• امروز دوشنبه ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
  • ۱۳ جمادى الثانية ۱٤٤۰
  • Mon 18 Feb 2019
رئیس جمهور گفت: ما همان دولتی هستیم که تورم را کنترل کردیم، چون مردم امید به آینده داشتند و مردم به دنبال تولید بودند و مردم باید نسبت به آینده کشور امیدوار باشند و به آنان امید بدهیم و این مشکلاتی نیست که ملت را به زانو درآورد. ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی یکشنبه شب در جمع مدیران و مسئولان استان هرمزگان اظهار کرد: در شرایط جنگی خمپاره و توپ می‌آید و بمباران و گلوله‌های مستقیم وجود دارد و عده‌ای شهید، مجروح و یا مفقود می‌شوند. اما آیا در حین جنگ می‌توان گفت که جنگ و استقلال کشور را رها کنیم و به فکر چیز‌های جزئی‌تر باشیم. باید شرایط کشور را درک کنیم و ببینیم در چه وضعیت و شرایطی هستیم. دکتر روحانی تصریح کرد: اگر بخواهیم در مقابل ابرقدرت‌ها بایستیم و استقلال خود را از دست ندهیم، باید همه با هم متحد باشیم. برای حفظ آزادی که ثمره...


خسروکفیلی- سعید علی حسینی ملی پوش فوق سنگین وزنه برداری ایران در رقابتهای آسیایی این رشته در چین شرکت خواهدکرد. عزیز علی حسینی پدر سعید علی حسینی دارنده مدال های نقره رقابتهای جهانی و بازی های آسیایی جاکارتا با بیان این مطلب گفت : نگران نباشد سعید خود را به مسابقات آسیایی چین که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود ،خواهد رساند. او در باره غیبت سعید در اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای بین المللی جام فجر و پیکارهای آسیایی چین اظهارداشت : مشکلات تحصیلی سبب شده است که وی نتواند در این اردو شرکت کند که با رفع این مشکلات سعید بار دیگر در اردوی تیم ملی حضور می یابد و خود را برای شرکت دررقابتهای آسیایی آماده خواهد کرد. پدر سعید علی حسینی درباره عدم اطلاع کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران از وضعیت پسرش اظهارداشت...


خسروکفیلی- انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا درحالی فروردین ماه سال آینده برگزار می شود که هنوز نامزدی دوباره حسین رضازاده برای تصدی کرسی هیات اجرایی این کنفدراسیون مشخص نیست. با نزدیک شدن به زمان برگزاری این انتخابات که به نظر می رسد که در یکی از کشورهای چین ، قطر و یا تایلند برگزار خواهدشد ، وضعیت تنها نماینده کشورمان در این کنفدراسیون هنوز در پرده ابهام ومبهم قراردارد. فدراسیون وزنه برداری کشورمان با نزدیک شدن به انتخابات کنفدراسیون این رشته ورزشی در قاره آسیا هنوز اسامی نامزدهای ایرانی برای تصدی پست هایی دراین کنفدراسیون را رسانه ای نکرده است و وضعیت حسین رضازاده نیز معلوم نیست. با توجه به اختلافات رضازاده و علی مرادی رییس فعلی فدراسیون وزنه برداری هنوز معلوم نیست که این فدراسیون نام رضازاده را به عنوان یکی از نامزدهای...


معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرواعلام کرد : همزمان با عرضه تعداد بالایی از خودروهای تولیدی و با اجرای شرایط فروش فوری درروزهای آتی، حباب قیمت خودروهای این شرکت دربازار شکسته خواهد شد. به گزارش ایکوپرس ، مصطفی خان کرمی با بیان این مطلب افزود:شرکت ایران خودرو با تمام توان خود و بهر ه گیری از ظرفیت های موجود به ایجاد بهبود وضعیت تولید تلاش می کندبه طوری که در حال حاضرتحویل این شرکت به حدود روزانه 1500 دستگاه رسیده است. وی افزود:‌ با توجه به سیاست های وزارت صمت و تلاش و همیاری زنجیره تامین قطعات و واحدهای تولیدی شرکت ایران خودرو، عدد تحویل درآینده نزدیک به بیش از 1500 دستگاه نیز افزایش خواهدیافت . خان کرمی تاکیدکرد: شرکت ایران خودرو طی روزهای آتی با فروش فوری و تحویل محصولات در سال 97 با روند افزایش قیمت مقابله خواهد...


رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران بی‌تردید انتقام خون شهیدان مرزبان خود را می‌گیرد، گفت: اجازه نمی‌دهیم مزدوران جنایتکاری که سلاح و منابع مالی آنها را بیگانگان تامین می‌کنند، از دست انتقام الهی و مردم مومن ایران فرار کنند. حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع بندرلنگه ‌‌‌با بیان اینکه ایران عزیز و قدرتمند همواره برای منطقه امنیت‌آفرین بوده است، اظهار داشت: ‌مسلمانان باید متحد باشند و با ایجاد روابط دوستانه و برادرانه، امنیت منطقه را حفظ کنند و انقلاب ما انقلاب اسلامی و مردمی است و 40 سال این واقعیت را نشان دادیم که دنبال معنویت امنیت و پیشرفت کل منطقه هستیم و امروز هم عمل ، زبان، رفتار و گفتار ما همین را می‌گوید. وی با بیان اینکه ایران هیچ‌گاه آغازگر تجاوزی در کل منطقه نبوده است، افزود: این اشتباه است که برخی فکر کنند صهیونیست‌ها و یا آمریکایی‌ها...


یکشنبه ، ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۵۰
مدارس ایران از دنیای امروز ۷۰ سال عقبند
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه روش‌های مدارس ما از دنیای امروز ۶۰ تا ۷۰ سال عقب‌تر است، گفت:‌ اگر یک فرد بدون داشتن مهارت‌های معلمی علامه دهر هم باشد، معلم موفقی نخواهد بود.
سیدمحمد بطحایی امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدید دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: این دانشگاه باید هیئت اندیشه‌ورز برای آموزش و پرورش باشد. مسیر تحول در آموزش و پرورش به دلایل مختلف از جمله اینکه مخاطبان آن انسانها هستند، لایتناهی است.

وی افزود: از آن جهت که مخاطبان آموزش و پرورش انسانها هستند نمی‌توانیم هیچ گاه ادعا کنیم که تحول در آموزش و پرورش پایان یافته است. این وزارتخانه باید همواره به دنبال یافتن روش‌های جدید با هدف انطباق نیازهای فردی و اجتماعی دانش‌آموزان باشد و یکی از سخت‌ترین کارها در دانشگاه فرهنگیان برای پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش، به‌روز شدن منابع و استفاده از یافته های جدید علمی است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر اینگونه نباشد دائم به ما می‌گویند شما دانش‌آموزان را که باید برای فردا آماده شوند برای امروز تربیت می‌کنید آن هم با استفاده از منابعی که مربوط به گذشته است. به همین دلیل خروجی‌های آموزش و پرورش نباید با نیازهای روز جامعه بیگانه باشند.

بطحایی ادامه داد: هم اکنون یکی از نقدها به آموزش و پرورش این است که کالایی را تولید می‌کند که مورد نیاز دانش آموزان نیست، سند تحول مسیر حرکت آموزش و پرورش را در بخش‌های مختلف طراحی کرده است و به طور دقیق گفته برنامه درسی و آموزشی ما باید به چه صورتی باشد و نیروی انسانی مورد نیاز با چه اهدافی آماده شوند. اما نباید با این خیال که سند تحول را داریم احساس کنیم نیازی به اصلاح وجود ندارد بلکه هر روز باید عملکرد خود را بررسی، مشکلات را رصد و برای رفع آن تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: توانمندی یک معلم در گرو داشتن شایستگی لازم است که بخشی از آن مربوط به حوزه دانش است. شما دانشجو معلمان بعدها در کلاس درس دانش‌آموزانی را خواهید داشت که ممکن است به لحاظ دانشی از معلم جلوتر باشند و سوالاتی را بپرسند که شما در دوره تربیت معلم به آن نپرداخته باشید.

وزیر آموزش و پرورش گفت: محور دوم شایستگی‌های مورد نیاز یک معلم مربوط به مهارت‌هایی است که فرد به عنوان معلم باید داشته باشد، بخشی از این مهارت‌ها به هوش و علاقه و بخشی به شوق پیشرفت مربوط است. مهارت‌های معلمی را باید به خوبی فرا گرفت البته بخشی از این مهارت‌ها در کتاب‌ها نیست و در جریان کاروروزی و تبادل تجربه با معلمان پیشکسوت به دست می‌آید.

بطحایی افزود: اگر یک فرد بدون داشتن مهارت‌های معلمی علامه دهر هم باشد، معلم موفقی نخواهد بود و نمی‌تواند روش‌های یاددهی ویادگیری را به خوبی اجرا کند.

وی بیان کرد: روش‌های یاددهی و یادگیری در مدارس ما از دنیای امروز 60تا70 سال عقب است و متناسب با نیازهای بچه‌های امروز نیست. بنابراین یکی از ضرورت‌های شغل معلم ایجاد شایستگی در معلمان و کسب مهارت معلمی است که اهمیت آن از مباحث دانشی بیشتر است. به این دلیل است که برخی می‌گویند یک معلم با مدرک لیسانس که دارای مهارت معلمی است به مراتب از یک فرد با مدرک دکتری ارزشمند‌تر است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سومین محور در شایستگی معلمان بحث توانمندی آنهاست. معلم خسته و افسرده که قدرت به کارگیری مهارت و دانش‌ها را ندارد به درد ما نمی‌خورد، معلم باید با نشاط و شاد به کلاس درس برود. آموزش و پرورش زمانی می تواند مسیر تحول را طی کند که معلم شایسته داشته باشد در غیر این صورت جز طرح‌های مفصل برای تحول که فقط بر روی کاغذ باقی می‌ماند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

بطحایی گفت: امسال مراکز تربیت معلم از حیث کمی پذیرش دانشجوی خوبی داشتند اما معلم باید در کلاس درس دانش‌آموزان را بشناسد یعنی بداند که آنها از چه طبقه اجتماعی هستند، چه آسیب‌هایی آنها را تهدید می‌کند و در خانه با چه مشکلاتی روبرو هستند حتی نگاه یک معلم به دانش اموز تأثیر عمیقی در شخصیت و روح و روان او در آینده خواهد داشت.

وی تأکید کرد: رفتار معلمان در کلاس درس و برخورد با دانش‌آموزان کار دشوار و پیچیده‌ای است که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.
کلمات کلیدی: چندثانیه-مدارس-ایران-امروز 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP