• امروز پنج‌شنبه ، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • ٢۰ محرم ۱٤٤۱
  • Thu 19 Sep 2019
نماینده ایران در واکنش به ادعاهای واهی رژیم صهیونیستی و امارات، اسرائیل را تهدید جدی صلح و امنیت جهان خواند و از تازه واردها به حوزه هسته ای از جمله امارات خواست از هرگونه انحراف در برنامه صلح آمیز ‌هسته ای بپرهیزند. ر پی ادعاهای بی اساس و واهی نماینده رژیم صهیونیستی و نیز اظهارات غیرمرتبط امارات متحده عربی در کنفرانس عمومی آژانس علیه کشورمان، نماینده کشورمان در این نشست به آن ها واکنش جدی نشان داد. نماینده ایران اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با داشتن سابقه دیرینه در سیاست های فرصت طلبانه جهت انحراف توجهات از رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی خود علیه مردم فلسطین و دیگر کشورهای خاورمیانه، یکی از منابع اصلی بحران، بی ثباتی، رنج و خشم در تاریخ اخیر این منطقه بوده است. وی افزود: بسیار مضحک است رژیمی که تمامی معاهدات عدم اشاعه و خلع سلاحی...


شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌تواند حمله به تاسیسات نفتی سعودی را محکوم کند اما این اقدام نیازمند اجماع نظر همه 15 عضو دائمی و غیردائمی شورای امنیت سازمان ملل است. روسیه و چین دارای حق وتو احتمالا از ایران حمایت خواهند کرد. رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گفته است این کشور به دنبال طرح موضوع حمله به تاسیسات نفتی آرامکو سعودی در "شورای امنیت" سازمان ملل متحد است اما روسیه با این کار مخالفت می کند. رویترز نوشت: یک مقام ارشد آمریکایی خواستار واکنش شورای امنیت سازمان ملل به حملات به تاسیسات نفتی سعودی شد. هنوز ماهیت واکنشی که آمریکایی ها به دنبال آن هستند مشخص نیست. همچنین هنوز مشخص نیست که آیا روسیه نیز در این باره همکاری خواهد کرد یا خیر. تاسیسات شرکت ملی نفت سعودی (آرامکو) در روز شنبه گذشته مورد حمله قرار گرفت. در اثر این حمله،...


ایران از طریق سوییس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران، پیامی را در ارتباط با موضوع آرامکو و اظهارات مقامات آمریکایی در مورد نقش ایران در این حوادث به آمریکا ارسال کرد. ایران در روز دوشنبه یادداشتی رسمی از طریق سوییس به آمریکا ارسال کرد و در آن پیام اعلام کرد که ایران در برابر هر اقدام آمریکا علیه این کشور واکنش نشان خواهد داد. ایران در این پیام اعلام کرده که اتفاقات آرامکو کار ایران نبوده و این موضوع را تکذیب کرده است. ایران در این پیام ضمن تکذیب اظهارات پمپئو وترامپ در مورد نقش ایران در حادثه آرامکو تاکید کرده که اگر اقدامی علیه ایران صورت گیرد بلافاصله با پاسخ ایران روبرو خواهد شد و دامنه آن محدود به منشاء تهدید نخواهد بود. ایران همچنین چندی پیش در ارتباط با موضوع پهپاد نیز از طریق سوییس پیامی را به آمریکایی‌ها ارسال...


وزیر خارجه کشورمان گفت: پیام ما به کشور‌های منطقه این است که ما خواهان گفتگو، تعامل و رفع سوء تفاهمات از طریق گفتگو و تعامل هستیم و این خواسته ما است. محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که پیام ایران به کشور‌های منطقه چیست با بیان اظهارات فوق خطاب به کشور‌های منطقه خاطرنشان کرد: همه ما در این منطقه هستیم و در این منطقه خواهیم ماند دیگران می‌آیند و می‌روند و از دیگران نمی‌شود امنیت خرید. ظریف افزود: آن‌ها دیده‌اند که هر مقداری که هزینه تسلیحاتی کنند این برایشان امنیت ایجاد نمی‌کند لذا بهتر است که این کشور‌ها به منطقه برگردند به خودشان و همسایگانشان نگاه کنند ما باید با همکاری هم امنیت را در منطقه تولید کنیم و قطعا در این شرایط بهتر می‌توانیم زندگی کنیم. ظریف در بخش دیگر از صحبت‌های خود با اشاره به این که سیاست‌های...


واحد تولیدی، صنعتی هپکوی اراک که پس از رکودی چند ساله در خرداد ماه سال گذشته با تغییر کادر مدیریتی از سوی سازمان خصوصی سازی به رونق نسبی رسیده بود، از ابتدای امسال با کند شدن فرآیند تولید مواجه و با اوج گرفتن مشکلات از خردادماه، نارضایتی کارگران مجدد به بیرون از محیط کارخانه کشیده شد. هپکو به عنوان یکی از برند‌های مطرح صنعت ماشین آلات راهداری و راهسازی دنیا و ایران در سال ۱۳۵۱، با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهر صنعتی اراک در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین‌آلات راهسازی تاسیس شد و از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکت‌های اینترناش، پوکلین، ساکایی، دایناپاک و لوکومو از کشور‌های آمریکا، فرانسه، ژاپن، سوئد و فنلاند به صورت رسمی شروع به فعالیت کرد. هپکو غول صنعتی خاورمیانه در حوزه ماشین آلات راهسازی و معدنی در سال ۱۳۵۷ و با پیروزی انقلاب...


دوشنبه ، ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۳:۲۲
کدهایی برای نگرانی در تپش قلب!

تپش قلب می تواند ماهیچه قلب را تضعیف کند و این یکی دیگر از دلایل خطرناک بودن آن است. عدم درمان ناهنجاری های ریتم قلب و تداوم آنها برای هفته ها یا ماه ها می تواند ماهیچه قلب را تضعیف کند که این شرایط به نام کاردیومیوپاتی یا بیماری ماهیچه قلب شناخته می شود.

حسی عجیب و غریب در قسمت میانی سینه شما می تواند شرایطی هشدار دهنده باشد، اما اغلب تنها به واسطه ریتمی اشتباه در قلب شما ایجاد می شود. یک سری از تکانه های الکتریکی عمل پمپاژ قلب را امکان پذیر می کنند. زمانی که این تکانه ها در زمان درست شکل نمی گیرند، تپش قلب در سینه خود را احساس خواهید کرد.

کدهایی برای نگرانی در تپش قلب!
"، بیشتر مواقع تپش قلب به مساله ای جدی اشاره ندارد، اما نباید آن را نادیده گرفت زیرا می تواند نشانه ای از بروز مشکلی خطرناک نیز باشد. انواع مختلفی از اختلالات ریتم قلب وجود دارند که برخی از آنها موجب ضربان نامنظم قلب می شوند.
علائمی که باید به آنها توجه داشته باشید

ریتم نادرست تکانه های الکتریکی می تواند احساس پری در گردن و کوبش قلب را موجب شود. این تپش های اضافه سریع‌تر از آن هستند که به قلب اجازه پمپاژ کارآمد خون را بدهند. تپش قلب ممکن است احساسی مشابه با فعالیت سریع یا لرزش را در فرد ایجاد کند.

تپش قلب یک علامت است و راهی وجود ندارد تا به طور کلی تعریف کرد که چه احساسی را ایجاد می کند زیرا همانند همه علائم دیگر، چگونگی احساس آن از بیماری به بیمار دیگر بسیار متفاوت است. تپش قلب باید توسط پزشک ارزیابی و تشخیص داده شود. تپش قلب معمولا دلیلی برای نگرانی نیست، اما همراه با علائم و سناریوهای دیگر می تواند به بروز مشکلی جدی اشاره داشته باشد.
اغلب با تپش قلب مواجه هستید

با توجه به دلایل تپش قلب، برخی بیماران ممکن است با علائمی با تکرر کم مواجه باشند، در شرایطی که برخی دیگر چندین بار در طول روز این شرایط را تجربه کرده و گاهی اوقات هر رویداد برای چندین دقیقه ادامه می یابد. اگر تپش قلب به ندرت برای شما رخ می دهد، احتمالا نیازی به مراجعه فوری به پزشک ندارید. از دلایل کمتر جدی برای تپش قلب می توان به استرس، اضطراب، کافئین، الکل، بیماری یا بارداری اشاره کرد.
با احساس درد در سینه مواجه هستید

اگر همراه با تپش قلب، سینه درد را تجربه می کنید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن است به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده یا با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید. این نشانه ای کلاسیک از بروز مشکلی جدی در قلب است.
در تنفس با مشکل مواجه هستید

اگر همراه با تپش قلب دشواری در تنفس را تجربه می کنید نباید این شرایط را نادیده بگیرید زیرا ممکن است با یک رویداد قلبی مواجه شده باشید. در زمان تجربه تپش قلب اگر احساس می کنید در شرف از حال رفتن هستید یا غش می کنید، باید کمک پزشکی فوری دریافت کنید.
غش می کنید

در شرایطی که بیشتر مردم می دانند که غش کردن به بروز مشکلی در بدن اشاره دارد، اما اگر غش طی یا پس از تپش قلب رخ می دهد، باید در پی دریافت کمک پزشکی باشید. این شرایط می تواند به بروز یک رویداد قلبی اشاره داشته باشد. سرگیجه و تورم پاها همراه با تپش قلب نیز می تواند به بروز مشکلی جدی در قلب اشاره داشته باشد.
با علائم سکته مغزی مواجه هستید

هر گونه علائم شبیه سکته مغزی مانند ضعف نامتقارن در بدن، افتادگی صورت، سردرگمی، دشواری در تکلم، یا تغییرات در بینایی نگران کننده هستند و باید کمک پزشکی دریافت کنید.
در انجام وظایف روزانه خود ناتوان هستید

حتی در صورت عدم مواجهه با علائم بسیار ترسناک، اگر احساس می کنید که انرژی کافی ندارید یا به واسطه احساس عجیبی که در سینه دارید باید در تختخواب بمانید، بهتر است در پی دریافت کمک پزشکی باشید. دلیل این شرایط ممکن است خوش خیم باشد، اما باید به دقت مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرد تا کارایی خود را باز یابید. فیبریلاسیون دهلیزی، از دلایل شایع تپش قلب، می تواند موجب بروز چنین شرایطی شود.
برای مدتی طولانی تپش قلب داشته اید

تپش قلب می تواند ماهیچه قلب را تضعیف کند و این یکی دیگر از دلایل خطرناک بودن آن است. عدم درمان ناهنجاری های ریتم قلب و تداوم آنها برای هفته ها یا ماه ها می تواند ماهیچه قلب را تضعیف کند که این شرایط به نام کاردیومیوپاتی یا بیماری ماهیچه قلب شناخته می شود. خوشبختانه، با اصلاح اختلال ریتم قلب، این نوع کاردیومیوپاتی اغلب قابل برگشت است. افزون بر این، شرایط کمتر خطرناک مانند فیبریلاسیون دهلیزی نیز می توانند پیامدهای بلند مدت به همراه داشته باشند. این ریتم مرگبار نیست، اما در صورت عدم تشخیص و درمان با خطر بیشتر برای سکته مغزی پیوند خورده و همچنین می تواند موجب کاردیومیوپاتی شود.
قلب شما بسیار سریع می تپد

در حالت عادی، شما حتی متوجه ضربان قلب خود نمی شوید، اما اگر این گونه نیست و سرعت ضربان قلب شما افزایش می یابد، این می تواند به معنای افت فشار خون باشد. زمانی که فشار خون پایین است، قلب با ضربان سریع‌تر و سخت‌تر تلاش می کند این شرایط را جبران کند که در این حالت می تواند شبیه کوبش یا سرعت بالای ضربان قلب به نظر برسد. اگر این شرایط موقتی باشد می تواند به واسطه احساس ترس یا یک تجربه عاطفی قوی شکل گرفته باشد. اما در صورت تداوم این شرایط مراجعه به پزشک بهترین گزینه است.
به مشکلات قلبی مبتلا هستید

اگر به یک مشکل قلبی مبتلا هستید، هر گونه مشکل در ریتم قلب باید مورد توجه قرار بگیرد. فردی با قلبی ضعیف، یا کاردیومیوپاتی ممکن است در معرض تپش های بطنی اضافه باشد. زمانی که این تپش های قلب مکرر و سریع می شوند به آن تاکی‌کاردی یا تندتپشی بطنی گفته می شود و برای قلبی ضعیف ممکن است به ایست قلبی منجر شود.
شما یک حمله قلبی داشته اید

ماهیچه قلب آسیب دیده از یک حمله قلبی دارای جای زخم خواهد بود و می تواند در معرض انقباض های اضافه تتندتپشی بطنی قرار داشته باشد. این بیماران باید به سرعت درمان شوند. بیماران مبتلا به بیماری قلبی باید برای ناهنجاری های ریتمی به طور منظم زیر نظر قرار داشته باشند.
به مشکلات سلامت دیگر مبتلا هستید

جدا از بیماری قلبی، شرایط سلامت دیگر نیز می توانند تپش قلب را خطرناک‌تر سازند و اگرچه مشکلات ریتم قلب شایع مانند فیبریلاسیون دهلیزی به طور کلی جدی نیستند، در برخی افراد می توانند شرایطی خطرناک را ایجاد کنند. اگر بیماران به عوامل خطرآفرین دیگر مانند دیابت، فشار خون بالا، و مشکلات عروقی مبتلا باشند، ممکن است با خطر بیشتر برای سکته مغزی مواجه باشند زیرا فیبریلاسیون دهلیزی ممکن است موجب تشکیل لخته های خون در قلب شده و این لخته ها وارد مغز شده و موجب سکته مغزی شوند. اگر به مشکلات سلامت دیگر مبتلا هستید، در صورت مواجهه با تپش قلب، پزشک خود را از این شرایط آگاه کنید.
مسن‌تر شده اید

همانند بسیاری بیماری ها، تپش قلب ممکن است در افراد پیرتر شایع‌تر و جدی‌تر باشد. با افزایش سن، سیستم الکتریکی قلب نیز فرسوده می شود. این می تواند موجب مکث ها یا بی نظمی هایی در ریتم قلب شود و نشانه ای از نیاز به یک ضربان‌ساز باشد. همچنین، برخی انواع اختلالات ریتم قلب با افزایش سن شیوع بیشتری می یابند. به عنوان مثال، احتمال ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی با افزایش سن بیشتر می شود.
سابقه خانوادگی مرگ ناگهانی دارید

بدون در نظر گرفتن سن، اگر سابقه خانوادگی مرگ ناگهانی - پیش از 50 سالگی - را دارید یا یکی از اعضای خانواده شما به کاردیومیوپاتی مبتلاست، باید توجه بیشتری به تپش قلب خود داشته باشید.
شرایطی دیگر محرک مشکل است

این امکان وجود دارد که تپش قلب به طور مستقیم با قلب در ارتباط نباشد. در صورت ابتلا به کم خونی (آنمی)، قلب برای پمپاژ خون باید سخت‌تر کار کند تا خون و در نتیجه اکسیژن کافی در اختیار قسمت های مختلف بدن قرار بگیرد. همچنین، پرکاری تیروئید می تواند موجب تپش قلب شود. هورمون تیروئید می تواند قلب را بیش از حد تحریک کرده و موجب ضربان سریع‌تر آن شود.
دستگاه ردیاب تناسب اندام شما مساله ای را شناسایی کرده است

استفاده از فناوری فواید خاص خود را دارد. امروزه دستگاه های ردیابی تناسب اندام می توانند ضربان قلب را زیر نظر گرفته و به تشخیص یک ریتم نامنظم قلب کمک کنند.
احساس می کنید مشکلی وجود دارد

اگر احساس می کنید با ضربان عجیب قلب مواجه هستید، بهتر است برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید. این یکی از آن مواقعیست که باید به آنچه بدن می گوید، گوش دهید. اگر احساس می کنید در شرف از دست دادن جان خود هستید، از حال می روید یا به واسطه غش کردن دچار سانحه شده اید، دلایلی محکم برای دریافت کمک پزشکی فوری در اختیار دارید.
کلمات کلیدی: چندثانیه -کها-تپش قلب 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP