• امروز چهارشنبه ، ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • ۱۷ رمضان ۱٤٤۰
  • Wed 22 May 2019
علی دایی پیشنهاد عضویت در کمیسیون صلح و ورزش کمیته ملی المپیک را قبول کرده است. از زمان حضور صالحی امیری در کمیته ملی المپیک، او سعی کرده کمیسیون‌های مختلف کمیته المپیک را که تا پیش از این اغلب تعطیل بوده اند، تشکیل دهد که هر کدام به صورت مستقل فعالیت کنند. یکی از این کمیسیون‌ها که کاملا هم در این مدت پرسروصدا بوده، با ریاست حمیدرضا عارف به کار خود ادامه می‌دهد. پسر محمدرضا عارف که پیش از حضور رابطه ای در ورزش به واسطه یک مصاحبه جنجالی و استفاده از کلمه «ژن خوب» کاملا در میان مردم شناخته شده بود، از چند ماه قبل کار خود را در کمیسیون صلح و ورزش آغاز کرده و سعی دارد از چهره‌های شناخته شده هم در جلسات این کمیسیون استفاده کند. انتصاب همسردکترظریف و علی‌دایی‌‌ درکمیته‌المپیک! جدیدترین خبری که از کمیسیون صلح و ورزش کمیته ملی المپیک به...


رئیس جمهوری اسلامی ایران، جنگ آمریکا را نه با دولت، بلکه با ۸۲ میلیون ایرانی خواند و با بیان این‌که آمریکایی‌ها بارها راهی رفتند و سرشان به سنگ خورد، اما باز به همان اقدامات روی آورده‌اند، تصریح کرد: اقدامات امروز آمریکا علیه ملت ایران جنگ و تحریم نیست، جنایت علیه بشریت است. ، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی و افتتاح همزمان طرح‌های زیربنایی و اقتصادی در این استان با اعتباری بالغ بر ۳,۵۰۰ میلیارد تومان، گفت: افتتاح طرح‌های بزرگ در روزهایی که آمریکا تمام تلاشش را علیه ما به کار بسته است، نشانه قدرت و سرزندگی ملت است. رئیس جمهور با ابراز خرسندی از حضور در استان آذربایجان غربی همزمان با سالروز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع)، گفت: افتتاح طرح‌ها و رشد کشور، از بهترین لحظات برای...


خسرو کفیلی- اعزام تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران به رقابتهای جهانی فیجی در گروی تهیه بلیت اعضا و همراهان این تیم است. محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه برداری با بیان این مطلب گفت : با تامین بودجه اعزام تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران به رقابتهای جهانی و هماهنگی های صورت گرفته برای اخذ ویزا در فرودگاه ، تنها مشکل باقی مانده تهیه بلیت است. وی افزود : با برخی از آزانس های هواپیمایی در خصوص تهیه بلیت تماس گرفته شده است و امیدواریم در روزهای آتی این مشکل نیز برطرف شده و بتوانیم تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران را به فیجی محل برگزاری این رقابتها اعزام کنیم . بیرانوند به شرایط آرمانی ملی پوشان جوان کشورمان برای شرکت در این رویداد مهم اشاره کرد و گفت : ملی پوشان جوان کشورمان در شرایط ایده آلی قرار دارند و کسب چندین مدال از سوی آنان در...


سخنگوی قوه‌قضاییه از محکومیت حسین هدایتی به تحمل ۲۰ سال حبس خبر داد. غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضاییه در نشست خبری امروز خود، با اعلام صدور حکم حسین هدایتی اظهار کرد: براساس اعلام دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی، حسین هدایتی یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه به تحمل ۲۰ سال حبس محکوم شده است. اسماعیلی گفت: پرونده مربوط به آقای حسین هدایتی مورد رسیدگی قرار گرفت و رای صادر شد و با رای صادره از دادگاه ویژه مبارزه با جرایم اقتصادی، هدایتی فرزند علی اکبر به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی و پولی کشور از طریق تحسیل نامشروع به تحمل ۲۰ سال حبس و محرومیت دائم از بکارگیری خدمات دولتی و رد مال معادل ۴ هزار و ۸۸۹ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال به نفع بانک سرمایه و تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شد. اتهامات حسن هدایتی، مشارکت در اخلال عمده در نظام...


سخنگوی قوه‌قضائیه اسامی و محکومیت قطعی ۱۰ اخلال‌گر عمده اقتصادی از جمله حسین هدایتی را اعلام کرد. ، غلامحسین اسماعیلی در سومین نشست خبری خود با تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت امام حسین مجتبی (ع) اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در جلسات قبل اشاره کردم، برنامه‌های تحولی ریاست قوه‌قضائیه بود. امروز به یک موضوع خاص و تدبیر قوه‌قضائیه و تقاضایی که در این رابطه هست، می‌پردازم. وی افزود: از محور‌های اصلی سند تحول، اهتمام بیش از پیش به مقوله پیشگیری از وقوع جرم، دعاوی و اختلافات است. قانون اساسی، یکی از وظایف قوه‌قضائیه را پیشگیریاز وقوع جرم شناخته است، اما این به معنای انحصار این موضوع در دستگاه قضایی نیست کما اینکه قانون پیشگیری از وقوع جرم، نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف را مسئول شناخته است. اسماعیلی اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که مردم...


دوشنبه ، ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۱۸
متوسط نرخ تورم نیمه نخست امسال 9 درصد است
میانگین نرخ تورم در نیمه نخست امسال 9 درصد است که براساس محاسبات نسبت به مدت مشابه پارسال 1.75 درصد و در مقایسه با نرخ تورم سال 1395 نیز 0.35 درصد رشد دارد.
سال 97 با نرخ تورم تک رقمی (8.1) درصد شروع شد و با وجود تغییرات نرخ ارز که از پایان فروردین ماه شاهد آن بودیم، این نرخ تک رقمی ادامه داشت و در پنجمین ماه سال 1.6 درصد رشد به 9.7 درصد رسید و در آخرین نرخ تورمی که مرکز آمار برای شهریور ماه ارائه کرده این نرخ به 11.3 درصد رسید.
بررسی نرخ تورم 6 ماهه نخست 1396 نیز نشان می دهد که میانگین این نرخ تک رقمی و برابر 7.25 درصد بود. فروردین پارسال نرخ تورم 7 بود و پس از آن در ماه های آینده تنها 0.4 درصد رشد و در نهایت در شهریورماه به 7.4 درصد رسید.
براساس این گزارش نرخ تورم سال 1395 با 2 سال اخیر متفاوت بود و در حالی که که نرخ تورمی 2 رقمی (10.6 درصد) شروع شده بود، در خردادماه با یک درصد کاهش تک رقمی شد و این سیر نزولی ادامه داشت. میانگین نرخ تورم 6 ماهه نخست سال 1395 به عدد 9.35 درصد رسیده بود.

** نرخ تورم شهریور 11.3 درصد شد
مرکز آمار نرخ تورم آخرین ماه تابستان امسال را 11.3 درصد اعلام کرد که نسبت به ماه قبل 1.6 درصد رشد داشت؛ در شهریور ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص کل (۱۰۰=۱۳۹۵) به 134.6 رسید که نسبت به ماه قبل 5.4 درصد افزایش نشان می دهد.
تغییر شاخص کل شهریور 96 نسبت به ماه مشابه پارسال 25.7 درصد است، یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین 25.7 درصد بیشتر از شهریور پارسال برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کردند و همچنین نسبت به مردادماه نیز 6.4 واحد درصد افزایش داشت.
برابر این گزارش شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به مردادماه 6.4 درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» پنج درصد افزایش نشان می دهد.
درصد تغییرات قیمت شهریور امسال نسبت به شهریورماه ۱۳۹۶ برای «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب 36.1 و 21.7 درصد است.

** افزایش نرخ تورم خانوارهای شهری کشور
شاخص قیمت کل برای خانوارهای شهری کشور در شهریورماه امسال به عدد 134.4 رسید که نسبت به ماه قبل 5.3 درصد رشد داشت.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال گذشته 25.7 درصد است که نسبت به ماه قبل (19.4 درصد) 6.3 واحد درصد افزایش داشت.

** افزایش نرخ تورم خانوارهای روستایی کشور
شاخص قیمت کل برای خانوارهای روستایی کشور در شهریوماه امسال به عدد 135.5 رسید که نسبت به ماه قبل 5.8 درصد افزایش داشت.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال گذشته 26.1 درصد است که نسبت به مردادماه (18.8 درصد) 7.3 واحد درصد رشد داشت.
کلمات کلیدی: چندثانیه-نرخ -تورم-نیمه نخست 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP