• امروز سه‌شنبه ، ۲۰ آذر ۱۳۹۷
  • ٤ ربيع الثاني ۱٤٤۰
  • Tue 11 Dec 2018
سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران کارهای فنی در فدراسیون وزنه برداری را ازمدیریت این فدراسیون سخت تر دانست. کوروش باقری با اشاره به طرح جدید فدراسیون وزنه برداری مبنی بر کنار گذاشتن سرمربیان تیم های ملی وزنه برداری نوجوانان وجوانان ایران و بهره گرفتن از مربیان ادواری در این دو تیم و نظارت بر عملکرد این مربیان توسط دبیر فدراسیون اظهارداشت: امیدوارم که این طرح مسوولان فدراسیون وزنه برداری جواب بدهد که بعید می دانم . وی افزود: دوستان در فدراسیون وزنه برداری باید مشخص کنندکه چه کسی طراح برنامه های تمرینی دعوت شدگان به اردو و نظارت بر اجرای آن و از همه مهمتر چه کسی پاسخگوی شکست و یا پیروزی این تیم هاست. مطمئنا مربیان ادواری که درکادرهای فنی تیمهای ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان قرار می گیرند طراح تمرینات دعوت شدگان به اردو نخواهند...


سرمربی تیم ملی اسامی 35 بازیکن اولیه را جهت آماده باش برای اردوی نهایی تیم ملی و جام ملتهای آسیا اعلام کرد. لازم به توضیح است لیست پیوست، اسامی بازیکنان در لیست آماده باش بوده و اسامی بازیکنان نهایی برای مسابقات جام ملتهای آسیا روز شنبه 24 آذر اعلام خواهد شد. بر این اساس پس از اعلام اسامی نهایی بازیکنان در روز شنبه و حضور آنها در اردوی تیم ملی، کاروان ایران برای حضور در مسابقات جام ملتهای آسیا و اردوی قطر، دوشنبه آینده 26 آذر ماه تهران را به مقصد قطر ترک خواهد کرد. اسامی بازیکنان به این شرح است: دروازه بان ها: 1- علیرضا بیرانوند – پرسپولیس تهران 2- امیرعابدزاده – ماریتیمو پرتغال 3- محمدرشید مظاهری – ذوب آهن اصفهان 4- سید حسین حسینی – استقلال تهران 5- پیام نیازمند – سپاهان اصفهان مدافعان: 6- رامین رضائیان – الشحانیه قطر 7-...


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در جامعه ما میلیاردها تومان گم می شود، گفت: با اصلاح داده های کشور جامعه اصلاح می شود؛ مدیریت بدون داده و نظارت بی معنا است . مسعود پزشکیان، روز دوشنبه در پانزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت در دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: در جامعه هیچ کس مسئولیت پذیر و پاسخ گو نیست؛ در حالی که مسئولیت پذیری، اجرای درست مسئولیت و پاسخگویی از ارکان مهم مدیریت در هر ساختاری است. وی افزود: انتظار از دانشگاه صرفا تربیت نیروی انسانی نیست و روند تغییر و مدیریت باید از دانشگاه شروع شود. وزیر اسبق بهداشت با بیان این که اختیارات دانشگاه نباید محدود نشود، ادامه داد: دانشگاه باید بتواند خود را مدیریت کند و قوانین هیات امنا همچون قوانین مجلس باشد. مدیران ارشد این اختیارات را محدود کرده اند. وی گفت: آموزش های دانشگاهی صرفا...


در پی احضار مهناز افشار بخاطر مداخله پزشکی و تبلیغ دارو برای معتادان، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: این سازمان شکایتی از مهناز افشار نکرده است و احتمالا احضار خانم بازیگر از سوی دادستانی صورت گرفته است. کیانوش جهانپور در این باره گفت: سازمان غذا و دارو از این بازیگر شکایتی نکرده است اما انتقاد ما از رفتار و اظهاراتی بود که انجام شده و البته تنها محدود به این مورد خاص هم نیست. متاسفانه به طور متعدد شاهد تبلیغات یا دامن زدن به مسایل پزشکی و سلامت از منظر غیر کارشناسی بوده ایم که لزوما با اهداف نظام سلامت سازگار نبوده اند. وی با تاکید بر عدم شکایت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت از این بازیگر، افزود: البته احتمالا دادستانی از منظر قانونی و به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است. جهانپور ادامه داد: به افرادی‌که به نوعی ممکن است...


روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود با انتقاد از وزیران صنعت و اقتصاد و کشور نوشت: رئیس‌جمهور به تنهائی نمی‌تواند به جنگ گرانی برود و مشکلات اقتصادی را حل کند. او تنها درصورتی در این جنگ پیروز میدان خواهد بود که وزرای کارآمد و صاحب عزمی داشته باشد که پا در رکاب و بدون مسامحه به او در این کارزار دشوار کمک کنند. شاید برای تامین همین هدف بود که در ماه‌های اخیر رئیس‌جمهور روحانی درصدد ایجاد تغییرات در کابینه به ویژه در بخش اقتصادی آن بر آمد ولی متاسفانه این تغییرات، بگونه‌ای نبود که مشکل را حل کند و اقتصاد بحران زده را نجات دهد. وزیری که در شرایط دشوار اقتصادی کشور، از گران‌تر شدن خودرو حمایت کند کاملاً روشن است که صلاحیت همراهی با دولتی که فعلاً مهم‌ترین وظیفه داخلی آن مبارزه با گرانی است را ندارد. وزیر دیگر تازه به منصب وزارت رسیده، قبل...


یکشنبه ، ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۵۰
مدارس ایران از دنیای امروز ۷۰ سال عقبند
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه روش‌های مدارس ما از دنیای امروز ۶۰ تا ۷۰ سال عقب‌تر است، گفت:‌ اگر یک فرد بدون داشتن مهارت‌های معلمی علامه دهر هم باشد، معلم موفقی نخواهد بود.
سیدمحمد بطحایی امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدید دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: این دانشگاه باید هیئت اندیشه‌ورز برای آموزش و پرورش باشد. مسیر تحول در آموزش و پرورش به دلایل مختلف از جمله اینکه مخاطبان آن انسانها هستند، لایتناهی است.

وی افزود: از آن جهت که مخاطبان آموزش و پرورش انسانها هستند نمی‌توانیم هیچ گاه ادعا کنیم که تحول در آموزش و پرورش پایان یافته است. این وزارتخانه باید همواره به دنبال یافتن روش‌های جدید با هدف انطباق نیازهای فردی و اجتماعی دانش‌آموزان باشد و یکی از سخت‌ترین کارها در دانشگاه فرهنگیان برای پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش، به‌روز شدن منابع و استفاده از یافته های جدید علمی است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر اینگونه نباشد دائم به ما می‌گویند شما دانش‌آموزان را که باید برای فردا آماده شوند برای امروز تربیت می‌کنید آن هم با استفاده از منابعی که مربوط به گذشته است. به همین دلیل خروجی‌های آموزش و پرورش نباید با نیازهای روز جامعه بیگانه باشند.

بطحایی ادامه داد: هم اکنون یکی از نقدها به آموزش و پرورش این است که کالایی را تولید می‌کند که مورد نیاز دانش آموزان نیست، سند تحول مسیر حرکت آموزش و پرورش را در بخش‌های مختلف طراحی کرده است و به طور دقیق گفته برنامه درسی و آموزشی ما باید به چه صورتی باشد و نیروی انسانی مورد نیاز با چه اهدافی آماده شوند. اما نباید با این خیال که سند تحول را داریم احساس کنیم نیازی به اصلاح وجود ندارد بلکه هر روز باید عملکرد خود را بررسی، مشکلات را رصد و برای رفع آن تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: توانمندی یک معلم در گرو داشتن شایستگی لازم است که بخشی از آن مربوط به حوزه دانش است. شما دانشجو معلمان بعدها در کلاس درس دانش‌آموزانی را خواهید داشت که ممکن است به لحاظ دانشی از معلم جلوتر باشند و سوالاتی را بپرسند که شما در دوره تربیت معلم به آن نپرداخته باشید.

وزیر آموزش و پرورش گفت: محور دوم شایستگی‌های مورد نیاز یک معلم مربوط به مهارت‌هایی است که فرد به عنوان معلم باید داشته باشد، بخشی از این مهارت‌ها به هوش و علاقه و بخشی به شوق پیشرفت مربوط است. مهارت‌های معلمی را باید به خوبی فرا گرفت البته بخشی از این مهارت‌ها در کتاب‌ها نیست و در جریان کاروروزی و تبادل تجربه با معلمان پیشکسوت به دست می‌آید.

بطحایی افزود: اگر یک فرد بدون داشتن مهارت‌های معلمی علامه دهر هم باشد، معلم موفقی نخواهد بود و نمی‌تواند روش‌های یاددهی ویادگیری را به خوبی اجرا کند.

وی بیان کرد: روش‌های یاددهی و یادگیری در مدارس ما از دنیای امروز 60تا70 سال عقب است و متناسب با نیازهای بچه‌های امروز نیست. بنابراین یکی از ضرورت‌های شغل معلم ایجاد شایستگی در معلمان و کسب مهارت معلمی است که اهمیت آن از مباحث دانشی بیشتر است. به این دلیل است که برخی می‌گویند یک معلم با مدرک لیسانس که دارای مهارت معلمی است به مراتب از یک فرد با مدرک دکتری ارزشمند‌تر است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سومین محور در شایستگی معلمان بحث توانمندی آنهاست. معلم خسته و افسرده که قدرت به کارگیری مهارت و دانش‌ها را ندارد به درد ما نمی‌خورد، معلم باید با نشاط و شاد به کلاس درس برود. آموزش و پرورش زمانی می تواند مسیر تحول را طی کند که معلم شایسته داشته باشد در غیر این صورت جز طرح‌های مفصل برای تحول که فقط بر روی کاغذ باقی می‌ماند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

بطحایی گفت: امسال مراکز تربیت معلم از حیث کمی پذیرش دانشجوی خوبی داشتند اما معلم باید در کلاس درس دانش‌آموزان را بشناسد یعنی بداند که آنها از چه طبقه اجتماعی هستند، چه آسیب‌هایی آنها را تهدید می‌کند و در خانه با چه مشکلاتی روبرو هستند حتی نگاه یک معلم به دانش اموز تأثیر عمیقی در شخصیت و روح و روان او در آینده خواهد داشت.

وی تأکید کرد: رفتار معلمان در کلاس درس و برخورد با دانش‌آموزان کار دشوار و پیچیده‌ای است که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.
کلمات کلیدی: چندثانیه-مدارس-ایران-امروز 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP