• امروز چهارشنبه ، ۴ مهر ۱۳۹۷
  • ۱٦ محرم ۱٤٤۰
  • Wed 26 Sep 2018
رئیس جمهوری، وظیفه و مسوولیت رهبران دینی در تبیین و تشریح فرهنگ واقعی اسلام را در عصر کنونی بسیار سنگین برشمرد و تاکید کرد: تروریسم تکفیری و داعش، بزرگترین خطر برای چهره رحمانی اسلام است. حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی سه شنبه شب به وقت نیویورک و در دیدار جمعی از رهبران جوامع مسلمان در ایالات متحده آمریکا گفت: مسلمانان باید در هر نقطه ای از جهان که زندگی می کنند، با اخلاق، رفتار درست، وفای به عهد و صداقت خود ، اسلام را در عمل تبلیغ کنند. وی تصریح کرد: شما نقش مهمی در آشنایی مردم مسلمان بویژه جوانان با فرهنگ واقعی اسلام دارید؛ جوانانی که همزمان از طرف دشمنان و یا دوستان نادان مورد تهاجم قرار گرفته اند. دکتر روحانی افزود: امروز وظیفه همه ما است که به نسل جوان یاری برسانیم و باید فرهنگ واقعی اسلام را برای آنان تشریح و تبیین و با...


سخنگوی فارسی زبان وزارت امورخارجه آمریکا با بیان اینکه فعالیت‌ها و سخنان برخی سیاست‌مداران آمریکایی سیاست رسمی این کشور نیست، گفت که گروهک تروریستی منافقین جایگاهی در میان مردم ایران ندارند. الیزابت استیکنی، سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امورخارجه آمریکا در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه دویچه‌وله به سوالات پیرامون سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد. وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات برخی مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه به دنبال تغییر نظام در ایران نیستند، گفت: ما گفته‌ایم که به دنبال تغییر نظام ایران نیستیم بلکه خواهان تغییر در رفتار این کشور، به‌ویژه درخصوص فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هستیم که تهدیدی نه تنها علیه آمریکا، بلکه علیه دیگر کشورها نیز هست. این سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که اما افراد نزدیک به ترامپ...


سخنرانی رییس جمهوری در سازمان ملل آغاز شد. بخشی از سخنان روحانی به این شرح است: - در جهان امروز شاهد حاکمانی هستیم که فکر می‌کنند با تقویت ناسیونالیسم افراطی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قوانین جهانی و تضعیف سازمان‌های بین‌المللی می‌توانند در کوتاه‌مدت بر جذب آرای مردم تاثیر بگذارند. - تحریم های ناموجه و نامشروع خود یک جور تروریسیم است. - ایران و ایرانیان هرگز در مقابل طوفان‌ها نشکسته و سر خم نکرده است - در اینجا به صراحت اعلام می‌کنم که سیاست امریکا از اول غلط بوده و رویکرد لجاجت در مقابل خواست مردم ایران که در انتخابات مختلف بروز پیدا کرده محکوم به شکست است. - سازمان ملل متحد نباید اجازه دهد که مصوباتش گروگان بازی‌های انتخاباتی و تبلیغاتی برخی از اعضا شود. - امریکا از دیگران هم می‌خواهد برجام را نقض کند و خطرناک تر اینکه...


رئیس جمهور ایران و نخست وزیر انگلیس در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار خواهند کرد. "ترزا می" نخست وزیر انگلیس در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با "حسن روحانی" رئیس جمهور ایران دیدار خواهد کرد. رویترز با انتشار این خبر نوشت که در این نشست نخست وزیر انگلیس درباره آزادی "نازنین زاغری" شهروند ایرانی انگلیسی که در ایران در بازداشت به سر می برد رایزنی خواهد کرد. نازنین زاغری از فروردین 95 به جرم فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام و تلاش برای براندازی نرم بازداشت و به 5 سال زندان محکوم شده است.


هویت تروریستها شناسایی و خانه تیمی این تروریستها کشف و ۲۲ نفر از عوامل پشتیبانی کننده دستگیر شدند. در این اطلاعیه آمده است: در پی اقدامات صورت گرفته در آغازین دقایق حادثه تروریستی 31 شهریور اهواز ، هویت تیم 5 نفر تروریستی وابسته به گروه های تجزیه طلب تکفیر تحت حمایت کشورهای مرتجع عربی شناسایی و خانه تیمی این تروریست ها کشف شد . 22 نفر از عوامل پشتیبانی کننده و دخیل در حادثه هم دستگیر شدند ، در همین راستا حامیان و هادیان خارجی اقدام تروریستی مذکور شناسایی که اطلاعات تکمیلی آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد. در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده ؛​ از خانه تیمی این تروریست ها ، مواد منفجره ، وسایل نظامی و امکانات ارتباطی کشف و ضبط شد . وزارت اطلاعات همگام با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی و قوه قضاییه ضمن تسلیت...


جمعه ، ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت: ۱:۴۶
اختصاصی-برخواه با ابراز تاسف از عدم حضورعلی حسینی:ورزشکاران به مردم کشورشان تعهد دارندسرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران زمان برای حضور تیم کشورمان در رقابتهای جهانی ترکمنستان را کافی دانست.

محمدحسین برخواه که به تازگی از جاکارتا محل برگزاری بازی های آسیایی به میهن اسلامی بازگشته است ، گفت: پس از بازگشت از چاکارتا وچند روزاستراحت ملی پوشان،اردوی آمادگی تیم ملی برای شرکت در رقابتهای جهانی ترکمنستان را در مجموعه ورزشی آزادی تهران با دعوت ازشماری ازوزنه برداران دایرکردیم واکنون زمان کافی دراختیار داریم تا با آمادگی کامل در این رویداد مهم شرکت کنیم.

وی در خصوص دلیل عدم حضور سعیدعلی حسینی ملی پوش فوق سنگین ایران ودارنده مدالهای نقره رقابتهای جهانی و بازی های آسیایی در اردوی تیم ملی اظهارداشت: علی حسینی چهره خوبی از خود در جاکارتا به نمایش گذاشت وکادر فنی بار دیگرازاوبرای شرکت در اردوی تیم ملی دعوت به عمل آورد که متاسفانه این وزنه بردار اعلام کرد که به دلیل مصدومیت از ناحیه پا نمی تواندتیم ایران را در رقابتهای جهانی همراهی کند.

وی با ابراز تاسف از عدم حضور علی حسینی دراردوی تیم ملی اظهارداشت : ورزشکاران ملی بایدبه این امر توجه داشته باشند که در قبال مردم کشورشان تعهد دارند.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران درادامه اظهارداشت : کادر فنی تیم ملی در پی عدم حضور علی حسینی ،از همایون تیموری برای شرکت دراردوی تیم ملی دعوت کردتا به همراه علی داودی در دسته فوق سنگین تمریناتشان را پی بگیرند.

برخواه با اشاره به جوانگرایی صورت گرفته درتیم ملی وزنه برداری ایران اظهارداشت : هم اکنون شماری از وزنه برداران جوان دراردوی تیم ملی وزنه برداری ایران حضوردارند. این وزنه برداران نیاز به فرصت داشتند که اکنون این فرصت برای آنان فراهم شده است تا خود را نشان دهند. حاضران دراردوی تیم ملی نیاز به حمایت دارندکه امیدوارم این حمایت از آنان صورت بگیرد.

او از سهراب مرادی به عنوان تنها امید ۱۰۰درصد تیم ایران برای کسب مدال از رقابتهای جهانی یاد کردو گفت: امید اصلی ما برای کسب مدال در این مسابقات مرادی است ومن امیدوارم است که دیگر وزنه برداران کشورمان نیز چهره خوبی ازخوددرعشق آباد به نمایش گذارند.

وی گفت :کادر فنی به تازگی از وزنه برداران جوانی همچون حسین سلطانی ،علی داودی ،رحمان اورامه و رضا بیرانوند که در رده سنی جوانان در رقابتهای جهانی به مدال دست یافته اند به اردودعوت کرده است انتظارم از جامعه وزنه برداری این است که به دور از هر نتیجه ای که این وزنه برداران در رقابتهای جهانی کسب می کنند آنان را تخریب نکنند.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران اظهارداشت :من مطمئن هستم که وزنه برداری همچون علی داودی تا یکی ،دوسال دیگر میتواند برای کسبمدال طلای دسته فوق سنگین به رقابت با لاشا تالاخادزه گرجستانی بپردازد.

برخواه به زمان اعلام شده برای ارسال فهرست تیم ملی وزنه برداری ایران به فدراسیون بین المللی وزنه برداری اشاره کرد و گفت: تا پنجم مهرماه زمان داریم که اسامی ۱۲ وزنه بردار را که دو نفر از آنان ذخیره خواهندبود به فدراسیون جهانی ارسال کنیم .

پیش از ارسال لیست تیم ایران در روزهای سوم تا پنجم مهرماه در هفته سوم لیگ وزنه برداری باشگاه های ایران از دعوت شدگان به اردورکوردگیری به عمل خواهیم آورد.

برخواه در پایان ابرازامیدواری کرد که با توجه به جوانگرایی صورت گرفته درتیم ملی وزنه برداری ایران این تیم بتواند چهره خوبی از خوددررقابتهای جهانی به نمایش گذارد.
کلمات کلیدی: چندثانیه-برخواه -ابراز-تاسف 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP