• امروز جمعه ، ۲۳ آذر ۱۳۹۷
  • ۷ ربيع الثاني ۱٤٤۰
  • Fri 14 Dec 2018
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: خواب‌های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نخواهد شد. بهرام قاسمی در واکنش به تازه‌ترین یاوه سرایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی که انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایران را منتفی ندانست، گفت: گرچه رژیم فاسد و تجاوزگر صهیونیستی این مظهر اوهام، کینه و نفرت هرگز و هیچگاه جرات چنین اقدامی را نخواهد داشت اما بیان چنین کلمات گستاخانه و شرم آوری از سر جهل یا هذیان توسط نخست وزیر رژیمی متجاوز، دانسته یا نادانسته تهدید یک کشور بزرگ و تاریخی به اقدامی نظامی تلقی می‌شود که قطعا در مجامع و نهادهای حقوقی و بین المللی پیگیری خواهد شد. وی ریشه و منشاء شکل گیری رژیم صهیونیستی را بر مبنای تجاوز و تهدید کشورهای منطقه خواند و افزود: در حالی که در دهه‌های گذشته این رژیم اصلی‌ترین عامل بر هم زدن ثبات و امنیت و منشاء...


عضو هیات رئیسه کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه از اهدای تندیس مهر حقوق بشر به علی دایی اسطوره فوتبال ایران خبر داد. شهاب تجری ، اظهار کرد: این تندیس به واسطه فعالیت‌های بشردوستانه و خیرخواهانه یکسال اخیر علی دایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه به او اهدا خواهد شد. تندیس مهر حقوق بشر به وی بابیان اینکه مراسم اهدای این تندیس 30 آذر در تالار بهمن دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزار می شود، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده، این شخصیت مطرح ملی در مراسم اهداتندیس حضور خواهد داشت. عضو هیات رئیسه کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه امسال علاوه بر یک شخصیت ملی، به یک نهاد استانی نیز این تندیس اهدا خواهد شد، گفت: در این مراسم تندیس مهر حقوق بشر محلی را به جمعیت امام علی (ع) اهدامی‌کنیم. وی یادآورشد: کانون وکلای دادگستری...


محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حساب توئیتری خود نوشت:آمریکا و متحدانش باید از این مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد موشک‌ها و «رفتار» منطقه‌ای ایران، دست بردارند. حقایق، خود گواهند. این، آن‌ها هستند که صد‌ها میلیارد دلار سلاح برای سلاخی یمنی‌ها می‌فروشند. این آن‌ها و مشتریان آن‌ها - نه ایران - هستند که عامل بلا هستند، از صدام تا داعش. آماری از فروش تسلیحات به عربستان سعودی از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸: ۶۱% آمریکا، ۲۳% بریتانیا، ۴% فرانسه و ۱۲% کشور‌های دیگر


سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران از طرح استفاده از مربیان ادواری درتیم های ملی وزنه برداری پایه کشورمان انتقاد کرد. سجاد انوشیروانی با عنوان اینکه جامعه وزنه برداری از افراد هوشمندی برخوردار است ،گفت :جامعه وزنه برداری ایران به خوبی آگاه است که پشت پرده استفاده ازمربیان ادواری در آستانه انتخابات ریاست فدراسیون وزنه بردارری چه پیامی دارد. وی افزود : برخلاف ادعای مسوولان فدراسیون وزنه برداری ، مربیان ادواری به جای اینکه در اردوهای آمادگی تیم های ملی وزنه برداری ایران موردآزمایش قرار گیرند می بایست براساس توانمندی هایشان و وزنه بردارانی که دراختیار تیم های ملی قرار می دهند مورد آزمایش قرار گیرند . دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری که توان مدیریت و برنامه ریزی برای هیات های وزنه برداری استان های خود را ندارند هدف دیگری را از...


رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه با توجه به ریسک بازار ارز مردم مراقب سفته‌بازی دلالان باشند تاکید کرد: بازار ارز در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار بخشی از مدیریت بازار است. عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود آورده است: آنچه که امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار را مدیریت و هدایت می‌کند. بانک مرکزی در تامین و تسهیل عرضه اسکناس و حواله توسط فعالین بازار و نیز گشایش تدریجی کانال‌های مالی با کشور‌های هشتگانه و اتحادیه اروپا ثبات لازم در بازار ارز در مسیر هدف تعیین شده را به وجود خواهد آورد. مجددا تاکید می‌کنم بازار در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار ارز بخشی از برنامه مدیریت بازار است. با توجه...


پنج‌شنبه ، ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۳۱
وام ضروری بازنشستگان پرداخت شد
نوبت سوم وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران به مبلغ ۵ میلیون تومان در آذر به حساب حقوقی آنان واریز شد.

زهرا زاده غلام اظهار داشت: با همکاری بانک صادرات ایران و طبق نوبت بندی اعلام شده، وام ضروری مرحله سوم متقاضیان واجد شرایط به حساب حقوقی شان واریز شده است.
زاده غلام با بیان اینکه مرحله چهارم وام ضروری بازنشستگان قرار است در دی ماه پرداخت شود، یادآور شد: واجدین شرایط به ترتیب اولویت «کمترین مجموع وام دریافتی» و «کمترین حقوق دریافتی» نوبت بندی شده و با توجه به سقف اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل به صورت ماهیانه وام ضروری آنان پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: امسال برای پرداخت وام ضروری به 400 هزار نفر از بازنشستگان کشوری مبلغ 2000 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است.
زاده غلام تصریح کرد: بازنشستگان کشوری می توانند نتایج وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران سال 97 شامل واجد شرایط بودن و همچنین نوبت پرداخت وام را در سایت cspf.ir مشاهده کنند.راه اندازی نمایشگاه آثار هنری بازنشستگان در آینده نزدیک
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: به زودی نمایشگاه بازنشستگان هنرمند در تهران و خانه های امید استان های مختلف راه اندازی می شود.
جمشید تقی زاده در نشست صمیمی با جمعی از بازنشستگان هنرمند در فرهنگسرای نیاوران تهران تاکید کرد: صندوق بازنشستگی کشوری حمایت از هنرمندان، مولفان، محققان و همه نخبگان بازنشسته که زیر پوشش قرار دارند را نه یک کار جانبی که یک وظیفه و سیاست اصلی می داند و بر آن تاکید می کند.
تقی زاده اظهار امیدواری کرد: به زودی شاهد راه اندازی نمایشگاه بازنشستگان هنرمند در تهران و در خانه های امید سایر استان ها خواهیم بود تا بتوانیم از ظرفیت های موجود و خفته بازنشستگان به هر شکل ممکن هم دفاع و هم حمایت کنیم.
وی با تاکید بر اهمیت نقش آفرینی بزرگان و بازنشستگان در جمع خانواده ها گفت: برنامه هایی در دست داریم تا فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بازنشستگان را در قالب فعالیت های خانوادگی ساماندهی کنیم تا هم با علاقه و هیجان بیشتری از آن استقبال شود و هم حضور بازنشستگان در کنار خانواده و نوه ها به برنامه ها و رویدادهای پیش روی ما غنا و شادابی ویژه ای خواهد داد.
تقی زاده یکی از دغدغه های صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان دومین نهاد بزرگ بازنشستگی در کشور را بالابردن امید به زندگی و توجه به سلامت جسم و روح جامعه هدف عنوان و تصریح کرد: ساخت خانه های امید که بازنشستگان می توانند در کنار دوستانشان به فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی بپردازند، آغاز اجرایی شدن ساخت دهکده های سلامت بازنشستگان و اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی از جمله مهمترین این برنامه ها است.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه هنر و فعالیت این گروه هنری نمونه و اسوه ای برای جامعه بازنشستگی کشور است، گفت: هنری که آنقدر زیبا و لطیف و دوست داشتنی است که انسان از توصیف این توانمندی و ذوق هنری به وجد می آید. من به نوبه خودم از اجرای مثال زدنی و خاص شما عزیزان در مراسم های مختلف که موجب حس امید و نشاط در مخاطب به خصوص در میان بازنشستگان می شود سپاسگزارم.
تقی زاده با تاکید بر اینکه انسان فطرتا زیبایی را دوست دارد و هنرمند فردی است که توانایی خلق یک اثر زیبا را دارد، اظهار داشت: بشر هنر را برای تسکین آلام و تعالی روحش برگزیده و به واسطه آن آرامش پیدا می کند. خداوند متعال نیز به احسن وجه انسان و خلقت را در کمال هنرمندی و نظم و زیبایی آفریده و هرسوی این جهان هستی را نگاه کنید، موج هنر و زیبایی در آن نمایان است.
وی با بیان اینکه معتقدم باید سپاسگزار و شکرگزار خالق هستی باشیم، گفت: باید همچنین قدردان هنرمندان که ادامه دهنده راه پروردگار در نمایش نقش خلقت هستند، باشیم و تا هنر هست شُکر هنر و قدردانی از هنرمند نیز باید باشد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری یکی از فرصت های خوب برای پرداختن به هنر را هنگام فراغت و دوران بازنشستگی عنوان کرد و افزود: در این دوران که فرهیختگان ما با پرداختن به هنر هم می توانند اوقات فراغتشان را پر کنند، هم شور جوانی و سرزندگی بیشتری پیدا کرده و هم به تمام و کمال ذوق و احساس خود را به نمایش گذارند و این یعنی «من زنده ام و زندگی می کنم.»
کلمات کلیدی: چندثانیه-بازنشستگان-پرداخت 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP