• امروز دوشنبه ، ۶ خرداد ۱۳۹۸
  • ٢٢ رمضان ۱٤٤۰
  • Mon 27 May 2019
معاون سیاسی وزیر خارجه در مسقط هرگونه گفتگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا را رد کرد و نسبت به سیاستهای مخرب آمریکا و برخی متحدان آن کشور در منطقه هشدار داد. ، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در اولین مقصد سفر دوره ایش به منطقه امروز (یکشنبه) با «یوسف بن علوی» وزیر مسئول در امور خارجه عمان دیدار کرد. در این دیدار آخرین وضعیت منطقه و تحولات آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. عراقچی در این ملاقات ضمن تاکید بر اهمیت صلح و امنیت در منطقه مهم خلیج فارس، نسبت به سیاستهای مخرب آمریکا و برخی متحدان آن کشور در منطقه هشدار داد. وی با رد هر گونه گفتگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران برای برقراری روابطی متوازن و سازنده با تمامی کشورهای منطقه خلیج فارس بر اساس احترام و منافع متقابل آمادگی دارد. معاون سیاسی وزارت...


خسرو کفیلی - هجمه همه جانبه علیه محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران در پی معرفی اسامی ۱۸ وزنه بردار دعوت شده به اردوی آمادگی تیم ملی برای شرکت در رقابتهای جهانی تایلند افزایش یافت. برخواه که نزدیک به یک سال و نیم است که هدایت تیم ملی وزنه برداری ایران را بر عهده گرفته است ، تاکنون با چنین هجمه ای از سوی برخی از وزنه بردارانی که خود را شایسته حضور در این اردو و افراد حامی این وزنه برداران قرار نگرفته بود. سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران که از زمانی که هدایت این تیم را برعهده گرفت کارنامه نسبتا موفقی را به همراه این تیم در رقابتهای وزنه برداری بازی های آسیایی جاکارتا ، پیکارهای جهانی ترکمنستان و مسابقات آسیایی چین را داشته است اکنون مورد هجمه و حملات علنی و پنهان برخی از منتقدان خود قرار گرفته است . هجمه ای که دلیلش...


رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: اگر دوستان ما در فراکسیون امید در جریان انتخابات هیأت رئیسه مجلس تعامل داشتند، می‌توانست این اتفاقات در جریان انتخابات رخ ندهد. کاظم جلالی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه ۵ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، با اشاره به عدم انتخاب مجدد علی مطهری به عنوان نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی، گفت: درخصوص آقای مطهری نیز فکر می‌کنم به جای اینکه به دیگران اتهام زنی شود، باید از تصمیم خود دوستان سوال شود که در همه حوزه‌ها به صورت مستقل لیست انتخاباتی ارائه داده اند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع نمی‌شود که بخواهیم در همه حوزه‌ها کاندیدا داشته باشیم و بقیه فراکسیون‌ها موظف باشند که به کاندیدا‌های ما رأی بدهند. از این رو رأی به کاندیدا‌ها...


تابناک اقتصادیبازار ارز در دومین روز هفته با کاهش قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی به عنوان بازارساز ارزی مواجه شد. این در حالی است که امروز به دلیل تعطیلی بازار‌های جهانی شاهد ثبات نرخ رسمی ۴۷ ارز در بانک مرکزی بودیم. در معاملات امروز (یکشنبه پنجم خردادماه ۹۸) بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که نشان دهنده میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۳۷۵۰ تومان در صرافی‌های مجاز و بانکی خریداری شده و به قیمت ۱۳۸۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شده است. این رقم نسبت به روز شنبه، ۱۲۰ تومان کاهش داشته است. همچنین هر اسکناس یورو در بازار امروز به نرخ ۱۵۶۵۰ تومان خریداری شده و با کاهش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز قبل، به قیمت...


احمد جعفری چمازکتی - به عنوان پیش درامد تاکید می کنم، منظورم از دولت در این نوشتار، دولت های گذشته و حال نیست، بلکه مراد لباسی است که باید بر قامت «رسانه رسمی کشور» پوشانده شود تا بتواند از این رهگذر، از کیان ملی در جغرافیای سرزمینی و ورای آن دفاع کند. در دنیای امروز، حاکمیت های سیاسی برای اقناع داخلی و راهبردهای دیپلماتیک خود، رسانه هایی را در اختیار دارند که در کشور عزیزمان، «خبرگزاری جمهوری اسلامی » این مهم را عهده دار است. این رسانه هشتاد و ساله در سه دهه اخیر، فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرده است . اینکه دولت ها ، رسانه رسمی کشور را به عنوان روابط عمومی خود بخواهند ، امری پسندیده نیست . اگر چه تبیین اهداف دولت های پس از انقلاب، تبیین بخشی از اهداف نظام است اما همه آن نیست. اگر قوای سه گانه را به عنوان بالهای جمهوریت نظام بپذیریم...


یکشنبه ، ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۵۰
مدارس ایران از دنیای امروز ۷۰ سال عقبند
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه روش‌های مدارس ما از دنیای امروز ۶۰ تا ۷۰ سال عقب‌تر است، گفت:‌ اگر یک فرد بدون داشتن مهارت‌های معلمی علامه دهر هم باشد، معلم موفقی نخواهد بود.
سیدمحمد بطحایی امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدید دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: این دانشگاه باید هیئت اندیشه‌ورز برای آموزش و پرورش باشد. مسیر تحول در آموزش و پرورش به دلایل مختلف از جمله اینکه مخاطبان آن انسانها هستند، لایتناهی است.

وی افزود: از آن جهت که مخاطبان آموزش و پرورش انسانها هستند نمی‌توانیم هیچ گاه ادعا کنیم که تحول در آموزش و پرورش پایان یافته است. این وزارتخانه باید همواره به دنبال یافتن روش‌های جدید با هدف انطباق نیازهای فردی و اجتماعی دانش‌آموزان باشد و یکی از سخت‌ترین کارها در دانشگاه فرهنگیان برای پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش، به‌روز شدن منابع و استفاده از یافته های جدید علمی است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر اینگونه نباشد دائم به ما می‌گویند شما دانش‌آموزان را که باید برای فردا آماده شوند برای امروز تربیت می‌کنید آن هم با استفاده از منابعی که مربوط به گذشته است. به همین دلیل خروجی‌های آموزش و پرورش نباید با نیازهای روز جامعه بیگانه باشند.

بطحایی ادامه داد: هم اکنون یکی از نقدها به آموزش و پرورش این است که کالایی را تولید می‌کند که مورد نیاز دانش آموزان نیست، سند تحول مسیر حرکت آموزش و پرورش را در بخش‌های مختلف طراحی کرده است و به طور دقیق گفته برنامه درسی و آموزشی ما باید به چه صورتی باشد و نیروی انسانی مورد نیاز با چه اهدافی آماده شوند. اما نباید با این خیال که سند تحول را داریم احساس کنیم نیازی به اصلاح وجود ندارد بلکه هر روز باید عملکرد خود را بررسی، مشکلات را رصد و برای رفع آن تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: توانمندی یک معلم در گرو داشتن شایستگی لازم است که بخشی از آن مربوط به حوزه دانش است. شما دانشجو معلمان بعدها در کلاس درس دانش‌آموزانی را خواهید داشت که ممکن است به لحاظ دانشی از معلم جلوتر باشند و سوالاتی را بپرسند که شما در دوره تربیت معلم به آن نپرداخته باشید.

وزیر آموزش و پرورش گفت: محور دوم شایستگی‌های مورد نیاز یک معلم مربوط به مهارت‌هایی است که فرد به عنوان معلم باید داشته باشد، بخشی از این مهارت‌ها به هوش و علاقه و بخشی به شوق پیشرفت مربوط است. مهارت‌های معلمی را باید به خوبی فرا گرفت البته بخشی از این مهارت‌ها در کتاب‌ها نیست و در جریان کاروروزی و تبادل تجربه با معلمان پیشکسوت به دست می‌آید.

بطحایی افزود: اگر یک فرد بدون داشتن مهارت‌های معلمی علامه دهر هم باشد، معلم موفقی نخواهد بود و نمی‌تواند روش‌های یاددهی ویادگیری را به خوبی اجرا کند.

وی بیان کرد: روش‌های یاددهی و یادگیری در مدارس ما از دنیای امروز 60تا70 سال عقب است و متناسب با نیازهای بچه‌های امروز نیست. بنابراین یکی از ضرورت‌های شغل معلم ایجاد شایستگی در معلمان و کسب مهارت معلمی است که اهمیت آن از مباحث دانشی بیشتر است. به این دلیل است که برخی می‌گویند یک معلم با مدرک لیسانس که دارای مهارت معلمی است به مراتب از یک فرد با مدرک دکتری ارزشمند‌تر است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سومین محور در شایستگی معلمان بحث توانمندی آنهاست. معلم خسته و افسرده که قدرت به کارگیری مهارت و دانش‌ها را ندارد به درد ما نمی‌خورد، معلم باید با نشاط و شاد به کلاس درس برود. آموزش و پرورش زمانی می تواند مسیر تحول را طی کند که معلم شایسته داشته باشد در غیر این صورت جز طرح‌های مفصل برای تحول که فقط بر روی کاغذ باقی می‌ماند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

بطحایی گفت: امسال مراکز تربیت معلم از حیث کمی پذیرش دانشجوی خوبی داشتند اما معلم باید در کلاس درس دانش‌آموزان را بشناسد یعنی بداند که آنها از چه طبقه اجتماعی هستند، چه آسیب‌هایی آنها را تهدید می‌کند و در خانه با چه مشکلاتی روبرو هستند حتی نگاه یک معلم به دانش اموز تأثیر عمیقی در شخصیت و روح و روان او در آینده خواهد داشت.

وی تأکید کرد: رفتار معلمان در کلاس درس و برخورد با دانش‌آموزان کار دشوار و پیچیده‌ای است که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.
کلمات کلیدی: چندثانیه-مدارس-ایران-امروز 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP