• امروز شنبه ، ۴ خرداد ۱۳۹۸
  • ٢۰ رمضان ۱٤٤۰
  • Sat 25 May 2019












سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخبار منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر سفر نخست وزیر ژاپن به ایران در آینده‌ نزدیک را دور از واقعیت خواند، اما تاکید کرد که این سفر در زمان مناسب انجام خواهد شد. ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اخبار رسانه ها مبنی بر سفر نخست وزیر ژاپن به ایران در آینده‌ نزدیک اعلام کرد این اخبار دور از واقعیت است اما وی در عین حال تأیید کرد که «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن در پاسخ به دعوت حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان گفته است که این سفر در زمان مناسب انجام خواهد شد. وی در این خصوص اظهار داشت: «ایران و ژاپن از یک روابط تاریخی و دوستانه برخوردارند و همواره میان مقامات دو کشور گفتگو و تبادل نظر وجود داشته است که نمونه بارز آن دیدار سران دو کشور در اجلاس‌های بین المللی و سفر اخیر وزیر...


رییس کل بانک مرکزی، گفت: سامانه نیما محور تبادل تجارت ارزی کشور است و به هیچ وجه حذف نمی شود. ، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، در خصوص اعلام خبری مبنی بر حذف ارز نیمایی، گفت: حذف سامانه نیما از مبادلات ارزی به هیچ وجه صحت ندارد و حتی تاکید شده که صادرکنندگان 50 تا 60 درصد ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کنند. رییس کل بانک مرکزی، افزود: در حال حاضر سامانه نیما محور تبادل ارزی تجارت ارزی کشور است و به هیچ وجه حذف نمی شود. همتی درباره تشکیل بازار متشکل ارزی، تصریح کرد: در این راستا شرکتی ایجاد و مدیرعامل آن نیز انتخاب شده است و در حال حاضر فعالیت های این بازار در مرحله پایلوت قرار دارد که پس از اتمام این مرحله فعالیت رسمی بازار آغاز می شود.


دولت دوازدهم سخنگوی خود را بعد از حدود یک سال خالی بودن این تریبون با اهمیت شناخت و علی ربیعی بعد از محمد باقر نوبخت، دومین سخنگوی دولت تدبیر و امید شد و باید در روز‌های آتی، منتظر اولین نشست سخنگو بود. ربیعی که ۴ بار در ۵ سال دولت تدبیر و امید به مجالس نهم و دهم رفت (دو بار برای رای اعتماد و دو بار برای جلسه استیضاح) بار چهارم در ۱۷ مرداد سال گذشته در جلسه جنجالی مجلس، از وزارت رفاه کنار رفت. از آن روز چند بار خبر سخنگویی این فعال سیاسی- اجتماعی و استاد ارتباطات اعلام شده، اما به هر حال این ماجرا تا امروز به طول انجامید، اما گویا در جلسه اواخر هفته با رئیس جمهور، حسن روحانی و ربیعی به توافق در این باره دست یافتند. اما ربیعی که برای اهالی رسانه چهره‌ای کاملا شناخته شده بوده و روابط گسترده‌ای با خبرنگاران و روزنامه نگاران نسل‌های مختلف...


رئیس جمهور گفت: دشمنان فشار می‌آورند تا ما را از عزت و استقلال خود پشیمان کنند اما بار دیگر ملت نشان خواهد داد که توطئه‌های آنان به ثمر نخواهد نشست و دشمنان را بار دیگر پشیمان می‌کند. ، حسن روحانی شامگاه پنج‌شنبه در دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، اظهار داشت: ما تنها به سخن و شعار نمی‌گوییم که در برابر دشمن با عزت ایستاده‌ایم، بلکه شهدا گواهان ما در این مهم هستند. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه خرمشهر نماد بزرگ در دفاع مقدس و گواه تاریخ و عزت ملی ماست، گفت: روز اشغال خرمشهر و عقب‌نشینی سنگربانان و اشغال این شهر، سخت‌ترین روزها و غم‌انگیزترین ساعات بود، اما زیباترین روزهای دفاع مقدس، آزاد سازی و فتح خرمشهر بود که لبخند بر لبان همه ملت نشاند. روحانی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر تنها یک پیروزی ساده نبود، بلکه توانستیم یک شهر را...


بازار طلا و سکه تهران در آخرین روز هفته با کاهش قیمت‌ها نسبت به ابتدای روز همراه شد. به گونه‌ای که به رغم رشد نرخ جهانی طلا، بازار تحت تاثیر کاهش نرخ ارز قرار داشت و در نتیجه هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به صبح، ۱۰ هزار تومان ارزان‌تر شده است. در مجموع نرخ‌های امروز نسبت به روز گذشته با کاهش همراه بوده است. در معاملات امروز پنج شنبه دوم خردادماه ۹۸، بازار طلا و سکه شاهد افزایش قیمت‌ها در ابتدای روز و در نهایت بازگشت قیمت‌ها در ساعات پایانی فعالیت خود بود. این نوسان به گفته رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر همچنان تحت تاثیر فرار و فرود بهای ارز در بازار تهران می‌باشد و با کاهش نرخ ارز، شاهد ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه خواهیم بود. هرچند بازار این روز‌ها با کاهش تقاضا برای خرید و افت داد و ستد‌ها مواجه شده است. بر اساس این گزارش، برای اطلاع...


سه‌شنبه ، ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰:۱۳
زیربغل و دردسرهای عرق بیش از حد!
برخی افراد نسبت به دیگران بیشتر عرق می کنند. با این وجود، تعریق بدون دلیلی مشخص یا در موقعیت های عجیب، مانند زمانی که هوا سرد است، ممکن است به یک مساله پزشکی اشاره داشته باشد.
همه ما می دانیم که تعریق زیربغل گاهی اوقات تنها بخشی از روند عادی زندگی محسوب می شود. اما زمانی که تعریق از شرایط عادی خود خارج شده و به وضعیتی خجالت آور تبدیل می شود ممکن است مشکلی وجود داشته باشد.
چرایی تعریق بیش از حد زیربغل
تعریق اگرچه ناخوشایند به نظر می رسد، اما یکی از عملکردهای کلیدی بدن انسان است. تعریق به تنظیم دمای بدن انسان کمک می کند. زمانی که دما از 98.6 درجه فارنهایت (38 درجه سانتیگراد) بیشتر می شود، بدن تلاش می کند تا از طریق تعریق خود را خنک کند. زمانی که عرق به سطح پوست رسیده و تبخیر آن آغاز می شود، احساس خنکی و راحتی بیشتر در انسان شکل می گیرد.

اما جنبه منفی تعریق بوی بد آن است. خود عرق مایعی شفاف و بی بوست. اما زمانی که با باکتری های روی سطح پوست ترکیب می شود می تواند موجب بوی ناخوشایندی شود. افزون بر این، عرق می تواند در لباس شما نفوذ کرده و لکه هایی را روی آن باقی بگذارد.

برخی افراد نسبت به دیگران بیشتر عرق می کنند. با این وجود، تعریق بدون دلیلی مشخص یا در موقعیت های عجیب، مانند زمانی که هوا سرد است، ممکن است به یک مساله پزشکی اشاره داشته باشد. در ادامه با آنچه باید درباره تعریق بیش از حد زیربغل و کارهایی که می توانید برای مقابله با این شرایط انجام دهید، بیشتر آشنا می شویم.
آیا زیر بغل می تواند بی دلیل عرق کند؟

زمانی که موضوع تعریق مطرح می شود، شرایط هر فرد با دیگری متفاوت است. همان گونه که برخی افراد سریع‌تر از دیگران می دوند، برخی افراد نیز بیشتر از دیگران عرق می کنند. تعریق سنگین به طور معمول ژنتیکی است، از این رو، اگر فردی در خانواده شما وجود دارد که همواره با مشکل تعریق مواجه است، احتمال این که شما نیز به این شرایط مبتلا باشید نیز افزایش می یابد.

دلایل دیگری نیز ممکن است در تعریق زیاد نقش داشته باشند. افرادی که تناسب اندام بهتری دارند در مقایسه با افرادی که تناسب اندام کمتری دارند، به طور معمول زودتر عرق می کنند تا بدن خنک‌تر باقی مانده و استقامت جسمانی حفظ شود.

با این وجود، تعریق زیاد همواره به معنای سلامت بهتر نیست. اضافه وزن، مصرف الکل، و سیگار کشیدن همگی می توانند به تعریق بیش از حد منجر شوند. زمانی که تب دارید یا اگر وارد مرحله یائسگی شده اید نیز ممکن است با تعریق بیشتر مواجه شوید.

اما اگر همواره با تعریق زیاد مواجه هستید و نمی توانید دلیل این شرایط را مشخص کنید، شرایط چگونه است؟ این امکان وجود دارد که به مشکل تعریق بیش از حد که به نام «هایپرهیدروز» شناخته می شود، مبتلا باشید. تعریق می تواند به واقع بر توانایی شما در انجام فعالیت های روزانه تاثیرگذار باشد. در این شرایط شما بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب با آغاز تعریق مواجه شده و پس از به خواب رفتن تعریق متوقف می شود. گاهی اوقات، هایپرهیدروز در نتیجه یک شرایط سلامت دیگر مانند تیروئید بیش فعال، یک اختلال عصبی، یا قند خون پایین شکل می گیرد، اما می تواند به خودی خود نیز وجود داشته باشد.
چرا زمانی که خنک هستید یا حتی زمانی که از دئودورانت استفاده کرده اید، زیربغل شما عرق می کند؟

واکنش جنگ یا گریز بدن می تواند تعریق را فعال کند، از این رو، هنگامی که بسیار عصبی هستید یا استرس دارید، حتی اگر دمای بدن پایین باشد، ممکن است با تعریق مواجه شوید. تعریق سرد می تواند زمانی که بیمار هستید یا هنگام افت فشار خون یا قند خون نیز رخ دهد.

تعریق سرد می تواند سرنخ دیگری برای تشخیص ابتلا به هایپرهیدروز باشد، اما می تواند نشانه ای از شرایطی دیگر به نام سندرم تعریق ناشی از سرما نیز باشد که یک اختلال ژنتیکی است و موجب بروز مشکلاتی در تنظیم دمای بدن می شود. اگر بدون دلیلی مشخص با تعریق بیش از حد مواجه هستید یا در دماهای پایین با تعریق مکرر مواجه هستید، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق شرایط بهترین گزینه است.
مقابله با تعریق زیربغل
ضد تعریق ها

برای این که از تعریق بیش از حد پیشگیری کنید، استفاده از ضد تعریق ها آغاز خوبی است. توجه داشته باشید که دئودورانت ها تنها بوی عرق را پوشش داده و به واقع نمی توانند تعریق را متوقف کرده یا از آن پیشگیری کنند. املاح آلومینیومی در ضد تعریق ها با عرق واکنش داده و به طور موقت مجاری عرق را مسدود می کنند که می تواند از ترشح عرق پیشگیری کند. ضد تعریق های بدون نسخه در انواع مختلف در دسترس هستند. اگر گزینه های بدون نسخه در مقابله با تعریق بیش از حد ناموفق باشند، پزشک ممکن است گزینه های قوی‌تر را تجویز کند که برای بیشتر افرادی که با تعریق سنگین مواجه هستند، نتایج مثبت به همراه دارد.
بوتاکس

اگر ضد تعریق ها برای مقابله با تعریق بیش از حد کفایت نمی کنند، گزینه های دیگری نیز وجود دارند. تزریق بوتاکس در زیربغل می تواند مواد شیمیایی تحریک کننده تعریق را مسدود کرده و میزان تعریق را تا شش ماه کاهش دهد. برای موارد شدید هایپرهیدروز، شما می توانید حتی جراحی برداشتن غدد عرق را نیز مد نظر قرار دهید.
داروها

پزشک شما ممکن است مصرف دارو برای درمان تعریق بیش از حد را تجویز کند. آنتی کولینرژیک ها رایج‌ترین نمونه ها در این زمینه هستند که از رسیدن پیامرسان های شیمیایی محرک تعریق به غدد عرق پیشگیری می کنند. با این وجود، این داروها کل بدن و نه فقط زیربغل ها را هدف قرار می دهند، از این رو، ممکن است با عوارض جانبی مانند خشکی دهان، یبوست، و تاری دید همراه باشند.
میرادرای

این روش که تاییده سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کرده در واقع غدد عرق در زیربغل را با استفاده از انرژی الکترومغناطیسی از بین می برد. البته، این به معنای آن نیست که پس از استفاده از این روش با گرم شدن بیش از حد بدن خود مواجه خواهید شد. ما در سراسر بدن خود دارای غدد عرق هستیم، از این رو، فقدان مقداری از آنها در یک بخش خاص بر توانایی تنظیم دمای بدن تاثیرگذار نیست. البته به رغم کارآمدی، روش میرادرای گزینه ای پر هزینه محسوب می شود.
چگونه زیربغل عرقی را پنهان کنیم

پنهان کردن بخش های خیس زیربغل، تعریق بیش از حد را برطرف نمی کند، اما می تواند احساس خجالت و ناراحتی کمتر فرد تا زمان انتخاب بهترین گزینه درمان از سوی پزشک را به همراه داشته باشد.

پدهای زیربغل می توانند از خیس شدن لباس پیشگیری کنند.

از آنجایی که مشاهده لکه های خیس روی لباس هایی با رنگ تیره دشوارتر است، استفاده از رنگ های سیاه و آبی تیره نیز می تواند کمک کند. همچنین، استفاده از لباس های گشاد که احتمال کمتری دارد با پوست در تماس بوده و با عرق خیس شوند نیز می تواند مد نظر قرار بگیرد.
کلمات کلیدی: چندثانیه-زیربغل -عرق 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP