• امروز شنبه ، ۲۶ آبان ۱۳۹۷
  • ٩ ربيع الأول ۱٤٤۰
  • Sat 17 Nov 2018
وزیرامور خارجه کشورمان درباره پیوستن به FATF معتقد است که خودکشی کردن از ترس مرگ را نباید پذیرفت و نباید تحت تأثیر جوسازی‌ها و فضاسازی‌های عده‌ای که منافعشان به خطر افتاده است قرار گرفت. با توجه به فضاسازی اخیر علیه روشنگری های وزیر امور خارجه،محمدجواد ظریف، در پاسخ به سؤالی در مورد پیچیده شدن وضعیت لایحه پیوستن به CFT و رد آن از سوی شورای نگهبان و برخی نگرانی‌هایی که دراین‌باره بیان می‌شود گفت: «بسیاری از نگرانی‌هایی که از سوی دوستان ما بیان می‌شود نگرانی‌های صادقانه است و عمدتاً هم به دلیل اطلاعات غلط و نادرست این نگرانی‌ها به وجود آمده است. وی افزود:« پول‌شویی در کشور یک واقعیت است و به نظر پشت این فضاسازی‌ها و القای این نگرانی‌ها افرادی قرار دارند که منافع اقتصادی دارند.» با توجه به شفافیت سخنان وزیر امور خارجه، متأسفانه به دلیل...


نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در دیدار خداحافظی خود با دبیرکل این سازمان، از گوترش خواست تا نسبت به قانون گریزی آمریکا موضع گیری کند. غلامعلی خوشرو ظهر جمعه به وقت محلی در پایان ماموریت خود با آنتونیو گوترش دیدار کرد که مسائل مهم بین المللی و منطقه‌ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. وی از دبیرکل سازمان ملل متحد خواست نسبت به قانون گریزی و اعمال تحریم ضد ایران موضع گیری کند. نماینده ایران در سازمان ملل متحد با تشریح خروج یک جانبه آمریکا از برجام و تهدید کشورهای عضو در همکاری با ایران، گفت در تاریخ سازمان ملل سابقه نداشته است که یک عضو دائم شورای امنیت بقیه اعضای سازمان ملل را به دلیل پای بندی به قطعنامه‌های شورا مجازات کند، جامعه جهانی باید در مقابل این اقدامات خودسرانه و فراقانونی ایستادگی کند. خوشرو همچنین حملات سعودی ها را در...


رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: صنوف خشکبار فروش به دلیل کاهش شدید تقاضا ناشی از گران شدن قیمت‌ها تحت فشار هستند. مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره دلایل افزایش قیمت انواع خشکبار در بازار، اظهار کرد: برخی از کالاهای صنف ما مانند پسته با توجه به اینکه صادراتی هستند از افزایش نرخ ارز تاثیر میگیرند و از طرفی بخش دیگری از کالاهای صنف ما مانند مغز گردو و تخم کدو و آفتاب گردان نیز با توجه به اینکه وارداتی هستند از افزایش نرخ ارز تاثیر مستقیم می‌گیرند. وی افزود: دلیل افزایش قیمت تخمه آفتاب گردان در بازار به دلیل افزایش نرخ ارز ، از هر کیلوکرم 8 هزار تومان به 20 هزار تومان رسیده است؛ قیمت این محصولات در بازارهای جهانی تغییری نکرده اما با توجه با اینکه ارزش پول ما کاهش یافته و نرخ دلار بالا رفته، این محصولات به قیمتهای بالاتری در مقایسه...


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اعلام بازداشت راننده کامیون حادثه تصادف گلستان، گفت: در تصادفاتی که منجر به فوت و جرح می شود تا مشخص شدن علت حادثه و مقصر تصادف برابر قانون و دستور مقامات قضایی این کار انجام می شود. سردار تقی مهری در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات حادثه رانندگی گلستان و فوت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون سازمان، گفت‌: مرحوم نوربخش و تاج‌الدین که از خدمتگزاران خوب کشور بودند و در راه خدمتگزاری به مردم نیز دچار سانحه شدند. امیدوارم روح این عزیزان با روح شهدای صدر اسلام محشور شود. بی تردید حرکت آنها شهادت گونه بود و کارشان برای خدمت به مردم بود. در روزی که پنجشنبه‌ بود و معمولا روز تعطیل محسوب می‌شود آنها برای خدمتگزاری به مردم سر از پا نشناختند. وی افزود: شخصا از نزدیک با این عزیزان آشنا نبودم، اما سوابق آنها و اقدامات...


عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با اسقف اعظم 'پل ریچارد گالاگر' وزیر امورخارجه واتیکان گفت، اعمال مجدد تحریم ها توسط امریکا توافق هسته ای را با خطر مواجه کرده است. وی در این دیدار که شامگاه پنجشنبه و در پایان سفر یک روزه خود به ایتالیا صورت گرفت، به تشریح توافقنامه برجام در سال 2015 با کشورهای 1+5 پرداخت و گفت: آمریکا در این توافق به هیچکدام از تعهدات خود پایبند نبوده و با خروج از این توافق مهم نه تنها به اعتبار خود در صحنه جهانی آسیب زده بلکه با اعمال شدیدترین تحریم ها علیه ایران، قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است. وی افزود: اعمال مجدد تحریم ها، توافق هسته ای را با خطر مواجه کرده است. این در حالی است که سازمان بین المللی انرژی هسته ای تاکنون با 13 دور بازرسی، فعالیت صلح آمیز هسته ای را در ایران...


سه‌شنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۳۰
افزایش 11 درصدی شکایات در شش ماه گذشته
رئیس دادگستری کل استان تهران گفت: شش ماهه اول سال ۹۷ در مقایسه با مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش تعداد پرونده داشته‌ایم.

غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری کل استان تهران در نشست شورای مدیران دادگستری استان تهران اظهار کرد: مردم ما به لحاظ تلاطم و اضطرابی که به دلیل مسائل اقتصادی اتفاق افتاد، ۶ ماهه سختی را پشت سر گذاشتند و در کنار آن جنگ روانی سختی هم ایجاد شد.
وی افزود: وضعیت موجود شرایط را برای دادگستری استان تهران به مراتب سخت‌تر کرد و پرونده‌هایی که مستقیما با وضع اقتصادی موجود و دادگاه‌های ویژه مرتبط بودند و چه پرونده‌هایی که تنگناهای اقتصادی که باعث افزایش پرونده شد، کار ما را سخت‌تر کرد.
اسماعیلی ادامه داد: شش ماهه اول سال ۹۷ در مقایسه با مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش تعداد پرونده داشته‌ایم.
وی افزود: نیروی چندانی به دادگستری اضافه نشده و همان همکاران به این پرونده‌ها رسیدکی کرده‌اند.
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در محاکم ۱۳.۳ درصد رشد پرونده داشتیم که افزایش پرونده در دادسرا ۴.۸ درصد بود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: در تجدیدنظر و کیفری یک به میزان ۱۹.۴ درصد رشد و در اجرای احکام مدنی به میزان ۳۱.۹ درصد رشد شاهد بودیم.
وی افزود: اجرای احکام کیفری به میزان ۸.۹ درصد رشد داشته و به طور کلی معدل رشد به میزان ۱۱ درصد بود که با همت همکاران این افزایش وارده را جبران کردیم.
رئیس کل دادگستری استان تهران خطاب به اعضای شورای قضایی با بیان اینکه شما مدیران قضایی پایتخت جمهوری اسلامی ایران هستید و ظرفیت لازم را داشته‌اید که به این جایگاه نائل شده‌اید، گفت: با این وجود توقعاتی در مدیریت قضایی وجود دارد، لازمه این مدیریت، توانایی اداره جامع‌الاطراف است، توصیه اکید به استفاده از کالای ایرانی، رعایت صرفه‌جویی و اجتناب از تبذیر می‌کنم تا اعتبارات محدود صرف هزینه‌های غیرضرور نشود.
اسماعیلی بیان کرد: بسیاری از امور قضایی، ضمن رعایت استقلال قضات، نیازمند اطلاع‌رسانی و تدبیر است. مثلا در شرایط فعلی که برخی افراد امنیت اقتصادی، اجتماعی و روانی جامعه را بر هم می‌زنند باید با برخورد قاطع مواجه شوند و باید با مدیریت قضایی صحیح، نظارت‌های مدیریتی انجام شود.
وی تصریح کرد: امر قضا را در کنار مدیریت انجام دهید، قلم زدن و رای دادن نباید توسط مدیران کنار گذاشته شود. به‌ویژه از دادستان‌ها می‌خواهم که به‌صورت رندوم پرونده‌ها را برای بررسی مطالبه کنند.
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: توجه به پرونده‌های مسن باید مورد توجه قرار گیرد، گرچه تلاش برای کاهش پرونده‌های مسن قابل تقدیر است، شش ماهه اول امسال ۱۷ درصد پرونده‌های مسن کاهش یافته هرچند هدف‌گذاری ما ۵۰ درصد بوده است بنابراین در ۶ ماهه دوم باید ۳۳ درصد پرونده‌های مسن کاهش یابد.
وی ادامه داد: پرونده‌ها در اجرای احکام نباید بمانند، ما افزایش آمار در این بخش داشته‌ایم. در این بخش قبول دارم که برخی پرونده‌ها طبیعتا می‌مانند مثل پرونده حبس ابد یا پرونده‌هایی که اقساط طولانی دارند، اما در پرونده‌هایی می‌توان سریع‌تر تصمیم‌گیری کرد. در مجتمع عدالت آمار مثبت و در مجتمع مفتح و شهید بهشتی نیز آمار مثبت بوده است. مجتمع‌های خانواده هردو در بخش اجرای احکام آمار منفی بوده که بخشی به طولانی شدن اقساط مهریه مرتبط است. در مجتمع شهید صدر و بعثت آمار منفی بوده است.
اسماعیلی افزود: اجرای احکام در دادسرای ناحیه ۲ و ۱۶ مثبت است اما در ناحیه ۴ خیلی منفی بوده است. این آمار در شهرری منفی و ملارد مثبت بوده است.
وی در خصوص آمار زندانیان تهران در مقایسه کل کشور گفت: ما در مقایسه با کل کشور بالاتر نیستیم، در خصوص زندانیان مهریه که در تهران زیاد نیست و از میانگین کشوری هم کمتر است اما نیازمند بازبینی در این حوزه هستیم.
رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: یک دهم زندانیان مهریه کشور در تهران هستند. که بیانگر این است که همکاران ما خوب عمل کرده‌اند اما همین هم نباید باشد.
اسماعیلی با اشاره به بحث دقیق و فنی ایجاد شده بین آیت‌الله مکارم و رئیس قوه قضاییه پیرامون مهریه گفت: این بحث دقیق و فنی بود، در بحث بین اعسار و ایثار، اصل اعسار و عدم یسر و نداشتن توان پرداخت است، هرکجا تردیدکردید که زوج قادر به پرداخت مهریه هست یا نه، اصل بر عدم توانایی زوج است.
وی ادامه داد: بخشنامه جدیدی دیروز ابلاغ کردم که تمامی کسانی که قبلا تقسیط مهریه گرفته‌اند، در صورت ارائه دادخواست تعدیل مهریه، خارج از نوبت درخواست‌شان بررسی و رسیدگی شود.
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در ابلاغ الکترونیک ما به ۶۵ رسیده‌ایم که بسیاری از استان‌ها از ما جلوتر هستند در حالی که شهروندان تهرانی به حوزه دیجیتال دسترسی بیشتری دارند بنابراین باید این آمار در تهران افزایش یابد.
کلمات کلیدی: چندثانیه-افزایش-شکایات 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP