• امروز سه‌شنبه ، ۱ آبان ۱۳۹۷
  • ۱٤ صفر ۱٤٤۰
  • Tue 23 Oct 2018
رهبری معظم انقلاب تاکید کردند: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند. ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح دوشنبه گذشته (۹۷/۰۷/۲۳) در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه خود، در توضیح «نامه‌ی حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) خطاب به مسئولان و فرماندهان نظامی»(۱) برخی وظایف آنان را برشمردند و این نامه را به مثابه دستورالعملی برای همه مدیران نظام اسلامی دانستند و با اشاره به فرازهایی از این نامه گفتند: در منطق حکومت علوی اگر کسی به خاطر مسئولیتش دارای امتیاز و احترامی شد، این موضوع نباید اخلاق و رفتار او را با مردم تغییر بدهد و او را از مردم دور کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مسئولان نظام اسلامی بدانند شکر نعمت مسئولیتشان در این است که به بندگان خدا نزدیکی بیشتری...


معاون اول رئیس‌جمهور گفت: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در بیست و دومین سالروز ملی صادرات با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی کشور متاثر از شرایط بین المللی، سیاست داخلی، اجتماعی و فرهنگی است، دلایل درون سازمانی و برون سازمانی موفقیت هر بنگاه را تبیین کرد و گفت: خواست دولت در نخستین گام ساماندهی روابط بین المللی کشور وسیاست گذاری مناسب پیش بینی پذیر شدن شاخص های اقتصادی بود و خوشبختانه در دولت یازدهم در این زمینه با موفقیت توانستیم ثبات و آرامش را به اقتصاد کشور بازگرداندیم و حتی نرخ تورم را تک رقمی کنیم. وی در این خصوص به مذاکره 18 ماهه برای دستیابی به برجام اشاره کرد و با بیان اینکه ما در مذاکرات تابوهای بسیاری را شکستیم ، گفت: امروز و در فضای مجازی فیلم هایی از سخنان...


سردار سرتیپ پاسدار «محمد پاکپور» شامگاه دوشنبه در بدو ورود به اسلام آباد تبادل نظر درباره همکاری مقامات نظامی و امنیتی پاکستان در خصوص نیروهای مرزبانی ربوده شده مهم ترین هدف سفر خود به اسلام آباد ذکر کرد. وی اضافه کرد : موضوعات دیگری از قبیل امنیت مرزها، همکاری با ارتش پاکستان برای ایجاد امنیت پایدار در مرزهای دو کشور نیز در این سفر پیگیری می شود. سردار پاکپور در بدو ورود به پایگاه هوایی نورخان از سوی مقامات ارشد ارتش پاکستان و 'مهدی هنردوست' سفیر کشورمان مورد استقبال قرار گرفت. فرمانده نیروی زمینی سپاه در این سفر ،موضوع اقدام گروهک های تروریستی در ربودن 12 تن از مرزبانان بومی مستقر در پاسگاه مرزی منطقه میرجاوه از داخل خاک پاکستان و تلاش برای آزادی آنان، رایزنی برای دستیابی به اقدامات مشترک و قاطع علیه پدیده تروریسم و تضمین امنیت پایدار...


خسروکفیلی- سرمربی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران از تنبیه در نظرگرفته شده برای دارنده مدال طلای بازی های المپیک نوجوانان خبر داد. علی امینی فرد پس از بازگشت از بوینوس آیرس – آرزانتین محل برگزاری بازی های المپیک نوجوانان با بیان این مطلب گفت : با اینکه علیرضا یوسفی در این بازی ها به مدال طلا دست یافت و عنوان قویترین پسراین دوره از بازی ها را به خوداختصاص دادولی من ازاو برای شرکت در مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران برای شرکت در رقابتهای جهانی آمریکا که اسفندماه برگزار میشود دعوت نخواهم کرد. وی در باره دلیل این تنبیه این وزنه بردار اظهارداشت: یوسفی دراول راه است وبا اینکه چهره خوبی از خود دربازیهای فوق به نمایش گذاشت ولی این وزنه بردار پیش از اعزام درتمرینات خوب کار نکرد از همین رو تصمیم به تنبیه او گرفتم.او...


مسوولان فدراسیون وزنه برداری خبری از کیانوش رستمی ملی پوش سابق وزنه برداری ایران ندارند. دست اندرکاران این فدراسیون پس از پایان بازی های آسیایی جاکارتا تاکنون نتوانسته اند با دارنده مدال طلای بازی های المپیک ریو تماس برقرار کنند. رستمی پس از ناکامی در بازیهای فوق و اعلان عدم شرکتش در اردوهای آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت دررقابتهای جهانی ترکمنستان در هیچ محفل وزنه برداری شرکت نکرده است. ملی پوش سابق وزنه برداری وزنه برداری تلفن همراهش را دراختیار مدیربرنامه هایش قرارداده و پاسخگوی تماس های صورت گرفته از سوی دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری نیست. با توجه به این وضعیت اکنون مشخص نیست که این وزنه بردار تمرینات خود رابرای شرکت دررقابتهای آتی پی می گیرد و یانه .


دوشنبه ، ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۱۸
متوسط نرخ تورم نیمه نخست امسال 9 درصد است
میانگین نرخ تورم در نیمه نخست امسال 9 درصد است که براساس محاسبات نسبت به مدت مشابه پارسال 1.75 درصد و در مقایسه با نرخ تورم سال 1395 نیز 0.35 درصد رشد دارد.
سال 97 با نرخ تورم تک رقمی (8.1) درصد شروع شد و با وجود تغییرات نرخ ارز که از پایان فروردین ماه شاهد آن بودیم، این نرخ تک رقمی ادامه داشت و در پنجمین ماه سال 1.6 درصد رشد به 9.7 درصد رسید و در آخرین نرخ تورمی که مرکز آمار برای شهریور ماه ارائه کرده این نرخ به 11.3 درصد رسید.
بررسی نرخ تورم 6 ماهه نخست 1396 نیز نشان می دهد که میانگین این نرخ تک رقمی و برابر 7.25 درصد بود. فروردین پارسال نرخ تورم 7 بود و پس از آن در ماه های آینده تنها 0.4 درصد رشد و در نهایت در شهریورماه به 7.4 درصد رسید.
براساس این گزارش نرخ تورم سال 1395 با 2 سال اخیر متفاوت بود و در حالی که که نرخ تورمی 2 رقمی (10.6 درصد) شروع شده بود، در خردادماه با یک درصد کاهش تک رقمی شد و این سیر نزولی ادامه داشت. میانگین نرخ تورم 6 ماهه نخست سال 1395 به عدد 9.35 درصد رسیده بود.

** نرخ تورم شهریور 11.3 درصد شد
مرکز آمار نرخ تورم آخرین ماه تابستان امسال را 11.3 درصد اعلام کرد که نسبت به ماه قبل 1.6 درصد رشد داشت؛ در شهریور ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص کل (۱۰۰=۱۳۹۵) به 134.6 رسید که نسبت به ماه قبل 5.4 درصد افزایش نشان می دهد.
تغییر شاخص کل شهریور 96 نسبت به ماه مشابه پارسال 25.7 درصد است، یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین 25.7 درصد بیشتر از شهریور پارسال برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کردند و همچنین نسبت به مردادماه نیز 6.4 واحد درصد افزایش داشت.
برابر این گزارش شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به مردادماه 6.4 درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» پنج درصد افزایش نشان می دهد.
درصد تغییرات قیمت شهریور امسال نسبت به شهریورماه ۱۳۹۶ برای «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب 36.1 و 21.7 درصد است.

** افزایش نرخ تورم خانوارهای شهری کشور
شاخص قیمت کل برای خانوارهای شهری کشور در شهریورماه امسال به عدد 134.4 رسید که نسبت به ماه قبل 5.3 درصد رشد داشت.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال گذشته 25.7 درصد است که نسبت به ماه قبل (19.4 درصد) 6.3 واحد درصد افزایش داشت.

** افزایش نرخ تورم خانوارهای روستایی کشور
شاخص قیمت کل برای خانوارهای روستایی کشور در شهریوماه امسال به عدد 135.5 رسید که نسبت به ماه قبل 5.8 درصد افزایش داشت.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال گذشته 26.1 درصد است که نسبت به مردادماه (18.8 درصد) 7.3 واحد درصد رشد داشت.
کلمات کلیدی: چندثانیه-نرخ -تورم-نیمه نخست 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP