظهارداشت : دوماه دیگر انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا برگزار خواهدشد ومسوولان فدراسیون وزنه برداری باید نامزدهای ایرانی را تا آن زمان معرفی کنند. وی افزود: حضور دوباره من در هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بستگی به فدراسیون وزنه برداری دارد که مرا کاندیدا کند یا نه. عضو هیات...


چهارشنبه ، ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۵۷
تسویه حساب صنعتی شریفی‌ها با استاد ممتازشان
تسویه حساب صنعتی شریفی‌ها با استاد ممتازشانسیزدهم تیرماه سال جاری، هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف در اقدامی جنجال برانگیز و به صورت کاملاً ناگهانی حکم بازنشستگی و قطع همکاری این دانشگاه با یکی از اساتید ممتاز و برجسته دانشگاه شان را صادر کردند؛ حکمی که به رغم تفسیر قانونی که از آن می‌شود، حکایتی تلخ از یک تسویه حساب غیرمنصفانه را برای جامعه دانشگاهی کشور تداعی می‌کند.

هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف در حکمی که از آن سخن به میان است، دکتر مهدی گلشنی استاد تمام و چهره ماندگار این دانشگاه را به استناد قانون بازنشستگی اعضای هیأت علمی بازنشسته اعلام و حکم قطع همکاری دانشگاه را به وی ابلاغ کردند؛ تصمیم قابل تأملی که در هفته‌های اخیر به شدت انتقاد جامعه دانشگاهی کشور به ویژه در این دانشگاه مطرح کشور به دنبال داشته است.

مسئولان دانشگاه در پاسخ به همه انتقاد‌هایی که در این باره مطرح شد با تمسک به قانون بازنشستگی اعضای هیأت علمی تأکید کردند که سن قانونی برای بازنشست شدن استاد تمام ۷۰ سال است که دانشگاه با توجه به افتخارات و جایگاه علمی دکتر گلشنی این قانون را تا سن ۸۰ سالگی وی تمدید کرده است، اما از این به بعد شرایط برای این اقدام فراهم نیست.

این گفته مسئولان دانشگاه در حالی است که بر اساس قوانین موجود و همانطور که تا کنون آن‌ها چیزی حدود ۱۰ سال بر طول دوره تدریس و همکاری دکتر گلشنی با دانشگاه افزودند، این امکان وجود داشت که آن‌ها دوباره چنین تصمیمی در مورد وی اتخاذ کنند؛ موضوعی کاملاً بدیهی و متداول که در بسیاری از دانشگاه های مطرح کشور وجود دارد و بعضاً مشاهده می کنیم برخی اساتید تا پایان عمر در دانشکده و دانشگاه حضور دارند و به فعالیت پژوهشی می پردازند.

مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی، استاد بزرگ ادبیات کشور که تا پایان عمر در سن 89 سالگی در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران حضور فعال علمی داشت و یا استاد بزرگ دیگر دانشکده ادبیات دانشگاه تهران یعنی دکتر شفیعی کدکنی که علی رغم رسیدن به سن 79 سالگی هنوز به تدریس در این دانشگاه اشتغال دارد و کلاس هایش درسش همیشه مملو از علاقمندان به علم است را باید در این راستا تعریف کرد.

در همین راستا منتقدان تصمیم اخیر هیأت امنای دانشگاه شریف چند دلیل عمده را برای رد توضیحات دانشگاه در مورد چرایی قطع همکاری با دکتر گلشنی مطرح می‌کنند.

آن‌ها با استناد به تغییر و اصلاحات آیین نامه بازنشستگی اساتید ممتاز که اخیراً مسئولان دانشگاه تهران خود را موظف به اجرای آن کرده اند، تأکید دارند که دانشگاه باید موضوعاتی نظیر تدریس و گرنت پژوهشی خود را برای اساتید ممتاز مادامی که آنها علاقمند به تدریس باشند و توانایی این مهم را داشته باشد، در اختیارشان قرار دهد.

منتقدان با اشاره به روحیه سرزنده دکتر گلشنی، حضور تمام وقت و پرانرژی وی در دانشگاه و نیز استقبال بیش از حد دانشجویان و سایر اساتید از حضور او در دانشگاه مدافع این ادعا هستند که این استاد ممتاز علی رغم رسیدن به سن ۸۰ سالگی چه بسا فعال‌تر از اساتید جوان در دانشگاه حضور دارد و فعالیت علمی می‌کند.

آن‌ها همچنین با اشاره به نامه و سخنان صریح چندماه پیش این استاد ممتاز که در نقد کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه صنعتی شریف و نوع برخورد مدیران دانشگاه با علم انجام داد، تأکید می‌کنند اگر دکتر گلشنی همچون بسیاری از اساتید دیگر به حاشیه‌های خسارت بار مدیریتی دانشگاه بی توجه بود، هر گز چنین تصمیمی در مورد او گرفته نمی‌شد.

اینجا با فرض آشنایی خوانندگان با چهره و سابقه درخشان علمی دکتر گلشنی به جزئیات رزومه علمی وی اشاره نشد، اما ذکر این نکته مهم است که اساتید ماندگاری، چون وی اساساً جسم و روحشان به واسطه ده‌ها سال فعالیت پژوهشی پر افتخار در عرصه علم با دانش و دانشگاه عجین شده است و این تصور که با بازنشست کردن آن‌ها اجازه آرامش در بقیه عمر برای آن‌ها فراهم خواهد شد، از اساس غلط است.

به بیان بهتر مسئولان و اعضای هیأت امنای دانشگاه شریف اگرچه به ظاهر در حق این استاد ممتاز لطف کرده و تلاش کرده اند شرایط را برای ایجاد آرامش آن استاد در باقی مانده عمرش فراهم کنند، اما در حقیقت آرامش و آسایش حقیقی را از وی سلب کرده اند.

*اساتید و دانشجویانی که مستنداتی در رابطه با برخورد بد و یا غیرقانونی مسئولان دانشگاهی با خودشان در اختیار دارند، می توانند با ارسال مستندات به آدرس اینترنتی «social@tabnak.ir» پیگیری مسئله را به «تابناک»، بسپارند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - تسویه - حساب صنعتی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP