• امروز سه‌شنبه ، ۱ آبان ۱۳۹۷
  • ۱٤ صفر ۱٤٤۰
  • Tue 23 Oct 2018
رهبری معظم انقلاب تاکید کردند: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند. ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح دوشنبه گذشته (۹۷/۰۷/۲۳) در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه خود، در توضیح «نامه‌ی حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) خطاب به مسئولان و فرماندهان نظامی»(۱) برخی وظایف آنان را برشمردند و این نامه را به مثابه دستورالعملی برای همه مدیران نظام اسلامی دانستند و با اشاره به فرازهایی از این نامه گفتند: در منطق حکومت علوی اگر کسی به خاطر مسئولیتش دارای امتیاز و احترامی شد، این موضوع نباید اخلاق و رفتار او را با مردم تغییر بدهد و او را از مردم دور کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مسئولان نظام اسلامی بدانند شکر نعمت مسئولیتشان در این است که به بندگان خدا نزدیکی بیشتری...


معاون اول رئیس‌جمهور گفت: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در بیست و دومین سالروز ملی صادرات با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی کشور متاثر از شرایط بین المللی، سیاست داخلی، اجتماعی و فرهنگی است، دلایل درون سازمانی و برون سازمانی موفقیت هر بنگاه را تبیین کرد و گفت: خواست دولت در نخستین گام ساماندهی روابط بین المللی کشور وسیاست گذاری مناسب پیش بینی پذیر شدن شاخص های اقتصادی بود و خوشبختانه در دولت یازدهم در این زمینه با موفقیت توانستیم ثبات و آرامش را به اقتصاد کشور بازگرداندیم و حتی نرخ تورم را تک رقمی کنیم. وی در این خصوص به مذاکره 18 ماهه برای دستیابی به برجام اشاره کرد و با بیان اینکه ما در مذاکرات تابوهای بسیاری را شکستیم ، گفت: امروز و در فضای مجازی فیلم هایی از سخنان...


سردار سرتیپ پاسدار «محمد پاکپور» شامگاه دوشنبه در بدو ورود به اسلام آباد تبادل نظر درباره همکاری مقامات نظامی و امنیتی پاکستان در خصوص نیروهای مرزبانی ربوده شده مهم ترین هدف سفر خود به اسلام آباد ذکر کرد. وی اضافه کرد : موضوعات دیگری از قبیل امنیت مرزها، همکاری با ارتش پاکستان برای ایجاد امنیت پایدار در مرزهای دو کشور نیز در این سفر پیگیری می شود. سردار پاکپور در بدو ورود به پایگاه هوایی نورخان از سوی مقامات ارشد ارتش پاکستان و 'مهدی هنردوست' سفیر کشورمان مورد استقبال قرار گرفت. فرمانده نیروی زمینی سپاه در این سفر ،موضوع اقدام گروهک های تروریستی در ربودن 12 تن از مرزبانان بومی مستقر در پاسگاه مرزی منطقه میرجاوه از داخل خاک پاکستان و تلاش برای آزادی آنان، رایزنی برای دستیابی به اقدامات مشترک و قاطع علیه پدیده تروریسم و تضمین امنیت پایدار...


خسروکفیلی- سرمربی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران از تنبیه در نظرگرفته شده برای دارنده مدال طلای بازی های المپیک نوجوانان خبر داد. علی امینی فرد پس از بازگشت از بوینوس آیرس – آرزانتین محل برگزاری بازی های المپیک نوجوانان با بیان این مطلب گفت : با اینکه علیرضا یوسفی در این بازی ها به مدال طلا دست یافت و عنوان قویترین پسراین دوره از بازی ها را به خوداختصاص دادولی من ازاو برای شرکت در مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان ایران برای شرکت در رقابتهای جهانی آمریکا که اسفندماه برگزار میشود دعوت نخواهم کرد. وی در باره دلیل این تنبیه این وزنه بردار اظهارداشت: یوسفی دراول راه است وبا اینکه چهره خوبی از خود دربازیهای فوق به نمایش گذاشت ولی این وزنه بردار پیش از اعزام درتمرینات خوب کار نکرد از همین رو تصمیم به تنبیه او گرفتم.او...


مسوولان فدراسیون وزنه برداری خبری از کیانوش رستمی ملی پوش سابق وزنه برداری ایران ندارند. دست اندرکاران این فدراسیون پس از پایان بازی های آسیایی جاکارتا تاکنون نتوانسته اند با دارنده مدال طلای بازی های المپیک ریو تماس برقرار کنند. رستمی پس از ناکامی در بازیهای فوق و اعلان عدم شرکتش در اردوهای آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت دررقابتهای جهانی ترکمنستان در هیچ محفل وزنه برداری شرکت نکرده است. ملی پوش سابق وزنه برداری وزنه برداری تلفن همراهش را دراختیار مدیربرنامه هایش قرارداده و پاسخگوی تماس های صورت گرفته از سوی دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری نیست. با توجه به این وضعیت اکنون مشخص نیست که این وزنه بردار تمرینات خود رابرای شرکت دررقابتهای آتی پی می گیرد و یانه .


چهارشنبه ، ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۳۴
تداوم یاوه‌گویی بولتون علیه ایران
«جان بولتون» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بار دیگر با ادبیات تهدید علیه ایران سخن گفت و تاکید کرد که واشنگتن تحریم‌های ظالمانه را «سختگیرانه» اجرا خواهد کرد.
بولتون که در نشستی به میزبانی نهاد ضدایرانی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» سخن می‌گفت، با اشاره به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفظ کانال‌های مالی با ایران گفت: مقام‌های این اتحادیه خوب حرف می‌زنند، ولی در اقدام، ناتوان هستند. وی درخصوص شبکه مالی اروپا برای مبادلات بانکی و پولی با ایران گفت: تحولات مرتبط با این ساختار را دنبال می‌کنیم. قصد نداریم بگذاریم که اروپا یا هر کشور دیگر تحریم‌ها را دور بزند.

بولتون بار دیگر از خریداران نفت ایران خواست که تا ماه آینده، تبادلات تجاری خود با ایران را قطع کنند؛ درخواستی که با مخالفت قاطع بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران از جمله چین و هند مواجه شده است. مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بار دیگر انتقادهای خود را متوجه نظام مالی بین‌المللی کرد و گفت: بانک‌ها و سرویس‌های پیام‌رسانی همچون سوئیفت، باید تجارت خود با ایران را به دقت مورد بازنگری قرار دهند و از خود بپرسند که آیا ارزش خطر کردن را دارد یا نه.

این اظهارات بولتون در شرایطی است که به گزارش رسانه های آمریکایی، حتی بانک‌های بزرگ آمریکایی همچون جی.پی مورگان و سیتی بانک که عضو شبکه مالی سوئیفت هستند، تا به اینجا در سیاست فشار به ایران با کاخ سفید همکاری نکرده‌اند.

مشاور امنیت ملی ترامپ که سیاست‌گذاری های دولت متبوعش علیه ایران با درهای بسته مواجه شده است، روز سه شنبه بار دیگر به ادبیات تهدید روی آورد و خطاب به مقام‌های ایرانی گفت: اگر با ما، متحدان و شرکایمان به مخالفت برخیزید؛ اگر به شهروندان ما آسیب بزنید، اگر به دروغ، فریب و خدعه ادامه دهید، بهای گزافی خواهید پرداخت.

وی با انتقاد از حمایت ایران از دولت قانونی سوریه، از سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نام برد و او را تهدید کرد.

بولتون خود خوب می‌داند که بیش‌ترین نقش در مبارزه با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق را ایران عهده‌دار بوده است.

این فرار رو به جلو در شرایطی است که «دونالد ترامپ» رئیس دولت آمریکا هم خود در جریان رقابت‌های انتخاباتی، به نقش پررنگ ایران در مبارزه با تروریسم اذعان کرده بود.

بولتون در سخنرانی امروز خود همچنین به شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری اشاره کرد و آن را «مضحک» دانست.

این اظهارات در ادامه حملات گذشته او و دیگر مقام‌های آمریکایی به نهادهای بین‌المللی بیان شد. بولتون پیشتر هم با انتقاد از دیوان بین‌المللی کیفری و ورود این نهاد به موضوع جنایات جنگی آمریکا در افغانستان، آن را هدف انتقادهای تندی قرار داده بود.

سخنان مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا ساعتی بعد از آن ایراد می‌شود که «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه این کشور هم در نشست یاد شده در نیویورک، اظهارات مشابهی را تکرار کرده بود.

پمپئو با انتقاد از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای خنثی کردن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، آن را اقدامی «غیرسازنده» دانسته بود. گروه ضدایرانی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که مقام های آمریکایی در آن به ایراد سخنرانی پرداختند، در سال 2008 با هدایت دولت آمریکا و لابی صهیونیسم بنیان گذاشته شد تا با مبالغه و دامن زدن به سیاست ایران هراسی، ابزاری برای پیشبرد اهداف کاخ سفید باشد.
کلمات کلیدی: چندثانیه=-تداوم-بولتون-ایران 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP