• امروز سه‌شنبه ، ۴ تیر ۱۳۹۸
  • ٢٢ شوال ۱٤٤۰
  • Tue 25 Jun 2019
درباره علی دایی شایعاتی مطرح شده که افشاگری او علیه هویت واقعی مدیرعامل سایپا باعث شده تامدیران باشگاه ها رغبت به مذاکره با این اسطوره فوتبال برای سپردن هدایت تیم شان به او نشان ندهند! ، در این خصوص علی دایی خودش هم مصاحبه ای انجام داد و همه چیز را به تقدیر سپرد و طوری وانمود کرد که برایش مهم نیست تیمی به او پیشنهاد مربیگری بدهد یا خیر. از این رو در حالی که فقط 3 تیم پرسپولیس، نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان هنوز سرمربی جدید خود را معرفی نکرده اند، دایی جایی در کادرفنی تیم های لیگ برتر ندارد. در بین 3 تیم مذکور هم پرسپولیسی ها به دنبال جذب مربی خارجی هستند و از آنجایی که شهریار در سال های گذشته نشان داده برای مربیگری دوست ندارد به شهرستان ها برود و پیشنهادی نیز تا این لحظه به او نشده، حضورش در آبادان و مسجدسلیمان نیز منتفی است. در چنین شرایطی...


مرتضی زبردست - سالن ورزشی چند منظوره شرکت تام ایران خودرو روز گذشته با حضور مدیرعامل ، اعضای هیات مدیره و گروهی از کارکنان این مجموعه همچنین تعدادی از معاونان و مدیران ایران خودرو افتتاح شد. این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز و متعاقبا شمه ای از موفقیت های ورزشی تیم های تام در رقابتهای داخلی ، استانی و سراسری توسط فرهاد واحدی ، رییس امور رفاه و پشتیبانی این شرکت مطرح و فیلم بخش های مختلف ساخت سالن مذکور به نمایش درآمد. در بخش دیگری از مراسم مهندس اعوانی ، مدیرعامل شرکت تام ایران خودرو با اشاره به اهمیت سلامت نیروی انسانی در مراکز تولیدی و صنعتی یاد آور شد افزایش اجاره سالن های ورزشی در تهران بزرگ یکی از دلایل ما برای ساخت این سالن بود.قبلا مهندس شیخ زاده ، مدیرعامل پیشین شرکت تام سالن بدنسازی را برای ورزش...


خسرو کفیلی ۰- ملی پوش اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران در آستانه انتخابات ریاست این فدراسیون گفت: : رییس آینده این فدراسیون نباید حتما وزنه بردار باشد. مهدی عطار اشرفی با بیان این مطلب گفت : بیشتر نامزدهای تصدی پست ریاست فدراسیون وزنه برداری خود بیشتر در این رشته ورزشی فعالیت کرده اند و این امر پوئنی برای آنان بشمار می رود ولی این امر از شایستگی دیگر نامزدها نمی کاهد. وی افزود : به عنوان مثال می توان به محمدرضا یزدانی خرم اشاره کرد . با اینکه او از خانواده والیبال نبود ولی در فدراسیون والیبال به گونه ای ریاست کرد که از او اکنون به عنوان بنیانگذار والیبال نوین ایران یاد می شود. او در ادامه اظهارداشت : به نظر من شاخصه مهم رییس آینده فدراسیون وزنه برداری نباید آن باشد که او حتما باید یک وزنه بردار باشد و به رده ملی نیز رسیده باشد بلکه...


وزیر اور خارجه آمریکا در پیامی توییتری تصریح کرد که همانند گفته‌های ترامپ، نظامیان آمریکایی هیچ کاری در خلیج فارس ندارد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در توییتی در واکنش به توییت ترامپ نوشت: صدردرصد حق با ترامپ است که می‌گوید که نیروی نظامی آمریکا هیچ کاری در خلیج فارس ندارد. خارج کردن نیروهایش از خلیج فارس کاملاً در راستای منافع آمریکا و جهان است. اما حال کاملاً مشهود است که «تیم ب» اهمیتی به منافع آمریکا نمی‌دهد - آن‌ها از دیپلماسی بیزار و تشنه جنگند. به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور آمریکا نوشته بود: چین ۹۱ درصد و ژاپن ۶۹ درصد و بسیاری از کشورهای دیگر نفت خود را از تنگه هرمز می‌گیرند. پس چرا ما باید برای سالیان سال بدون دریافت هیچ اجرتی از این خطوط کشتیرانی حفاظت کنیم؟ تمام این کشورها باید در این سفر خطرناک از کشتی‌های خود محافظت...


ظریف: سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را ساقط کرد کاملاً ایرانی است/ اقدام سپاه غرور آفرین بودمحمدجواد ظریف تاکید کرد، سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را بر فراز آبهای خلیج فارس هدف قرار داد، کاملاً ایرانی بود. وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز دوشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه " فوتو دیپلمات، نگاه جهانی، هنر ایرانی" در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برخی از رسانه‌های غربی مدعی شده‌اند که سامانه مورد استفاده برای انهدام پهپاد آمریکایی که به صورت غیر قانونی وارد سرزمین ایران شده بود روسی بوده است، اظهار کرد: سامانه استفاده شده ایرانی بود و این باعث افتخار ملت ایران است که به این حد از پیشرفت در عرصه دفاعی دست یافته‌ایم. این دیپلمات عالی رتبه کشورمان، در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که نظرش در مورد اقدام اخیر سپاه در سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی...


یکشنبه ، ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت: ۱:۲۰
طلا تحت تاثیر دو عامل مهم؛ ارزش دلار و بازار مسکن آمریکا
تابناک اقتصادیقیمت طلا بعد از کاهش چشمگیر در روز پنجشنبه، در طول هفته آتی افزایش خواهد داشت. قیمت این فلز گرانبها در طول هفته گذشته ۰.۳۲ درصد کاهش داشته که بیشترین مقدار آن مربوط به روز پنجشنبه بوده است که در طول یک روز ۱.۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است. در معاملات انتهای روز بازار Comex هر اونس طلا در معاملات آتی به قیمت ۱۲۹۶ دلار معامله شد که نسبت به ابتدای روز ۰.۲۱ درصد افزایش داشت.
خبر خوب در بین همه این‌ها آنکه به نظر می‌رسید قیمت طلا به ثبات نسبی رسیده و با توجه به ارزش پایین‌تر معاملات به علت تعطیلات عید پاک در کشور‌های مختلف، تا حدودی به قیمت‌های سابق بازگردد.

بارت ملک رئیس استراتژی جهانی بانک TD Securities کانادا در اینباره به کیتکو گفت: قیمت طلا در هفته آینده تا حدودی افزایش خواهد داشت، ما در هفته گذشته کاهش نسبتاً چشمگیری را از حدود ۱۳۱۰ دلار به ۱۲۸۹ دلار داشتیم.

ملک ادامه داد: «موارد مثبت دیگری همچون کاهش ارزش دلار در هفته آینده می‌توانند روی قیمت طلا تأثیر بگذارند. مرتبط‌ترین عامل، کاهش ارزش دلار خواهد بود که یک شبه از حدود ۹۷.۲ به ۹۶.۸۲ رسیده است. امروز (شنبه) اتفاق خاصی نمی‌افتد، اما بعد از افزایش ارزش سهام‌ها در امروز، به نظر ریسک پذیری بازار تا حدودی کاهش پیدا کند».

«ارزش دلار آمریکا به شدت تحت تأثیر اطلاعات منتشر شده از سوی چین بوده است، به محض این که این اشتیاق در آمریکای شمالی کمتر شود، منجر به کاهش نرخ دلار شده که به بازار طلا کمک خواهد کرد».
طلا تحت تاثیر دو عامل مهم؛ ارزش دلار و بازار مسکن آمریکا

مارک مک کورمیک رئیس بخش تبادلات ارزی شعبه آمریکای TD Securities هم در تأیید سخنان ملک افزود: هر چه چین با ثبات‌تر به نظر برسد، احتمال کاهش ارزش دلار در بازار بیشتر می‌شود.

«لحظه به لحظه اطلاعات منتشر شده از چین ثبات این کشور را بیشتر تأیید می‌کنند و این اطلاعات غیر منتظره باعث کاهش ارزش دلار شده اند.

در روز جمعه دلار آمریکا تحت تأثیر اطلاعات منتشر شده از وضعیت قدرتمند پول، صادرات و وام‌های چین قرار گرفت.

مک کورمیک گفت: «پیشبینی می‌شد که صادرات چین نسبت به سال گذشته ۶.۵ درصد افزایش داشته باشد، اما در واقع این افزایش برابر ۲.۱۴ درصد بود».

اطلاعات دیگر نیز بر واکنش بازار طلا در هفته آینده تأثیر مهمی خواهند داشت، کارشناسان معتقدند انتشار تعدادی از این اطلاعات می‌تواند منجر به افزایش بیشتر قیمت در بازار فلزات شود.

فیل استریبل استراتژیست بازار ارشد RJO Futures گفت: «به نظر می‌آید بازار طلا بر این فرضیه که فدرال رزرو بر این داده‌ها و اطلاعات متکی است تکیه داشته و برخی از این داده‌ها افزایش مجدد نرخ طلا را توجیه می‌کنند».

ملک توضیح داد: «نکته دیگر تأثیرگذار بر قیمت طلا در هفته جاری وضعیت بازار مسکن در ایالات متحده است، به گونه‌ای که اگر داده‌های بازار مسکن آمریکا پایین‌تر از حد انتظار باشد، بانک مرکزی آمریکا احتمالاً با احتیاط بیشتری درباره نرخ بهره تصمیم می‌گیرد» در نهایت اگر بازار فروش مسکن در هفته آینده روند صعودی نداشته باشد، می‌تواند تأثیر بسیاری بر بازار طلا بگذارد، و ممکن است قیمت طلا به ۱۳۰۶ دلار و سپس ۱۳۲۰ دلار برسد.

احتمال کاهش قیمت طلا از نرخ کنونی آن بسیار بعید است.

ملک در اینباره گفت: «قیمت طلا در حال حاضر تقریبا در کران پایین قرار دارد و هیچ دلیل محکمی برای پایین‌تر رفتن آن وجود ندارد، به طور متوسط هر ۱۰۰ روز یکبار یک حمایت بسیار قوی در قیمت حدود ۱۲۸۸ دلار وجود دارد، از سوی دیگر، رسیدن نرخ طلا به ۱۳۰۶ دلار نیز بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

استریبل در این زمینه معتقد است که اگر قیمت طلا از ۱۲۹۰-۱۲۸۴ دلار پایین‌تر برود، این احتمال وجود دارد که تا ۱۲۶۷ دلار نیز سقوط کند، اما نیمه پر لیوان این است که در هفته آتی این قیمت باید به بالای ۱۳۰۰ دلار و پس از آن به ۱۳۳۰ دلار برسد.

استریبل افزود: «با توجه به تعطیلات پیش رو و به علت کاهش حجم معاملات در این بازه، قیمت‌ها ممکن است به سادگی تحت تأثیر قرار گیرند».

قیمت طلا در آینده نزدیک بعید است که بیشتر از ۱۳۲۵ دلار برسد، مگر اینکه یک اتفاق سیاسی یا اقتصادی بزرگتر در جهان باعث آن شود.

طبق گفته جورج گرو، مدیر بخش سرمایه بانک پادشاهی کانادا دلال‌ها هنوز در قیمت‌های پایین این بازه معامله میکنند و فروشندگان هم با قیمت بالای بازه، بازه قیمتی کماکان بین ۱۲۷۵ دلار و ۱۳۲۵ دلار خواهد ماند، مگر این که اتفاقات مهمی در عرصه سیاست و اقتصاد جهان را داشته باشیم.

در بلند مدت، بر خلاف افت مقطعی قیمت طلا، به نظر می‌رسد که شاهد افزایش چشمگیری در این زمینه خواهیم بود و طبق پیشبینی Capital Economics تا انتهای سال ۲۰۱۹ قیمت هر اونس طلا به ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید.
کلمات کلیدی: چندثانیه - طلا -ارزش-دلار 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP