• امروز سه‌شنبه ، ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • ۱۱ ربيع الثاني ۱٤٤۰
  • Tue 18 Dec 2018
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، بخشی از سخنان اخیرش در مجمع دوحه در پاسخ به شروط ۱۲ گانه همتای آمریکایی خود برای حمهوری اسلامی را منتشر کرد. ظریف روز دوشنبه در پیامی توئیتری نوشت: «پاسخ من به توهمات رسوای 12 گانه وزیر امور خارجه آمریکا از جمله "دخالت" ایران در امور منطقه خودش در مجمع دوحه.» در ویدئویی که در ادمه پیام ظریف آمده و بخشی از سخنان وی در مجمع دوحه است، مجری برنامه نظر وزیر خارجه ایران را درباره ادعاهای مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا جویا می شود. مجری به ادعاهای 12گانه پامپئو درباره ایران، درخواست وی برای تغییر و اصلاحات برجام و همچنین آزمایش موشکی ایران سوال می پرسد، و به محض به بحث ادعایی "مداخلات ایران در منطقه" اشاره می کند، ظریف صحبت او را قطع کرده و می پرسد: «دخالت چه کسی؟ آمریکا دخالت می کند. چرا که ما در منطقه...


جلسه رسیدگی به پرونده اتهامی ۵ صراف متخلف در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. جلسه رسیدگی به پرونده اتهامی صرافان متخلف، فرشاد جوانیان و شرکت تضامنی جوانیان و شرکا، محمدرضا افضلی و شرکت تضامنی محمدرضا افضلی و شرکا، محمدرضا رضایی و شرکت تضامنی محمدرضا رضایی و شرکا و میلاد رشیدی برچ‌لویی و سید مصطفی جنانی و شرکت تضامنی میلاد رشیدی و شرکا در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. قاضی مسعودی مقام ضمن تشریح ماده ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی گفت: جلسه رسیدگی به پرونده اتهامی این ۵ نفر به اتهام خرید و فروش غیرقانونی ارز به ارزش تقریبی ۸۹ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۴۵۵ دلار تشکیل و رسمی است. نماینده دادستان با کسب اجازه از محضر قاضی در جایگاه حاضر شد و گفت: در این پرونده آقایان...


کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ۲۱ بازیکن را به اردوی آماده‌سازی این تیم دعوت کرد که در بین آنها نام هشت بازیکن از دو تیم استقلال و پرسپولیس دیده می‌شود. کارلوس کی‌روش اسامی 21 بازیکن را در مرحله اول اعلام اسامی برای اردوی آماده‌سازی در قطر اعلام کرد. اردوی آماده‌سازی در قسمت اول از تاریخ 17 تا 24 دسامبر در دوحه قطر برگزار می‌شود و پس از اتمام این مرحله، اسامی بازیکنان شاغل در خارج از کشور اعلام و در نهایت در تاریخ 26 دسامبر (5 دی ماه) لیست نهایی برای مسابقات جام ملت‌های آسیا اعلام خواهد شد. اسامی بازیکنان به این شرح است: دروازه‌بان‌ها: 1- علیرضا بیرانوند - پرسپولیس 2- سید حسین حسینی - استقلال 3- پیام نیازمند - سپاهان اصفهان مدافعان: 4- رامین رضاییان - الشحانیه قطر 5- وریا غفوری - استقلال 6- پژمان منتظری - استقلال 7-...


مربی تیم ملی وزنه برداری ایران ازرکوردگیری ازدعوت شدگان به اردوی آمادگی تیم ملی در پایان این مرحله ازاردو خبر داد. اکبرخورشیدی فر با بیان این مطلب گفت: این مرحله از اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران که با حضور شماری از وزنه برداران جوان درسالن وزنه برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران دایر شده بود امروز به پایان می رسد وکادر فنی تیم ملی پیش از ترک اردو توسط وزنه برداران از حاضران دراردو رکوردگیری به عمل خواهد آورد تامیزان آمادگی وزنه برداران مشخص شود. وی هدف از تشکیل این مرحله ازاردو را محک شماری از وزنه برداران جوان عنوان کرد وافزود :محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی پیش از آنکه مرحله نخست اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای آسیایی چین را دردی ماه سال جاری دایر کند این فرصت را برای وزنه بردارانی همچون محمد...


­هیأت دولت درجلسه عصریکشنبه به ریاست رئیس جمهور، با واگذاری شرکت های فرهنگی – ورزشی استقلال و پرسپولیس موافقت کرد. در این جلسه همچنین اعضای هیات دولت به منظور تسریع در صدور اسناد تفکیکی در جهت بهبود تولیدات کشاورزی، تسهیل شرایط تأمین سرمایه و رفع موانع اداری برای بهبود فضای کسب و کار، با اصلاح مصوبه مربوط به حد نصاب فنی و اقتصادی اراضی موضوع فعالیت های کشاورزی موافقت کردند. بر این اساس، صدور اسناد تفکیکی اجرای طرح های کشاورزی اعم از گلخانه، دامداری، مرغداری، پرورش ماهی و سایر تولیدات کشاورزی و کارگاه ها و واحدهای صنایع تبدیلی، تکمیلی و غذایی کشاورزی که تاکنون قبل از بهره برداری از طرح متوقف شده بود، با تأیید وزارت جهاد کشاورزی و پس از اجرای حداقل 30 درصد طرح مجاز شد. آیین نامه اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی اصلاح...


چهارشنبه ، ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۳۴
تداوم یاوه‌گویی بولتون علیه ایران
«جان بولتون» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بار دیگر با ادبیات تهدید علیه ایران سخن گفت و تاکید کرد که واشنگتن تحریم‌های ظالمانه را «سختگیرانه» اجرا خواهد کرد.
بولتون که در نشستی به میزبانی نهاد ضدایرانی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» سخن می‌گفت، با اشاره به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفظ کانال‌های مالی با ایران گفت: مقام‌های این اتحادیه خوب حرف می‌زنند، ولی در اقدام، ناتوان هستند. وی درخصوص شبکه مالی اروپا برای مبادلات بانکی و پولی با ایران گفت: تحولات مرتبط با این ساختار را دنبال می‌کنیم. قصد نداریم بگذاریم که اروپا یا هر کشور دیگر تحریم‌ها را دور بزند.

بولتون بار دیگر از خریداران نفت ایران خواست که تا ماه آینده، تبادلات تجاری خود با ایران را قطع کنند؛ درخواستی که با مخالفت قاطع بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران از جمله چین و هند مواجه شده است. مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بار دیگر انتقادهای خود را متوجه نظام مالی بین‌المللی کرد و گفت: بانک‌ها و سرویس‌های پیام‌رسانی همچون سوئیفت، باید تجارت خود با ایران را به دقت مورد بازنگری قرار دهند و از خود بپرسند که آیا ارزش خطر کردن را دارد یا نه.

این اظهارات بولتون در شرایطی است که به گزارش رسانه های آمریکایی، حتی بانک‌های بزرگ آمریکایی همچون جی.پی مورگان و سیتی بانک که عضو شبکه مالی سوئیفت هستند، تا به اینجا در سیاست فشار به ایران با کاخ سفید همکاری نکرده‌اند.

مشاور امنیت ملی ترامپ که سیاست‌گذاری های دولت متبوعش علیه ایران با درهای بسته مواجه شده است، روز سه شنبه بار دیگر به ادبیات تهدید روی آورد و خطاب به مقام‌های ایرانی گفت: اگر با ما، متحدان و شرکایمان به مخالفت برخیزید؛ اگر به شهروندان ما آسیب بزنید، اگر به دروغ، فریب و خدعه ادامه دهید، بهای گزافی خواهید پرداخت.

وی با انتقاد از حمایت ایران از دولت قانونی سوریه، از سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نام برد و او را تهدید کرد.

بولتون خود خوب می‌داند که بیش‌ترین نقش در مبارزه با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق را ایران عهده‌دار بوده است.

این فرار رو به جلو در شرایطی است که «دونالد ترامپ» رئیس دولت آمریکا هم خود در جریان رقابت‌های انتخاباتی، به نقش پررنگ ایران در مبارزه با تروریسم اذعان کرده بود.

بولتون در سخنرانی امروز خود همچنین به شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری اشاره کرد و آن را «مضحک» دانست.

این اظهارات در ادامه حملات گذشته او و دیگر مقام‌های آمریکایی به نهادهای بین‌المللی بیان شد. بولتون پیشتر هم با انتقاد از دیوان بین‌المللی کیفری و ورود این نهاد به موضوع جنایات جنگی آمریکا در افغانستان، آن را هدف انتقادهای تندی قرار داده بود.

سخنان مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا ساعتی بعد از آن ایراد می‌شود که «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه این کشور هم در نشست یاد شده در نیویورک، اظهارات مشابهی را تکرار کرده بود.

پمپئو با انتقاد از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای خنثی کردن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، آن را اقدامی «غیرسازنده» دانسته بود. گروه ضدایرانی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که مقام های آمریکایی در آن به ایراد سخنرانی پرداختند، در سال 2008 با هدایت دولت آمریکا و لابی صهیونیسم بنیان گذاشته شد تا با مبالغه و دامن زدن به سیاست ایران هراسی، ابزاری برای پیشبرد اهداف کاخ سفید باشد.
کلمات کلیدی: چندثانیه=-تداوم-بولتون-ایران 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP