• امروز شنبه ، ۲۶ آبان ۱۳۹۷
  • ٩ ربيع الأول ۱٤٤۰
  • Sat 17 Nov 2018
وزیرامور خارجه کشورمان درباره پیوستن به FATF معتقد است که خودکشی کردن از ترس مرگ را نباید پذیرفت و نباید تحت تأثیر جوسازی‌ها و فضاسازی‌های عده‌ای که منافعشان به خطر افتاده است قرار گرفت. با توجه به فضاسازی اخیر علیه روشنگری های وزیر امور خارجه،محمدجواد ظریف، در پاسخ به سؤالی در مورد پیچیده شدن وضعیت لایحه پیوستن به CFT و رد آن از سوی شورای نگهبان و برخی نگرانی‌هایی که دراین‌باره بیان می‌شود گفت: «بسیاری از نگرانی‌هایی که از سوی دوستان ما بیان می‌شود نگرانی‌های صادقانه است و عمدتاً هم به دلیل اطلاعات غلط و نادرست این نگرانی‌ها به وجود آمده است. وی افزود:« پول‌شویی در کشور یک واقعیت است و به نظر پشت این فضاسازی‌ها و القای این نگرانی‌ها افرادی قرار دارند که منافع اقتصادی دارند.» با توجه به شفافیت سخنان وزیر امور خارجه، متأسفانه به دلیل...


نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در دیدار خداحافظی خود با دبیرکل این سازمان، از گوترش خواست تا نسبت به قانون گریزی آمریکا موضع گیری کند. غلامعلی خوشرو ظهر جمعه به وقت محلی در پایان ماموریت خود با آنتونیو گوترش دیدار کرد که مسائل مهم بین المللی و منطقه‌ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. وی از دبیرکل سازمان ملل متحد خواست نسبت به قانون گریزی و اعمال تحریم ضد ایران موضع گیری کند. نماینده ایران در سازمان ملل متحد با تشریح خروج یک جانبه آمریکا از برجام و تهدید کشورهای عضو در همکاری با ایران، گفت در تاریخ سازمان ملل سابقه نداشته است که یک عضو دائم شورای امنیت بقیه اعضای سازمان ملل را به دلیل پای بندی به قطعنامه‌های شورا مجازات کند، جامعه جهانی باید در مقابل این اقدامات خودسرانه و فراقانونی ایستادگی کند. خوشرو همچنین حملات سعودی ها را در...


رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: صنوف خشکبار فروش به دلیل کاهش شدید تقاضا ناشی از گران شدن قیمت‌ها تحت فشار هستند. مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره دلایل افزایش قیمت انواع خشکبار در بازار، اظهار کرد: برخی از کالاهای صنف ما مانند پسته با توجه به اینکه صادراتی هستند از افزایش نرخ ارز تاثیر میگیرند و از طرفی بخش دیگری از کالاهای صنف ما مانند مغز گردو و تخم کدو و آفتاب گردان نیز با توجه به اینکه وارداتی هستند از افزایش نرخ ارز تاثیر مستقیم می‌گیرند. وی افزود: دلیل افزایش قیمت تخمه آفتاب گردان در بازار به دلیل افزایش نرخ ارز ، از هر کیلوکرم 8 هزار تومان به 20 هزار تومان رسیده است؛ قیمت این محصولات در بازارهای جهانی تغییری نکرده اما با توجه با اینکه ارزش پول ما کاهش یافته و نرخ دلار بالا رفته، این محصولات به قیمتهای بالاتری در مقایسه...


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اعلام بازداشت راننده کامیون حادثه تصادف گلستان، گفت: در تصادفاتی که منجر به فوت و جرح می شود تا مشخص شدن علت حادثه و مقصر تصادف برابر قانون و دستور مقامات قضایی این کار انجام می شود. سردار تقی مهری در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات حادثه رانندگی گلستان و فوت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون سازمان، گفت‌: مرحوم نوربخش و تاج‌الدین که از خدمتگزاران خوب کشور بودند و در راه خدمتگزاری به مردم نیز دچار سانحه شدند. امیدوارم روح این عزیزان با روح شهدای صدر اسلام محشور شود. بی تردید حرکت آنها شهادت گونه بود و کارشان برای خدمت به مردم بود. در روزی که پنجشنبه‌ بود و معمولا روز تعطیل محسوب می‌شود آنها برای خدمتگزاری به مردم سر از پا نشناختند. وی افزود: شخصا از نزدیک با این عزیزان آشنا نبودم، اما سوابق آنها و اقدامات...


عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با اسقف اعظم 'پل ریچارد گالاگر' وزیر امورخارجه واتیکان گفت، اعمال مجدد تحریم ها توسط امریکا توافق هسته ای را با خطر مواجه کرده است. وی در این دیدار که شامگاه پنجشنبه و در پایان سفر یک روزه خود به ایتالیا صورت گرفت، به تشریح توافقنامه برجام در سال 2015 با کشورهای 1+5 پرداخت و گفت: آمریکا در این توافق به هیچکدام از تعهدات خود پایبند نبوده و با خروج از این توافق مهم نه تنها به اعتبار خود در صحنه جهانی آسیب زده بلکه با اعمال شدیدترین تحریم ها علیه ایران، قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است. وی افزود: اعمال مجدد تحریم ها، توافق هسته ای را با خطر مواجه کرده است. این در حالی است که سازمان بین المللی انرژی هسته ای تاکنون با 13 دور بازرسی، فعالیت صلح آمیز هسته ای را در ایران...


سه‌شنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۱۶
قرص برنج روزی 2 نفر را می‌کشد
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در پنج الی شش ماه اول سال هر روز ۲ نفر کشته بر اثر مسمومیت قرص برنج داشتیم که این جمعیت بیشتر شامل جوانان است.

ایرج حریرچی در امروز نشست خبری خود با اشاره به اینکه شیوع اختلالات روانی ۲۳.۴ دهم درصد است، گفت: این آمار در سنین ۱۵ تا ۱۹ سال ۲۱ الی چهاردهم درصد است. همچنین در سنین ۲۰ تا ۲۹ سال ۲۴.۶ دهم درصد است. اختلال اضطراب از خفیف تا زیاد در سنین ۱۵ تا ۱۹ سال ۱۵ الی ۳ دهم درصد است و در سنین ۲۰ تا ۲۹ سال ۱۵.۶ دهم درصد است.
وی افزود اختلال خلقی در سن ۱۵ الی ۱۹ سال ۱۲.۸ درصد و در سنین ۲۰ تا ۲۹ سالگی ۱۵.۱۶ درصد است که این نشان می دهد؛ در این زمینه باید اقدامات متعددی را انجام دهیم.
حریرچی در خصوص مسمومیت بر اثر قرص برنج گفت: متاسفانه در پنج الی شش ماه اول سال هر روز ۲ نفر کشته بر اثر مسمومیت قرص برنج داشتیم که این جمعیت بیشتر شامل جوانان است. امسال در پنج ماه اول سال ۳۰۸ نفر فوتی ناشی از مصرف قرص برنج داشته‌ایم که به نسبت سال گذشته شاهد ۳۰ درصد افزایش این آمار بوده ایم و سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ مسمومیت با قرص برنج ۷ درصد افزایش داشته است و از سال ۹۰ تاکنون ۴ هزار و ۱۰۹ نفر کشته شده ناشی از مصرف قرص برنج داشته‌ایم.
سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: قرص برنج هیچ پادزهر اختصاصی ندارد و اقدامات درمانی هم معمولاً حمایتی و بدون نتیجه است.باید درخصوص قرص برنج اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم یکی از این اقدامات نامه دکتر هاشمی است که در این نامه پیشنهاد شده است افرادی که قرص برنج را توزیع می‌کنند یا می‌فروشند در خودکشی افرادی که از آنها قرص را تهیه کردند شریک هستند.
وی با اشاره به روز عصای سفید گفت: در کشور حدود ۱۵۰ هزار نفر افراد نابینا وجود دارد در خصوص افراد کم بینا این تعداد به ۷۵۰ هزار نفر افزایش پیدا می‌کند حدود ۲۰ درصد از معلولان جسمی حرکتی مربوط به نابینایی و کم بینایی شدید است علیرغم اقدامات خوبی که در این زمینه انجام شده و حدود ۲۵ درصد معابر شهری برای نابینایان مناسب‌سازی شده است متاسفانه ۷۵ درصد معابر شهری در تهران مناسب برای افراد نابینا نیست و در شهرستانها این وضعیت بدتر است.
وی افزود: مراقبت هایی که برای نابینایان باید انجام دهیم شامل اقدامات فراهم آوری وسایل کم بینایی مثل عینک است و در وهله بعد شامل عصای سفید است علاوه بر این باید برای شغل و اشتغال افراد نابینا هم اقداماتی انجام دهیم تا آنها هم بتوانند مانند بقیه زندگی راحت و با نشاطی داشته باشند دسترسی به پایانه های مناسب برای نابینایان تحصیل کرده حدود ۴۰ درصد است که این عدد مناسبی نیست.
سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص نحوه خونگیری که از دانش آموزان دختر در شهر قزوین اتفاق افتاده بود و انجام آزمایش هایی برای تایید سلامت آنها پس از خونگیری گفت: در وهله اول باید بگویم از سرنگ استفاده نشده و از لانست استفاده شده است و در اثر بی تدبیری هایی که وجود داشت این اتفاق افتاده است چراکه ارگان‌هایی که در این زمینه مسئول بودند، نظارت‌های لازم را انجام نداده بودند قوه قضاییه آموزش و پرورش و هلال احمر در این زمینه اقدامات خوبی انجام دادند. وزارت بهداشت هم اقداماتی در این زمینه انجام داد.
وی افزود این مسئله و انعکاس خبری آن باعث می‌شود نظارت های بیشتری در این زمینه به وجود بیاید و برای اینگونه اقدامات نامه های رسمی بگیرند.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به هفته سلامت گفت: شعار هفته سلامت روان به مردم و دولت‌ها تاکید دارد که این جهان در حال تغییر با دگرگونی‌ها و پیشرفت فضای مجازی که معایب و مزایای فراوانی دارد همراه است بر همین اساس راهی جز خودمراقبتی وجود ندارد. در واقع بهترین مسیر برای سلامت مادام العمر با سلامت روان آغاز خواهد شد.
حریرچی تاکید کرد: خودمراقبتی منجر به افزایش سلامت روان می‌شود.جوانان امروز بیشترین زمان خود را در فضای مجازی می‌گذارند و با تجربه بازی‌های خشونت‌آمیز روبرو می‌شوند و مدام در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت در رابطه با رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای و تاکید بر آن اضافه کرد: بر اساس قانون باید رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای انجام شود و حذف دفترچه‌ای که بدون پرداخت حق بیمه است ضروری است. این کار توسط سازمان بیمه سلامت و تامین اجتماعی و نیروهای مسلح انجام می‌شود و به تدریج پیش می‌رود.
سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص درخواست کمک‌های خیرخواهانه در رسانه‌ها اظهار داشت: درخواست وزارت بهداشت این است که اقدامات خیرخواهانه به گونه‌ای نباشد که در مورد کارهای خیر مردم به قصه چوپان دروغگو فکر کنند. پیشنهاد می‌کنم مردم قبل از هرگونه کمکی از صحت و سقم آن مطلع شوند. اخیراً با موضوعی مواجه بودیم که بیمار قبلاً درمان شده و پدر قبل از تولد فرزند اهدای عضو کرده و هزینه را هم دریافت کرده اما در فضای رسانه موضوع به گونه‌ای دیگر مطرح شد که در این خصوص دادستانی وارد عمل شده و اقدامات لازم انجام می‌شود.
حریرچی یادآور شد: برخی اتفاقات از بیخ و بن دروغ است. مثلاً برخی افراد با در دست داشتن نسخه ام‌آر‌آی در اماکن عمومی درخواست کمک می کنند اما وقتی پزشکی قصد کمک به آنها را دارد از این موضوع امتناع می‌ورزند در واقع این افراد بیمار نیستند و فقط قصد جمع‌آوری کمک دارند.
وی در خصوص داروهای بیماران سرطانی گفت: در 98 درصد موارد داروی بیماران مبتلا به سرطان رایگان است یا حداکثر با دریافت 5 تا 10 درصد فرانشیز به آنها ارائه می‌شود. نکته مهم این است که بیش از 90 درصد هزینه‌های کودکان مبتلا به سرطان توسط طرح تحول سلامت تقبل می‌شود. علاوه بر این موسسه‌های معتبری چون محک و مهرانه درزمینه کمک‌های مالی برای بیماران فعالیت می‌کنند. موسسات خیریه سالانه 1700 میلیارد در محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی صرف پروژه‌های عمرانی کرده‌اند.
وی تاکید کرد: ما نیاز به اقدامات خیرخواهانه داریم اما به صورت سازمانی شده و مردمی و خودجوش و باید توجه داشت که خیرین اغلب علاقه‌ای به رسانه‌ای کردن اقدامات خود ندارد.
کلمات کلیدی: چندثانیه-قرص-برنج 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP