• امروز دوشنبه ، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • ۱٤ شوال ۱٤٤۰
  • Mon 17 Jun 2019
نظر سخنگوی دولت درباره خبر تذکر روحانی به زنگنه نخستین نشست خبری علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت برگزار شد. علی ربیعی در اولین نشست خبری خود به عنوان سخنگوی دولت، در پاسخ به پرسشی درباره احتمال برخی تغییرات در دولت و کنار رفتن زنگنه بیان کرد: هیچ تغییری در دستور کار دولت نیست. زنگنه همیشه فعال بوده است و از وزرای کلیدی دولت است. همیشه اسم زنگنه در استیضاح مطرح بوده است اما امیدوارم زنگنه نقش خود در دولت را ادامه دهد. نقش زنگنه در این دوره مهم است. نمایندگان هم باید کمک کنند. وی با بیان اینکه در قالب طرح ملی مسکن ۴۰۰ هزار مسکن آماده می‌کنیم، افزود: ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل داده می‌شود، مسکن حمایتی و کارگری دنبال می‌شود. تسهیلات تا سقف ۸۰ درصد نیز می‌تواند به عرضه مسکن کمک کند. ربیعی همچنین تصریح کرد: هیچ تصمیمی برای...


خسرو کفیلی - مربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران از عملکرد وزنه برداران کشورمان در رقابتهای جهانی فیجی ابراز رضایت کرد . فراز رامهرمزی گفت : نتایج کسب شده از سوی ملی پوشان جوان کشورمان و کسب عنوان قهرمانی رده بندی تیمی این مسابقات بیانگر عملکرد مناسب تیم ایران است . ضمن آنکه از نظر مدالی نیز ، مدال های خوشرنگی از سوی ملی پشان کشورمان در این مسابقات بدست آمد که تاکنون سابقه نداشته است. وی افزود : این جوانان آینده سازان وزنه برداری ایران هستند و اکنون که آنان عنوان قهرمانی جهان را برای چهارمین بار پیاپی از آن کشورمان کردند نباید آنان را رها کرد بلکه باید زمینه حضور آنان را در اردوهای مختلف و حفظ آنان انجام شود. این وزنه برداران اکنون به حمایت نیاز دارند، این حمایت می تواند مادی و معنوی باشد . او از حسین سلطانی به عنوان بهترین...


ست دوم دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه هم به سود شاگردان کولاکوویچ خاتمه پیدا کرد. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار روس ها ، تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در هفته سوم رقابت های لیگ ملت های 2019 از ساعت 18:30 در سالن غدیر ارومیه به مصاف روسیه رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 20، 26 بر 24 و 25 بر 23 به سود شاگردان کولاکوویچ خاتمه پیدا کرد. ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، علی شفیعی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد. ست نخست؛ 25 بر 20 به سود ایران هر دو تیم شروع خوبی داشتند، اما در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. امتیاز 16 بر 12 به سود ایران زمانی بود که تیم ها به وقت...


تیم ملی والیبال ایران موفق شد در بازی سوم خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال روسیه را هم زمین گیر کند تا با اقتدار به صدرنشینی خود ادامه دهد. تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در هفته سوم رقابت های لیگ ملت های 2019 از ساعت 18:30 در سالن غدیر ارومیه به مصاف روسیه رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 20، 26 بر 24 و 25 بر 23 به سود شاگردان کولاکوویچ خاتمه پیدا کرد. شاگردان ایگور کولاکوویچ با این پیروزی هشتمین برد خود را در 9 بازی اخیر بدست آوردند و با اقتدار در صدر باقی ماندند. روسیه نزدیک ترین تعقیب کننده ایران بود که با شکست مقابل بلندقامتان کشورمان عملا از رسیدن به صدر جا ماند.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ارسال نامه فسخ قرارداد برانکو به این باشگاه را تایید کرد ایرج عرب پس از جلسه هیئت مدیره امروز این باشگاه گفت:​ نامه فسخ قرارداد برانکو به دست ما رسیده است، ما پول سرمربی تیم را آماده کرده ایم و طبق صحبتی که با او داشتیم، امروز یا فردا پول او را توسط وکیلش به صورت نقدی پرداخت می‌کنیم. وی افزود: به هر حال برانکو یک مربی حرفه‌ای است و ما اعتقاد داریم به تعهداتش نسبت به باشگاه پرسپولیس عمل خواهد کرد. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره پیشنهاد باشگاه الاهلی عربستان به برانکو گفت: از این پیشنهاد‌ها خبری نداریم و فقط در رسانه‌ها این موضوع را متوجه شدم. وی درباره اینکه چه تضمینی وجود دارد که برانکو از پرسپولیس نرود، افزود: به هر حال او با ما قرارداد دارد و به هیچ عنوان بحث فسخ یک طرفه قرارداد وجود ندارد. برانکو...


چهارشنبه ، ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱:۰۹
علی نصیریان: کریم بوستان از حقش می‌گذرد چون باشرف است

تمام تلاش‌ها، متدها، سیستم‌ها و تعلیمات برای این است که کار درست را ارائه دهیم کار ما که واقعی نیست. درواقع ما دروغ می‌گوییم، ما تظاهر می‌کنیم. من که نمی‌توانم واقعا کریم بوستان باشم من تظاهر به آن می‌کنم، این تظاهر به نقش بازی کردن باید به گونه‌ای باشد که باورپذیر باشد

علی نصیریان این روزها بار دیگر هنر بازیگری خود را در سریال "برادرجان" به رخ کشیده است.

، علی نصیریان؛ این یک نام بزرگ است. نامی از هنر ایران که بیش از ۶دهه حضور مستمر روی صحنه، آنتن تلویزیون و پرده سینما آن را ماندگار کرده است. فرقی هم ندارد که در تئاتر اعتراف هم‌بازی شهاب حسینی باشد یا در "شهرزاد" بزرگ‌آقای قصه. در "میوه ممنوعه" عشق پیری را به تصویر بکشد یا در "شکارچی شنبه" یک یهودی باشد. او همیشه بزرگ‌آقاست. کسی که تمام پارتنرهایش در پروژه‌های مختلف را به جنب‌و جوش وامی‌دارد تا بلکه کمی شبیه او باشند اما نمی‌شود.

کریم بوستان سریال "برادرجان" بار دیگر لذت دیدن یک بازی خوب از قاب تلویزیون را به مخاطبان این رسانه هدیه داد تا آبرویی باشد برای سریال‌های نه‌چندان دلچسب ماه رمضان۹۸. در حاشیه نشست خبری این سریال با این پیشکسوت عرصه هنر به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

علی نصیریان در پاسخ به سوالی درباره چگونه بازیگر شدن می‌گوید: «این خلاقیت خودت است که می‌تواند به ساخت بازیگری‌ات کمک کند و من فکر می‌کنم که استعداد و خلاقیت ذاتی است و اگر کسی دنبال آن می‌گردد باید به درونش مراجعه کند تا آن را پیدا کند و این به بازیگر کمک خواهد کرد در ساختن بازی و مقداری هم کار با خود موثر است یعنی تمرین لحن، دیالوگ و بدن اما به نظر من هیچ کدام از اینها نباید تقلید باشد، باید خودش را پیدا کند و آن تمرین‌ها برای خودش باشد اصلا درستش همین است آنقدر باید تمرین کند تا بتواند خودش را پیدا کند. بعضی‌ها به من می‌گویند بعد از شما بازیگری نخواهد آمد بعداز نسل شما بازیگری به این خوبی نخواهد بود اما من می‌گویم قطعا می‌آید فقط کافیست به جوان‌ترها بها داده شود و آنها نیز خودشان را درست پیدا کنند.»

نصیریان درباره اینکه تاکنون نقش‌های متفاوتی را بازی کرده و همه این نقش‌ها برای مخاطب باورپذیر است می‌گوید: «تمام تلاش‌ها، متدها، سیستم‌ها و تعلیمات برای این است که کار درست را ارائه دهیم کار ما که واقعی نیست. درواقع ما دروغ می‌گوییم، ما تظاهر می‌کنیم. من که نمی‌توانم واقعا کریم بوستان باشم من تظاهر به آن می‌کنم، این تظاهر به نقش بازی کردن باید به گونه‌ای باشد که باورپذیر باشد.»

کاراکتر کریم بوستان در سریال« برادر جان» فردی است که به راحتی از حق خودش می‌گذرد، علی نصیریان در این رابطه می‌گوید: «می‌گذرد چون آدم باشرف و سنتی است، پیش خودش می‌گوید من بودم که این دو برادر را به جان هم انداختم، من بودم که در خانواده رفیقم این مشکل را به وجود آوردم. رابطه لیلا و آراز را به هم زدم، برادری آراز و چاووش را به هم زدم. پیش خودش می‌گوید من عامل به وجود آمدن تمام این مشکلات هستم و بعد از آن پشیمان می‌شود و پیش خودش می‌گوید که اگر بمیرد و رفیقش بدری آن دنیا جلوی راهش را بگیرد و بگوید من هم به عنوان رفیق تو حق داشتم، چرا رابطه بچه‌های من را به هم زدی، چرا آتش انداختی بین اعضای خانواده من چه جوابی دارد که بدهد. کریم بوستان همین است. کارگردان می‌خواهد اینجا شخصیتی را نشان دهد که شرف دارد می‌گوید حقم بود ولی من اشتباه کردم، من زیاده‌روی کردم، من گذشتم. بچه‌های رفیقم را به بدبختی و بیچارگی نمی‌اندازم برای اینکه حقم را بگیرم.»

نصیریان درباره طریقه پذیرفتن نقشش می‌گوید: «من این نقش را بعد از چهار قسمت قبول کردم چون از آن شخصیت خوشم آمد. من بزرگ آقا در «شهرزاد» را هم اینگونه انتخاب کردم، «شکارچی شنبه» را هم اینگونه انتخاب کردم من کاری نداشتم که موضوعش مربوط به فلسطین است یا خیر، اما شخصیتش بسیار برایم جذاب بود. من بازیگرم، عشقم است که شخصیت‌های متفاوت را اجرا کنم.»

نصیریان در ادامه از سختی‌های کار و مشکلاتش و چالش‌هایی که داشت می‌گوید: «این شرایط سختی‌های خودش را داشت. اما بچه‌ها خیلی مراعات حال مرا می‌کردند دیرتر می‌رفتم سر صحنه، زودتر کارم را انجام می‌دادند و زودتر از بقیه هم بر می‌گشتم دست تمام عوامل درد نکند که نگذاشتند من اذیت شوم. حتی یک جاهایی اگر با دیالوگ مشکل داشتم می‌گفتم که این دیالوگ برای این شخصیت نیست، اکثرا هم نویسنده و کارگردان می‌پذیرفتند. نه فقط در اینجا در همه جا می‌گویم، مثلا برای همین «مسخره باز» یک جا در سکانس آخر آن فرد "پاچیده" بود دیگر هیچ چیز نداشت گفتم بگذارید کتم را در بیاورم بیش‌تر به نقش می‌خورد، کارگردان گفت نه من می‌خواهم نقش روی همان پایه و اساس پیش برود.»

او درباره خشونت سریال می گوید: «نمی گویم سریال خشن نیست، اما آدم عاقل کسی است که از آن درس بگیرد، سریال همانقدر که خشونت دارد مهربانی هم دارد شما می‌بینید با هم مشکل دارند اما پشت هم را خالی نمی‌کنند. این نمایش درماتیک است و نمی‌توان در آن بدون هیچ واکنشی بود»

بازیگر سریال«برادر جان» درباره ادامه همکاری‌اش با تلویزیون گفت:«اگر بازهم کار خوبی باشد و پیشنهاد شود حتما قبول می‌کنم. چرا قبول نکنم؟ تلویزیون مملکتم است ولی به شرط آنکه کار کار خوبی باشد، شخصیت را دوست داشته باشم و شخصیتی باشد که امکان کار داشته باشد نه اینکه یک شخصیتی نشسته بیایید یک نصیحتی بکند و برود، کسی باشد که بیش‌تر از اینکه نصیحت کند، عمل کند.»
کلمات کلیدی: چندثانیه - علی نصیریان ۰ کریم بوستان 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP