• امروز پنج‌شنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
  • ۱۷ شوال ۱٤٤۰
  • Thu 20 Jun 2019
فرمانده کل سپاه گفت: در سحرگاه امروز پدافند هوایی سپاه یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را که در حال تعرض به حریم ایران بود را شجاعانه سرنگون کرد. سرلشکرحسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم بزرگداشت شهدای استان کردستان طی سخنانی اظهار داشت: امروز ضعف موریانه‌ای از درون قدرت آمریکا را مورد هدف قرار داده است. آن‌ها می‌خواستند ملت ایران را تسلیم کنند، اما ملت ایران قهرمانانه برای حفظ استقلال خود ایستاد و آن‌ها در این سناریو هم شکست خوردند. وی افزود: آن‌ها می‌خواستند وانمود کنند راه حل مشکلات ما مذاکره است، اما ما تا به امروز با منطق مقاومت رشد کرده ایم و دشمنانمان را فرسوده ایم و به عزت و اقتدار رسیده ایم. سردار سلامی ادامه داد: مذاکره بازی در فضای نابرابری فشار و منطق تسلیم است. در مذاکره فشار دشمن...


به دنبال اقدام‌ها و اظهارنظر‌های سعید جلیلی با هدف زیر سوال بردن عملکرد وزارت نفت در شرایط تحریمی، بیژن زنگنه، وزیر نفت از رئیس جمهوری درخواست کرد تا در جلسه‌ای نزد سران قوا و مراجع ذیصلاح دیگر با آقای جلیلی مناظره کند. متن پاسخ بیژن زنگنه، وزیر نفت، در واکنش به ادعای مطرح شده در حساب کاربری توئیتر سعید جلیلی در تاریخ ۲۸ خردادماه با عنوان «در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ با وجود تحریم‌ها ماهانه یک تا ۱.۵ میلیون بشکه نفت و میعانات به فروش می‌رفت.» به شرح زیر است: «گر چه مشی اینجانب بر این است که معمولاً در برابر اینگونه تهاجمات به خاطر منافع ملی سکوت کرده و این ضربات را به جان و دل می‌پذیرم، اما با توجه به اینکه جناب آقای دکتر جلیلی در شرایط کنونی، به عنوان یکی از کانون‌های اصلی انتشار ادعا‌هایی علیه مدیریت فعلی نفت عمل می‌کنند، چاره‌ای جز ارائه...


مدیر مالی وزارت نفت که ۲۵ میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج کرده بود و قصد داشت از کشور فرار کند، حین خروج از کشور دستگیر شد. مدیر مالی وزارت نفت ۲۵ میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج و به حساب یک صراف واریز کرده بود و به ظاهر می‌خواستند با این پول کار کنند. براساس این گزارش مدیرمالی وزارت نفت و فرد صراف صرف‌نظر از این که خروج این ارز غیرقانونی و جرم محسوب می‌شود قصد انتقال مبلغ مذکور را به خارج از کشور داشتند. مدیر مالی وزارت نفت صبح امروز قصد خروج از کشور را داشت که دستگیر شد. همزمان با دستگیری این مقام مسئول در وزارت نفت صراف متخلف نیز دستگیر و هر دو روانه زندان شدند و حسابی که دلار‌ها به آن واریز شده نیز مسدود شده است.


رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از رهبران دنیا گفته که همه این کارها را این آقا ( اشاره می کند به بولتون) کرده و او فکر می کرد که ما اگر به ایران فشار بیاوریم، می توانیم این کشور را به زانو در آوریم و حالا خودش هم فهمیده که اشتباه کرده است. رئیس جمهور توقف برخی اقدامات در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام را به رغم تبلیغات ناصحیح بعضی کشورها، حداقل اقدام تهران در واکنش به نادیده گرفتن روح اصلی برجام از سوی برخی طرف ها دانست و تاکید کرد: آمریکا با اقدامات خود علیه ملت ایران، به جنایت علیه بشریت و تروریسم اقتصادی دست زده است. روحانی گفت: آمریکایی ها در جلسات مهم با رهبران دنیا گفته اند که ما شکست خوردیم و مسیری که انتخاب کردیم نادرست بوده است و حتی رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از رهبران دنیا گفته که...


سرمربی سابق پرسپولیس با هواداران این تیم خداحافظی کرد. ، برانکو ایوانکوویچ با انتشار پیامی در اینستاگرامش از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد. این مربی پرافتخار کروات در متنی نوشت: « هواداران عزیز ارتش-سرخ: به شما، پرسپولیس و فوتبال ایران بدرود می‌گویم. من یک تصمیم سخت و غیرممکن گرفتم. زمان ایده آلی برای خداحافظی وجود ندارد. اگر ما می‌توانستیم احتمالا برای سال‌های زیادی کنار هم می‌ماندیم. من و کادرفنی ام تمام تلاش خود را در پرسپولیس کردیم، از دانش، تجربه، عشق و انگیزه خود برای رسیدن به بهترین نتایج در تاریخ باشگاه و تاریخ فوتبال ایران استفاده کردیم. از چهار سال حمایت شما و عشق بی‌کران شما نسبت به من و کادرفنی تشکر می‌کنم. عشق شما را هرگز فراموش نخواهم کرد و همیشه در قلب من خواهد ماند. ممنونم از ارتش سرخ. برای شکست‌های کمی که داشتیم،...


سه‌شنبه ، ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۶
توجیه عجیب صالحی‌امیری برای تغییراساسنامه کمیته المپیک: وحی نیست!
سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک آنقدر کار در ورزش دارند که فرصت پرداختن به حاشیه‌ نیست.
، سیدرضا صالحی‌امیری در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی ورزش ایران در محل آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در خصوص شرایط اساسنامه و اتفاقاتی که پیرامون آن در آستانه مجمع عمومی کمیته ملی المپیک رخ داده است اظهار داشت: از روز اولی که من آمده‌ام تصمیم گرفتم وارد حاشیه نشوم. این در حالیست که یک عده علاقه‌مند به حاشیه هستند و دوست دارند در مسیر آن حرکت کنند. هم وزارت ورزش و هم کمیته ملی المپیک آنقدر کار در ورزش دارند که فرصت پرداختن به حاشیه‌ نیست.

وی افزود: مجمع به عنوان یک حرکت قانونی ردر روز 25 دی برگزار می‌شود. درخصوص اساسنامه هم باید بگویم که اساسنامه یک لباس است بر تن یک ساختار و وحی نیست که قابل تغییر نباشد. رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: ما در اساسنامه تکمیل داریم تا تغییر. در واقع یک مورد تغییر وجود دارد که آن هم انتخاب دبیر و خزانه‌دار به پیشنهاد رئیس و تایید آن در مجمع یا هیئت اجرایی است. همه جای دنیا اینگونه عمل می‌شود و حتی در فدراسیون‌ها نیز این اختیار را به روسای فدراسیون‌ها می‌دهند. به هر حال بعد از برگزاری مجمع که روز 25 دی خواهد بود اساسنامه را روی سایت کمیته ملی المپیک می‌گذاریم. ما همچنین در این اساسنامه اختیارات رئیس کمیته و سرپرست کاروان ایران را تکمیل می‌کنیم.

صالحی امیری درخصوص جلسه‌ای که با احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا و همچنین مجید کیهانی رئیس فدراسیون دومیدانی در هفته گذشته داشت و پس از آن حدادی بار دیگر از کیهانی انتقاد کرد گفت: ما جلسات دیگری را هم داریم که پس از آن شرایط مشخص خواهد شد. در خصوص انتقادات نیز هر کسی اختیار خودش را دارد.

وی درخصوص برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی ورزش ایران عنوان کرد: یکی از ضعف‌های جامعه ایران فقدان تصویر و تدوین تاریخ این سرزمین است. ما سرزمین کهنی هستیم و اگر طبق نظر تاریخ‌دانان تمدن جیرفت اثبات شود این نقطه سرآغاز زندگی بشر خواهد بود. متاسفانه ما نتوانسته‌ایم این تاریخ را به دنیا معرفی کنیم. در ورزش هم شرایط همین گونه است. ایران یک تاریخ طولانی در ورزش دارد اما متاسفانه در 100 سال اخیر تاریخ شفاهی ورزش ایران تدوین نشده است و نسل امروز نمی‌داند این ورزش را به این جایگاه رسانده‌اند.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به دفترچه خاطرات مرحوم غلامرضا تختی که در آن به سفرهای طولانی اشاره شده عنوان کرد: برای اینکه نکات اصلی ورزش را به نسل امروز یاد بدهیم باید به گذشته برگردیم و فقط با مراجعه به اسناد است که تاریخ شفاهی را ایجاد می‌کنیم. تاریخ شفاهی، خاطره‌نگاری نیست بلکه بیان واقعی یک پدیده از زبان چند نفر است که آن پدیده را از نزدیک مشاهده کرده‌اند و جمع نظرات آنها این تاریخ شفاهی را ایجاد می‌کند. من از روزی که آمده‌ام موضوع تاریخ شفاهی را در دستور کار قرار داده‌ام و تصمیم داریم با تمام کسانی که در این حوزه هستند این پروژه را موفق کنیم و بتوانیم در طول 2،3 سال آینده تاریخ شفاهی را تدوین کنیم.
کلمات کلیدی: چندثانیه -صالحی امیری-کمیته 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP