• امروز جمعه ، ۲۳ آذر ۱۳۹۷
  • ۷ ربيع الثاني ۱٤٤۰
  • Fri 14 Dec 2018
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: خواب‌های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نخواهد شد. بهرام قاسمی در واکنش به تازه‌ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: گرچه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می‌شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد. وی ریشه و منشاء شکل گیری رژیم صهیونیستی را بر مبنای تجاوز و تهدید کشورهای منطقه خواند و افزود: در حالی که در دهه‌های گذشته این رژیم اصلی‌ترین عامل بر هم زدن ثبات و امنیت و منشاء...


عضو هیات رئیسه کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه از اهدای تندیس مهر حقوق بشر به علی دایی اسطوره فوتبال ایران خبر داد. شهاب تجری ، اظهار کرد: این تندیس به واسطه فعالیت‌های بشردوستانه و خیرخواهانه یکسال اخیر علی دایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه به او اهدا خواهد شد. تندیس مهر حقوق بشر به وی بابیان اینکه مراسم اهدای این تندیس 30 آذر در تالار بهمن دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزار می شود، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده، این شخصیت مطرح ملی در مراسم اهداتندیس حضور خواهد داشت. عضو هیات رئیسه کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه امسال علاوه بر یک شخصیت ملی، به یک نهاد استانی نیز این تندیس اهدا خواهد شد، گفت: در این مراسم تندیس مهر حقوق بشر محلی را به جمعیت امام علی (ع) اهدامی‌کنیم. وی یادآورشد: کانون وکلای دادگستری...


محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب توئیتری خود نوشت:آمریکا و متحدانش باید از این مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد موشک‌ها و «رفتار» منطقه‌ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند. این، آن‌ها هستند که صد‌ها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی‌ها می‌فروشند. این آن‌ها و مشتریان آن‌ها - نه ایران - هستند که عامل بلا هستند، از صدام تا داعش. آماری از فروش تسلیحات به عربستان سعودی از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸: ۶۱% آمریکا، ۲۳% بریتانیا، ۴% فرانسه و ۱۲% کشور‌های دیگر


سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران از طرح استفاده از مربیان ادواری درتیم های ملی وزنه برداری پایه کشورمان انتقاد کرد. سجاد انوشیروانی با عنوان اینکه جامعه وزنه برداری از افراد هوشمندی برخوردار است ،گفت :جامعه وزنه برداری ایران به خوبی آگاه است که پشت پرده استفاده ازمربیان ادواری در آستانه انتخابات ریاست فدراسیون وزنه بردارری چه پیامی دارد. وی افزود : برخلاف ادعای مسوولان فدراسیون وزنه برداری ، مربیان ادواری به جای اینکه در اردوهای آمادگی تیم های ملی وزنه برداری ایران موردآزمایش قرار گیرند می بایست براساس توانمندی هایشان و وزنه بردارانی که دراختیار تیم های ملی قرار می دهند مورد آزمایش قرار گیرند . دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری که توان مدیریت و برنامه ریزی برای هیات های وزنه برداری استان های خود را ندارند هدف دیگری را از...


رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه با توجه به ریسک بازار ارز مردم مراقب سفته‌بازی دلالان باشند تاکید کرد: بازار ارز در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار بخشی از مدیریت بازار است. عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود آورده است: آنچه که امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار را مدیریت و هدایت می‌کند. بانک مرکزی در تامین و تسهیل عرضه اسکناس و حواله توسط فعالین بازار و نیز گشایش تدریجی کانال‌های مالی با کشور‌های هشتگانه و اتحادیه اروپا ثبات لازم در بازار ارز در مسیر هدف تعیین شده را به وجود خواهد آورد. مجددا تاکید می‌کنم بازار در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار ارز بخشی از برنامه مدیریت بازار است. با توجه...


چهارشنبه ، ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱:۰۵
دانشجویان نیز نماینده آینده مطلوب کشورند
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در نشست روز دانشجو در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار داشت: یکی از مزایای برجام این بود که امروز همه دنیا آمریکایی‌ها را محکوم می‌کنند در حالی که در سال ۹۱ تمام دنیا ما را محکوم می‌کردند و اگر به هر دادگاهی مانند دادگاه لاهه می‌رفتیم، ما محکوم می‌شدیم.
وی با تأکید بر اینکه باید به این موضوع افتخار کنیم، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمن پیروز است و اگر کسی می‌گوید آمریکا پیروز است، اشتباه می‌کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در دنیای سیاست ایران پیروز و ترامپ شکست خورده است، افزود: در سازمان ملل نیز دیده‌ایم ترامپ تنها ماند و ۱۴ کشور در برابر او ایستادند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه با فشار دشمن و در زمانی که برای تهیه ارز خارجی دچار محدودیت شده و خرید کالای خارجی گران‌تر تمام شد، آغاز تورم سال ۹۶ بود، خاطرنشان کرد: دو راه تسلیم در برابر آمریکا و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های این کشور پیش روی ما بود. ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا می‌ایستد و عزت، آزادی و استقلال خود را حفظ کرده و پیروز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته دولت فعلی آمریکا به‌صورت مستقیم ۸ مرتبه برای مذاکره پیغام داد، عنوان کرد: در این مورد تقاضای آنان را رد کرده‌ام. امسال نیز آمریکایی‌ها از طریق ۳ کشور و رهبر اروپایی پیشنهاد مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را دادند، این بار نیز ما این پیشنهاد را رد کردیم چرا‌که آن‌ها را به حق ندانسته و حرف آنان را درست نمی‌دانیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به نقش مهم دانشگاه برای عبور از وضعیت فعلی گفت: امروز باید پرسید که دانشگاه (برای عبور از وضعیت فعلی) چه اقدامی انجام داده است. امروز روز آزمایش همه ماست، امروز همه باید دست به دست هم دهیم و در برابر تورم مشکلات و توطئه‌های خارجی بایستیم چرا‌که اینگونه نیست که دولت، مردم و مجلس به تنهایی قادر به حل همه مشکلات باشد و باید همه قوا و ارکان کشور (در برابر توطئه‌های آمریکا) بایستند.

دانشجویان نیز نماینده آینده مطلوب کشورند/ به دانشگاه و دانشگاهیان نیازمندیم/ حل مشکل اقتصاد وظیفه دولت و دانشگاه است

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه نقد دلسوزانه به‌نفع آینده کشور خواهد بود، از دانشجویان خواست تا دولت و قدرت کشور را با ارائه پیشنهاد نقد کنند.

رئیس‌جمهور از مسئولان به‌عنوان نماینده واقعیات موجود در جامعه یاد کرد و گفت: دانشجویان نیز نماینده آینده مطلوب کشورند و از امروز باید خود را برای آینده و مدیریت کشور آماده کنند چرا‌که اداره کشور و جامعه کاری پیچیده و سخت بوده و حتی زمانی که دشمن ستمگری مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود نداشته باشد باز هم اداره کشور دشوار است.

وی با تأکید بر‌اینکه امروز کشور در شرایط بحران قرار ندارد، افزود: شرایط امروز ما شرایط مطلوبی نیست چرا‌که اگر مدعی ایستادگی در مقابل آمریکا هستیم که باید اینگونه باشد؛ باید بدانیم جنگ زخمی‌شدن و زد و خورد دارد و در جنگ هم در خودی و هم از دشمن زخمی می‌شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در میدان جنگ باید خود را آماده کنیم، گفت: میدان جنگ؛ سختی و فشار دارد و تحمل سختی‌های فراوان در جبهه‌ها وجود داشته و باید آن را تحمل کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه از سال ۹۲ که دولت یازدهم با کمک مردم مسئولیت اجرای کشور را بر‌عهده گرفته تا اواسط سال ۹۶ روند تورم در کشور رو به کاهش بود و از ۴۰ به ۷ و ۸ درصد کاهش یافت، اضافه کرد: در سال ۹۶ نیز چند عامل دست به دست هم داد تا شرایط اقتصادی کشور اینگونه باشد.

وی ادامه داد: بیماری‌های مزمن گذشته که در مقطعی آثار آن روشن‌تر و آشکارتر شد، سبب بخشی از مشکلات موجود در کشور شده است. باید پرسید که چه کسی مجوز مؤسسات مالی غیرمجاز را صادر کرد و سبب شد مردم این همه زجر ببینند؟ متأسفانه دولت تدبیر و امید ناچار شد ۳۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برای مالباختگان پرداخت کند و این به معنی ۲۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور بود.

حجت‌الاسلام روحانی بیان کرد: در کنار این عوامل دشمن‌ترین افراد در آمریکا دولت این کشور را در دست گرفته‌اند و (باعث شدند این مشکلات برای ما به وجود آیند).

وی با اشاره به انتقاد برخی دانشجویان مبنی بر اعتماد دولت به آمریکا خاطرنشان کرد: چه کسی به آمریکا اعتماد کرده است؟ مگر ما در برابر کسی که مذاکره می‌کنیم اعتماد داریم؟

رئیس‌جمهور مذاکره با آمریکا را به عقیده همه مسئولان دولت و مجلس درست خواند و با بیان اینکه حتی اگر تمام آثار برجام برای سال‌های ۹۴ و ۹۵ بوده باشد، برجام به نفع مردم ایران بوده است، اضافه کرد: پیش از برجام کشورمان روزانه یک میلیون بشکه نفت به فروش می‌رساند که این میزان پس از امضاء موافقتنامه برجام به ۲ و ۲.۵ میلیون بشکه در روز رسید.

وی با بیان اینکه که در این مسیر یکی از کسانی که با آن‌ها پیمان بسته بودیم از این پیمان خارج شد، تصریح کرد: امروز باید پرسید که با این توافق به کجا رسیده‌ایم. با توافقنامه برجام راه را برای تجار، بانک‌ها، کشتی‌رانی، فروش نفت، پتروشیمی و فولاد کشور باز کرده‌ایم. با امضای برجام کشور ۲ سال تنفس کرد و میلیارد‌ها دلار سرمایه و پول وارد کشور شد.

‌حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به موارد پیش‌آمده در موضوع FATF و لوایح چهارگانه مربوط به آن تصریح کرد: فعلاً بحث FATF در کشور نداریم، اما نمی‌گوییم که بعداً آن را نخواهیم داشت. دولت ۴ لایحه جداگانه مربوط به شفافیت‌های مالی را تقدیم مجلس کرد که یکی از آن‌ها تصویب و ابلاغ شده و سه لایحه دیگر آن در جریان است و در این زمینه با همه مقامات مذاکره کرده‌ایم و در شورای هماهنگی قوای سه‌گانه به اتفاق آراء تصویب کرده‌ایم که این لوایح باید زودتر به نتیجه برسد.

رئیس‌جمهور با اشاره به موارد مطرح شده در روز‌های آخیر درباره موضوع پولشویی در کشور تصریح کرد: پولشویی در همه جای دنیا وجود دارد و تنها مربوط به ایران نیست و امروز باید با پدیده پولشویی مبارزه کنیم و راه مبارزه با پولشویی شفافیت است.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه همه کشور‌های دنیا به جز ایران و کره‌شمالی عضو FATF هستند، تعامل جمهوری اسلامی ایران با بانک‌های بزرگ دنیا را منوط به پذیرش FATF از سوی ایران خواند و افزود: در حال حاضر آمریکا این همه فشار به کشورمان آورده است؛ امروز با ده‌ها بانک دنیا در حال تعامل و معامله هستیم.

وی با اشاره به اینکه برخی کشور‌های شبه متعهد و دوست با کشورمان می‌گویند (بدون پذیرش FATF از سوی ایران) کار بانکی این کشور‌ها تهدید می‌شود و نمی‌توانند با کشورمان معامله کنند، تصریح کرد: البته باید مراحل لازم این مهم طی شده و تبدیل به قانون شود تا آن را پیاده کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شرایط امروز کشور ما بحرانی نیست، عنوان کرد: امروز شرایط بسیار سختی داریم و معضلات فراوانی پیش رو ماست و دانشگاه و دانشگاهیان نیز باشد برای حل این مشکلات به دولت کمک کنند.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه امروز همه کسانی که در دولت مشغولند تربیت شده دانشگاه بوده و روزی دانشجو بودند، خاطرنشان کرد: اگر امروز اقتصاد کشور مشکل دارد حل این مشکل وظیفه دولت و دانشگاه است.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی در سال‌های ۳۲، ۴۲ و ۵۷ به‌دنبال سرنگونی نظام استبداد و استقلال در حوزه‌های مختلف بود، تأکید کرد: امروز وظیفه جنبش دانشجویی حل مشکلات کشور و مسائل مردم است چراکه مردم مشکلات فراوانی دارند و دولت در برخی موارد برای مشکلات مردم موفق عمل کرده و در برخی موارد نیز ناموفق بوده است.

رئیس‌جمهور پیشرفت‌های مختلف در زمینه‌های علمی و بازگشت نخبه‌های ایرانی به کشور و نیز توسعه برخی زیرساخت‌های کشور را از جمله توفیقات دولت یازدهم و دوازدهم برای توسعه کشور خواند و عنوان کرد: برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید توانستیم سهم ایران را در برداشت گاز در میدان مشترک پارس‌جنوبی به بیش از برداشت کشور قطر برسانیم و این مهم حاصل تلاش دانشگاهیان و مهندسین و کارگران همین مرز و بوم است و همه تلاش کردند تا امروز برداشت گاز کشورمان از قطر در پارس‌جنوبی بیشتر شود.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه امروز مشکلاتی در کشور وجود دارد که باید حل شود تصریح کرد: برای حل مشکلات امروز چاره‌ای جز دادن دست به دست هم نداریم.

وی با اشاره به اینکه دولت به دنبال شفافیت است از فضای مجازی به عنوان شفافیت دولت یاد کرد و گفت: نقد سازنده و دلسوزانه به نفع آینده کشور خواهد بود و از این رو دولت از آن استقلال می‌کند.
کلمات کلیدی: چندثانیه-دانشجویان-نماینده 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP