• امروز چهارشنبه ، ۴ مهر ۱۳۹۷
  • ۱٦ محرم ۱٤٤۰
  • Wed 26 Sep 2018
رئیس جمهوری، وظیفه و مسوولیت رهبران دینی در تبیین و تشریح فرهنگ واقعی اسلام را در عصر کنونی بسیار سنگین برشمرد و تاکید کرد: تروریسم تکفیری و داعش، بزرگترین خطر برای چهره رحمانی اسلام است. حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی سه شنبه شب به وقت نیویورک و در دیدار جمعی از رهبران جوامع مسلمان در ایالات متحده آمریکا گفت: مسلمانان باید در هر نقطه ای از جهان که زندگی می کنند، با اخلاق، رفتار درست، وفای به عهد و صداقت خود ، اسلام را در عمل تبلیغ کنند. وی تصریح کرد: شما نقش مهمی در آشنایی مردم مسلمان بویژه جوانان با فرهنگ واقعی اسلام دارید؛ جوانانی که همزمان از طرف دشمنان و یا دوستان نادان مورد تهاجم قرار گرفته اند. دکتر روحانی افزود: امروز وظیفه همه ما است که به نسل جوان یاری برسانیم و باید فرهنگ واقعی اسلام را برای آنان تشریح و تبیین و با...


سخنگوی فارسی زبان وزارت امورخارجه آمریکا با بیان اینکه فعالیت‌ها و سخنان برخی سیاست‌مداران آمریکایی سیاست رسمی این کشور نیست، گفت که گروهک تروریستی منافقین جایگاهی در میان مردم ایران ندارند. الیزابت استیکنی، سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امورخارجه آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه دویچه‌وله به سوالات پیرامون سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد. وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات برخی مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه به دنبال تغییر نظام در ایران نیستند، گفت: ما گفته‌ایم که به دنبال تغییر نظام ایران نیستیم بلکه خواهان تغییر در رفتار این کشور، به‌ویژه درخصوص فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هستیم که تهدیدی نه تنها علیه آمریکا، بلکه علیه دیگر کشورها نیز هست. این سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که اما افراد نزدیک به ترامپ...


سخنرانی رییس جمهوری در سازمان ملل آغاز شد. بخشی از سخنان روحانی به این شرح است: - در جهان امروز شاهد حاکمانی هستیم که فکر می‌کنند با تقویت ناسیونالیسم افراطی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قوانین جهانی و تضعیف سازمان‌های بین‌المللی می‌توانند در کوتاه‌مدت بر جذب آرای مردم تاثیر بگذارند. - تحریم های ناموجه و نامشروع خود یک جور تروریسیم است. - ایران و ایرانیان هرگز در مقابل طوفان‌ها نشکسته و سر خم نکرده است - در اینجا به صراحت اعلام می‌کنم که سیاست امریکا از اول غلط بوده و رویکرد لجاجت در مقابل خواست مردم ایران که در انتخابات مختلف بروز پیدا کرده محکوم به شکست است. - سازمان ملل متحد نباید اجازه دهد که مصوباتش گروگان بازی‌های انتخاباتی و تبلیغاتی برخی از اعضا شود. - امریکا از دیگران هم می‌خواهد برجام را نقض کند و خطرناک تر اینکه...


رئیس جمهور ایران و نخست وزیر انگلیس در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار خواهند کرد. "ترزا می" نخست وزیر انگلیس در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با "حسن روحانی" رئیس جمهور ایران دیدار خواهد کرد. رویترز با انتشار این خبر نوشت که در این نشست نخست وزیر انگلیس درباره آزادی "نازنین زاغری" شهروند ایرانی انگلیسی که در ایران در بازداشت به سر می برد رایزنی خواهد کرد. نازنین زاغری از فروردین 95 به جرم فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام و تلاش برای براندازی نرم بازداشت و به 5 سال زندان محکوم شده است.


هویت تروریستها شناسایی و خانه تیمی این تروریستها کشف و ۲۲ نفر از عوامل پشتیبانی کننده دستگیر شدند. در این اطلاعیه آمده است: در پی اقدامات صورت گرفته در آغازین دقایق حادثه تروریستی 31 شهریور اهواز ، هویت تیم 5 نفر تروریستی وابسته به گروه های تجزیه طلب تکفیر تحت حمایت کشورهای مرتجع عربی شناسایی و خانه تیمی این تروریست ها کشف شد . 22 نفر از عوامل پشتیبانی کننده و دخیل در حادثه هم دستگیر شدند ، در همین راستا حامیان و هادیان خارجی اقدام تروریستی مذکور شناسایی که اطلاعات تکمیلی آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد. در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده ؛​ از خانه تیمی این تروریست ها ، مواد منفجره ، وسایل نظامی و امکانات ارتباطی کشف و ضبط شد . وزارت اطلاعات همگام با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی و قوه قضاییه ضمن تسلیت...


سه‌شنبه ، ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۸:۴۴
بازی دانشگاه آزاد با روان داوطلبان ارشد
بازی دانشگاه آزاد با روان داوطلبان ارشدفرصت ثبت نام بسیاری از دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری در حالی پایان پذیرفته و یا رو به پایان است که هنوز دانشگاه آزاد اسلامی علی رغم وعده‌های پیشین اقدام به انتشار نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد خود نکرده است؛ اقدامی غیر قابل قبول که امکان مقایسه و انتخاب بهتر را از بسیاری از داوطلبان گرفته است.
در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و در شرایطی درکه بسیاری از دانشگاه‌های سراسری فرصت ثبت نام برای مقطع کارشناسی ارشد پایان پذیرفته است، عدم اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد برای بسیاری از داوطلبان به یک معضل تبدیل شده است و آن‌ها نسبت به این رویه معترض هستند.

نا گفته پیداست که اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در کنار اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری به لحاظ مالی، به لحاظ جغرافیایی و نیز به لحاظ کیفیت رشته و دانشگاه امکان مقایسه را برای بسیاری از داوطلبان متقاضی فراهم خواهد کرد و این مهم موجب انتخاب هرچه بهتر آن‌ها خواهد شد.

با اینکه مسئولان ارشد دانشگاه آزاد اوایل هفته جاری در مورد زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد اظهار نظر بودند و این اتفاق را به روز دوشنبه موکول کرده بودند، اما این اتفاق تا ساعت ۱۳ روز سه شنبه همچنان عملیاتی نشده است؛ رویه‌ای که برخی اخبار منتشر شده حکایت از این دارد که تا پایان هفته نیز اتفاق نخواهد افتاد.

این شرایط هر چند به ظاهر مشکل چندانی نیست و تغییری در وضعیت داوطلبان به لحاظ نتیجه نهایی ایجاد نخواهد کرد، اما به دلیل عدم همزمانی و هماهنگی زمان اعلام نتایج نهایی با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری برای بسیاری از داوطلبان پذیرفته شده در این دانشگاه‌ها مشکلاتی را پیش آورده است که بعضاً جبران ناپذیر است.

یکی از این داوطلبان که در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق دانشگاه غیر انتفاعی البرز پذیرفته شده است، در همین رابطه به «تابناک»، گفت: محل زندگی و کار بنده در تهران است و در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز شرکت کرده ام. در حالی که دانشگاه غیر انتفاعی البرز اطلاعیه داد و مهلت ثبت نام را نهایتاً تا روز دوشنبه اعلام کرد، من قصدم این بود که نتیجه آزمون دانشگاه آزاد را نیز ببینم و انتخاب بهتری انجام دهم، اما عدم تسریع در فرایند اعلام نتایج دانشگاه آزاد و احتمال عدم قبولی من در این دانشگاه، بنده را مجبور کرد در دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کنم.

یکی دیگر از داوطلبان که در مقطع کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر دانشگاه غیر انتفاعی پذیرفته شده است، نیز در این باره به خبرنگار «تابناک»، گفت: من در حال حاضر قصد ادامه تحصیل دارم و اولویت بنده با توجه به اینکه در دوره روزانه دانشگاه‌های سراسری پذیرفته نشدم، ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد است، اما به دلیل اینکه امکان عدم قبولی ام در این دانشگاه وجود دارد و در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه غیر انتفاعی باید به خدمت سربازی بروم، مجبورم در دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کنم و از ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد حتی در صورت قبولی صرف نظر کنم.

یکی دیگر از داوطلبان نیز که اهل شهر تهران است و در دروه شبانه دانشگاه سراسری شهرستان در رشته مهندسی شیمی پذیرفته شده است نیز در این باره گفت: با توجه به اینکه بنده در شهر تهران زندگی می‌کنم و ادامه تحصیل در مقطع ارشد دوره شبانه آنهم در شهرستان برای من مستلزم هزینه‌های بیشتری اعم از رفت و آمد و اجاره خانه می‌باشد، ترجیح می‌دهم در دانشگاه‌های آزاد شهر تهران ادامه تحصیل دهم، اما امتناع مسئولان از اعلام به موقع نتایج قدرت تصمیم گیری و مقایسه را به کلی از من گرفته است.

همانطور که اشاره شد، شرایط برای پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد در برخی واحد‌های دانشگاه‌های سراسری پذیرفته شده اند، اما ترجیح آن‌ها ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد است، به گونه‌ای است که این افراد در بلاتکلیفی محض قرار گرفتتند و بعضاً علی رغم میل باطنی مجبور به صرف نظر کردن از ثبت نام در دانشگاه آزاد شدند.

این اتفاق در حالی از سوی مسئولان دانشگاه آزاد رخ می‌دهد و آن‌ها تلاشی برای اعلام به موقع نتایج نمی‌کنند که این رویه به دلیل ریزش ثبت نامی‌های دانشگاه آزاد و خسارت‌های مالی، چندان توجیح پذیر نیست.

صرف نظر از اینکه این رویه موجب خسارت‌هایی برای دانشگاه بزرگ آزاد نیز خواهد شد، مهم‌تر از این مسئله آنکه پیش آمدن چنین شرایطی را باید به نوعی بازی با روان داوطلبان و نیز تحمیل خسارت‌های سنگین به آن‌ها توصیف کرد؛ رخدادی که البته نمی‌توان راه حلی برای جبران متصور شد.
کلمات کلیدی: چندثانیه ۰-بازی-دانشگاه آزاد 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP