• امروز یکشنبه ، ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • ٢۱ رمضان ۱٤٤۰
  • Sun 26 May 2019
احمد جعفری چمازکتی - به عنوان پیش درامد تاکید می کنم، منظورم از دولت در این نوشتار، دولت های گذشته و حال نیست، بلکه مراد لباسی است که باید بر قامت «رسانه رسمی کشور» پوشانده شود تا بتواند از این رهگذر، از کیان ملی در جغرافیای سرزمینی و ورای آن دفاع کند. در دنیای امروز، حاکمیت های سیاسی برای اقناع داخلی و راهبردهای دیپلماتیک خود، رسانه هایی را در اختیار دارند که در کشور عزیزمان، «خبرگزاری جمهوری اسلامی » این مهم را عهده دار است. این رسانه هشتاد و ساله در سه دهه اخیر، فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرده است . اینکه دولت ها ، رسانه رسمی کشور را به عنوان روابط عمومی خود بخواهند ، امری پسندیده نیست . اگر چه تبیین اهداف دولت های پس از انقلاب، تبیین بخشی از اهداف نظام است اما همه آن نیست. اگر قوای سه گانه را به عنوان بالهای جمهوریت نظام بپذیریم...


والنسیا موفق شد در فینال کوپا دل ری مقابل بارسلونا به پیروزی برسد و قهرمان کوپا دل ری شود. قهرمانی از چنگ بارسا درآمد/خفاش‌ها قهرمان کوپا دل ری فینال جام حذفی فوتبال اسپانیا (کوپا دل ری) میان تیم‌های بارسلونا و والنسیا در شهر سویا از ساعت 23:30 به وقت ایران آغاز شد و آبی‌اناری‌ها با نتیجه دو بر یک شکست غیرمنتظره‌ای را متحمل شدند تا والنسیا پس از مدت‌ها عنوان قهرمانی را بدست آورد. در این بازی گامیرو 21 و رودریگو 33 برای والنسیا گل زدند و تک گل بارسلونا توسط لیونل مسی در دقیقه 73 زده شد. شاگردان والورده که موفق شده بودند قهرمانی لالیگا را بدست آورند با این ناکامی از رسیدن به دومین جام فصل بازماندند.


: از چند وقت قبل شایعاتی مربوط به استعفای بیژن زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم شنیده می شد که تکذیب شد. حالا هم تلاش برخی نمایندگان برای جمع آوری امضا برای استیضاح زنگنه آغاز شده است. در همین راستا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اتهاماتی را علیه زنگنه بیان کرد. از چند وقت قبل شایعاتی مربوط به استعفای بیژن زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم شنیده می شد که تکذیب شد. حالا هم تلاش برخی نمایندگان برای جمع آوری امضا برای استیضاح زنگنه آغاز شده است. در همین راستا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اتهاماتی را علیه زنگنه بیان کرد که با تکذیب وزارت نفت همراه بود. ابوترابی با بیان اینکه تعداد امضاهای استیضاح زنگنه رو به افزایش است، گفت: آقای زنگنه در شرایط جنگی حال حاضر پانزده سال است که سکان وزارت نفت را بر عهده دارد و همواره...


وزیر امور خارجه ایران در ادامه رایزنی ها با مقامات عراق با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد. دیدار ظریف با برهم صالح محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور رایزنی و گفتگو با مقامات عراقی در بغداد به سر می برد، در ادامه دیدارهایش شنبه شب با «برهم صالح» رئیس جمهور عراق دیدار کرد. مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه از جمله موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق دیدار کرده بود. دیدار با «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق و «محمدعلی الحکیم» وزیر امور خارجه این کشور نیز از دیگر برنامه های حضور ظریف در بغداد است.وی قرار است با برخی سران گروه های سیاسی عراق نیز دیدار و به زیارت عتبات عالیات در نجف و کربلا هم برود. وزیر خارجه...


لیست و گزینه‌های نهایی سه فراکسیون نمایندگان ولایی، مستقلان ولایی و امید مجلس شورای اسلامی برای تصاحب کرسی‌های هیأت رئیسه در اجلاسیه چهارم مجلس مشخص شد. گزینه‌های نهایی سه فراکسیون مجلس برای تصاحب کرسی‌های هیأت رئیسه را بشناسید + اسامی انتخابات هیأت رئیسه برای اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی (یکشنبه) در دستور کار خانه ملت قرار دارد. بر این اساس هر کدام از سه فراکسیون‌های سیاسی مجلس برای تهیه لیست‌های خود طی روزهای گذشته تشکیل جلسه دادند که بر این اساس نهایتا به جمع بندی برای کرسی ریاست و هیأت رئیسه مجلس شدند. *در بخش زیر اسامی لیست‌های معرفی شده از سوی سه فراکسیون نمایندگان ولایی، مستقلان ولایی و امید برای هیأت رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی آمده است: * فراکسیون امید: رئیس: محمدرضا عارف نایب رئیس اول: مسعود پزشکیان نایب...


چهارشنبه ، ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۵۹
ضرب الاجل نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تعدادی از سوال کنندگان عضو این کمیسیون فرصت ۲ ماه به بطحایی برای اصلاح برخی امور داده‌اند گفت: پس از گذشت این زمان موضوع مجددا دنبال خواهد شد.
میرحمایت میرزاده در خصوص جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز 4 موضوع در دستور کار بود.
وی افزود: موضوع اول بحث سؤال از محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش بود که نمایندگان سؤال‌کننده قرار شد دو ماه به وی مهلت دهند و پس از 2 ماه و ارائه توضیحات لازم موضوع مجدداً پیگیری و دنبال شود ضمن اینکه نشست بعدی آنها با حضور اعضای کمیته آموزش و پرورش این کمیسیون خواهد بود و مواردی که قابل رفع و ابهامات مدنظر است اصلاح شود و اگر این موضوع همچنان وجود داشت تقاضای خود را مجدداً تکرار کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: موضوع دوم مطرح شده در جلسه عصر امروز این کمیسیون مربوط به اعمال ماده 234 که در مورد مدارس خارج از کشور است از سوی تعدادی از اعضای کمیسیون درخواست شده بود که در نهایت توسط این کمیسیون و اعضای حاضر در آن رد شد البته این کار پس از ارائه گزارش کمیته مربوطه صورت گرفت و برخی افراد خواستار ارجاع این موضوع به قوه قضاییه بودند که در نهایت رد شد.

نماینده مردم گِرمی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع سوم مربوط به الحاق یک تبصره به لایحه قانون سنجش و پذیرش دانشجو بود که به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع داده شده بود که پس از بررسی در نهایت توسط اعضای کمیسیون به دلیل مغایرت با برخی اصول قانون اساسی رد شد.
میرزاده موضوع چهارم در دستور کار جلسه عصر امروز این کمیسیون را مربوط به ماده 66 قانون خدمات کشوری اعلام کرد که به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود اما در نهایت به دلیل مغایرت با اصل 75 قانون اساسی مغایر شناخته شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جلسه‌ای را در روز چهارشنبه نخواهد داشت.
کلمات کلیدی: چندثانیه-ضربالاجل-وزیر 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP