• امروز جمعه ، ۱ شهریور ۱۳۹۸
  • ٢٢ ذو الحجة ۱٤٤۰
  • Fri 23 Aug 2019
خسرو کفیلی - بالاخره دکتر امیتی پزشک معالج سهراب مرادی ملی پوش وزنه برداری ایران دست به چاقو شد و کتف مصدوم این وزنه بردار را جراحی کرد. دارنده مدال طلای رقابتهای جهانی و بازی های المپیک ریودوزانیرو که چندی پیش از ناحیه کتف دچار مصدومیت شده بود پس از اعزام به آلمان در مرکز پزشکی هانوفر و زیر نظر دکتر امنیتی تحت نظر قرار گرفت. این دکتر ایرانی به همراه کادر پزشکی اش که تلاش داشت بدون آنکه نیاز به جراحی باشد او را معالجه کند پس از انجام آزمایشات متعددو مشاوره های صورت گرفته به این نتیجه رسید که وی باید عمل جراحی شود. پزشکان ایرانی مرکز پزشکی هانوفر آلمان روزگذشته در عمل جراحی ای که نزدیک به دو ساعت به طول انجامید ، کتف ملی پوش وزنه برداری کشورمان را مورد جراحی قرار دادند تا این وزنه بردار هر چه زودتر بتواند به صحنه رقابتهای...


تنها راه احترام به حقوق بین الملل است. ایران قدرت بزرگ در خلیج فارس است و امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست. وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه آمریکا به دنبال ماجراجویی در منطقه است، گفت: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست. ظریف در موسسه امور بین الملل نروژ: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در موسسه امور بین الملل نروژ (نوپی) درباره خطر جنگ و آینده خلیج فارس به ایراد سخنرانی پرداخت و به سوالات مطرح شده پاسخ داد. وی در ابتدای این نشست به تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: نفتکش حامل نفت ما توسط انگلیس توقیف شد. مقصد نفتکش سوریه نبود و فروش نفت ایران غیرقانونی نیست. وزیر خارجه بیان...


سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه از برگزاری نشست سه‌جانبه سران ترکیه، ایران و روسیه در ۱۶ سپتامبر در آنکارا خبر داد. ، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی در مجتمع «بش‌تپه» آنکارا از برگزاری نشست سه‌جانبه سران ترکیه، ایران و روسیه در ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) در آنکارا خبر داد. کالین درباره مذاکرات بر سر ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اظهار داشت: در زمینه چارچوب اصلی آن توافق حاصل شده، ولی گفتگو‌ها درباره جزئیات این مسئله ادامه دارد. وی افزود: در هفته‌های پیش‌رو شاهد اقدامات ملموسی خواهیم بود. گشت‌زنی‌های مشترک سربازان ترک و آمریکایی در شرق فرات در آینده نزدیک آغاز خواهد شد. کالین همچنین اعلام کرد: رئیس‌جمهور ما در روز‌های آینده با همتا‌های روس و آمریکایی خود به صورت تلفنی گفتگو خواهد کرد.


یک عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: دو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس روز گذشته در ارتباط با پرونده مربوط به سایپا بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند. وی توضیح داد: قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی برای این دو نماینده تعیین شده که آن‌ها زمان لازم و توانایی تامین این میزان وثیقه را نداشتند؛ لذا قاضی حکم به انتقال آن‌ها به زندان اوین تا زمان تامین وثیقه را داد. این عضو هیات رئیسه مجلس در پایان یادآور شد: چندی پیش نیز یکی از این دو نفر در ارتباط با همین پرونده برای ساعاتی بازداشت شده بود که در نهایت با قرار التزام آزاد شد؛ با توجه به اینکه قرار التزام صادره قبلی معتبر بوده روشن نیست برچه مبنایی تبدیل به وثیقه ده میلیارد تومانی شده است.


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم افزایی قوای سه گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولید کننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی» و «لزوم جهت گیری و هدفگذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه کن کردن فقر» بیان کردند و مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاههای مرتبط با مقوله فرهنگ را به حساسیت بیشتر و مقابله جدی و هوشمندانه با هجوم همه جانبه دشمن...


سه‌شنبه ، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۴۹
جلوگیری از تخلفات پایان‌نامه‌ای با همکاری پلیس و قوه قضائیه
وزارت علوم که پیشتر در عمل ثابت کرده توانایی مقابله با انبوه تخلفات پایان‌نامه‌ای را ندارد، ظاهرا قرار است دست به دامان مراجع انتظامی و قضایی شود!
این خبری است که فارس به نقل از منصور غلامی، وزیر علوم منتشر کرده و در آن غلامی تاکید داشته که تلاش زیادی برای جلوگیری از فروش و تبلیغات پایان نامه و مقاله در سطح خیابان داشته است.

تلاش‌هایی که با توجه به تداوم این کسب و کار‌های ناسالم و آسیب زا، می‌شود حدس زد اصلا موفق نبوده و حتی به موفقیت نزدیک هم نشده است. وضعیتی که نشان از ناکارآمدی طرح و ایده‌های به اجرا در آمده به این منظور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارد.

شکست ایده‌هایی که به گفته وزیر، در قالب بخشنامه‌های انضباطی برای دانشگاه‌ها ارسال شده و از همینجا می‌شود حدس زد چرا موثر واقع نشده‌اند؛ رویکردی از جنس از سر باز کردن مشکل که اگر کنار نگاه ساده انگارانه وزیر در خصوص این دست تخلفات بزرگ قرار گیرد، قابل حدس است که راه به جایی نخواهد برد.

جلوگیری از پایان‌نامه فروشی با همکاری پلیس

بخشی از گفت‌وگوی غلامی با فارس را بخوانید تا ماجرا بهتر دستتان بیاید:

«دانشجویان ما که در دانشگاه‌های خوب و توانمند تحصیل می‌کنند قطعاً خودشان اهل این تخلفات نیستند و با آن نیز برخورد می‌کنند. عموم دانشجویانی که از دانشگاه‌های خوب با تلاش خودشان دارند تمام وقت تحصیل می‌کنند از این نوع تخلفات علمی پژوهشی مبرا هستند. متاسفانه در هر بخش و گروهی افرادی پیدا می‌شوند که به علت مشغله‌های فردی زیاد و تحصیل توام با اشتغال و در مراکز علمی که نظارت مطلوبی از طریق سیستم خودشان روی آن‌ها اعمال نمی‌شود ممکن است این اتفاقات رخ بدهد.»

توضیحاتی که وزیر در تکمیل شان بر جرم بودن این تخلف‌های علمی تاکید می‌کند تا از برنامه ریزی همکاری با نیروی انتظامی و قوه قضائیه برای مقابله با آن خبر بدهد. برنامه‌ای که از دید وی، مکمل اقدامات صورت گرفته توسط وزارت علوم در این خصوص است، هرچند که توضیح نداده این برخورد انتظامی و قضایی چگونه خواهد بود و چه زمانی رقم خواهد خورد.
کلمات کلیدی: چندثانیه -تخلفات -پایان نامه 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP