• امروز سه‌شنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  • ۷ صفر ۱٤٤۰
  • Tue 16 Oct 2018
رییس جمهور گفت: در فعالیت دولت یازدهم علت کاهش تورم، انضباط مالی دولت بود و ما در هیچ شرایطی و با وجود تحمل سختی‌ها، خلق پول و یا استقراض از بانک مرکزی نکردیم. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از اساتید دانشگاه های کشور، با تاکید بر اینکه “به آینده بهتر، بسیار امیدوارم”، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور، گفت: بی تردید تمامی شرکت کنندگان دلسوزانه برای نظام، کشور و دولت نظرات کارشناسانه خود را بیان کردند و این جلسات باید تداوم یابد. رییس جمهور تصریح کرد: از مسئولان دولت نیز می خواهم این جلسات را در محورهای مختلف اقتصادی، پی بگیرند. دکتر روحانی اظهارداشت: در تمام دوره فعالیت ۵ ساله دولت، پیوسته هفته ای دو جلسه اقتصادی با مسئولین، مدیران و...


تیم‌های اسپانیا و انگلیس به مصاف هم رفتند که در پایان این تیم میهمان بود که به بردی شیرین دست یافت. رقابتهای لیگ ملت های اروپا امشب(دوشنبه) با برگزاری هفت دیدار پیگیری شد که در مهمترین دیدار تیم ملی اسپانیا در ورزشگاه بنیتو ویلامارین شهر سویا(ورزشگاه خانگی رئال بتیس) میزبان تیم ملی انگلیس بود که با نتیجه سه بر دو شکست خورد. در این مسابقه سه شیرها در نیمه نخست را طوفانی بازی کردند و سه گل توسط استرلینگ (15، 37)، رشفورد (30) به ثمر رساندند. در نیمه دوم تیم میزبان ابتدا توسط آلکاسر در دقیقه 59 یکی از گلها را جبران کرد و سپس سرخیو راموس در هشتمین دقیقه از وقت های تلف شده بازی گل دوم را به ثمر رساند اما دیگر فرصتی برای کامبک و به تساوی کشانده شدن بازی پیدا نکردند تا اسپانیا پس از 15 سال در خانه شکست بخورد. انگلیس با این نتیجه ضمن جبران شکست...


رئیس جمهور گفت: با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد. حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه اقتصادی با حضور جمعی از استادان دانشگاه های کشور، با قدردانی از حمایت ها و ارائه دیدگاه ها و طرح های دلسوزانه اقتصاددانان کشور برای کاستن از مشکلات اقتصادی، بر ضرورت تقویت امید در جامعه برای شکست دشمنان در جنگ روانی و اقتصادی تأکید کرد. وی اظهار داشت: این دوران به رغم دشواری های آن، سپری خواهد شد و با برنامه ریزی های دقیقی که انجام شده است، امریکا در بلندمدت قادر نیست به سیاست های ضدایرانی خود ادامه دهد. آقای روحانی با تاکید بر اینکه "به آینده بهتر، بسیار امیدوارم"، ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از برگزاری این نشست و قدردانی از حضور اقتصاددانان دانشگاه های کشور ، گفت: بی تردید تمام شرکت کنندگان...


از ساعاتی پیش در شبکه های اجتماعی خبر فوت جمشید مشایخی دست به دست می شود. سام مشایخی، پسر استاد مشایخی: بعد از این پیگیر شکایت از منتشر کنندگان این اخبار جعلی می‌شویم.


خسرو کفیلی- انتخابات کنفدراسیون وزنه داری آسیا درحالی آذر ماه سال جاری دردوحه قطر برگزار می شود که هنوز فدراسیون وزنه برداری اسامی نامزدهای ایرانی را برای تصدی پست هایی در این کنفدراسیون اعلام نکرده است. درحال حاضر حسین رضازاده تنها نماینده ایران در هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بشمار می رود و دیگر نماینده ای از کشورمان در این کنفدراسیون عضویت ندارد. رضازاده در پاسخ به این سووال که آیا بار دیگر قصد داردخودرا نامزد تصدی این پست کند اظهارداشت : دوماه دیگر انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا برگزار خواهدشد ومسوولان فدراسیون وزنه برداری باید نامزدهای ایرانی را تا آن زمان معرفی کنند. وی افزود: حضور دوباره من در هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بستگی به فدراسیون وزنه برداری دارد که مرا کاندیدا کند یا نه. عضو هیات...


دوشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۴:۲۰
دوربین‌هایتان را دست کم بر بالین مشایخی غلاف کنید!

دوربین‌هایتان را دست کم بر بالین مشایخی غلاف کنید!پس از کسالت مجدد جمشید مشایخی و بستری شدنِ این هنرمند پیشکسوت کشورمان در بیمارستان، شماری از چهره‌ها از جمله محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور ایران، به دیدار او رفتند و این بار نیز دوربین‌ها دست به کار شدند و عکس‌هایی از این دیدارها منتشر شدند؛ اتفاقی که با وجود نقدهای مکرر نسبت به اشتباه بودنِ چنین رفتاری همچنان در حال تکرار است و بیش از آنکه برای عیادت‌کنندگان افزایش مقبولیت در پی داشته باشد، ملامت افکارعمومی را به دنبال دارد.

جمشید مشایخی هنرمند برجسته سینما و تئاتر ایران که با کهولت سن و عوارض ناشی از آن مواجه است، مجدداً در بیمارستان بستری شده و قاعده مرسوم این است که هنرمندان و دیگر چهره‌ها از جمله برخی مسئولین به ملاقاتش بروند و برای عبور این هنرمند از این دوران سخت با او همدلی کنند. مشکل از آنجا آغاز می‌شود که تصاویری از این حضورها در فضای عمومی منتشر می‌شود و در بسیاری از اوقات منتشرکنندگان این تصاویر یا خود این چهره‌ها و یا عوامل‌شان هستند.

به نمایش درآمدن چهره نحیف عباس کیارستمی در حالی که وزیر بهداشت و درمان پزشکی در حال دست دادن با پزشک متخلف در این پرونده بود، دردآورترین و ماجرای عکس عباس جدیدی در کنار بستر منصور پورحیدری که تاکید کرد قرار نبوده منتشر شود، شوخ‌طبعانه‌ترین این موارد است. در تازه‌ترین نمونه بر بالین جمشید مشایخی تصاویر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و شماری از هنرمندان ثبت و در فضای مجازی منتشر شده است؛ تصاویری که انتشارش با نقدهایی در فضای مجازی همراه شده است.

روند ثبت تصویر با بیماران و حتی پیکر جانباختگان تازگی ندارد اما در سال‌های اخیر حساسیت نسبت به این موضوع افزایش یافته است. در چنین موقعیت‌‌های بیمار یا خانواده او معمولاً ترجیح می‌دهند از مواجهه جدی با عیادت‌کنندگان پرهیز کنند و مراعات‌شان را در حین ثبت تصویر می‌کنند. حتی این ثبت تصویر نیز به زعم برخی ناظران فاقد ایراد است اما اینکه یک چهره در آن وضعیت نامطلوب به تصویر کشیده شود، امری اخلاقی و قابل پذیرش نیست و قطعاً نمی‌توان با هیچ استدلالی از آن دفاع متقنی داشت.

شاید بیان اینکه چهره‌هایی که در این زمینه دست به چنین اقداماتی می‌زنند و اکنون در ماجرای جمشید مشایخی برجسته شده‌اند، با هدف افزایش مقبولیت عمومی دست به چنین کاری می‌زنند، نیت‌خوانی باشد؛ اما بدون تردید افکارعمومی آنهایی که در این قاب‌ها کنار مشاهیر بیمار نقش بسته‌اند را ملامت می‌کند و در واقع چنین حرکت‌هایی اثر عکس دارد. تصور می‌شد پس از تخریب شدید عباس جدید در ماجرای مرحوم پورحیدری، چنین اتفاقاتی توسط دیگر چهره‌ها تکرار نشود اما ظاهراً بخشی از چهره‌ها به ناپسند بودنِ آن پی نبرده‌اند.

ای کاش چهره‌ها با درک تبعات منفی که این رفتارشان بر خود و فضای افکارعمومی می‌گذارد، دوربین‌هایشان را دست کم بر بالین چهره‌هایی چون جمشید مشایخی غلاف کنند و حتی اگر همراهی‌شان با چنین هنرمندانی را ثبت کردند، آن را برای خاطرات شخصی‌شان نگه دارند و به شکل عمومی منتشر نکنند. بدون شک این رفتارها از سوی هنرمند در بستر نیز به عنوان نمایش تلقی می‌شود و نباید به بیمار خرده گرفت که به نیت پاک عیادت‌کنندگان شک کند.

هرچند عده‌ای این رفتارها را صرفاً بدسلیقگی قلمداد کرده‌اند اما با کمی تامل می‌توان درک کرد که موضوع فراتر از این است و اکنون درباره ترویج یک رفتار صحبت می‌کنیم که طبیعتاً مخاطبان این هنرمندان نیز به آن روی می‌آورند. اشخاصی که حین تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی، زیر تابوت او رفته و سلفی می‌گرفتند، الگویشان امثال همین چهره‌ها هستند که تصاویرشان را به یک بیمار منتشر می‌کنند. بنابراین آنچه درباره مشایخی رخ داده را نباید صرفاً به او محدود کرد و می‌بایست نگران تکثیر این الگو بود و به همین دلیل آن را متوقف کرد.
کلمات کلیدی: چندثانیه-دوربین-بالین-مشایخی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP