• امروز دوشنبه ، ۶ خرداد ۱۳۹۸
  • ٢٢ رمضان ۱٤٤۰
  • Mon 27 May 2019
معاون سیاسی وزیر خارجه در مسقط هرگونه گفتگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا را رد کرد و نسبت به سیاستهای مخرب آمریکا و برخی متحدان آن کشور در منطقه هشدار داد. ، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در اولین مقصد سفر دوره ایش به منطقه امروز (یکشنبه) با «یوسف بن علوی» وزیر مسئول در امور خارجه عمان دیدار کرد. در این دیدار آخرین وضعیت منطقه و تحولات آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. عراقچی در این ملاقات ضمن تاکید بر اهمیت صلح و امنیت در منطقه مهم خلیج فارس، نسبت به سیاستهای مخرب آمریکا و برخی متحدان آن کشور در منطقه هشدار داد. وی با رد هر گونه گفتگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران برای برقراری روابطی متوازن و سازنده با تمامی کشورهای منطقه خلیج فارس بر اساس احترام و منافع متقابل آمادگی دارد. معاون سیاسی وزارت...


خسرو کفیلی - هجمه همه جانبه علیه محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران در پی معرفی اسامی ۱۸ وزنه بردار دعوت شده به اردوی آمادگی تیم ملی برای شرکت در رقابتهای جهانی تایلند افزایش یافت. برخواه که نزدیک به یک سال و نیم است که هدایت تیم ملی وزنه برداری ایران را بر عهده گرفته است ، تاکنون با چنین هجمه ای از سوی برخی از وزنه بردارانی که خود را شایسته حضور در این اردو و افراد حامی این وزنه برداران قرار نگرفته بود. سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران که از زمانی که هدایت این تیم را برعهده گرفت کارنامه نسبتا موفقی را به همراه این تیم در رقابتهای وزنه برداری بازی های آسیایی جاکارتا ، پیکارهای جهانی ترکمنستان و مسابقات آسیایی چین را داشته است اکنون مورد هجمه و حملات علنی و پنهان برخی از منتقدان خود قرار گرفته است . هجمه ای که دلیلش...


رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: اگر دوستان ما در فراکسیون امید در جریان انتخابات هیأت رئیسه مجلس تعامل داشتند، می‌توانست این اتفاقات در جریان انتخابات رخ ندهد. کاظم جلالی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه ۵ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، با اشاره به عدم انتخاب مجدد علی مطهری به عنوان نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی، گفت: درخصوص آقای مطهری نیز فکر می‌کنم به جای اینکه به دیگران اتهام زنی شود، باید از تصمیم خود دوستان سوال شود که در همه حوزه‌ها به صورت مستقل لیست انتخاباتی ارائه داده اند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع نمی‌شود که بخواهیم در همه حوزه‌ها کاندیدا داشته باشیم و بقیه فراکسیون‌ها موظف باشند که به کاندیدا‌های ما رأی بدهند. از این رو رأی به کاندیدا‌ها...


تابناک اقتصادیبازار ارز در دومین روز هفته با کاهش قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی به عنوان بازارساز ارزی مواجه شد. این در حالی است که امروز به دلیل تعطیلی بازار‌های جهانی شاهد ثبات نرخ رسمی ۴۷ ارز در بانک مرکزی بودیم. در معاملات امروز (یکشنبه پنجم خردادماه ۹۸) بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که نشان دهنده میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۳۷۵۰ تومان در صرافی‌های مجاز و بانکی خریداری شده و به قیمت ۱۳۸۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شده است. این رقم نسبت به روز شنبه، ۱۲۰ تومان کاهش داشته است. همچنین هر اسکناس یورو در بازار امروز به نرخ ۱۵۶۵۰ تومان خریداری شده و با کاهش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز قبل، به قیمت...


احمد جعفری چمازکتی - به عنوان پیش درامد تاکید می کنم، منظورم از دولت در این نوشتار، دولت های گذشته و حال نیست، بلکه مراد لباسی است که باید بر قامت «رسانه رسمی کشور» پوشانده شود تا بتواند از این رهگذر، از کیان ملی در جغرافیای سرزمینی و ورای آن دفاع کند. در دنیای امروز، حاکمیت های سیاسی برای اقناع داخلی و راهبردهای دیپلماتیک خود، رسانه هایی را در اختیار دارند که در کشور عزیزمان، «خبرگزاری جمهوری اسلامی » این مهم را عهده دار است. این رسانه هشتاد و ساله در سه دهه اخیر، فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرده است . اینکه دولت ها ، رسانه رسمی کشور را به عنوان روابط عمومی خود بخواهند ، امری پسندیده نیست . اگر چه تبیین اهداف دولت های پس از انقلاب، تبیین بخشی از اهداف نظام است اما همه آن نیست. اگر قوای سه گانه را به عنوان بالهای جمهوریت نظام بپذیریم...


جمعه ، ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۱۸
تاثیر داروهای ضدبارداری جدید بر کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان
متخصصان می گویند استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی ترکیبی جدید با کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان در زنان در سنین باروری مرتبط است.
یک مطالعه جدید در مقیاس بزرگ نشان می‌دهد قرص‌های بارداری جدیدتر می‌توانند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان تخمدان را در زنان جوان کاهش دهند.
آزمایشات پیشین نشان داده است که قرص های ضدبارداری خوراکی ترکیبی که حاوی هر دو هورمون استروژن و پروژسترون هستند، ممکن است خطر ابتلا به سرطان تخمدان را در زنان در سنین باروری کاهش دهند. هم‌چنین این اثرات مفید سال‌ها پس از توقف مصرف این قرص‌ها توسط زنان در آن‌ها باقی می‌ماند.

با این حال این نتایج در مورد داروهای ضدبارداری قدیمی که شامل مقادیر بالاتری از استروژن و شکل های قدیمی پروژسترون می‌شد مشاهده نشده و اثرات قرص های جدیدتر نیز پیش از این مطالعه جدید ناشناخته بوده است. اما آزمایشات تازه با هدف شناخت اثرات قرص های ضد بارداری جدید صورت گرفته است.

در این مطالعه اطلاعات مربوط به حدود ۱.۹ میلیون زن دانمارکی بین ۱۵ تا ۴۹ ساله با در نظر گرفتن سن و تعداد بارداری ها در آنها و اثرات هر دو نوع داروی ضدبارداری ترکیبی و داروی ضد بارداری شامل فقط پروژسترون مورد بررسی قرار گرفت. زنان این مطالعه به سه گروه زنانی که هرگز از این داروها استفاده نکرده‌اند، زنانی که در حال مصرف این داروها بوده یا طی یک سال گذشته مصرف آن را قطع کرده‌اند و زنانی که بیش از یک سال قبل این داروها را مصرف می‌کرده‌اند، تقسیم شدند. حدود ۸۶ درصد از قرص های ضدبارداری خوراکی که این زنان مصرف می‌کردند، قرص های ترکیبی بودند.

نتایج این مطالعه نشان داد زنانی که هرگز از داروهای ضدبارداری هورمونی استفاده نکرده‌اند، بیشترین میزان ابتلا به سرطان تخمدان را داشتند. به طوری که نرخ سالانه ابتلا به سرطان تخمدان در این زنان ۷.۵ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است. اما این نرخ در باقی گروه‌های زنان ۳.۲ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است. این بدان معناست که استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی نرخ سرطان تخمدان را در زنان ۲۱ درصد کاهش می دهد.

متخصصان می گویند استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی ترکیبی جدید با کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان در زنان در سنین باروری مرتبط است. اما اثرات آن در طول مدت مصرف دارو بوده و پس از قطع مصرف دارو تضعیف می شود. آنها شواهد قابل توجهی در مورد تفاوت بین برندهای مختلف این داروها نیافتند و همچنین نتوانستند تاثیرات مفید قرص های ضدبارداری را که تنها حاوی پروژسترون هستند اثبات کنند.

هم‌چنین این مطالعه علت اثرات مفید قرص‌های ضد بارداری ترکیبی هورمونی را بر کاهش سرطان تخمدان نشان نمی‌دهد و تنها نتایج تحقیقات قبلی در مورد اثربخشی این داروها را تایید و پشتیبانی می کند.

به گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، داروهای ضدبارداری خوراکی در سراسر جهان بسیار محبوب بوده و برآوردهای ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که بیش از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار زن در سنین باروری در ماه گذشته از این داروها استفاده کرده‌اند.
کلمات کلیدی: چندثانیه-داروهای-ضدبارداری 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP