• امروز دوشنبه ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
  • ۱۳ جمادى الثانية ۱٤٤۰
  • Mon 18 Feb 2019
رئیس جمهور گفت: ما همان دولتی هستیم که تورم را کنترل کردیم، چون مردم امید به آینده داشتند و مردم به دنبال تولید بودند و مردم باید نسبت به آینده کشور امیدوار باشند و به آنان امید بدهیم و این مشکلاتی نیست که ملت را به زانو درآورد. ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی یکشنبه شب در جمع مدیران و مسئولان استان هرمزگان اظهار کرد: در شرایط جنگی خمپاره و توپ می‌آید و بمباران و گلوله‌های مستقیم وجود دارد و عده‌ای شهید، مجروح و یا مفقود می‌شوند. اما آیا در حین جنگ می‌توان گفت که جنگ و استقلال کشور را رها کنیم و به فکر چیز‌های جزئی‌تر باشیم. باید شرایط کشور را درک کنیم و ببینیم در چه وضعیت و شرایطی هستیم. دکتر روحانی تصریح کرد: اگر بخواهیم در مقابل ابرقدرت‌ها بایستیم و استقلال خود را از دست ندهیم، باید همه با هم متحد باشیم. برای حفظ آزادی که ثمره...


خسروکفیلی- سعید علی حسینی ملی پوش فوق سنگین وزنه برداری ایران در رقابتهای آسیایی این رشته در چین شرکت خواهدکرد. عزیز علی حسینی پدر سعید علی حسینی دارنده مدال های نقره رقابتهای جهانی و بازی های آسیایی جاکارتا با بیان این مطلب گفت : نگران نباشد سعید خود را به مسابقات آسیایی چین که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود ،خواهد رساند. او در باره غیبت سعید در اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای بین المللی جام فجر و پیکارهای آسیایی چین اظهارداشت : مشکلات تحصیلی سبب شده است که وی نتواند در این اردو شرکت کند که با رفع این مشکلات سعید بار دیگر در اردوی تیم ملی حضور می یابد و خود را برای شرکت دررقابتهای آسیایی آماده خواهد کرد. پدر سعید علی حسینی درباره عدم اطلاع کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران از وضعیت پسرش اظهارداشت...


خسروکفیلی- انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا درحالی فروردین ماه سال آینده برگزار می شود که هنوز نامزدی دوباره حسین رضازاده برای تصدی کرسی هیات اجرایی این کنفدراسیون مشخص نیست. با نزدیک شدن به زمان برگزاری این انتخابات که به نظر می رسد که در یکی از کشورهای چین ، قطر و یا تایلند برگزار خواهدشد ، وضعیت تنها نماینده کشورمان در این کنفدراسیون هنوز در پرده ابهام ومبهم قراردارد. فدراسیون وزنه برداری کشورمان با نزدیک شدن به انتخابات کنفدراسیون این رشته ورزشی در قاره آسیا هنوز اسامی نامزدهای ایرانی برای تصدی پست هایی دراین کنفدراسیون را رسانه ای نکرده است و وضعیت حسین رضازاده نیز معلوم نیست. با توجه به اختلافات رضازاده و علی مرادی رییس فعلی فدراسیون وزنه برداری هنوز معلوم نیست که این فدراسیون نام رضازاده را به عنوان یکی از نامزدهای...


معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرواعلام کرد : همزمان با عرضه تعداد بالایی از خودروهای تولیدی و با اجرای شرایط فروش فوری درروزهای آتی، حباب قیمت خودروهای این شرکت دربازار شکسته خواهد شد. به گزارش ایکوپرس ، مصطفی خان کرمی با بیان این مطلب افزود:شرکت ایران خودرو با تمام توان خود و بهر ه گیری از ظرفیت های موجود به ایجاد بهبود وضعیت تولید تلاش می کندبه طوری که در حال حاضرتحویل این شرکت به حدود روزانه 1500 دستگاه رسیده است. وی افزود:‌ با توجه به سیاست های وزارت صمت و تلاش و همیاری زنجیره تامین قطعات و واحدهای تولیدی شرکت ایران خودرو، عدد تحویل درآینده نزدیک به بیش از 1500 دستگاه نیز افزایش خواهدیافت . خان کرمی تاکیدکرد: شرکت ایران خودرو طی روزهای آتی با فروش فوری و تحویل محصولات در سال 97 با روند افزایش قیمت مقابله خواهد...


رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران بی‌تردید انتقام خون شهیدان مرزبان خود را می‌گیرد، گفت: اجازه نمی‌دهیم مزدوران جنایتکاری که سلاح و منابع مالی آنها را بیگانگان تامین می‌کنند، از دست انتقام الهی و مردم مومن ایران فرار کنند. حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع بندرلنگه ‌‌‌با بیان اینکه ایران عزیز و قدرتمند همواره برای منطقه امنیت‌آفرین بوده است، اظهار داشت: ‌مسلمانان باید متحد باشند و با ایجاد روابط دوستانه و برادرانه، امنیت منطقه را حفظ کنند و انقلاب ما انقلاب اسلامی و مردمی است و 40 سال این واقعیت را نشان دادیم که دنبال معنویت امنیت و پیشرفت کل منطقه هستیم و امروز هم عمل ، زبان، رفتار و گفتار ما همین را می‌گوید. وی با بیان اینکه ایران هیچ‌گاه آغازگر تجاوزی در کل منطقه نبوده است، افزود: این اشتباه است که برخی فکر کنند صهیونیست‌ها و یا آمریکایی‌ها...


چهارشنبه ، ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱:۰۵
دانشجویان نیز نماینده آینده مطلوب کشورند
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در نشست روز دانشجو در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار داشت: یکی از مزایای برجام این بود که امروز همه دنیا آمریکایی‌ها را محکوم می‌کنند در حالی که در سال ۹۱ تمام دنیا ما را محکوم می‌کردند و اگر به هر دادگاهی مانند دادگاه لاهه می‌رفتیم، ما محکوم می‌شدیم.
وی با تأکید بر اینکه باید به این موضوع افتخار کنیم، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمن پیروز است و اگر کسی می‌گوید آمریکا پیروز است، اشتباه می‌کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در دنیای سیاست ایران پیروز و ترامپ شکست خورده است، افزود: در سازمان ملل نیز دیده‌ایم ترامپ تنها ماند و ۱۴ کشور در برابر او ایستادند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه با فشار دشمن و در زمانی که برای تهیه ارز خارجی دچار محدودیت شده و خرید کالای خارجی گران‌تر تمام شد، آغاز تورم سال ۹۶ بود، خاطرنشان کرد: دو راه تسلیم در برابر آمریکا و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های این کشور پیش روی ما بود. ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا می‌ایستد و عزت، آزادی و استقلال خود را حفظ کرده و پیروز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته دولت فعلی آمریکا به‌صورت مستقیم ۸ مرتبه برای مذاکره پیغام داد، عنوان کرد: در این مورد تقاضای آنان را رد کرده‌ام. امسال نیز آمریکایی‌ها از طریق ۳ کشور و رهبر اروپایی پیشنهاد مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را دادند، این بار نیز ما این پیشنهاد را رد کردیم چرا‌که آن‌ها را به حق ندانسته و حرف آنان را درست نمی‌دانیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به نقش مهم دانشگاه برای عبور از وضعیت فعلی گفت: امروز باید پرسید که دانشگاه (برای عبور از وضعیت فعلی) چه اقدامی انجام داده است. امروز روز آزمایش همه ماست، امروز همه باید دست به دست هم دهیم و در برابر تورم مشکلات و توطئه‌های خارجی بایستیم چرا‌که اینگونه نیست که دولت، مردم و مجلس به تنهایی قادر به حل همه مشکلات باشد و باید همه قوا و ارکان کشور (در برابر توطئه‌های آمریکا) بایستند.

دانشجویان نیز نماینده آینده مطلوب کشورند/ به دانشگاه و دانشگاهیان نیازمندیم/ حل مشکل اقتصاد وظیفه دولت و دانشگاه است

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه نقد دلسوزانه به‌نفع آینده کشور خواهد بود، از دانشجویان خواست تا دولت و قدرت کشور را با ارائه پیشنهاد نقد کنند.

رئیس‌جمهور از مسئولان به‌عنوان نماینده واقعیات موجود در جامعه یاد کرد و گفت: دانشجویان نیز نماینده آینده مطلوب کشورند و از امروز باید خود را برای آینده و مدیریت کشور آماده کنند چرا‌که اداره کشور و جامعه کاری پیچیده و سخت بوده و حتی زمانی که دشمن ستمگری مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود نداشته باشد باز هم اداره کشور دشوار است.

وی با تأکید بر‌اینکه امروز کشور در شرایط بحران قرار ندارد، افزود: شرایط امروز ما شرایط مطلوبی نیست چرا‌که اگر مدعی ایستادگی در مقابل آمریکا هستیم که باید اینگونه باشد؛ باید بدانیم جنگ زخمی‌شدن و زد و خورد دارد و در جنگ هم در خودی و هم از دشمن زخمی می‌شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در میدان جنگ باید خود را آماده کنیم، گفت: میدان جنگ؛ سختی و فشار دارد و تحمل سختی‌های فراوان در جبهه‌ها وجود داشته و باید آن را تحمل کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه از سال ۹۲ که دولت یازدهم با کمک مردم مسئولیت اجرای کشور را بر‌عهده گرفته تا اواسط سال ۹۶ روند تورم در کشور رو به کاهش بود و از ۴۰ به ۷ و ۸ درصد کاهش یافت، اضافه کرد: در سال ۹۶ نیز چند عامل دست به دست هم داد تا شرایط اقتصادی کشور اینگونه باشد.

وی ادامه داد: بیماری‌های مزمن گذشته که در مقطعی آثار آن روشن‌تر و آشکارتر شد، سبب بخشی از مشکلات موجود در کشور شده است. باید پرسید که چه کسی مجوز مؤسسات مالی غیرمجاز را صادر کرد و سبب شد مردم این همه زجر ببینند؟ متأسفانه دولت تدبیر و امید ناچار شد ۳۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برای مالباختگان پرداخت کند و این به معنی ۲۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور بود.

حجت‌الاسلام روحانی بیان کرد: در کنار این عوامل دشمن‌ترین افراد در آمریکا دولت این کشور را در دست گرفته‌اند و (باعث شدند این مشکلات برای ما به وجود آیند).

وی با اشاره به انتقاد برخی دانشجویان مبنی بر اعتماد دولت به آمریکا خاطرنشان کرد: چه کسی به آمریکا اعتماد کرده است؟ مگر ما در برابر کسی که مذاکره می‌کنیم اعتماد داریم؟

رئیس‌جمهور مذاکره با آمریکا را به عقیده همه مسئولان دولت و مجلس درست خواند و با بیان اینکه حتی اگر تمام آثار برجام برای سال‌های ۹۴ و ۹۵ بوده باشد، برجام به نفع مردم ایران بوده است، اضافه کرد: پیش از برجام کشورمان روزانه یک میلیون بشکه نفت به فروش می‌رساند که این میزان پس از امضاء موافقتنامه برجام به ۲ و ۲.۵ میلیون بشکه در روز رسید.

وی با بیان اینکه که در این مسیر یکی از کسانی که با آن‌ها پیمان بسته بودیم از این پیمان خارج شد، تصریح کرد: امروز باید پرسید که با این توافق به کجا رسیده‌ایم. با توافقنامه برجام راه را برای تجار، بانک‌ها، کشتی‌رانی، فروش نفت، پتروشیمی و فولاد کشور باز کرده‌ایم. با امضای برجام کشور ۲ سال تنفس کرد و میلیارد‌ها دلار سرمایه و پول وارد کشور شد.

‌حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به موارد پیش‌آمده در موضوع FATF و لوایح چهارگانه مربوط به آن تصریح کرد: فعلاً بحث FATF در کشور نداریم، اما نمی‌گوییم که بعداً آن را نخواهیم داشت. دولت ۴ لایحه جداگانه مربوط به شفافیت‌های مالی را تقدیم مجلس کرد که یکی از آن‌ها تصویب و ابلاغ شده و سه لایحه دیگر آن در جریان است و در این زمینه با همه مقامات مذاکره کرده‌ایم و در شورای هماهنگی قوای سه‌گانه به اتفاق آراء تصویب کرده‌ایم که این لوایح باید زودتر به نتیجه برسد.

رئیس‌جمهور با اشاره به موارد مطرح شده در روز‌های آخیر درباره موضوع پولشویی در کشور تصریح کرد: پولشویی در همه جای دنیا وجود دارد و تنها مربوط به ایران نیست و امروز باید با پدیده پولشویی مبارزه کنیم و راه مبارزه با پولشویی شفافیت است.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه همه کشور‌های دنیا به جز ایران و کره‌شمالی عضو FATF هستند، تعامل جمهوری اسلامی ایران با بانک‌های بزرگ دنیا را منوط به پذیرش FATF از سوی ایران خواند و افزود: در حال حاضر آمریکا این همه فشار به کشورمان آورده است؛ امروز با ده‌ها بانک دنیا در حال تعامل و معامله هستیم.

وی با اشاره به اینکه برخی کشور‌های شبه متعهد و دوست با کشورمان می‌گویند (بدون پذیرش FATF از سوی ایران) کار بانکی این کشور‌ها تهدید می‌شود و نمی‌توانند با کشورمان معامله کنند، تصریح کرد: البته باید مراحل لازم این مهم طی شده و تبدیل به قانون شود تا آن را پیاده کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شرایط امروز کشور ما بحرانی نیست، عنوان کرد: امروز شرایط بسیار سختی داریم و معضلات فراوانی پیش رو ماست و دانشگاه و دانشگاهیان نیز باشد برای حل این مشکلات به دولت کمک کنند.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه امروز همه کسانی که در دولت مشغولند تربیت شده دانشگاه بوده و روزی دانشجو بودند، خاطرنشان کرد: اگر امروز اقتصاد کشور مشکل دارد حل این مشکل وظیفه دولت و دانشگاه است.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی در سال‌های ۳۲، ۴۲ و ۵۷ به‌دنبال سرنگونی نظام استبداد و استقلال در حوزه‌های مختلف بود، تأکید کرد: امروز وظیفه جنبش دانشجویی حل مشکلات کشور و مسائل مردم است چراکه مردم مشکلات فراوانی دارند و دولت در برخی موارد برای مشکلات مردم موفق عمل کرده و در برخی موارد نیز ناموفق بوده است.

رئیس‌جمهور پیشرفت‌های مختلف در زمینه‌های علمی و بازگشت نخبه‌های ایرانی به کشور و نیز توسعه برخی زیرساخت‌های کشور را از جمله توفیقات دولت یازدهم و دوازدهم برای توسعه کشور خواند و عنوان کرد: برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید توانستیم سهم ایران را در برداشت گاز در میدان مشترک پارس‌جنوبی به بیش از برداشت کشور قطر برسانیم و این مهم حاصل تلاش دانشگاهیان و مهندسین و کارگران همین مرز و بوم است و همه تلاش کردند تا امروز برداشت گاز کشورمان از قطر در پارس‌جنوبی بیشتر شود.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه امروز مشکلاتی در کشور وجود دارد که باید حل شود تصریح کرد: برای حل مشکلات امروز چاره‌ای جز دادن دست به دست هم نداریم.

وی با اشاره به اینکه دولت به دنبال شفافیت است از فضای مجازی به عنوان شفافیت دولت یاد کرد و گفت: نقد سازنده و دلسوزانه به نفع آینده کشور خواهد بود و از این رو دولت از آن استقلال می‌کند.
کلمات کلیدی: چندثانیه-دانشجویان-نماینده 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP