• امروز شنبه ، ۴ خرداد ۱۳۹۸
  • ٢۰ رمضان ۱٤٤۰
  • Sat 25 May 2019
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخبار منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر سفر نخست وزیر ژاپن به ایران در آینده‌ نزدیک را دور از واقعیت خواند، اما تاکید کرد که این سفر در زمان مناسب انجام خواهد شد. ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اخبار رسانه ها مبنی بر سفر نخست وزیر ژاپن به ایران در آینده‌ نزدیک اعلام کرد این اخبار دور از واقعیت است اما وی در عین حال تأیید کرد که «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن در پاسخ به دعوت حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان گفته است که این سفر در زمان مناسب انجام خواهد شد. وی در این خصوص اظهار داشت: «ایران و ژاپن از یک روابط تاریخی و دوستانه برخوردارند و همواره میان مقامات دو کشور گفتگو و تبادل نظر وجود داشته است که نمونه بارز آن دیدار سران دو کشور در اجلاس‌های بین المللی و سفر اخیر وزیر...


رییس کل بانک مرکزی، گفت: سامانه نیما محور تبادل تجارت ارزی کشور است و به هیچ وجه حذف نمی شود. ، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، در خصوص اعلام خبری مبنی بر حذف ارز نیمایی، گفت: حذف سامانه نیما از مبادلات ارزی به هیچ وجه صحت ندارد و حتی تاکید شده که صادرکنندگان 50 تا 60 درصد ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کنند. رییس کل بانک مرکزی، افزود: در حال حاضر سامانه نیما محور تبادل ارزی تجارت ارزی کشور است و به هیچ وجه حذف نمی شود. همتی درباره تشکیل بازار متشکل ارزی، تصریح کرد: در این راستا شرکتی ایجاد و مدیرعامل آن نیز انتخاب شده است و در حال حاضر فعالیت های این بازار در مرحله پایلوت قرار دارد که پس از اتمام این مرحله فعالیت رسمی بازار آغاز می شود.


دولت دوازدهم سخنگوی خود را بعد از حدود یک سال خالی بودن این تریبون با اهمیت شناخت و علی ربیعی بعد از محمد باقر نوبخت، دومین سخنگوی دولت تدبیر و امید شد و باید در روز‌های آتی، منتظر اولین نشست سخنگو بود. ربیعی که ۴ بار در ۵ سال دولت تدبیر و امید به مجالس نهم و دهم رفت (دو بار برای رای اعتماد و دو بار برای جلسه استیضاح) بار چهارم در ۱۷ مرداد سال گذشته در جلسه جنجالی مجلس، از وزارت رفاه کنار رفت. از آن روز چند بار خبر سخنگویی این فعال سیاسی- اجتماعی و استاد ارتباطات اعلام شده، اما به هر حال این ماجرا تا امروز به طول انجامید، اما گویا در جلسه اواخر هفته با رئیس جمهور، حسن روحانی و ربیعی به توافق در این باره دست یافتند. اما ربیعی که برای اهالی رسانه چهره‌ای کاملا شناخته شده بوده و روابط گسترده‌ای با خبرنگاران و روزنامه نگاران نسل‌های مختلف...


رئیس جمهور گفت: دشمنان فشار می‌آورند تا ما را از عزت و استقلال خود پشیمان کنند اما بار دیگر ملت نشان خواهد داد که توطئه‌های آنان به ثمر نخواهد نشست و دشمنان را بار دیگر پشیمان می‌کند. ، حسن روحانی شامگاه پنج‌شنبه در دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، اظهار داشت: ما تنها به سخن و شعار نمی‌گوییم که در برابر دشمن با عزت ایستاده‌ایم، بلکه شهدا گواهان ما در این مهم هستند. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه خرمشهر نماد بزرگ در دفاع مقدس و گواه تاریخ و عزت ملی ماست، گفت: روز اشغال خرمشهر و عقب‌نشینی سنگربانان و اشغال این شهر، سخت‌ترین روزها و غم‌انگیزترین ساعات بود، اما زیباترین روزهای دفاع مقدس، آزاد سازی و فتح خرمشهر بود که لبخند بر لبان همه ملت نشاند. روحانی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر تنها یک پیروزی ساده نبود، بلکه توانستیم یک شهر را...


بازار طلا و سکه تهران در آخرین روز هفته با کاهش قیمت‌ها نسبت به ابتدای روز همراه شد. به گونه‌ای که به رغم رشد نرخ جهانی طلا، بازار تحت تاثیر کاهش نرخ ارز قرار داشت و در نتیجه هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به صبح، ۱۰ هزار تومان ارزان‌تر شده است. در مجموع نرخ‌های امروز نسبت به روز گذشته با کاهش همراه بوده است. در معاملات امروز پنج شنبه دوم خردادماه ۹۸، بازار طلا و سکه شاهد افزایش قیمت‌ها در ابتدای روز و در نهایت بازگشت قیمت‌ها در ساعات پایانی فعالیت خود بود. این نوسان به گفته رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر همچنان تحت تاثیر فرار و فرود بهای ارز در بازار تهران می‌باشد و با کاهش نرخ ارز، شاهد ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه خواهیم بود. هرچند بازار این روز‌ها با کاهش تقاضا برای خرید و افت داد و ستد‌ها مواجه شده است. بر اساس این گزارش، برای اطلاع...


یکشنبه ، ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۳:۵۷
کنایه محمدرضا گلزار به اشتباهات کنکور برای تبرئه از اتهام تقلب
در پی بروز برخی حواشی پیرامون برنامه «برنده‌باش»، مجری سرشناس این برنامه توضیحاتی ارائه کرد که در بخشی از آن به کنایه به اشتباهات کنکور اشاره داشت.
این برنامه تلویزیونی که از بدو کار با حواشی مختلفی مواجه بوده، اخیرا با حواشی جدی تری دست به گریبان شده تا جایی که از یکسو زمزمه تقلب گسترده در انتخاب آن به عنوان محبوب‌ترین برنامه تلویزیونی این روز‌ها در یک نظرسنجی مطرح است و از سوی دیگر، اخباری پیرامون اشکالات محتوایی آن مخابره می‌شود.

اخباری که شائبه‌هایی در خصوص بار علمی این برنامه روایت می‌کند که ظاهرا برای عوامل این برنامه به هیچ عنوان قابل قبول نیست تا جایی که نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند و مدعی هستند این اخبار عامدانه، جهت دار و در راستای تخریب این برنامه و عوامل آن در چشم و نظر مردم است.

این‌ها ادعا‌هایی هستند که محمدرضا گلزار، مجری سرشناس این مسابقه تلویزیونی مطرح می‌کند تا به این نتیجه برسد که دشمنی خاصی با این برنامه به راه افتاده که به باور وی محکوم به شکست است و مانع از آن نخواهد شد که این برنامه برای طولانی مدت ادامه پیدا کند. تاکیدی مشدد که گلزار در کنار آن، می‌پذیرد برنده باش اشکال داشته و عذرخواهی هم می‌کند.

عذرخواهیِ خاصی که در ادامه آن می‌گوید: «یک آزمون سالیانه که از یکسال قبل برای سال بعد برنامه ریزی می‌شود، در سوالاتش اشکال هست؛ این چه جوی است [که علیه برنده باش راه انداخته‌اند]. می‌خواهید بگویید عامدانه نیست؟ برنامه ریزی شده نیست؟!»

اظهار نظری که اگرچه در آن اسمی از کنکور برده نشده، اما اشاره به عمومی بودن این آزمون و سالیانه بودنش، گزینه‌های محدودی به ذهن متبادر می‌کند که نخستین و مهم‌ترین شان، کنکور سراسری است. آزمونی که برای ایرانیان، نخستین مثال برای آزمون برنامه ریزی شده سالانه و فراگیر است.

اما آیا برنامه ریزی و فراگیری تنها ویژگی‌های کنکور هستند؟ توضیحات گلزار که این گونه نشان نمی‌دهد چراکه به باور این مجری، آزمونی که یکسال برای برگزاری آن برنامه ریزی می‌شود همواره حاوی اشتباه است. اشتباهاتی که گاه زمینه ساز بروز حاشیه‌هایی فراگیر و بزرگ هم شده و واکنش‌های رسمی به دنبال داشته‌اند.

صحبت درباره اشتباهاتی است که سازمان سنجش آموزش کشور سازوکار‌هایی ویژه برای بی اثرکردن شان در نتایج شرکت کنندگان در کنکور به کار می‌بندد، اما گاه این سازوکار‌ها نیز قادر به رفع همگی شان نیستند. اشکالی که باید بپذیریم بخش لاینفک آزمون‌هایی است که تستی هستند؛ چه از نوع فراگیر و سراسری مثل کنکور و چه در قالب یک مسابقه تلویزیونی، به شرطی که کسی سعی در لاپوشانی شان نکند!
کلمات کلیدی: چندثانیه-کنایه -گلزار -اتهام 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP