• امروز جمعه ، ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • ۱٩ رمضان ۱٤٤۰
  • Fri 24 May 2019
رئیس جمهور گفت: دشمنان فشار می‌آورند تا ما را از عزت و استقلال خود پشیمان کنند اما بار دیگر ملت نشان خواهد داد که توطئه‌های آنان به ثمر نخواهد نشست و دشمنان را بار دیگر پشیمان می‌کند. ، حسن روحانی شامگاه پنج‌شنبه در دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، اظهار داشت: ما تنها به سخن و شعار نمی‌گوییم که در برابر دشمن با عزت ایستاده‌ایم، بلکه شهدا گواهان ما در این مهم هستند. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه خرمشهر نماد بزرگ در دفاع مقدس و گواه تاریخ و عزت ملی ماست، گفت: روز اشغال خرمشهر و عقب‌نشینی سنگربانان و اشغال این شهر، سخت‌ترین روزها و غم‌انگیزترین ساعات بود، اما زیباترین روزهای دفاع مقدس، آزاد سازی و فتح خرمشهر بود که لبخند بر لبان همه ملت نشاند. روحانی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر تنها یک پیروزی ساده نبود، بلکه توانستیم یک شهر را...


بازار طلا و سکه تهران در آخرین روز هفته با کاهش قیمت‌ها نسبت به ابتدای روز همراه شد. به گونه‌ای که به رغم رشد نرخ جهانی طلا، بازار تحت تاثیر کاهش نرخ ارز قرار داشت و در نتیجه هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به صبح، ۱۰ هزار تومان ارزان‌تر شده است. در مجموع نرخ‌های امروز نسبت به روز گذشته با کاهش همراه بوده است. در معاملات امروز پنج شنبه دوم خردادماه ۹۸، بازار طلا و سکه شاهد افزایش قیمت‌ها در ابتدای روز و در نهایت بازگشت قیمت‌ها در ساعات پایانی فعالیت خود بود. این نوسان به گفته رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر همچنان تحت تاثیر فرار و فرود بهای ارز در بازار تهران می‌باشد و با کاهش نرخ ارز، شاهد ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه خواهیم بود. هرچند بازار این روز‌ها با کاهش تقاضا برای خرید و افت داد و ستد‌ها مواجه شده است. بر اساس این گزارش، برای اطلاع...


وزیر امور خارجه کشورمان از همسایگان ایران و جامعه بین‌الملل خواست که در راستای تأمین منافع خود و امنیت جهانی، با تحریم‌های آمریکا علیه ایران و سایر کشورهای جهان به مقابله برخیزند. ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورودش به اسلام‌آباد پایتخت پاکستان به خبرنگاران گفت نه‌تنها همسایگان ایران بلکه مجموعه کشورها نیز باید در راستای تأمین منافع خود با تحریم‌های آمریکا علیه ایران و دیگر کشورهای جهان مقابله کنند. وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدا تصریح کرد: «همان‌طور که بارها اعلام کرده‌ایم، ارتباط با همسایگان در اولویت سیاست خارجی ماست. در وضعیت کنونی که منطقه ما شرایط بسیار دشواری را می‌گذراند و اقدامات خطرناکی در منطقه ما در حال شکل‌گیری است، نیاز است که مشورت‌ها با کشورهای همسایه برقرار شود و این سفر در همین راستا انجام شده است.» وی...


خسروکفیلی- حسین رضازاده رییس سابق فدراسیون وزنه برداری گفت: اتوبان من و کوروش باقری دو طرفه است. ملی پوش اسبق تیم وزنه برداری ایران و یکی از نامزدهای شرکت کننده در انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری افزود : همانطور که گفتم اتوبان من و باقری دوطرفه است ، در انتخابات پیش رو اگر آرا به سود باقری باشد من به نفع او کناره گیری خواهم کرد و بالعکس اگر آرای اعضای مجمع به سود من باشد ، باقری از من حمایت و کناره گیری می کند. وی با اشاره به دوران ریاست پنج ساله اش بر فدراسیون وزنه برداری اظهارداشت : در مدتی که من ریاست فدراسیون وزنه برداری را برعهده داشتم ، به همراه باقری بهترین نتایج تاریخ وزنه برداری ایران در بازی های المپیک را کسب کردیم و به نتایج بسیار خوبی در رقابتهای جهانی ، قاره ای و بازی های آسیایی دست یافتیم. در بخش استعدادیابی نیز شماری...


رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه رمز ادامه انقلاب، مقاومت و ایثار است، گفت: با توکل به خدا و تجربه چهار دهه گذشته از شرایط کنونی که پیچیده‌تر از جنگ رو در روی نظامی است، پیروز بیرون می‌آییم البته شرط پیروزی ایجاد زمینه آن یعنی وحدت و انسجام و شنیدن یک صدا از مردم است. محمدرضا عارف در نشست خبری اظهار کرد: امروز اولین روز ماه خرداد ماه حماسه‌های بزرگ است. ما حماسه دوم و سوم و پانزده خرداد و سالروز رحلت امام در چهارده خرداد را داشتیم که وجه مشترک این حماسه‌ها حضور مؤثر و پیروزی اراده مردم بود که این ویژگی نهضت و انقلاب اسلامی و رمز ماندگاری انقلاب در چهار دهه گذشته بوده که مردم به عنوان پشتوانه اصلی انقلاب حضور داشتند. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس، پانزده خرداد را نقطه عطف و شروعی در به نتیجه رساندن نهضت امام در ۲۲ بهمن ۵۷ و سرنگونی نظام شاهنشاهی...


چهارشنبه ، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۱۷:۲۶
مخالفت‌های بین المللی با ادعای ترامپ در مورد ایران

نگرانی‌های بین المللی در این باره که دولت ترامپ در حال پیشرفتن به سمت جنگ با ایران است، روز سه شنبه به شکل آشکارا و با شک و تردید در مورد ادعا‌ها مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی تهدید رو به رشد علیه آمریکا و متحدانش در خلیج فارس و فراتر از آن است، آشکار شد.

» ارتش آمریکا البته این تردید‌هایی را که از سوی یک ژنرال انگلیسی در مورد چنین تهدیدی بیان شده است، رد کرد. رئیس جمهور دونالد ترامپ گزارشی مبنی بر این که دولتش برنامه‌های خود را برای ارسال بیش از ۱۰۰۰۰۰ نیروی نظامی برای مقابله با ایران و در صورت لزوم به روز رسانی کرده، تکذیب کرد. اما ترامپ بعد از آن بحث و جدل‌ها را با یک جمله بیشتر از قبل کرد: "آیا این کار را انجام خواهم داد؟ قطعا. "

اظهارات این ژنرال انگلیسی شک و تردید‌های بین المللی در مورد تقویت نظامی آمریکا در خاورمیانه را منجر شده، که میراث حمله ۲۰۰۳ به عراق بود که بر اساس اطلاعات نادرست صورت گرفت. مقامات آمریکایی هیچ مدرکی برای حمایت از ادعا‌های خود مبنی بر تهدید رو به افزایش ایران و همچنین نشانه‌های دیگر مبنی بر آژار متحدان آمریکا ارائه نکرده اند.

جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، در حالی که تنش‌ها در منطقه رو به افزایش است، گفته که کشورش نگران ریسک رویارویی تصادفی "به واسطه تنش در حال افزایش است که عملا به شکل ناخواسته در هر دو طرف وجود دارد. " سپس در روز سه شنبه اسپانیا موقتا یکی از ناو‌های خود را از ناوگان جنگی تحت رهبری ایالات متحده به سمت تنگه هرمز می‌رود خارج کرد. این امر به دنبال چالش عمومی و غیرمعمول به دولت ترامپ از سوی یک ژنرال انگلیسی بود.

ژنرال کریس گیکا، یکی از افسران ارشد نیرو‌های ائتلاف تحت حمایت ایالات متحده در مبارزه با گروه داعش، گفته: "نه، هیچ گونه تهدیدی رو به افزایشی از سوی نیرو‌های تحت حمایت ایران در عراق و سوریه وجود ندارد. " گیکا، در یک کنفرانس ویدئویی از ستاد فرماندهی ائتلاف در بغداد، به خبرنگاران در پنتاگون گفت که ائتلاف، حضور نیرو‌های حمایت شده از سوی ایران را "به همراه طیف وسیعی از دیگر نیرو‌ها نظارت می‌کند؛ زیرا این محیطی است که ما در آن قرار داریم".

اما وی افزوده: شمار قابل توجهی از گروه‌های شبه نظامی در عراق و سوریه وجود دارد و از سوی هیچ یک از آن‌ها در این مرحله تهدیدی جدی و رو به افزایش دیده نمی‌شود.

در اواخر همان روز، در یک اقدام متقابل نادر عمومی یک افسر نظامی فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد که اظهارات گیکا "کاملا در تقابل با تهدید‌های معتبر شناخته شده" از سمت نیرو‌های تحت حمایت ایران در خاورمیانه است. فرماندهی مرکزی در یک بیانیه گفته است که نیرو‌های ائتلاف در بغداد سطح هشدار را برای همه اعضای سرویس دهنده در عراق و سوریه افزایش داده است.

در این بیانیه آمده است: "در نتیجه، (ائتلاف) در حال حاضر در سطح بالایی از هشدار است، زیرا ما همچنان به نظارت بر تهدیدات معتبر و احتمالا تهدید معطوف به نیرو‌های ایالات متحده در عراق ادامه می‌دهیم. "

در کاخ سفید، ترامپ، که بار‌ها و بار‌ها در خصوص اجتناب از درگیری‌های طولانی مدت در خاورمیانه بحث کرده است، گزارشی از نیویورک تایمز را تکذیب کرده که میگفت ایالات متحده برنامه‌های خود را به روز کرده تا بتواند ۱۲۰۰۰۰ نیرو را در صورت نیاز برای مقابله با ایران اعزام کند.

وزیر امور خارجه آمریکا مایک پومپوو در کنفرانس خبری مشترک در سوچی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ضمن تاکید بر تکذیبیه ترامپ گفت: "ما اساسا به دنبال جنگ با ایران نیستیم".

یک مقام رسمی دولت آمریکا گفته که جلسه کوچک اخیر تشکیل شده بین مقامات شورای امنیت ملی بر چگونگی پاسخ نظامی به ایران متمرکز نبوده، بلکه بر روی طیف وسیعی از گزینه‌های دیگر، از جمله دیپلماسی و تحریم‌های اقتصادی متمرکز بود.

نظرات ژنرال گیکا در پی بروز تنش‌های شدید در خاورمیانه است. ایالات متحده در روز‌های اخیر دستور اعزام ناو گروه جنگی آبراهام لینکلن و همچنین چهار بمب افکن B-۵۲ به منطقه خلیج فارس را صادر کرده است. همچنین آمریکا در حال اعزام یک سامانه ضد موشکی پاتریوت به یک کشور در منطقه است که نامی از آن برده نشده.
کلمات کلیدی: چندثانیه - مخالفت - ادعای ترامپ 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP