• امروز یکشنبه ، ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • ٢۱ رمضان ۱٤٤۰
  • Sun 26 May 2019
احمد جعفری چمازکتی - به عنوان پیش درامد تاکید می کنم، منظورم از دولت در این نوشتار، دولت های گذشته و حال نیست، بلکه مراد لباسی است که باید بر قامت «رسانه رسمی کشور» پوشانده شود تا بتواند از این رهگذر، از کیان ملی در جغرافیای سرزمینی و ورای آن دفاع کند. در دنیای امروز، حاکمیت های سیاسی برای اقناع داخلی و راهبردهای دیپلماتیک خود، رسانه هایی را در اختیار دارند که در کشور عزیزمان، «خبرگزاری جمهوری اسلامی » این مهم را عهده دار است. این رسانه هشتاد و ساله در سه دهه اخیر، فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرده است . اینکه دولت ها ، رسانه رسمی کشور را به عنوان روابط عمومی خود بخواهند ، امری پسندیده نیست . اگر چه تبیین اهداف دولت های پس از انقلاب، تبیین بخشی از اهداف نظام است اما همه آن نیست. اگر قوای سه گانه را به عنوان بالهای جمهوریت نظام بپذیریم...


والنسیا موفق شد در فینال کوپا دل ری مقابل بارسلونا به پیروزی برسد و قهرمان کوپا دل ری شود. قهرمانی از چنگ بارسا درآمد/خفاش‌ها قهرمان کوپا دل ری فینال جام حذفی فوتبال اسپانیا (کوپا دل ری) میان تیم‌های بارسلونا و والنسیا در شهر سویا از ساعت 23:30 به وقت ایران آغاز شد و آبی‌اناری‌ها با نتیجه دو بر یک شکست غیرمنتظره‌ای را متحمل شدند تا والنسیا پس از مدت‌ها عنوان قهرمانی را بدست آورد. در این بازی گامیرو 21 و رودریگو 33 برای والنسیا گل زدند و تک گل بارسلونا توسط لیونل مسی در دقیقه 73 زده شد. شاگردان والورده که موفق شده بودند قهرمانی لالیگا را بدست آورند با این ناکامی از رسیدن به دومین جام فصل بازماندند.


: از چند وقت قبل شایعاتی مربوط به استعفای بیژن زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم شنیده می شد که تکذیب شد. حالا هم تلاش برخی نمایندگان برای جمع آوری امضا برای استیضاح زنگنه آغاز شده است. در همین راستا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اتهاماتی را علیه زنگنه بیان کرد. از چند وقت قبل شایعاتی مربوط به استعفای بیژن زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم شنیده می شد که تکذیب شد. حالا هم تلاش برخی نمایندگان برای جمع آوری امضا برای استیضاح زنگنه آغاز شده است. در همین راستا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اتهاماتی را علیه زنگنه بیان کرد که با تکذیب وزارت نفت همراه بود. ابوترابی با بیان اینکه تعداد امضاهای استیضاح زنگنه رو به افزایش است، گفت: آقای زنگنه در شرایط جنگی حال حاضر پانزده سال است که سکان وزارت نفت را بر عهده دارد و همواره...


وزیر امور خارجه ایران در ادامه رایزنی ها با مقامات عراق با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد. دیدار ظریف با برهم صالح محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور رایزنی و گفتگو با مقامات عراقی در بغداد به سر می برد، در ادامه دیدارهایش شنبه شب با «برهم صالح» رئیس جمهور عراق دیدار کرد. مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه از جمله موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق دیدار کرده بود. دیدار با «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق و «محمدعلی الحکیم» وزیر امور خارجه این کشور نیز از دیگر برنامه های حضور ظریف در بغداد است.وی قرار است با برخی سران گروه های سیاسی عراق نیز دیدار و به زیارت عتبات عالیات در نجف و کربلا هم برود. وزیر خارجه...


لیست و گزینه‌های نهایی سه فراکسیون نمایندگان ولایی، مستقلان ولایی و امید مجلس شورای اسلامی برای تصاحب کرسی‌های هیأت رئیسه در اجلاسیه چهارم مجلس مشخص شد. گزینه‌های نهایی سه فراکسیون مجلس برای تصاحب کرسی‌های هیأت رئیسه را بشناسید + اسامی انتخابات هیأت رئیسه برای اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی (یکشنبه) در دستور کار خانه ملت قرار دارد. بر این اساس هر کدام از سه فراکسیون‌های سیاسی مجلس برای تهیه لیست‌های خود طی روزهای گذشته تشکیل جلسه دادند که بر این اساس نهایتا به جمع بندی برای کرسی ریاست و هیأت رئیسه مجلس شدند. *در بخش زیر اسامی لیست‌های معرفی شده از سوی سه فراکسیون نمایندگان ولایی، مستقلان ولایی و امید برای هیأت رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی آمده است: * فراکسیون امید: رئیس: محمدرضا عارف نایب رئیس اول: مسعود پزشکیان نایب...


دوشنبه ، ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۱۳:۲۲
کدهایی برای نگرانی در تپش قلب!

تپش قلب می تواند ماهیچه قلب را تضعیف کند و این یکی دیگر از دلایل خطرناک بودن آن است. عدم درمان ناهنجاری های ریتم قلب و تداوم آنها برای هفته ها یا ماه ها می تواند ماهیچه قلب را تضعیف کند که این شرایط به نام کاردیومیوپاتی یا بیماری ماهیچه قلب شناخته می شود.

حسی عجیب و غریب در قسمت میانی سینه شما می تواند شرایطی هشدار دهنده باشد، اما اغلب تنها به واسطه ریتمی اشتباه در قلب شما ایجاد می شود. یک سری از تکانه های الکتریکی عمل پمپاژ قلب را امکان پذیر می کنند. زمانی که این تکانه ها در زمان درست شکل نمی گیرند، تپش قلب در سینه خود را احساس خواهید کرد.

کدهایی برای نگرانی در تپش قلب!
"، بیشتر مواقع تپش قلب به مساله ای جدی اشاره ندارد، اما نباید آن را نادیده گرفت زیرا می تواند نشانه ای از بروز مشکلی خطرناک نیز باشد. انواع مختلفی از اختلالات ریتم قلب وجود دارند که برخی از آنها موجب ضربان نامنظم قلب می شوند.
علائمی که باید به آنها توجه داشته باشید

ریتم نادرست تکانه های الکتریکی می تواند احساس پری در گردن و کوبش قلب را موجب شود. این تپش های اضافه سریع‌تر از آن هستند که به قلب اجازه پمپاژ کارآمد خون را بدهند. تپش قلب ممکن است احساسی مشابه با فعالیت سریع یا لرزش را در فرد ایجاد کند.

تپش قلب یک علامت است و راهی وجود ندارد تا به طور کلی تعریف کرد که چه احساسی را ایجاد می کند زیرا همانند همه علائم دیگر، چگونگی احساس آن از بیماری به بیمار دیگر بسیار متفاوت است. تپش قلب باید توسط پزشک ارزیابی و تشخیص داده شود. تپش قلب معمولا دلیلی برای نگرانی نیست، اما همراه با علائم و سناریوهای دیگر می تواند به بروز مشکلی جدی اشاره داشته باشد.
اغلب با تپش قلب مواجه هستید

با توجه به دلایل تپش قلب، برخی بیماران ممکن است با علائمی با تکرر کم مواجه باشند، در شرایطی که برخی دیگر چندین بار در طول روز این شرایط را تجربه کرده و گاهی اوقات هر رویداد برای چندین دقیقه ادامه می یابد. اگر تپش قلب به ندرت برای شما رخ می دهد، احتمالا نیازی به مراجعه فوری به پزشک ندارید. از دلایل کمتر جدی برای تپش قلب می توان به استرس، اضطراب، کافئین، الکل، بیماری یا بارداری اشاره کرد.
با احساس درد در سینه مواجه هستید

اگر همراه با تپش قلب، سینه درد را تجربه می کنید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن است به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده یا با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید. این نشانه ای کلاسیک از بروز مشکلی جدی در قلب است.
در تنفس با مشکل مواجه هستید

اگر همراه با تپش قلب دشواری در تنفس را تجربه می کنید نباید این شرایط را نادیده بگیرید زیرا ممکن است با یک رویداد قلبی مواجه شده باشید. در زمان تجربه تپش قلب اگر احساس می کنید در شرف از حال رفتن هستید یا غش می کنید، باید کمک پزشکی فوری دریافت کنید.
غش می کنید

در شرایطی که بیشتر مردم می دانند که غش کردن به بروز مشکلی در بدن اشاره دارد، اما اگر غش طی یا پس از تپش قلب رخ می دهد، باید در پی دریافت کمک پزشکی باشید. این شرایط می تواند به بروز یک رویداد قلبی اشاره داشته باشد. سرگیجه و تورم پاها همراه با تپش قلب نیز می تواند به بروز مشکلی جدی در قلب اشاره داشته باشد.
با علائم سکته مغزی مواجه هستید

هر گونه علائم شبیه سکته مغزی مانند ضعف نامتقارن در بدن، افتادگی صورت، سردرگمی، دشواری در تکلم، یا تغییرات در بینایی نگران کننده هستند و باید کمک پزشکی دریافت کنید.
در انجام وظایف روزانه خود ناتوان هستید

حتی در صورت عدم مواجهه با علائم بسیار ترسناک، اگر احساس می کنید که انرژی کافی ندارید یا به واسطه احساس عجیبی که در سینه دارید باید در تختخواب بمانید، بهتر است در پی دریافت کمک پزشکی باشید. دلیل این شرایط ممکن است خوش خیم باشد، اما باید به دقت مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرد تا کارایی خود را باز یابید. فیبریلاسیون دهلیزی، از دلایل شایع تپش قلب، می تواند موجب بروز چنین شرایطی شود.
برای مدتی طولانی تپش قلب داشته اید

تپش قلب می تواند ماهیچه قلب را تضعیف کند و این یکی دیگر از دلایل خطرناک بودن آن است. عدم درمان ناهنجاری های ریتم قلب و تداوم آنها برای هفته ها یا ماه ها می تواند ماهیچه قلب را تضعیف کند که این شرایط به نام کاردیومیوپاتی یا بیماری ماهیچه قلب شناخته می شود. خوشبختانه، با اصلاح اختلال ریتم قلب، این نوع کاردیومیوپاتی اغلب قابل برگشت است. افزون بر این، شرایط کمتر خطرناک مانند فیبریلاسیون دهلیزی نیز می توانند پیامدهای بلند مدت به همراه داشته باشند. این ریتم مرگبار نیست، اما در صورت عدم تشخیص و درمان با خطر بیشتر برای سکته مغزی پیوند خورده و همچنین می تواند موجب کاردیومیوپاتی شود.
قلب شما بسیار سریع می تپد

در حالت عادی، شما حتی متوجه ضربان قلب خود نمی شوید، اما اگر این گونه نیست و سرعت ضربان قلب شما افزایش می یابد، این می تواند به معنای افت فشار خون باشد. زمانی که فشار خون پایین است، قلب با ضربان سریع‌تر و سخت‌تر تلاش می کند این شرایط را جبران کند که در این حالت می تواند شبیه کوبش یا سرعت بالای ضربان قلب به نظر برسد. اگر این شرایط موقتی باشد می تواند به واسطه احساس ترس یا یک تجربه عاطفی قوی شکل گرفته باشد. اما در صورت تداوم این شرایط مراجعه به پزشک بهترین گزینه است.
به مشکلات قلبی مبتلا هستید

اگر به یک مشکل قلبی مبتلا هستید، هر گونه مشکل در ریتم قلب باید مورد توجه قرار بگیرد. فردی با قلبی ضعیف، یا کاردیومیوپاتی ممکن است در معرض تپش های بطنی اضافه باشد. زمانی که این تپش های قلب مکرر و سریع می شوند به آن تاکی‌کاردی یا تندتپشی بطنی گفته می شود و برای قلبی ضعیف ممکن است به ایست قلبی منجر شود.
شما یک حمله قلبی داشته اید

ماهیچه قلب آسیب دیده از یک حمله قلبی دارای جای زخم خواهد بود و می تواند در معرض انقباض های اضافه تتندتپشی بطنی قرار داشته باشد. این بیماران باید به سرعت درمان شوند. بیماران مبتلا به بیماری قلبی باید برای ناهنجاری های ریتمی به طور منظم زیر نظر قرار داشته باشند.
به مشکلات سلامت دیگر مبتلا هستید

جدا از بیماری قلبی، شرایط سلامت دیگر نیز می توانند تپش قلب را خطرناک‌تر سازند و اگرچه مشکلات ریتم قلب شایع مانند فیبریلاسیون دهلیزی به طور کلی جدی نیستند، در برخی افراد می توانند شرایطی خطرناک را ایجاد کنند. اگر بیماران به عوامل خطرآفرین دیگر مانند دیابت، فشار خون بالا، و مشکلات عروقی مبتلا باشند، ممکن است با خطر بیشتر برای سکته مغزی مواجه باشند زیرا فیبریلاسیون دهلیزی ممکن است موجب تشکیل لخته های خون در قلب شده و این لخته ها وارد مغز شده و موجب سکته مغزی شوند. اگر به مشکلات سلامت دیگر مبتلا هستید، در صورت مواجهه با تپش قلب، پزشک خود را از این شرایط آگاه کنید.
مسن‌تر شده اید

همانند بسیاری بیماری ها، تپش قلب ممکن است در افراد پیرتر شایع‌تر و جدی‌تر باشد. با افزایش سن، سیستم الکتریکی قلب نیز فرسوده می شود. این می تواند موجب مکث ها یا بی نظمی هایی در ریتم قلب شود و نشانه ای از نیاز به یک ضربان‌ساز باشد. همچنین، برخی انواع اختلالات ریتم قلب با افزایش سن شیوع بیشتری می یابند. به عنوان مثال، احتمال ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی با افزایش سن بیشتر می شود.
سابقه خانوادگی مرگ ناگهانی دارید

بدون در نظر گرفتن سن، اگر سابقه خانوادگی مرگ ناگهانی - پیش از 50 سالگی - را دارید یا یکی از اعضای خانواده شما به کاردیومیوپاتی مبتلاست، باید توجه بیشتری به تپش قلب خود داشته باشید.
شرایطی دیگر محرک مشکل است

این امکان وجود دارد که تپش قلب به طور مستقیم با قلب در ارتباط نباشد. در صورت ابتلا به کم خونی (آنمی)، قلب برای پمپاژ خون باید سخت‌تر کار کند تا خون و در نتیجه اکسیژن کافی در اختیار قسمت های مختلف بدن قرار بگیرد. همچنین، پرکاری تیروئید می تواند موجب تپش قلب شود. هورمون تیروئید می تواند قلب را بیش از حد تحریک کرده و موجب ضربان سریع‌تر آن شود.
دستگاه ردیاب تناسب اندام شما مساله ای را شناسایی کرده است

استفاده از فناوری فواید خاص خود را دارد. امروزه دستگاه های ردیابی تناسب اندام می توانند ضربان قلب را زیر نظر گرفته و به تشخیص یک ریتم نامنظم قلب کمک کنند.
احساس می کنید مشکلی وجود دارد

اگر احساس می کنید با ضربان عجیب قلب مواجه هستید، بهتر است برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید. این یکی از آن مواقعیست که باید به آنچه بدن می گوید، گوش دهید. اگر احساس می کنید در شرف از دست دادن جان خود هستید، از حال می روید یا به واسطه غش کردن دچار سانحه شده اید، دلایلی محکم برای دریافت کمک پزشکی فوری در اختیار دارید.
کلمات کلیدی: چندثانیه -کها-تپش قلب 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP