• امروز سه‌شنبه ، ۴ تیر ۱۳۹۸
  • ٢٢ شوال ۱٤٤۰
  • Tue 25 Jun 2019
خسرو کفیلی ۰- ملی پوش اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران در آستانه انتخابات ریاست این فدراسیون گفت: : رییس آینده این فدراسیون نباید حتما وزنه بردار باشد. مهدی عطار اشرفی با بیان این مطلب گفت : بیشتر نامزدهای تصدی پست ریاست فدراسیون وزنه برداری خود بیشتر در این رشته ورزشی فعالیت کرده اند و این امر پوئنی برای آنان بشمار می رود ولی این امر از شایستگی دیگر نامزدها نمی کاهد. وی افزود : به عنوان مثال می توان به محمدرضا یزدانی خرم اشاره کرد . با اینکه او از خانواده والیبال نبود ولی در فدراسیون والیبال به گونه ای ریاست کرد که از او اکنون به عنوان بنیانگذار والیبال نوین ایران یاد می شود. او در ادامه اظهارداشت : به نظر من شاخصه مهم رییس آینده فدراسیون وزنه برداری نباید آن باشد که او حتما باید یک وزنه بردار باشد و به رده ملی نیز رسیده باشد بلکه...


وزیر اور خارجه آمریکا در پیامی توییتری تصریح کرد که همانند گفته‌های ترامپ، نظامیان آمریکایی هیچ کاری در خلیج فارس ندارد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در توییتی در واکنش به توییت ترامپ نوشت: صدردرصد حق با ترامپ است که می‌گوید که نیروی نظامی آمریکا هیچ کاری در خلیج فارس ندارد. خارج کردن نیروهایش از خلیج فارس کاملاً در راستای منافع آمریکا و جهان است. اما حال کاملاً مشهود است که «تیم ب» اهمیتی به منافع آمریکا نمی‌دهد - آن‌ها از دیپلماسی بیزار و تشنه جنگند. به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور آمریکا نوشته بود: چین ۹۱ درصد و ژاپن ۶۹ درصد و بسیاری از کشورهای دیگر نفت خود را از تنگه هرمز می‌گیرند. پس چرا ما باید برای سالیان سال بدون دریافت هیچ اجرتی از این خطوط کشتیرانی حفاظت کنیم؟ تمام این کشورها باید در این سفر خطرناک از کشتی‌های خود محافظت...


ظریف: سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را ساقط کرد کاملاً ایرانی است/ اقدام سپاه غرور آفرین بودمحمدجواد ظریف تاکید کرد، سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را بر فراز آبهای خلیج فارس هدف قرار داد، کاملاً ایرانی بود. وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز دوشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه " فوتو دیپلمات، نگاه جهانی، هنر ایرانی" در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برخی از رسانه‌های غربی مدعی شده‌اند که سامانه مورد استفاده برای انهدام پهپاد آمریکایی که به صورت غیر قانونی وارد سرزمین ایران شده بود روسی بوده است، اظهار کرد: سامانه استفاده شده ایرانی بود و این باعث افتخار ملت ایران است که به این حد از پیشرفت در عرصه دفاعی دست یافته‌ایم. این دیپلمات عالی رتبه کشورمان، در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که نظرش در مورد اقدام اخیر سپاه در سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی...


ظریف: سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را ساقط کرد کاملاً ایرانی است/ اقدام سپاه غرور آفرین بودمحمدجواد ظریف تاکید کرد، سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را بر فراز آبهای خلیج فارس هدف قرار داد، کاملاً ایرانی بود. وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز دوشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه " فوتو دیپلمات، نگاه جهانی، هنر ایرانی" در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برخی از رسانه‌های غربی مدعی شده‌اند که سامانه مورد استفاده برای انهدام پهپاد آمریکایی که به صورت غیر قانونی وارد سرزمین ایران شده بود روسی بوده است، اظهار کرد: سامانه استفاده شده ایرانی بود و این باعث افتخار ملت ایران است که به این حد از پیشرفت در عرصه دفاعی دست یافته‌ایم. این دیپلمات عالی رتبه کشورمان، در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که نظرش در مورد اقدام اخیر سپاه در سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی...


وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که محمدجواد ظریف قرار است هدف تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد. استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه مدعی شد که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران قرار است در طی همین هفته، در لیست تحریم‌های واشنگتن قرار بگیرد. دقایقی پیش نیز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به سرنگونی پهباد آمریکایی با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم‌هایی را علیه جمهوری اسلامی وضع کرد که نهاد رهبری را نیز هدف قرار می‌داد.


چهارشنبه ، ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۳۹
بورس سبزپوش راهی تعطیلات شد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه یکم خردادماه ۹۸، با افزایش ۷۷ واحدی معادل ۰.۰۴ درصد به رقم ۲۱۵ هزار و ۱۶۸ واحد رسید. این در حالی است روز گذشته نماگر در آخرین روز از اردیبهشت، افزایش ۳۲۲۰ واحدی معادل ۱.۵۲ درصدی را به ثبت رسانده بود.
؛ امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین و آخرین روز کاری هفته، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۲ واحدی معادل ۰.۰۴ درصد به رقم ۶۱ هزار و ۶۶۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۵۹۶ واحدی معادل ۱.۲۵ درصد، عدد ۴۸ هزار و ۱۳۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۱۲ واحدی معادل ۱.۲۵ درصد به رقم ۳۳ هزار و ۳۳۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۹۹ واحد کاهش معادل ۰.۰۸ درصد را رقم زد و به سطح ۲۴۲ هزار و ۶۲۵ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۱۹ واحد کاهش معادل ۰.۲۰ درصد به رقم ۱۶۱ هزار و ۱۴۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۹۱۲ واحد افزایش معادل ۰.۴۶ درصد همراه بود و عدد ۴۱۶ هزار و ۶۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل بورسارزش کل معاملات امروز بورس تهران بیش از ۸۳۷.۸ میلیارد تومان بود که نسبت به روز‌های اخیر کاهش داشته و ناشی از داد و ستد بیش از ۲ میلیارد و ۸۹۳ میلیون برگه سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۴۹ زهار و ۵۴۴ نوبت معاملاتی بود.

امروز گروه خودرو بیشترین ارزش معاملات را در اختیار داشت و بیش از ۴۳۲ میلیون برگه سهم خودرویی طی بیش از ۳۳ هزار نوبت معاملاتی و به ارزش بیش از ۸۱.۵ میلیارد تومان جابجا شد.

گروه شیمیایی، بانک ها، سیمانی ها، فلزات اساسی، مواد دارویی و کانه‌های فلزی دیگر صنایعی بودند که بیشترین ارزش معاملات را در اختیار داشتند.

شاخص گروه انتشار و چاپ امروز با رشد ۶۸۵۴۹ واحدی معادل ۱۳.۳۴ درصد بیشترین رشد را دربین صنایع مختلف به نام خود ثبت کرد، گروه محصولات چوبی و کاغذی دیگر صنایع شاخص ساز امروز بازار بودند.

امروز در نماد شرکت مخابرات ایران بیش از ۲۶.۸۱۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۷.۲ میلیارد تومان بین سهامداران حقوقی کد به کد شد، همچنین ۵ میلیون برگه سهم کشت و صنعت دشت خرم دره (زدشت) به ارزش بیش از ۲.۶ میلیارد تومان بین کد‌های حقوقی دست به دست شد.

عرضه و تقاضا‌های امروز بورس تهران

در معاملات امروز سهامداران برای خرید نفت پارس (شنفت)، قند ثابت خراسان (قثابت)، سیمان آرتا اردبیل (ساربیل)، صندوق سرمای گذاری با درآمد ثابت کمند (کمند)، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه ۱ (سپاس) ف. کارتن ایران (چکارن) و داروسازی اکسیر (دلر) به صف شدند و برای فروش نماد‌های معاملاتی کارگزاران بورس اوراق بهادار (کبورس)، معادن بافق (کبافق)، صکوک اجاره خلیج فارس (صفارس ۴۱۲)، لوله‌وماشین‌سازی‌ایران (فلوله)، نهاد‌های مالی بورس اوراق بهادار (نبورس)، صندوق س. با درآمد ثابت کیان (کیان) و بورس کالای ایران (کالا) در صف ایستادند.

رفت و آمد‌های بازار

در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گسترش صنایع و خدمات کشاورزی (تکشا)، کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا (خکمک) باتوجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، سیمان بجنورد (سبجنو) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، تولیدی محور خودرو (خمحور) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی، شیر پاستوریزه پگاه خراسان (غشان) پس از برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی و عمومی فوق العاده بدون محدودیت نوسان قیمت، افست (چافست)، لیزینگ ایران (ولیز) و کارخانجات نساجی بروجرد (نبروج) با توجه به اعلام تنفس مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با محدودیت نوسان قیمت، داروسازی دکتر عبیدی (دعبید) پس از برگزاری جلسه هیأت مدیره درخصوص افزایش سرمایه بدون محدودیت نوسان قیمت، روز دارو (دروز) پس از برگزاری مجامع عمومی فوق العاده- عمومی عادی به طور فوق العاده با محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شدند و در مقابل شرکت‌های سیمان خوزستان (سخوز)، مخابرات ایران (اخابر)، سیمان شاهرود (سرود)، نفت پارس (شنفت) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت‌های مالی، تراکتورسازی‌ایران (تایرا ۱) و سازه پویش (خپویش ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف. متوقف شدند.

همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های کاشی وسرامیک حافظ (کحافظ ۱)، داروسازی اسوه (داسوه ۱)، زاگرس فارمد پارس (ددام ۱)، کربن ایران (شکربن ۱)، جام‌دارو (فجام ۱)، صنایع‌شیمیایی‌سینا (شسینا ۱)، حمل‌ونقل‌توکا (حتوکا ۱)، ماشین‌سازی‌نیرومحرکه (تمحرکه ۱)، سیمان آرتا اردبیل (ساربیل ۱)، داروسازی‌زهراوی (دزهراوی ۱)، سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم ۱) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام با وقفه معاملاتی همراه شدند و نماد معاملاتی شرکت داروسازی اکسیر (دلر) با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت حراج شد.

همچنین نماد معاملاتی دوشرکت دشت مرغاب (غدشت ۱) و سرمایه‌گذاری‌نیرو (ونیرو ۱) به دلیل عدم رعایت الزامات دستورالعمل پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران توسط شرکت تعلیق شدند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - بورس- سبزپوش 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP