• امروز دوشنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
  • ٩ ذو الحجة ۱٤۳٩
  • Mon 20 Aug 2018
آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران پس از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی گفت:خوشحالم اولین طلایی کاروان ورزشی ایران در اندونزی بودم. حسن یزدانی قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک درباره کسب مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا گفت: تمام تلاشم را کردم تا دل مردم ایران را شاد کنم. خوشحالم که اولین مدال طلای کاروان ایران را من کسب کردم.امیدوارم ورزشکاران دیگر هم موفق باشند و خوشرنگ ترین مدال را برای کاروان ورزشی ایران کسب کنند. یزدانی درباره رقبایش در این رقابت ها گفت: بدون شک هیچ حریفی برای باخت به مسابقات نمی آید. به تمام رقبایم احترام میگذارم و من نیز همه تلاشم را می کنم تا پیروز از تشک کشتی بیرون بیایم. وی در پایان از مربیانش تشکر کرد و گفت: مردم فقط آن چند دقیقه کشتی را می‌بینند ولی ماه ها برای شرکت در یک مسابقه زحمت کشیده می شود. من روی تشک می...


نماینده وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با برتری مقابل نماینده قرقیزستان در فینال، دومین مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد. رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا از صبح امروز (یکشنبه) آغاز شده است و نمایندگان کشورمان در ۵ وزن اول به مصاف حریفان خود رفتند که علیرضا کریمی نماینده وزن 97 کیلوگرم کشورمان با برتری مقابل کشتی‌گیر قرقیزستانی در فینال دومین مدال طلا را برای کاروان ورزشی ایران به ارمغان آورد. در وزن 97 کیلوگرم که 13 نفر حضور داشتند علیرضا کریمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر تاکشی یاماگوچی از ژاپن را شکست داد. وی در دور سوم نیز با ضربه فنی از سد ماگومد ابراگیم‌اف، دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از کشور ازبکستان گذشت و گام به فینال گذاشت. کریمی در...


نماینده وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با پیروزی در فینال اولین مدال طلا را برای کاروان ایران به ارمغان آورد. رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا از صبح امروز (یکشنبه) آغاز شده است و نمایندگان کشورمان در ۵ وزن اول به مصاف حریفان خود رفتند که حسن یزدانی نماینده وزن 86 کیلوگرم کشورمان با برتری مقابل حریف لبنانی در فینال نخستین مدال طلای کاروان ورزشی ایران را کسب کرد. در وزن 86 کیلوگرم که 19 نفر حضور دارند حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم ظرف 45 ثانیه حریفی از اندونزی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور سوم نیز پیش از پایان وقت اول مسابقه با نتیجه 11 بر صفر مقابل پاوان کومار از هند به پیروزی رسید و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. یزدانی در این مرحله با نتیجه 10 بر 2 از سد یوتمن...


«اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت که اروپایی ها متعهد شده و اطمینان داده اند خروج برخی شرکت های خصوصی خود را از ایران با شرکت های کوچک و متوسط و راهکارهای پیش بینی شده، جبران می کنند. جهانگیری در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام و تحقق خواسته های ایران تصریح کرد: برجام فرصت خوبی ایجاد کرده بود که هم کشور بتواند مسائلش را از نظر توسعه پیش ببرد و هم جایگاه بین المللی خوبی پیدا کند که آمریکایی ها، ضربه ای را با خروج خود به برجام زدند. معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه « تلاش ما این است که از منافع برجام همچنان استفاده کنیم» ، خاطرنشان کرد: از جهت سیاسی اتفاق خوبی افتاده و آمریکایی ها تنها شده و در انزوا قرار گرفته اند و جمهوری اسلامی ایران در موقعیتی قرار گرفته است که جز دو سه...


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شدبنا بر خبرهای دریافتی دکتر فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از سمت خود برکنار و سرپرستی این دانشگاه به رئیس کنونی واحد تهران مرکز این دانشگاه واگذار شد؛ رویدادی که نشان از اختلافات جدی در رأس هرم مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی دارد. پس از مدت‌ها اختلاف نظر و حواشی که در رأس مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی پیش آمده و البته انکار می‌شد، سرانجام روز واقعه فرا رسید تا دکتر فرهاد رهبر از مقام ریاست این دانشگاه برکنار شود. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که جلسه فوق‌العاده و فوری هیأت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی‌اکبر ولایتی تشکیل و با تصمیم اعضا، فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی عزل شد. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شد بر اساس اطلاعات به دست آمده طهرانچی، رئیس کنونی دانشگاه آزادِ واحد...


دوشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۴:۱۷
لبخند تلخ کنکور به داوطلبان مرفه جامعه
لبخند تلخ کنکور به داوطلبان مرفه جامعهکمتر از یک دهه از آوازه حذف کنکور برای ورود به دانشگاه‌های مختلف خصوصا سراسری میگذرد که در این میان اقدامات متعددی از سوی مسئولان حوزه دانشگاهی برای تسهیل این امر اعلام و یا انجام شده است. اما جنجال برانگیزترین آن اثر ۳۰ درصدی معدل است.
، چند روز پیش فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی پیرامون تاثیر ۳۰ درصدی معدل در کنکور در مصاحبه‌ای اعلام کرد: اگر ۳۰ درصد تاثیر معدل در کنکور برای تمام دانش‌آموزان در نظر گرفته شود هم افرادی که از امکانات مطلوب برخوردار هستند وهم آن دسته از افرادی که از شرایط مناسب برخوردار نیستند در بحث عدالت آموزشی به چالش کشیده می شوند.

به گفته این عضو مجلس شورای اسلامی: رقابت‌های انفرادی در مدارس اگر تیمی شوند مطلوب است، زیرا ما به فرزندان خود کار تیمی را آموزش نمی‌دهیم و کار انفرادی نیز بر روح و روان فرزندان و خانوده‌های آنان تاثیر منفی دارد. به همین دلیل در صورتی که آموزش و پرورش بتواند رقابت‌ها را به رقابت تیمی تبدیل کند گام بزرگی در انجام کار‌های گروهی برداشته است. ضمن آنکه مجلس شورای اسلامی نیز حمایت کننده این امر خواهد بود.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور نیز دراین باره گفته است: شورای سنجش و پذیرش گوش به فرمان مجلس و قانون است و این تصمیم نیز در راستای قانون گرفته شده است.

به گفته وی: قانون سال ۸۶ که بحث حذف کنکور را مطرح کرده بود، در سال ۹۲ توسط مجلس لغو شد، بنابراین حذف کنکور به تدریج در داخل موضوع افزایش تأثیر سوابق تحصیلی پنهان ماند، چرا که به شرط جایگزین شدن سوابق تحصیلی قرار بود کنکور حذف شود، بنابراین سوابق تحصیلی به این میزان وجود دارد و می‌خواهد جایگزین شود، باید تأثیر داده شود و تأثیر هم قطعی باشد. به علاوه؛ سال ۹۲ که قانون سنجش و پذیرش دانشجو تصویب شد، تأثیر سوابق تحصیلی برای سال ۹۳ و ۹۴ قطعی بود، این قانون در سال ۹۵ توسط مجلس اصلاح شد و تأثیر سوابق تحصیلی برای بقیه سال‌ها به نظر شورای سنجش و پذیرش دانشجو ارجاع شد.

این داستان از آنجا شروع شد که بعد از انتشار خبر تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال آینده، واکنش‌ها و پیگیری‌های متعددی از سوی دانش آموزان در اعتراض به قانون تصویب شده صورت گرفت که حاکی از گله و شکایت آن‌ها به ناعادلانه بودن چنین تصمیمی از سوی سازمان سنجش، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم بود.

گویا این داوطلبان معترض خواهان اصلاح مصوبه شورای سنجش پذیرش دانشجو هستند، چرا که با اجرایی شدن مصوبه شانس قبولی آن‌ها در کنکور کاهش چشمگیری خواهد داشت و مجبور خواهند شد حداقل یک سال دیگر نیز پشت کنکور بمانند.

این در حالی است که جبار کوچکی نژاد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی؛ در واکنش به اعتراض دانش‌آموزان به تاثیر قطعی۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور گفته است: می‌دهیم این مساله را دنبال کنیم و مذاکره می‌کنیم تا دوباره این مصوبه مورد بازبینی قرار گیرد.

محمد قمی عضو دیگر کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند، نیز به تازگی اعلام کرده است: در وهله اول باید گفت که این قانون هنوز نهایی نشده است. از طرفی در دهه ۸۰ ما با ازدیاد داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها مواجه شدیم در صورتی که دانشگاه‌ها ظرفیت پذیرش این حجم بالای متقاضیان را نداشتند پس مجبور به برگزاری آزمون سراسری کنکور در آن شرایط بودیم.

طبق اظهارات قمی: برگزاری کنکور نیز به این دلیل است که در برخی از رشته‌ها ما با حجم عظیمی از متقاضیان و داوطلبان مواجه هستیم همانند رشته‌های پزشکی، مهندسی، مهندسی پزشکی و برخی از رشته‌های خاص که متاسفانه دانشگاه‌های مرتبط با این رشته‌ها از ظرفیت کمتری برخوردار هستند به همین دلیل است که کنکور در این رشته‌ها انس گرفته است.

در این میان برخی از داوطلبان که در شرایط مالی نسبتا مناسبی قرار دارند فرصت را غنیمت شمرده و دست به کار تغییر نمره معدل خود از راه‌های مختلف می‌شوند. برخی دیگر هم که شرایط متوسط و تا حدودی روبه پایین مالی را دارند راه حلی جز امتحان مجدد و پرداخت هزینه هرچند کم برای هر درس را ندارند که همین میزان هزینه نیز اضافی تلقی می‌شود.

با تفاسیر بالا، احساس می‌شود که تصمیم جدید مسئولان و متولیان آموزش عالی، شرایط را برای اقشار پردرآمد و صاحب امکانات آموزشی برتر مطلوب‌تر و برای قشر ضعیف جامعه سخت‌تر خواهند کرد. چرا که می‌دانیم عدالت آموزشی در شرایط کنونی چندان قابل قبول نیست و طبیعتاً دانش آموزان اقشار پردرآمد در چنین فضایی می‌توانند از طرق مختلف معدل خود را افزایش دهند.

گفتنی است، صفحه اینستاگرام منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در پی واکنش داوطلبان واعتراض آن‌ها به تاثیر ۳۰ درصدی معدل در کنکورمورد هجوم کاربران معترض قرار گرفته است.
کلمات کلیدی: چندثانیه-لبخند۰کنکور 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP