• امروز یکشنبه ، ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • ٢۱ رمضان ۱٤٤۰
  • Sun 26 May 2019
احمد جعفری چمازکتی - به عنوان پیش درامد تاکید می کنم، منظورم از دولت در این نوشتار، دولت های گذشته و حال نیست، بلکه مراد لباسی است که باید بر قامت «رسانه رسمی کشور» پوشانده شود تا بتواند از این رهگذر، از کیان ملی در جغرافیای سرزمینی و ورای آن دفاع کند. در دنیای امروز، حاکمیت های سیاسی برای اقناع داخلی و راهبردهای دیپلماتیک خود، رسانه هایی را در اختیار دارند که در کشور عزیزمان، «خبرگزاری جمهوری اسلامی » این مهم را عهده دار است. این رسانه هشتاد و ساله در سه دهه اخیر، فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرده است . اینکه دولت ها ، رسانه رسمی کشور را به عنوان روابط عمومی خود بخواهند ، امری پسندیده نیست . اگر چه تبیین اهداف دولت های پس از انقلاب، تبیین بخشی از اهداف نظام است اما همه آن نیست. اگر قوای سه گانه را به عنوان بالهای جمهوریت نظام بپذیریم...


والنسیا موفق شد در فینال کوپا دل ری مقابل بارسلونا به پیروزی برسد و قهرمان کوپا دل ری شود. قهرمانی از چنگ بارسا درآمد/خفاش‌ها قهرمان کوپا دل ری فینال جام حذفی فوتبال اسپانیا (کوپا دل ری) میان تیم‌های بارسلونا و والنسیا در شهر سویا از ساعت 23:30 به وقت ایران آغاز شد و آبی‌اناری‌ها با نتیجه دو بر یک شکست غیرمنتظره‌ای را متحمل شدند تا والنسیا پس از مدت‌ها عنوان قهرمانی را بدست آورد. در این بازی گامیرو 21 و رودریگو 33 برای والنسیا گل زدند و تک گل بارسلونا توسط لیونل مسی در دقیقه 73 زده شد. شاگردان والورده که موفق شده بودند قهرمانی لالیگا را بدست آورند با این ناکامی از رسیدن به دومین جام فصل بازماندند.


: از چند وقت قبل شایعاتی مربوط به استعفای بیژن زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم شنیده می شد که تکذیب شد. حالا هم تلاش برخی نمایندگان برای جمع آوری امضا برای استیضاح زنگنه آغاز شده است. در همین راستا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اتهاماتی را علیه زنگنه بیان کرد. از چند وقت قبل شایعاتی مربوط به استعفای بیژن زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم شنیده می شد که تکذیب شد. حالا هم تلاش برخی نمایندگان برای جمع آوری امضا برای استیضاح زنگنه آغاز شده است. در همین راستا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اتهاماتی را علیه زنگنه بیان کرد که با تکذیب وزارت نفت همراه بود. ابوترابی با بیان اینکه تعداد امضاهای استیضاح زنگنه رو به افزایش است، گفت: آقای زنگنه در شرایط جنگی حال حاضر پانزده سال است که سکان وزارت نفت را بر عهده دارد و همواره...


وزیر امور خارجه ایران در ادامه رایزنی ها با مقامات عراق با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد. دیدار ظریف با برهم صالح محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور رایزنی و گفتگو با مقامات عراقی در بغداد به سر می برد، در ادامه دیدارهایش شنبه شب با «برهم صالح» رئیس جمهور عراق دیدار کرد. مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه از جمله موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق دیدار کرده بود. دیدار با «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق و «محمدعلی الحکیم» وزیر امور خارجه این کشور نیز از دیگر برنامه های حضور ظریف در بغداد است.وی قرار است با برخی سران گروه های سیاسی عراق نیز دیدار و به زیارت عتبات عالیات در نجف و کربلا هم برود. وزیر خارجه...


لیست و گزینه‌های نهایی سه فراکسیون نمایندگان ولایی، مستقلان ولایی و امید مجلس شورای اسلامی برای تصاحب کرسی‌های هیأت رئیسه در اجلاسیه چهارم مجلس مشخص شد. گزینه‌های نهایی سه فراکسیون مجلس برای تصاحب کرسی‌های هیأت رئیسه را بشناسید + اسامی انتخابات هیأت رئیسه برای اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی (یکشنبه) در دستور کار خانه ملت قرار دارد. بر این اساس هر کدام از سه فراکسیون‌های سیاسی مجلس برای تهیه لیست‌های خود طی روزهای گذشته تشکیل جلسه دادند که بر این اساس نهایتا به جمع بندی برای کرسی ریاست و هیأت رئیسه مجلس شدند. *در بخش زیر اسامی لیست‌های معرفی شده از سوی سه فراکسیون نمایندگان ولایی، مستقلان ولایی و امید برای هیأت رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی آمده است: * فراکسیون امید: رئیس: محمدرضا عارف نایب رئیس اول: مسعود پزشکیان نایب...


یکشنبه ، ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۶:۲۰
عقب‌گرد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص کل بورس در کانال ۱۸۰ هزار واحد
عقب‌گرد ۳ هزار و ۵۶۲ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام قرمزپوش شدشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۲۰ آبان ماه ۹۷، با کاهش ۳۵۶۲ واحدی معادل ۱.۹۳ درصد به رقم ۱۸۰ هزار و ۶۶۸ واحد رسید. این در حالیست که روز گذشته نیز شاهد عقب نشینی ۸۶۹ واحدی نماگر کل بورس بودیم.
امروز تالار شیشه‌ای در دومین روز کاری هفته، همانند روز قبل شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۰۳۷ واحدی معادل ۱.۹۳ درصد به رقم ۵۲ هزار و ۶۱۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۳۱۵ واحدی معادل ۱.۱۱ درصد، عدد ۲۸ هزار و ۱۱۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۲۲ واحدی معادل ۱.۱۱ درصد به رقم ۱۹ هزار و ۸۸۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز، ۳۶۸۲ واحد کاهش معادل ۱.۹۰ درصد را رقم زد و به سطح ۱۹۰ هزار و ۴۹۸ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول، با ۲۸۲۲ واحد کاهش معادل ۲.۰۶ درصد به رقم ۱۳۴ هزار و ۳۲۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۱۴۱ واحد کاهش معادل ۱.۷۱ درصد همراه بود و عدد ۳۵۳ هزار و ۹۷۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۰۹:۰۰ داشت و در سطح ۱۸۴ هزار ۲۶۵ واحد قرار گرفت.

عقب‌گرد ۳ هزار و ۵۶۲ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام قرمزپوش شد

در معاملات امروز، نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۵۲ واحد، نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۲۳۲ واحد، نماد فملی متعلق به ملی صنایع مس ایران با ۲۱۶ واحد، نماد شبندر متعلق به پالایش نفت بندرعباس با ۲۱۰ واحد، نماد پارس متعلق به پتروشیمی پارس با ۱۸۲ واحد، نماد تاپیکو متعلق به س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با ۱۵۶ واحد، نماد شپنا متعلق به پالایش نفت اصفهان با ۱۵۴ واحد، نماد وبملت متعلق به بانک ملت با ۱۵۲ واحد، نماد کچاد متعلق به معدنی‌وصنعتی‌چادرملو با ۱۴۷ واحد، نماد وغدیر متعلق به سرمایه‌گذاری‌غدیر (هلدینگ با ۱۲۳ واحد، نماد رمپنا متعلق به گروه مپنا (سهامی عام) با ۱۲۰ واحد، نماد شخارک متعلق به پتروشیمی خارک با ۱۱۶ واحد، نماد شبریز متعلق به پالایش نفت تبریز با ۸۷ واحد، نماد حکشتی متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۸۵ واحد، نماد شتران متعلق به پالایش نفت تهران با ۷۷ واحد، نماد همراه متعلق به شرکت ارتباطات سیار ایران با ۷۴ واحد، نماد ومعادن متعلق به توسعه‌معادن‌وفلزات با ۷۳ واحد، نماد پارسان متعلق به گسترش نفت و گاز پارسیان با ۷۲ واحد، نماد اخابر متعلق به مخابرات ایران با ۶۹ واحد و نماد شپدیس متعلق به پتروشیمی پردیس با ۵۹ واحد کاهش، بیشترین نقش را در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند.

در مقابل، نماد معاملاتی‌های وب متعلق به داده گسترعصرنوین-های وب با ۱۴ واحد، نماد مبین متعلق به پتروشیمی مبین با ۱۳ واحد، نماد حفاری متعلق به حفاری شمال با ۷ واحد، نماد فپنتا متعلق به سپنتا با ۶ واحد و نماد البرز متعلق به بیمه البرز با ۵ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

معامله‌گران بورس امروز ۲ میلیارد و ۳۸۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۱۷۷ هزار و ۲۹۳ نوبت معامله و به ارزش ۸۰۳ میلیارد و ۹۹۴ میلیون تومان داد و ستد کردند.

در بازار سرمایه امروز، نماد‌های معاملاتی وبملت متعلق به بانک ملت، خساپا متعلق به سایپا، وتجارت متعلق به بانک تجارت، شپنا متعلق به پالایش نفت اصفهان، زپارس متعلق به ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس، فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان، تاپیکو متعلق به س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پارس متعلق به پتروشیمی پارس،‌های وب متعلق به داده گسترعصرنوین-های وب، وبصادر متعلق به بانک صادرات ایران و شاراک متعلق به پتروشیمی شازند، به عنوان نماد‌های پربیننده بورس تهران معرفی شدند.

در معاملات امروز بازار سهام، شرکت‌هایی که نماد آن‌ها از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شدند، عبارتند از: سرمایه‌گذاری بهمن، گروه دارویی البرز، سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتمادگستر و عطرین نخ قم و همچنین شرکت‌هایی که از سوی ناظر بازار سهام متوقف شدند، شامل: لیزینگ ایرانیان، عطرین نخ قم، کارخانه‌های صنعتی آزمایش، توکاریل، مهندسی نصیر ماشین، پارس الکتریک، سیمان لار سبزوار، حق تقدم استفاده نشده سهام سیمان کردستان، داروسازی زهراوی و سرمایه‌گذاری ملت بودند
کلمات کلیدی: چندثانیه-عقبگرد-بورس 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP