• امروز چهارشنبه ، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۱٩ شعبان ۱٤٤۰
  • Wed 24 Apr 2019
خسرو کفیلی- بسترمناسب برای آقایی علی داودی در دسته فوق سنگین وزنه برداری قاره آسیا در شهر نینگیو –چین فراهم شده است. جوان اول وزنه برداری ایران که درمعیت تیم کشورمان به رقابتهای آسیایی چین اعزام شده است نخستین مدال طلای خود در قاره کهن و در میان بزرگان دسته فوق سنگین را می تواند در چین به گردن آویزد. با انتشار استارت لیست رقابتهای فوق ،داودی جوان باحدنصاب ۴۳۰ کیلوگرم بالاتر از ۹ وزنه بردار دیگر دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم قرار دارد و این درحالی است که وزنه بردارانی از کشورهای سوریه ،ترکمنستان و تایوان در تعقیب او قرار دارند. دارنده مدال طلای رقابتهای جهانی جوانان ازبکستان که از او با عنوان جانشین مناسبی برای حسین رضازاده و بهداد سلیمی یاد می شود اکنون امید اول کشورمان برای کسب مدال طلای رقابتهای آسیایی است. سعید علی حسینی دیگر وزنه...


آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نخست‌وزیر پاکستان و هیات همراه، ارتباط ملت‌های ایران و پاکستان را ارتباطی قلبی و عمیق برشمردند و تاکید کردند: روابط دو کشور به رغم دشمنی‌ها باید هرچه بیشتر مستحکم و تقویت شود. حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به ریشه‌های تاریخی ارتباطات دو ملت خاطرنشان کردند: اوج عزت و شکوه شبه قاره هند در دوران حکومت مسلمانان بر آن بوده است و بزرگ‌ترین ضربه استعمارگران انگلیسی به این منطقه مهم، نابود کردن تمدن برجسته اسلامی در آن بود. رهبر انقلاب اسلامی با تجلیل از شخصیت‌های بزرگ پاکستانی همچون اقبال لاهوری و محمدعلی جناح، گفتند: روابط خوب، به نفع هر دو کشور است اما این روابط دشمنان جدی دارد که باید بر خلاف میل آنها، همکاری‌ها و ارتباطات در بخشهای مختلف تقویت شود. ایشان، مسائل امنیتی...


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت‌ماه در دیدار آقای عمران خان نخست‌وزیر پاکستان و هیئت همراه، ارتباط ملت‌های ایران و پاکستان را ارتباطی قلبی و عمیق برشمردند و تأکید کردند: روابط دو کشور برغم دشمنی‌ها باید هر چه بیشتر مستحکم و تقویت شود.


سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران ابرازامیدواری کردکه اصلح ترین فرد بتواند ریاست این فدراسیون را برعهده بگیرد. مدد نصیری نیا که سال ها به عنوان سرمربی هدایت ملی پوشان وزنه برداری کشورمان رادر رقابتهای مختلف برعهده داشت با بیان این مطلب گفت :انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری بزودی برگزار خواهد شدو انتظاراست اعضای مجمع عمومی این فدراسیون اصلح ترین فرد را بتواند که بستر مناسب را برای پیشرفت این رشته ورزشی فراهم کند انتخاب کنند. وی با اشاره به زمان پایان دوره چهارساله ریاست علی مرادی بر فدراسیون وزنه برداری افزود : باتوجه به اینکه چند روز بیشتر به زمان پایان دوران ریاست مرادی باقی نمانده است ، انتظاراست که مسوولان وزارت ورزش وجوانان باتاخیر نسبت به تعیین زمان برگزاری این انتخابات اقدام و سرپرستی را برای فدراسیون وزنه برداری انتخاب کنند. این...


رئیس جمهور کشورمان صبح امروز(دوشنبه) در مراسمی رسمی، از نخست وزیر پاکستان استقبال کرد. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، صبح امروز (دوشنبه) در مراسمی رسمی در مجموعه سعدآباد، از عمران خان نخست وزیر پاکستان استقبال کرد. استقبال رسمی روحانی از نخست وزیر پاکستان گفتنی است، نخست وزیر پاکستان روز گذشته در ابتدای سفر خود به ایران به مشهد رفت و پس از زیارت حرم امام رضا (ع)، با استقبال سعید نمکی وزیر بهداشت وارد تهران شد. نخست وزیر پاکستان پس از مراسم امضای اسناد همکاری دوجانبه، دیداری با تجار و فعالان اقتصادی دو کشور خواهد داشت و پس از آن به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهد رفت.


شنبه ، ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۴:۳۴
شایع ترین سرطان خانم ها
رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، از سرطان پستان به عنوان شایع ترین سرطان در خانم ها نام برد و گفت: هر سال ۱۴ هزار مورد به تعداد بیماران مبتلا به سرطان پستان در کشور افزوده می شود.
علی قنبری مطلق،، به تشریح وضعیت سرطان پستان در کشور پرداخت و افزود: سرطان پستان به عنوان شایع ترین سرطان در خانم ها شناخته می شود و هر سال ۱۴ هزار مورد جدید به تعداد مبتلایان به این نوع سرطان در کشور افزوده می شود.

وی در عین حال از روند درمان پذیری سرطان پستان در دنیا خبر داد و گفت: بقای عمر خانم های مبتلا به سرطان پستان بعد از ۵ سال در کشورهای توسعه یافته، ۹۰ درصد و در ایران ۷۰ درصد است. یعنی از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر در کشورهای توسعه یافته و در ایران، از هر ۱۰ نفر مبتلا به سرطان پستان، ۷ نفر بعد از ۵ سال همچنان زنده هستند.

قنبری مطلق، پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان را در روند درمان این بیماری بسیار مهم خواند و افزود: تشخیص زودهنگام این سرطان، باعث افزایش طول عمر بیمار می شود.

رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، با تاکید بر افزایش آگاهی عمومی نسبت به سرطان ها به خصوص سرطان پستان، گفت: آموزش راه های پیشگیری، همچون کاهش وزن، ترک سیگار، مصرف غذاهای سالم و کم چرب با کالری کم و...، از جمله روش های آگاهی رسانی در این زمینه محسوب می شود.

قنبری مطلق، با اشاره به راهبردهای تشخیصی سرطان پستان در بین خانم ها، افزود: خانم ها از سن ۳۰ سالگی می بایست ماهیانه خودشان را معاینه کنند.

وی، در عین حال به برنامه وزارت بهداشت برای تشخیص زودهنگام و پیشگیری از سرطان پستان در کشور اشاره کرد و گفت: از ۴ سال پیش به صورت آزمایشی در چند شهر کشور، برنامه تشخیص زودهنگام و پیشگیری از بیماری را آغاز کرده ایم که بر همین اساس، خانم ها ۳۰ تا ۶۹ سال با مراجعه به خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی، توسط ماما معاینه می شوند و اگر مورد مشکوکی مشاهده شد و یا اینکه فرد سابقه خانوادگی مثبت سرطان پستان و سرطان تخمدان را داشته باشد، او را به سطح ۲ خدمات ارجاع می دهند.

قنبری مطلق، سطح ۲ خدمات را شامل ماموگرافی و سونوگرافی دانست و افزود: نتایج آزمایش ها نشان داده است که تنها ۵ درصد زنان ۳۰ تا ۶۹ سال نیازمند خدمات سطح ۲ بوده اند.

وی، این اقدام را به صرفه ترین راه پیشگیری و درمان سرطان پستان عنوان کرد و گفت: ما برای همه خانم ها، ماموگرافی را توصیه نمی کنیم اما معاینه بالینی توسط ماما یا پزشک جراح توصیه می شود.

رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، مهم ترین روش درمان سرطان پستان را جراحی عنوان کرد و افزود: البته قبل از عمل جراحی، کارهای تشخیصی و نمونه برداری انجام می شود.

وی ادامه داد: اگر سرطان پستان در مراحله اولیه تشخیص داده شود، جراحی با حفظ پستان انجام می شود و سعی می شود برای سایر بیماران، این عمل با حفظ بخشی از بافت سالم اطراف پستان انجام شود.

قنبری مطلق، در عین حال به انجام شیمی درمانی، رادیوتراپی و هورمون درمانی به عنوان درمان های تکمیلی بعد از جراحی اشاره کرد و افزود: دو سوم بیماران نیازمند هورمون درمانی هستند.

وی با عنوان این مطلب که تقریبا همه بیماران مبتلا به سرطان می بایست جراحی شوند، از داروی هرسپتین به عنوان درمان کمکی اشاره کرد و گفت: در ۲۵ درصد موارد ممکن است بیماران نیازمند این دارو شوند.
کلمات کلیدی: ندثانیه-سرطان-خانمها 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP