• امروز یکشنبه ، ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • ٢٤ ذو الحجة ۱٤٤۰
  • Sun 25 Aug 2019
مراسم معرفی برترین‌های هجدهمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر درحالی برگزار شد که هفته نخست لیگ فصل بعد هم برگزار شده است. برترین‌های فوتبال ایران معرفی شدند سازمان لیگ برتر فوتبال ایران که هر روز نسبت به گذشته در برنامه ریزی و مدیریت اتفاقات فوتبال ضعیف تر و پرایرادتر می شود، مراسم برترین های لیگ برتر هجدهم را در پایان هفته نخست لیگ برتر نوزدهم در اوج بی نظمی برگزار کرد. در حالی که قرار بود این مراسم از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه آغاز شود و بر روی کارت های دعوت نیز این ساعت به عنوان شروع مراسم اعلام شده بود، اما طبق روال گذشته این مراسم با دو ساعت تاخیر آغاز شد و برخی مهمان به انتقاد از این بی نظمی پرداختند. * ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس همراه با گابریل کالدرون سرمربی این تیم و همچین بیرانوند، حسینی، نادری و خلیل زاده در مراسم حضور داشتند....


کدام رسانه در جهان برنامه‌ای را که مزیت نسبی‌ اوست تعطیل می‌کند؟ برنامه‌ای که حتی مخالفین جدی جمهوری اسلامی را هم دوشنبه شب‌ها پای تلویزیون جمهوری اسلامی می‌نشاند. عصر جدید به پایان رسید اما به نظر می‌رسد که «عصرجدید»ی برای حامیان مدیر جوان شبکه سه‌ در فضای مجازی بوجود آمده است. آنها برنامه خوب احسان علیخانی را چماقی کرده‌اند و بر سر عادل فردوسی‌پور و برنامه نود می‌‌کوبند. آنها از محبوبیت عصر جدید می‌گویند و رای بی‌سابقه‌ی شش و نیم میلیونی به «فاطمه عبادی». دوستان به صورت ناخواسته به نکته‌ای اشاره می‌کنند که چندان به نفع خودشان نیست. آنها به محبوبیت عادل فردوسی‌پور اعتراف کردند و حالا به خود می‌بالند که برنامه محبوب‌تر از نود هم پیدا شد. واقعا اگر دوستان می‌دانند که نود محبوب است و مردم مجری آن را دوست دارند چرا آن را تعطیل کردند؟ «عصرجدید»...


کارلوس کاروالیال، سرمربی تیم ریوآوه پس از هت‌تریک بامداد امروز (شنبه) مهدی طارمی در لیگ برتر پرتغال پشت‌پرده انتقال این مهاجم ایرانی را فاش کرد. کارلوس کاروالیال پس از پیروزی پرگل ۵ بر یک ریوآوه برابر تیم آوِس در هفته سوم لیگ برتر پرتغال که با هت‌تریک مهدی طارمی پایان یافت گفت: باید بگویم که مهدی طارمی بر حسب اتفاق اینجاست. در شرایط طبیعی او بازیکنی نبود که ما بتوانیم از عهده خریدش برآییم. سرمربی ۵۳ ساله تیم ریوآوه در ادامه اظهار داشت: انتقال مهدی طارمی به ریوآوه با ترغیب من از سوی ویلاش‌بوآش و کمک‌های بزرگ کارلوس کی‌روش صورت گرفت. برای حضور مهدی طارمی در ریوآوه باید پول بسیار زیادی پرداخت می‌کردیم، اما خوشحالم که اکنون می‌توانم روی این بازیکن حساب کنم. Iارلوس کاروالیال سپس با اشاره به پیروزی پرگل تیمش خاطرنشان کرد: ما در ۲ بازی...


وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک رسانه غربی تأکید کرد اگر اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد که تعهدات برجامی خود را اجرا کند، ایران می‌تواند ظرف چند ساعت به تعهدات گذشته خود در برجام بازگردد. ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در مصاحبه با شبکه خبری یورو نیوز اعلام کرد اگر طرف‌های اروپایی برجام به تعهدات خود عمل کنند، بازگشت ایران به تعهدات پیشین خود در برجام تنها در عرض چند ساعت میسر خواهد بود. ظریف در این مصاحبه که پس از دیدار وی با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه انجام شد و یورو نیوز اعلام کرده است که مشروح آن‌ها را به‌زودی منتشر خواهد کرد، اظهار داشت: «اگر اتحادیه اروپا همراه با آمریکا یا بدون آمریکا تصمیم بگیرند که تعهدات خود در برجام را اجرا کنند ما می‌توانیم در عرض چند ساعت به اجرای کامل برجام بازگردیم.» وزیر...


وزیر امور خارجه کشورمان گفتگو‌های خود با رئیس جمهوری فرانسه را سازنده و خوب دانست و تاکید کرد: بحثی که با رئیس جمهور فرانسه داشتیم در ادامه تماس‌های تلفنی میان دکتر روحانی و مکرون بود. ، «محمدجواد ظریف» پس از دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در جمع خبرنگاران گفت: بحث میان رئیس جمهوری فرانسه و دکتر روحانی در تماسی تلفنی چند هفته گذشته صورت گرفته است. وی افزود: فرانسه در مورد نحوه اجرای برجام و گام‌هایی که نیاز است طرفین بردارند پیشنهادی را به ایران ارائه کرد و ما نیز در این زمینه پیشنهادی را ارائه کردیم برای این که اجرای برجام به صورت کامل انجام شود. رئیس دستگاه دیپلماسی با سازنده دانستن رایزنی‌های خود با رئیس‌جمهوری فرانسه اظهار داشت: البته بستگی به این دارد که اتحادیه اروپا چگونه بتواند تعهداتی که در قالب برجام و پس از...


چهارشنبه ، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۱۶:۴۶
استارت سبز بورس و پایانی قرمز در آخرین روز هفته

تابناک اقتصادیشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه ۹۸، با کاهش ۷۲۸ واحدی معادل ۰.۳۴ درصد به رقم ۲۱۱ هزار و ۱۷ واحد رسید. این در حالی است که روز گذشته شاهد رشد ۳۹۹۴ واحدی معادل ۱.۹۲ درصد نماگر کل بورس بودیم.
امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین و آخرین روز کاری هفته، شاهد روند نزولی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۰۸ واحدی معادل ۰.۳۴ درصد به رقم ۶۰ هزار و ۵۱۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۵۰۶ واحدی معادل ۱.۱۲ رصد، عدد ۴۵ هزار و ۷۳۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۵۱ واحدی معادل ۱.۱۲ درصد به رقم ۳۱ هزار و ۷۷۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۹۴ واحد کاهش معادل ۰.۰۸ درصد را رقم زد و به سطح ۲۳۷ هزار و ۱۰۶ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۷۶ واحد کاهش معادل ۰.۳۶ درصد به رقم ۱۵۸ هزار و ۳۷۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۲۶۱ واحد کاهش معادل ۰.۳۱ درصد همراه بود و عدد ۴۰۶ هزار و ۴۵۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل بورس

امروز بورس تهران روز پرنوسانی را پشت سر گذاشت، سبزپوش استارت زد و در ادامه رخت قرمز بر تن کرد و در نهایت با ۷۲۴ واحد افت در حالی به کار خود پایان داد که شاخص کل و قیمت هم وزن و همچنین شاخص آزاد شناور در روند صعودی قرار داشتند.

کد به کد شدن‌های بازار

امروز بیش از ۱۰ میلیون برگه سهم ملی صنایع مس ایران (فملی) به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان و در قیمت ۴۰۰۰ ریال بین سهامداران حقوقی کد به کد شد.

سهامداران پی کدام سهم‌ها دویدند و از کدام یک گریختند؟

در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های ایران ترانسفو (بترانس)، ملی سرب‌وروی ایران (فسرب)، لوله‌وماشین‌سازی‌ایران (فلوله)، کارتن ایران (چکارن)، سیمان تهران (ستران)، بیمه ملت (ملت) و صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه ۱ (سپاس) با بیشترین صفوف تقاضا و خرید مواجه شد و سهامداران زنبیل به دست بر در این شرکت‌ها نشستند.

در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کیان (کیان)، سرمایه‌گذاری صنعت نفت (ونفت)، نهاد‌های مالی بورس اوراق بهادار (نبورس)، صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر (پارند) و صکوک اجاره خلیج فارس (صفارس ۴۱۲) با صفوف سنگین عرضه و فروش مواجه شدند و فعالان بورسی از خیر سهامدارای آن‌ها گذشتند.

نگاهی به ارزش معاملات امروز گروه‌های مختلف بورسی

امروز ارزش کل معاملات بورس تهران بیش از ۱۲۹۰ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن ۳ میلیارد و ۹۳۱ میلیون برگه سهم طی ۲۸۹ هزار و ۴۸۴ نوبت معاملاتی بود.

گروه خودرو در مارتن امروز بورس تهران بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و براین اساس ارزش معاملات این گروه بیش از ۱۳۰.۱ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۷۱۴ میلیون برگه سهم طی ۴۳ هزار و ۹۷۴ نوبت معاملاتی بود.

ارزش معاملاتی گروه بانکی‌ها نیز امروز بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون برگه سهم طی ۴۵ هزار و ۴۳ نوبت معاملاتی بود.

در بین شاخص صنایع مختلف امروز محصولات کاغذی پرچمدار بود وشاخص این گروه با رشد ۲۴۱۰ واحدی معادل ۸.۱۳ درصد در جایگاه نخست قرار داشت و پس از آن شاخص گروه زغال سنگ با ۳۴۴ واحد رشد معادل ۴.۷۱ درصد و دستگاه‌های برقی با ۲۶۳۱۹ واحد معادل ۳.۰۴ واحدی در رتباه‌های بعدی جای گرفتند.

رفت و آمد‌های بورس تهران

در معاملات امروز شرکت‌های سیمان هگمتان (سهگمت)، سیمان خزر (سخزر) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت‌های مالی، حق تقدم شرکت سیمان خزر (سخزرح) با توجه به توقف نماد اصلی، حق تقدم شرکت سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر (وتوسح) با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی، کشت‌وصنعت‌پیاذر (غاذر ۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شدند.

در مقابل نماد معاملاتی شرکت تولیدی لنت ترمز ایران (خلنت) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیئت مدیره، حق تقدم شرکت سیمان سفید نی ریز (سنیرح)، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی (غشاذر) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی، نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان سفید نی ریز (سنیر)، سیمان فارس (سفار) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، نفت بهران (شبهرن)، نفت سپاهان (شسپا)، نفت پارس (شنفت) پس از رفع تعلیق نماد معاملاتی موتوژن (بموتو)، بین المللی توسعه ساختمان (ثاخت)، تجارت الکترونیک پارسیان (رتاپ) پس ازافشای اطلاعات با اهمیت گروه ّالف، کارتن ایران (چکارن) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، ریخته گری تراکتور سازی ایران (ختراک) باتوجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال بازگشایی شدند.

همچنین نماد معاملاتی شرکت کشاورزی ودامپروی مگسال (زمگسا ۱)، پارس دارو (دپارس ۱)، داروسازی‌زهراوی (دزهراوی ۱)، ایران‌تایر (پتایر ۱) شیرپاستوریزه پگاه‌

خراسان (غشان ۱)، ذغال‌سنگ نگین ط‌بس (کطبس ۱)، شکرشاهرود (قشکر ۱)، سایپاشیشه (کساپا ۱)، ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس ۱) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام با وقفه معاملاتی همراه و نماد معاملاتی حق تقدم استفاده نشده شرکت گروه صنعتی قطعات اتوموبیل ایران (ختوقاح)، دوده صنعتی پارس (شدوص) و تولید مواد اولیه داروپخش (دتماد) حراج شدند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - استارت - سبز بورس 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP