• امروز پنج‌شنبه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۷
  • ۷ ربيع الأول ۱٤٤۰
  • Thu 15 Nov 2018
دور سوم شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با ریاست عارف و نائب رئیسی موسوی لاری ابقا شد. اولین جلسه رسمی دور سوم شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد. در این جلسه ابتدا محمدرضا عارف با اشاره به اهمیت و آثار فعالیت شورای عالی سیاستگذاری در ادوار گذشته و اهمیت انسجام و همگرایی اصلاح‌طلبان در سراسر کشور از اعضای شورای عالی در دور گذشته تشکر کرد. در ادامه جلسه اعضاء با طرح مباحثی درخصوص نحوه شکل‌گیری شورای عالی در دوره جدید در نهایت انتخابات هیات رئیسه شامل رئیس و نواب رئیس برگزار شد که به اتفاق آرا عارف به عنوان رئیس و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالواحد موسوی لاری به عنوان نایب رئیس اول و الیاس حضرتی به عنوان رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند. همچنین مقرر شد سایر اعضای...


رئیس جمهور با تقدیر از ملت بزرگ ایران که هوشیاری‌ خود را به خوبی در ۱۳ آبان و روزهای بعد از آن به جهانیان نشان دادند، تصریح کرد: ۱۳ آبان روز کلید زدن استحکام نظام بود و امروز نظام ما از هر زمان دیگر مستحکم‌تر است و اینکه مردم ما به متجاوزین و سلطه‌طلبان خارجی با صدای رسا، جواب منفی می‌دهند، جای فخر و افتخار است. ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: کاخ‌نشینان کاخ سفید با تحریم‌ها، فشارها و شرایطی که در سیستم تبلیغاتی برای ناامید کردن مردم بوجود آورده بودند، براساس افکار واهی خود براین تصور بودند روز 13 آبان روزی است که پایان نظام جمهوری اسلامی ایران را کلید می‌زنند. دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ممکن است مردم از مسئولین گله‌ای داشته باشند، اشکالی ندارد؛ با صدای رسا، گله‌ و نقدشان را باید بگویند؛ باید همدیگر...


AFC در نامه‌ای تهدید آمیز هر گونه دخالت در فدراسیون فوتبال ایران از سوی نهادهای مربوطه از جمله قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را مورد نظارت خود قرار می‌دهد. در این نامه آمده است: کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تاکید می‌کند که فدراسیون فوتبال یک سازمان غیر دولتی است و AFC معتقد است که تمام کشورهای عضو باید بدون دخالت سوم شخص از سوی دولت یا پارلمان وظایف خود را انجام دهند. تهدید رسمی ای اف سی به تعلیق فدراسیون و حذف تیم ملی ایران از جام ملتها AFC همکاری نزدیکی با فدراسیون فوتبال ایران دارد که هیئت مدیره آن در ماه مه سال 2016 به مدت چهار سال برای جلوگیری از دخالت بیرونی انتخاب شده است. این کنفدراسیون تحت هیچ شرایطی تحمیل دخالت از بیرون (سوم شخص) را مورد تایید قرار نمی‌دهد و تحمل آن قابل پذیرش نیست. امیدواریم فدراسیون فوتبال ایران در...


وزارت ورزش و جوانان روز گذشته اعلام کرد که بخشنامه ای را با اعلام فوریت به فدراسیون ها ابلاغ کرده است. این بخشنامه مهم درباره منع بکارگیری بازنشسته ها در فدراسیون های ورزشی و مجموعه وزارت ورزش و جوانان است. با توجه به این که مهلت قانونی منع بکارگیری بازنشسته ها در فدراسیون های ورزشی روز 26 آبان ماه (شنبه هفته آینده) به پایان می رسد وزارت ورزش با ابلاغ این نامه به نوعی توپ را به زمین فدراسیون های ورزشی انداخته است اما مشخص نیست که آیا چنین نامه ای به فدراسیون فوتبال هم زده شده است یا نه؟! براساس این بخشنامه، فدراسیون‌ها ملزم هستند هر چه سریعتر اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند اما تا امروز هنوز اکثر این فدراسیون ها به این نامه جواب رسمی نداده اند. موضوع قابل توجه این است که از روز شنبه فعالیت بازنشسته ها در فدراسیون ها و وزارت ورزش غیرقانونی...


جام قهرمانی سوپرجام فصل ۹۷-۹۶ در مراسمی در سازمان لیگ فوتبال ایران به باشگاه پرسپولیس اهدا شد. جام قهرمانی سوپرجام فصل ۹۷-۹۶ امروز در مراسمی در سازمان لیگ و با حضور حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ، حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ و سعید فتاحی مدیر مسابقات این سازمان و حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه، کریم باقری مربی و سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس و پندر خمارلو و حسین خیبری از اعضای پرسپولیس به تیم قهرمان اهدا شد. با توجه به این که سوپرجام فصل ۹۷-۹۶ برگزار نشده بود سازمان لیگ مراسمی برای اهدای جام در ورزشگاه به تیم پرسپولیس اختصاص نداد. دیدار سوپرجام قرار بود در مردادماه ۱۳۹۷ بین دو تیم پرسپولیس، قهرمان لیگ برتر و استقلال، قهرمان جام حذفی برگزار شود که به دلیل حضور پیدا نکردن استقلال در این مسابقه تیم پرسپولیس با رای...


پنج‌شنبه ، ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۰۰
نگرانی عفو بین‌الملل از اعدام 12 اقلیت شیعه در عربستان
عفو بین الملل نسبت به سرنوشت دوازده عضو اقلیت شیعه در عربستان سعودی که قرار است به دی در این کشور اخراج شوند به شدت ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش یورونیوز این افراد که متهم به جاسوسی برای ایران، بزرگترین رقیب منطقه ای عربستان سعودی در منطقه هستند سال ۲۰۱۶ به صورت جمعی در دادگاهی محاکمه و محکوم به اعدام شده اند.

به گزارش سازمان غیر دولتی عفو بین الملل پرونده این افراد به تازگی به حوزه «ریاست امنیت کشوری» منتقل شده و این امر می تواند به معنی نزدیک بودن زمان اجرای حکم آنها تلقی شود. حوزه «ریاست امنیت کشوری» نهادی است که سال ۲۰۱۷ با هدف تحت پوشش قرار دادن سرویس های مبارزه با تروریسم و سرویس های اطلاعات داخلی در عربستان تاسیس شده است.

هبه مرایف، مسئول منطقه ای عفو بین الملل در خاورمیانه و شمال آفریقا معتقد است: «با توجه به پر رمز و راز بودن روند رسیدگی به پرونده های قضایی در عربستان نگران آن هستیم که (انتقال پرونده متهمان به حوزه ریاست امنیت کشوری) نشانه ای بر اجرای قریب الوقوع حکم اعدام آنها باشد.»

مسئول منطقه ای عفو بین الملل با اشاره به ناعادلانه بودن نحوه رسیدگی به پرونده متهان این پرونده در یک دادگاه جمعی خاطرنشان کرد: «خانواده های این افراد بواسطه تحولی که در این پرونده صورت گرفته و نیز در اختیار نداشتن اطلاعات کافی در خصوص وضعیت فعلی پرونده متهمان بسیار نگران و هراسان شده اند.»

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی با پرداختن به این موضوع تاکید کرده است که مقامات سعودی حاضر نشده اند توضیحاتی در خصوص سوالات مطرح در این پرونده ارائه کنند.

عربستان سعودی، کشوری که اکثر ساکنان آنرا مسلمانان سنی مذهب تشکیل می دهد اقلیت کوچکی از شیعیان را در خود جای داده است که طبق گزارش ها تعداد آنها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت کل این کشور محسوب می شود.

بر اساس گزارش نهاد های بین المللی و مجامع حقوق بشری عربستان سعودی از جمله کشورهای جهان است که بیشترین تعداد اجرای حکم اعدام را به نام خود ثبت کرده است. قتل، تجاوز، سرقت مسلحانه، ارتداد و قاچاق مواد مخدر از جمله جرائمی هستند که کمترین مجازات برای مرتکبان آنها در عربستان حکم اعدام تعیین شده است.

ریاض پس از ماجرای به قتل رسیدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی در استانبول با انتقاد های مضاعف سازمان ها و نهاد های مدافع حقوق بشر و نیز کشورهای غربی مواجه شده است.

عفو بین الملل اوایل ماه جاری میلادی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواست سکوت خود را در برابر اقدامات عربستان سعودی بشکنند و نظارت بیشتری بر «ظلم و ستم» حکومت پادشاهی عربستان داشته باشند.
کلمات کلیدی: چندثانیه -نگرانی-عفو-بین الملل 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP