• امروز پنج‌شنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
  • ۱۷ شوال ۱٤٤۰
  • Thu 20 Jun 2019
فرمانده کل سپاه گفت: در سحرگاه امروز پدافند هوایی سپاه یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را که در حال تعرض به حریم ایران بود را شجاعانه سرنگون کرد. سرلشکرحسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم بزرگداشت شهدای استان کردستان طی سخنانی اظهار داشت: امروز ضعف موریانه‌ای از درون قدرت آمریکا را مورد هدف قرار داده است. آن‌ها می‌خواستند ملت ایران را تسلیم کنند، اما ملت ایران قهرمانانه برای حفظ استقلال خود ایستاد و آن‌ها در این سناریو هم شکست خوردند. وی افزود: آن‌ها می‌خواستند وانمود کنند راه حل مشکلات ما مذاکره است، اما ما تا به امروز با منطق مقاومت رشد کرده ایم و دشمنانمان را فرسوده ایم و به عزت و اقتدار رسیده ایم. سردار سلامی ادامه داد: مذاکره بازی در فضای نابرابری فشار و منطق تسلیم است. در مذاکره فشار دشمن...


به دنبال اقدام‌ها و اظهارنظر‌های سعید جلیلی با هدف زیر سوال بردن عملکرد وزارت نفت در شرایط تحریمی، بیژن زنگنه، وزیر نفت از رئیس جمهوری درخواست کرد تا در جلسه‌ای نزد سران قوا و مراجع ذیصلاح دیگر با آقای جلیلی مناظره کند. متن پاسخ بیژن زنگنه، وزیر نفت، در واکنش به ادعای مطرح شده در حساب کاربری توئیتر سعید جلیلی در تاریخ ۲۸ خردادماه با عنوان «در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ با وجود تحریم‌ها ماهانه یک تا ۱.۵ میلیون بشکه نفت و میعانات به فروش می‌رفت.» به شرح زیر است: «گر چه مشی اینجانب بر این است که معمولاً در برابر اینگونه تهاجمات به خاطر منافع ملی سکوت کرده و این ضربات را به جان و دل می‌پذیرم، اما با توجه به اینکه جناب آقای دکتر جلیلی در شرایط کنونی، به عنوان یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعا‌هایی علیه مدیریت فعلی نفت عمل می‌کنند، چاره‌ای جز ارائه...


مدیر مالی وزارت نفت که ۲۵ میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج کرده بود و قصد داشت از کشور فرار کند، حین خروج از کشور دستگیر شد. مدیر مالی وزارت نفت ۲۵ میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج و به حساب یک صراف واریز کرده بود و به ظاهر می‌خواستند با این پول کار کنند. براساس این گزارش مدیرمالی وزارت نفت و فرد صراف صرف‌نظر از این که خروج این ارز غیرقانونی و جرم محسوب می‌شود قصد انتقال مبلغ مذکور را به خارج از کشور داشتند. مدیر مالی وزارت نفت صبح امروز قصد خروج از کشور را داشت که دستگیر شد. همزمان با دستگیری این مقام مسئول در وزارت نفت صراف متخلف نیز دستگیر و هر دو روانه زندان شدند و حسابی که دلار‌ها به آن واریز شده نیز مسدود شده است.


رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از رهبران دنیا گفته که همه این کارها را این آقا ( اشاره می کند به بولتون) کرده و او فکر می کرد که ما اگر به ایران فشار بیاوریم، می توانیم این کشور را به زانو در آوریم و حالا خودش هم فهمیده که اشتباه کرده است. رئیس جمهور توقف برخی اقدامات در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام را به رغم تبلیغات ناصحیح بعضی کشورها، حداقل اقدام تهران در واکنش به نادیده گرفتن روح اصلی برجام از سوی برخی طرف ها دانست و تاکید کرد: آمریکا با اقدامات خود علیه ملت ایران، به جنایت علیه بشریت و تروریسم اقتصادی دست زده است. روحانی گفت: آمریکایی ها در جلسات مهم با رهبران دنیا گفته اند که ما شکست خوردیم و مسیری که انتخاب کردیم نادرست بوده است و حتی رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از رهبران دنیا گفته که...


سرمربی سابق پرسپولیس با هواداران این تیم خداحافظی کرد. ، برانکو ایوانکوویچ با انتشار پیامی در اینستاگرامش از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد. این مربی پرافتخار کروات در متنی نوشت: « هواداران عزیز ارتش-سرخ: به شما، پرسپولیس و فوتبال ایران بدرود می‌گویم. من یک تصمیم سخت و غیرممکن گرفتم. زمان ایده آلی برای خداحافظی وجود ندارد. اگر ما می‌توانستیم احتمالا برای سال‌های زیادی کنار هم می‌ماندیم. من و کادرفنی ام تمام تلاش خود را در پرسپولیس کردیم، از دانش، تجربه، عشق و انگیزه خود برای رسیدن به بهترین نتایج در تاریخ باشگاه و تاریخ فوتبال ایران استفاده کردیم. از چهار سال حمایت شما و عشق بی‌کران شما نسبت به من و کادرفنی تشکر می‌کنم. عشق شما را هرگز فراموش نخواهم کرد و همیشه در قلب من خواهد ماند. ممنونم از ارتش سرخ. برای شکست‌های کمی که داشتیم،...


سه‌شنبه ، ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۲
نامه دیوان محاسبات، کمک حال صالحی امیری برای حذف دبیرکل فعلی کمیته المپیک
با برخی اخبار منتشرشده درباره تغییرات عجیب اساسنامه کمیته المپیک، به نظر می رسد زمینه کنارگذاشتن شاهرخ شهنازی از دبیرکلی بعد از مجمع 25دی ماه جاری را فراهم کرده اند.
در حالی که به مجمع عمومی کمیته المپیک نزدیک می شویم خبر می رسد که دیوان محاسبات در نامه ای فعالیت یکی از مدیران ارشد کمیته را دچار ایرادهایی دانشته است که به راحتی می توان دریافت که منظور از این نامه ، شاهرخ شهنازی دبیرکل کهنه کار کمیته المپیک و یکی از مدیران اجرایی باسابقه جمهوری اسلامی در عرصه ورزش و صنعت کشور است که رزومه ای بسیار طولانی و پربار دارد.

بعد از تایید پیش نویس اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک و تصویب آن در هیات اجرایی، رضا صالحی امیری به سرعت در حال پیاده کردن مقاصد و تغییرات مدنظر خود در کمیته است و مهمترین اقدام او شبه انتصابی کردن دو پست مهم دبیرکل و خزانه دار است که بدون هیچ مانع بزرگی در حال انجام است. محتویات این اساسنامه اوایل آذرماه به تصویب هیات اجرایی رسید و خود شهنازی هم در جریان روند کار قرار دارد و می داند که این فعالیت نهایتا به کنار رفتن او منجر خواهد شد.

نامه دیوان محاسبات، کمک حال صالحی امیری برای حذف دبیرکل

یکی از مهمترین تغییراتی که در اساسنامه اعمال شده مربوط به انتخاب دبیرکل و خزانه دار بود. پیش از این در این پست ها انتخابات برگزار می شد که با تغییرات لحاظ شده قرار است این افراد با پیشنهاد رییس انتخاب شوند! حالا در آستانه برگزاری مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، دیوان محاسبات با ارسال نامه به کمیته، زمینه لازم و قانونی را هم مهیا کرده است و درباره فعالیت غیرقانونی یکی از مدیران ارشد این مجموعه تذکر جدی داده که این فرد جز شاهرخ شهنازی نیست.

آنها نوشته اند این مدیر قدیمی، برای ادامه فعالیت در این سمت با مشکلات جدی و قانونی مواجه شده و به دلیل مشکلاتی نمی تواند اسناد مالی را امضا کند. آقای مدیر در تورنمنت های بین المللی و در نشست های مختلف برون مرزی نیز به دلیل عدم مجوز خورج از کشور غایب است و ممنوع الامضا بودن وی نیز مشکلات دیگری را به وجود آورده.از همین رو ادامه فعالیت وی در نهاد مربوطه و سمت فوق از نظر قانون وجاهت ندارد.

دیوان محاسبات مستقیما اشاره کرده که این مدیر نام آشنا و خوش سابقه نمی تواند در این پست فعالیت کند. باید دید با تغییر اساسنامه و تصویب آن در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک که ۲۵ دی برگزار می شود، رییس کمیته ملی المپیک چه تصمیمی درباره انتخابات خواهد گرفت. تصمیمی که البته از همین حالا مشخص است. در همین رابطه شنیده ها حاکی از این است که خزانه دار جدید نیز از سوی خزانه دار کل کشور انتخاب خواهد شد تا خزانه داری کمیته ملی المپیک کارمند رسمی دولت باشد و به نوعی مباحث قدیمی پیرامون این پست پایان پذیرد. به این ترتیب می توان رگه هایی از نزدیک شدن بیش از پیش کمیته به زیر سایه دولت را دید.

این درحالی است که در اغلب کشورهای دنیا تلاش همواره برای استقلال بیشتر کمیته المپیک است و نهادهای اداره کننده ورزش وابستگی خود به دولت ها را کاهش و حتی قطع می کنند.
کلمات کلیدی: چندثانیه-نامه-دیوان -محاسبات 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP