• امروز یکشنبه ، ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • ٢٤ ذو الحجة ۱٤٤۰
  • Sun 25 Aug 2019
مراسم معرفی برترین‌های هجدهمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر درحالی برگزار شد که هفته نخست لیگ فصل بعد هم برگزار شده است. برترین‌های فوتبال ایران معرفی شدند سازمان لیگ برتر فوتبال ایران که هر روز نسبت به گذشته در برنامه ریزی و مدیریت اتفاقات فوتبال ضعیف تر و پرایرادتر می شود، مراسم برترین های لیگ برتر هجدهم را در پایان هفته نخست لیگ برتر نوزدهم در اوج بی نظمی برگزار کرد. در حالی که قرار بود این مراسم از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه آغاز شود و بر روی کارت های دعوت نیز این ساعت به عنوان شروع مراسم اعلام شده بود، اما طبق روال گذشته این مراسم با دو ساعت تاخیر آغاز شد و برخی مهمان به انتقاد از این بی نظمی پرداختند. * ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس همراه با گابریل کالدرون سرمربی این تیم و همچین بیرانوند، حسینی، نادری و خلیل زاده در مراسم حضور داشتند....


کدام رسانه در جهان برنامه‌ای را که مزیت نسبی‌ اوست تعطیل می‌کند؟ برنامه‌ای که حتی مخالفین جدی جمهوری اسلامی را هم دوشنبه شب‌ها پای تلویزیون جمهوری اسلامی می‌نشاند. عصر جدید به پایان رسید اما به نظر می‌رسد که «عصرجدید»ی برای حامیان مدیر جوان شبکه سه‌ در فضای مجازی بوجود آمده است. آنها برنامه خوب احسان علیخانی را چماقی کرده‌اند و بر سر عادل فردوسی‌پور و برنامه نود می‌‌کوبند. آنها از محبوبیت عصر جدید می‌گویند و رای بی‌سابقه‌ی شش و نیم میلیونی به «فاطمه عبادی». دوستان به صورت ناخواسته به نکته‌ای اشاره می‌کنند که چندان به نفع خودشان نیست. آنها به محبوبیت عادل فردوسی‌پور اعتراف کردند و حالا به خود می‌بالند که برنامه محبوب‌تر از نود هم پیدا شد. واقعا اگر دوستان می‌دانند که نود محبوب است و مردم مجری آن را دوست دارند چرا آن را تعطیل کردند؟ «عصرجدید»...


کارلوس کاروالیال، سرمربی تیم ریوآوه پس از هت‌تریک بامداد امروز (شنبه) مهدی طارمی در لیگ برتر پرتغال پشت‌پرده انتقال این مهاجم ایرانی را فاش کرد. کارلوس کاروالیال پس از پیروزی پرگل ۵ بر یک ریوآوه برابر تیم آوِس در هفته سوم لیگ برتر پرتغال که با هت‌تریک مهدی طارمی پایان یافت گفت: باید بگویم که مهدی طارمی بر حسب اتفاق اینجاست. در شرایط طبیعی او بازیکنی نبود که ما بتوانیم از عهده خریدش برآییم. سرمربی ۵۳ ساله تیم ریوآوه در ادامه اظهار داشت: انتقال مهدی طارمی به ریوآوه با ترغیب من از سوی ویلاش‌بوآش و کمک‌های بزرگ کارلوس کی‌روش صورت گرفت. برای حضور مهدی طارمی در ریوآوه باید پول بسیار زیادی پرداخت می‌کردیم، اما خوشحالم که اکنون می‌توانم روی این بازیکن حساب کنم. Iارلوس کاروالیال سپس با اشاره به پیروزی پرگل تیمش خاطرنشان کرد: ما در ۲ بازی...


وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک رسانه غربی تأکید کرد اگر اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد که تعهدات برجامی خود را اجرا کند، ایران می‌تواند ظرف چند ساعت به تعهدات گذشته خود در برجام بازگردد. ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در مصاحبه با شبکه خبری یورو نیوز اعلام کرد اگر طرف‌های اروپایی برجام به تعهدات خود عمل کنند، بازگشت ایران به تعهدات پیشین خود در برجام تنها در عرض چند ساعت میسر خواهد بود. ظریف در این مصاحبه که پس از دیدار وی با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه انجام شد و یورو نیوز اعلام کرده است که مشروح آن‌ها را به‌زودی منتشر خواهد کرد، اظهار داشت: «اگر اتحادیه اروپا همراه با آمریکا یا بدون آمریکا تصمیم بگیرند که تعهدات خود در برجام را اجرا کنند ما می‌توانیم در عرض چند ساعت به اجرای کامل برجام بازگردیم.» وزیر...


وزیر امور خارجه کشورمان گفتگو‌های خود با رئیس جمهوری فرانسه را سازنده و خوب دانست و تاکید کرد: بحثی که با رئیس جمهور فرانسه داشتیم در ادامه تماس‌های تلفنی میان دکتر روحانی و مکرون بود. ، «محمدجواد ظریف» پس از دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در جمع خبرنگاران گفت: بحث میان رئیس جمهوری فرانسه و دکتر روحانی در تماسی تلفنی چند هفته گذشته صورت گرفته است. وی افزود: فرانسه در مورد نحوه اجرای برجام و گام‌هایی که نیاز است طرفین بردارند پیشنهادی را به ایران ارائه کرد و ما نیز در این زمینه پیشنهادی را ارائه کردیم برای این که اجرای برجام به صورت کامل انجام شود. رئیس دستگاه دیپلماسی با سازنده دانستن رایزنی‌های خود با رئیس‌جمهوری فرانسه اظهار داشت: البته بستگی به این دارد که اتحادیه اروپا چگونه بتواند تعهداتی که در قالب برجام و پس از...


چهارشنبه ، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۱۷:۲۶
مخالفت‌های بین المللی با ادعای ترامپ در مورد ایران

نگرانی‌های بین المللی در این باره که دولت ترامپ در حال پیشرفتن به سمت جنگ با ایران است، روز سه شنبه به شکل آشکارا و با شک و تردید در مورد ادعا‌ها مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی تهدید رو به رشد علیه آمریکا و متحدانش در خلیج فارس و فراتر از آن است، آشکار شد.

» ارتش آمریکا البته این تردید‌هایی را که از سوی یک ژنرال انگلیسی در مورد چنین تهدیدی بیان شده است، رد کرد. رئیس جمهور دونالد ترامپ گزارشی مبنی بر این که دولتش برنامه‌های خود را برای ارسال بیش از ۱۰۰۰۰۰ نیروی نظامی برای مقابله با ایران و در صورت لزوم به روز رسانی کرده، تکذیب کرد. اما ترامپ بعد از آن بحث و جدل‌ها را با یک جمله بیشتر از قبل کرد: "آیا این کار را انجام خواهم داد؟ قطعا. "

اظهارات این ژنرال انگلیسی شک و تردید‌های بین المللی در مورد تقویت نظامی آمریکا در خاورمیانه را منجر شده، که میراث حمله ۲۰۰۳ به عراق بود که بر اساس اطلاعات نادرست صورت گرفت. مقامات آمریکایی هیچ مدرکی برای حمایت از ادعا‌های خود مبنی بر تهدید رو به افزایش ایران و همچنین نشانه‌های دیگر مبنی بر آژار متحدان آمریکا ارائه نکرده اند.

جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، در حالی که تنش‌ها در منطقه رو به افزایش است، گفته که کشورش نگران ریسک رویارویی تصادفی "به واسطه تنش در حال افزایش است که عملا به شکل ناخواسته در هر دو طرف وجود دارد. " سپس در روز سه شنبه اسپانیا موقتا یکی از ناو‌های خود را از ناوگان جنگی تحت رهبری ایالات متحده به سمت تنگه هرمز می‌رود خارج کرد. این امر به دنبال چالش عمومی و غیرمعمول به دولت ترامپ از سوی یک ژنرال انگلیسی بود.

ژنرال کریس گیکا، یکی از افسران ارشد نیرو‌های ائتلاف تحت حمایت ایالات متحده در مبارزه با گروه داعش، گفته: "نه، هیچ گونه تهدیدی رو به افزایشی از سوی نیرو‌های تحت حمایت ایران در عراق و سوریه وجود ندارد. " گیکا، در یک کنفرانس ویدئویی از ستاد فرماندهی ائتلاف در بغداد، به خبرنگاران در پنتاگون گفت که ائتلاف، حضور نیرو‌های حمایت شده از سوی ایران را "به همراه طیف وسیعی از دیگر نیرو‌ها نظارت می‌کند؛ زیرا این محیطی است که ما در آن قرار داریم".

اما وی افزوده: شمار قابل توجهی از گروه‌های شبه نظامی در عراق و سوریه وجود دارد و از سوی هیچ یک از آن‌ها در این مرحله تهدیدی جدی و رو به افزایش دیده نمی‌شود.

در اواخر همان روز، در یک اقدام متقابل نادر عمومی یک افسر نظامی فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد که اظهارات گیکا "کاملا در تقابل با تهدید‌های معتبر شناخته شده" از سمت نیرو‌های تحت حمایت ایران در خاورمیانه است. فرماندهی مرکزی در یک بیانیه گفته است که نیرو‌های ائتلاف در بغداد سطح هشدار را برای همه اعضای سرویس دهنده در عراق و سوریه افزایش داده است.

در این بیانیه آمده است: "در نتیجه، (ائتلاف) در حال حاضر در سطح بالایی از هشدار است، زیرا ما همچنان به نظارت بر تهدیدات معتبر و احتمالا تهدید معطوف به نیرو‌های ایالات متحده در عراق ادامه می‌دهیم. "

در کاخ سفید، ترامپ، که بار‌ها و بار‌ها در خصوص اجتناب از درگیری‌های طولانی مدت در خاورمیانه بحث کرده است، گزارشی از نیویورک تایمز را تکذیب کرده که میگفت ایالات متحده برنامه‌های خود را به روز کرده تا بتواند ۱۲۰۰۰۰ نیرو را در صورت نیاز برای مقابله با ایران اعزام کند.

وزیر امور خارجه آمریکا مایک پومپوو در کنفرانس خبری مشترک در سوچی با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ضمن تاکید بر تکذیبیه ترامپ گفت: "ما اساسا به دنبال جنگ با ایران نیستیم".

یک مقام رسمی دولت آمریکا گفته که جلسه کوچک اخیر تشکیل شده بین مقامات شورای امنیت ملی بر چگونگی پاسخ نظامی به ایران متمرکز نبوده، بلکه بر روی طیف وسیعی از گزینه‌های دیگر، از جمله دیپلماسی و تحریم‌های اقتصادی متمرکز بود.

نظرات ژنرال گیکا در پی بروز تنش‌های شدید در خاورمیانه است. ایالات متحده در روز‌های اخیر دستور اعزام ناو گروه جنگی آبراهام لینکلن و همچنین چهار بمب افکن B-۵۲ به منطقه خلیج فارس را صادر کرده است. همچنین آمریکا در حال اعزام یک سامانه ضد موشکی پاتریوت به یک کشور در منطقه است که نامی از آن برده نشده.
کلمات کلیدی: چندثانیه - مخالفت - ادعای ترامپ 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP