• امروز سه‌شنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  • ۷ صفر ۱٤٤۰
  • Tue 16 Oct 2018
رییس جمهور گفت: در فعالیت دولت یازدهم علت کاهش تورم، انضباط مالی دولت بود و ما در هیچ شرایطی و با وجود تحمل سختی‌ها، خلق پول و یا استقراض از بانک مرکزی نکردیم. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از اساتید دانشگاه های کشور، با تاکید بر اینکه “به آینده بهتر، بسیار امیدوارم”، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور، گفت: بی تردید تمامی شرکت کنندگان دلسوزانه برای نظام، کشور و دولت نظرات کارشناسانه خود را بیان کردند و این جلسات باید تداوم یابد. رییس جمهور تصریح کرد: از مسئولان دولت نیز می خواهم این جلسات را در محورهای مختلف اقتصادی، پی بگیرند. دکتر روحانی اظهارداشت: در تمام دوره فعالیت ۵ ساله دولت، پیوسته هفته ای دو جلسه اقتصادی با مسئولین، مدیران و...


تیم‌های اسپانیا و انگلیس به مصاف هم رفتند که در پایان این تیم میهمان بود که به بردی شیرین دست یافت. رقابتهای لیگ ملت های اروپا امشب(دوشنبه) با برگزاری هفت دیدار پیگیری شد که در مهمترین دیدار تیم ملی اسپانیا در ورزشگاه بنیتو ویلامارین شهر سویا(ورزشگاه خانگی رئال بتیس) میزبان تیم ملی انگلیس بود که با نتیجه سه بر دو شکست خورد. در این مسابقه سه شیرها در نیمه نخست را طوفانی بازی کردند و سه گل توسط استرلینگ (15، 37)، رشفورد (30) به ثمر رساندند. در نیمه دوم تیم میزبان ابتدا توسط آلکاسر در دقیقه 59 یکی از گلها را جبران کرد و سپس سرخیو راموس در هشتمین دقیقه از وقت های تلف شده بازی گل دوم را به ثمر رساند اما دیگر فرصتی برای کامبک و به تساوی کشانده شدن بازی پیدا نکردند تا اسپانیا پس از 15 سال در خانه شکست بخورد. انگلیس با این نتیجه ضمن جبران شکست...


رئیس جمهور گفت: با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد. حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از استادان دانشگاه های کشور، با قدردانی از حمایت ها و ارائه دیدگاه ها و طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور برای کاستن از مشکلات اقتصادی، بر ضرورت تقویت امید در جامعه برای شکست دشمنان در جنگ روانی و اقتصادی تأکید کرد. وی اظهار داشت: این دوران به رغم دشواری های آن، سپری خواهد شد و با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد. آقای روحانی با تاکید بر اینکه "به آینده بهتر، بسیار امیدوارم"، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور ، گفت: بی تردید تمام شرکت کنندگان...


از ساعاتی پیش در شبکه های اجتماعی خبر فوت جمشید مشایخی دست به دست می شود. سام مشایخی، پسر استاد مشایخی: بعد از این پیگیر شکایت از منتشر کنندگان این اخبار جعلی می‌شویم.


خسرو کفیلی- انتخابات کنفدراسیون وزنه داری آسیا درحالی آذر ماه سال جاری دردوحه قطر برگزار می شود که هنوز فدراسیون وزنه برداری اسامی نامزدهای ایرانی را برای تصدی پست هایی در این کنفدراسیون اعلام نکرده است. درحال حاضر حسین رضازاده تنها نماینده ایران در هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بشمار می رود و دیگر نماینده ای از کشورمان در این کنفدراسیون عضویت ندارد. رضازاده در پاسخ به این سووال که آیا بار دیگر قصد داردخودرا نامزد تصدی این پست کند اظهارداشت : دوماه دیگر انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا برگزار خواهدشد ومسوولان فدراسیون وزنه برداری باید نامزدهای ایرانی را تا آن زمان معرفی کنند. وی افزود: حضور دوباره من در هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بستگی به فدراسیون وزنه برداری دارد که مرا کاندیدا کند یا نه. عضو هیات...


یکشنبه ، ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت: ۱:۲۸
خواب دشمن برای تضعیف اقتصاد ایران تعبیر نمی شود
معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده با اشاره به گله مندی برخی تولیدکنندگان از واردات و وجود نداشتن رقابت، گفت: با شرایط جدید و محدودیت در واردات، می توانیم از توان خود برای تولید بهره ببریم و خواب دشمن درباره اقتصاد ایران را پریشان سازیم.
، معصومه ابتکار شامگاه شنبه در آیین اختتامیه نمایشگاه لباس اقوام ایرانی در تالار میلاد کرج، افزود: دولت تعهد کرده در صورت اعمال تحریم ها مایحتاج اساسی را تامین کند و کشور از نظر اقتصادی این قدرت را دارد، اما در مورد کالاهایی که توان تولید آنها را در کشور داریم، محدودیت واردات و تحریم ها می تواند به عنوان فرصتی برای رشد و حمایت از کالای ایرانی باشد.
معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه جنبه اقتصادی تولید لباس های ایرانی را نباید فراموش کرد، گفت: در شرایطی که کشور دچار مشکلات اقتصادی است که بخش عمده آن از بیرون کشور به ما تحمیل می شود و با تحریم های ظالمانه اقدامات موثر ایران را در برجام برداشته و کشوری مانند آمریکا به صورت یکطرفه تلاش می کند که تحریم های جدید علیه ما اعمال کند، می توان از ظرفیت اقتصادی لباس سنتی ایرانی بهره برد.
وی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید اختصاص سهم 30 درصدی برای واگذاری امور به بانوان تهیه و تدوین کرده است، گفت: به همین منظور با وزارتخانه و استانداری های سراسر کشور مکاتبه شده تا بر مبنای شایستگی و توانمندی ها از ظرفیت بانوان استفاده شود.
ابتکار اضافه کرد:بانوان ایرانی نشان داده اند که اگر در عرصه های مدیریتی و دولتی از وجود آنها استفاده شود، کمک زیادی به پیشرفت کشور خواهند داشت.
معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده همچنین گفت: یکی از برنامه های معاونت زنان و خانواده، توجه هر چه بیشتر به هویت ایران و زن ایرانی است که یکی از ابعاد این مهم پوشاک و هنر کشور است که ایران اسلامی به دلیل تنوع قومیت ها در این خصوص یکی از کشورهای غنی دنیا است و می توان گفت که این تنوع و هنر خاص ایران به حساب می آید.
وی ادامه داد: تنوع قومیتی در کشور موجب شده تا رنگین کمانی را متکثر از فرهنگ و قومیت ها در ایران داشته باشیم که این هویت به ریشه های فرهنگی ما باز می گردد.
ابتکار اظهار داشت: امروز در عصر دیجیتال قرار داریم که با سرعت در حال حرکت است و باید تلاش کنیم تا در اقتصاد، علم و دانش و فناوری از دنیا عقب نمانیم، اما ریشه های فرهنگی ما به این پیشرفت ها قوام می بخشد و نباید این ریشه را که هویت ایرانی – اسلامی است فراموش کنیم.
معاون رییس جمهوری افزود: با هدف توجه هر چه بیشتر به هویت کشور، استفاده از ظرفیت اقوام در سطح ملی برای پوشاک و توجه به لباس های سنتی اقوام ایرانی و مناسب سازی و باز طراحی آنها برای اینکه زنان امروز ایران نیز بتوانند با افتخار از آنها استفاده کنند را در برنامه داریم.
ابتکار گفت: یکی دیگر از برنامه ها نیز این است که بتوانیم این فرهنگ را به جهان معرفی و صادر کنیم و هدفگذاری ما این است که به عنوان بخشی از هویت و فرهنگ ایرانی با استفاده از همت طراحان داخلی و صاحبان سبک و دعوت از افرادی که در خصوص لباس اقوام ایرانی کار کرده اند، به این مهم دست یابیم.
وی ادامه داد: با پیگیری های که صورت گرفته به همت وزیر فرهنگ و ارشاد امروز شاهد هستیم که پوشیدن لباس های سنتی برای زنان ایرانی ایرادی ندارد و زنان ما می توانند با لباس های سنتی که هویت شان است در محل کار خود حاضر شوند.
ابتکار افزود: جنبه نشاط و ترویج فرهنگ ها و پیام های زیبایی که لباس های سنتی ما دارند، می توانند به عنوان الگوی خوبی برای سبک پوشاک ایرانی که آراسته به الگوی عفاف و حجاب است، باشد.
ابتکار ادامه داد: انتظار ماز از اصناف و اتاق های بازرگانی نیز این است که در حمایت از بازاریابی و ترویج این لباس های سنتی در سطح کشور تلاش کنند، به همین منظور نشست تخصصی در آینده نزدیک برگزار و از تمامی کسانی که در سطح ملی و استانی در خصوص لباس های سنتی فعالیت داشته اند با هدف هم افزایی دعوت می کنیم.
کلمات کلیدی: چندثانیه -خواب -۰دشمن 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP