• امروز یکشنبه ، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • ۱۷ ذو الحجة ۱٤٤۰
  • Sun 18 Aug 2019
وکیل میترا استاد گفت: اولیای دم مرحومه به یکی از دفاتر اسناد رسمی رفته و رضایت‌نامه خود را به طور رسمی ثبت کردند. این رضایت کاملاً بی‌قید و شرط صادر شده و هیچ گونه مبلغی به عنوان دیه یا وجه‌المصالحه دریافت نشده است. محمود حاجیلوئی ، گفت: موکلم از حق شرعی و قانونی خود مبنی بر قصاص محمدعلی نجفی گذشتند و با تمام حاشیه‌ها و حرف و حدیث‌هایی که بود توانستند از این مرحله عبور کنند. وی ادامه داد: جلسات زیادی برای گرفتن رضایت برگزار شد که در همه این جلسات اولیای دم میترا استاد، پدر، مادر و برادرش حضور داشتند تا در این جلسات که بزرگان کرمانشاه، خانواده و همچنین وکلای آقای نجفی حضور داشتند و حتی برخی از مسؤولان نیز آمد و رفت کردند نهایتاً رضایت حاصل شد. وکیل میترا استاد گفت: از لحاظ قانونی اولیای دم حق و اختیار دارند که برای اعلام رضایت خود...


خسرو کفیلی - دبیر فدراسیون وزنه برداری ابراز امیدواری کرد که سعید علی حسینی هر چه زودتر با بهبودی کامل به اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای آینده بازگردد. محسن بیرانود با ابراز تاسف از مصدومیت ملی پوش فوق سنگین وزنه برداری ایران اظهارداشت : از اینکه با نزدیک شدن به زمان اعزام تیم ملی وزنه برداری ایران به رقابتهای جهانی تایلند ، علی حسینی از ناحیه لگن خاصره دچار مصدومیت و مجبور به ترک اردوی تیم ملی شد ، بسیار متاثرم. علی حسینی از جمله بهترین های این رشته ورزشی بشمار می رود ، حق او تنها کسب یک مدال جهانی از این رشته ورزشی نیست و امیدوارم با توجه به اینکه درهای تیم ملی برروی تمامی وزنه برداران باز است ، این وزنه بردار هر چه زودتر به اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران بازگردد و خود را برای شرکت در رقابتهای آتی...


چند روز قبل بود که حجت الاسلام و المسلمین فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مصاحبه ای از نقش محوری این تشکل در اعلام مرجعیت و ضرورت اخذ مجوز از آن برای چاپ رساله سخن گفته بود که واکنش هایی را در پی داشت. حالا به روایت یک خبرنگار آیت الله «محمد یزدی» رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صراحت بیشتری در این خصوص صحبت کرده و ضمن اشاره به مطرح شدن مرجعیت نوه یکی از مراجع بزرگ و مخالفت صریح با آن یادآور شده است که «همه نباید در حوزه مرجع بشوند.» »، روایتی از دیدار رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با «محمدحسن نبوی» معاون فرهنگی-تبلیغی حوزه‌های علمیه که در مقام رئیس مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم با آیت الله یزدی دیدار کرده، توسط «فرید مدرسی» روزنامه نگار در کانال شخصی اش منتشر شده و عکسی هم از این دیدار انتشار یافته است که در آن سخنان...


نصرالله: جنگ با ایران، جنگ با تمام محور مقاومت است دبیر کل حزب‌الله لبنان در سالروز پیروزی جنگ ۳۳ روزه، هشدار داد هرگونه اعلام جنگ علیه ایران، به‌منزله اعلام جنگ علیه کل محور مقاومت است و منجر به انفجار کل منطقه خواهد شد. ، سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان جمعه (۲۵ مرداد) به مناسبت سیزدهمین سالروز پیروزی این حزب در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ سخنرانی کرد. او از طریق ویدیو کنفرانسی در همایش پیروزی بزرگ موسوم به «نصر و کرامة» در سیزدهمین سالگرد پیروزی حزب‌الله در این جنگ و شکست ارتش رژیم صهیونیستی با مردم لبنان سخن گفت. سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی این پیروزی را به مردم لبنان و جنوب این کشور تبریک گفت و تأکید کرد که آبادانی شهرک‌ها و روستا‌های مرزی لبنان در جنوب، نشان دهنده اعتماد مردم به توانایی مقابله با دشمن صهیونیست...


خسرو کفیلی - رییس انجمن وزنه برداری فدراسیون دانشگاهی از رییس فدراسیون وزنه برداری به علت عدم همکاری با این انجمن انتقاد کرد. سجاد انوشیروانی که قصد دارد تیمی قدرتمند از وزنه برداران دانشجوی ایران برای شرکت در رقابتهای جهانی دانشجویان آماده کند ، اظهارداشت : در صورتی که علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری بگذارد از تمامی سرمایه های خود استفاده کنیم تیمی قدرتمند را روانه مسابقات جهانی دانشجویان خواهیم کرد. وی با اشاره به اینکه شمار بسیاری از ملی پوشان وزنه برداری ایران دانشجوی دانشگاه های مختلف هستند اظهارداشت : متاسفانه شاهد آن هستیم که فدراسیون وزنه برداری به هنگام اعزام تیم دانشجویان ایران به رقابتهای جهانی بهترین های این رشته را که دانشجو هستند در اختیار ما قرار نمی دهد ضمن آنکه در رقابتهای داخلی نیز برای ما مشکلاتی را فراهم...


سه‌شنبه ، ۱۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۱۹
واکنش شبکه پویا به برنامه سازی بی بی سی برای کودکان: یک حریف جدی وسط میدان آمده

بیشترین میزان بیننده تلویزیون را شبکه کودک شکل می‌دهد و گروه‌های محدودی بیننده شبکه‌های ماهواره‌ای هستند که البته دلایل مشخصی هم دارد.

مدیر شبکه کودک در واکنش به پخش برنامه‌های مختص به کودکان از شبکه بی‌بی‌سی، به آمار تعداد بیننده‌های شبکه کودک خودمان اشاره می‌کند و می‌گوید، ‌گروه‌های محدودی بیننده شبکه‌های ماهواره‌ای هستند. او در عین حال از بودجه و آرشیوی که شبکه‌ای مانند بی بی سی در اختیار دارد، ابراز نگرانی می‌کند.
، محمد سرشار ـ مدیر شبکه کودک تلویزیون (پویا و نهال) دوشنبه در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسشی درباره پخش برنامه کودک از شبکه خبری بی بی سی و اقدامات شبکه کودک در این خصوص اظهار کرد: ۸۴ درصد از خردسالان و ۸۲ درصد از کودکان بیننده کانال‌های ما هستند. بیشترین میزان بیننده تلویزیون را شبکه کودک شکل می‌دهد و گروه‌های محدودی بیننده شبکه‌های ماهواره‌ای هستند که البته دلایل مشخصی هم دارد.

وی ادامه داد: با این حال آماده‌سازی‌ای که در داخل کشور انجام می شود، بسیار بیشتر از آن چیزی است که در خارج انجام می‌شود؛ به طور مثال دوبله و نسخه‌ای که از کارهای خارجی در داخل کشور آماده می‌شود، بسیار باکیفیت تر است.

از طرف دیگر ساخت برنامه‌های داخل با نوعی فرهنگ بومی منطبق است و وقتی می‌توان کودکان را در محل زندگی خودشان نشان داد، مخاطب بیشتر علاقمند می‌شود و این عناصر پایگاه قدرتمندی را برای شبکه کودک ایجاد کرده است.

مدیر شبکه کودک در عین حال گفت: نگرانی ما از ورود سازمان بی بی سی به حوزه کودک بودجه ای است که دارد. بودجه بی بی سی از وزارت خارجه انگلیس اداره می‌شود و ترسی از هزینه ندارد و می‌تواند هر برنامه ای را که می خواهد به تولید برساند. نکته دوم آرشیو بزرگی از برنامه‌های کودک در دسترس آنهاست که با دوبله می‌توانند پخششان کنند.

سرشار گفت: ما تا به حال با رویکردی سطحی و تجاری روبه‌رو بودیم و حالا دزدی است که با چراغ وارد شده است؛ کسی که تاثیر تربیت را می‌شناسد، پول دارد و وارد عرصه رقابت رسانه‌ای در جنگ نرم شده است. باید گفت یک حریف جدی وسط میدان آمده است که البته شبکه کودک به دقت حرکات رقیب را شناسایی می کند.

وی گفت: در این مسیر بدون حمایت مالی نمی‌توان با قوت جلو رفت. نیاز است که اعتبارات بیشتری تخصیص یابد.
۲۵ درصد جمعیت کشور ما را خردسالان تشکیل می‌دهند و دست کم یک چهارم بودجه‌ها باید به این بخش اختصاص یابد. در حالی که بودجه برنامه‌سازی برای کودک بسیار ناچیز است. باید انیمیشن ها و سریال های بسیاری تولید شود و بضاعت فعلی برطرف‌کننده این نیاز نیست.

مدیر شبکه کودک در ادامه درباره فعالیت این شبکه در حوزه ادبیات فارسی نیز عنوان کرد: شبکه کودک در حوزه پاسداشت زبان فارسی پیشروترین شبکه است و در این زمینه به وضعیت قابل قبولی رسیده‌ایم. مجریان ما در این شبکه هر واژه انگلیسی که استفاده کرده اند سه هزار تومان جریمه شده اند.

سرشار درباره ساخت سریال برای کودکان هم اظهار کرد: این کار بر عهده سیمافیلم است و ما اجازه تولید فیلم و سریال را نداریم.

او درباره ساخت آثار موسیقایی نیز توضیح داد: در حال گفتگو با فعالان قدیمی و باتجربه این حوزه هستیم. ما هنوز یک جریان غالب موفق آهنگسازی در کشور نداریم که نیازهای موسیقایی را تامین کنیم. از طرفی استفاده از سازهای مختلف برای موسیقی کودک نادرست است؛ چرا که کودک فقط به دنبال ملودی است.

مدیر شبکه کودک سپس از پخش آگهی‌های بازرگانی برای کودکان و شیوه پخش برخی تبلیغات و سازوکار آن در صداوسیما و در این شبکه انتقاد کرد.

سرشار در بخش دیگری به تشریح برنامه‌های تابستانی این شبکه پرداخت و اعلام کرد: در تابستان ۲۸ عنوان برنامه جدید در کانال‌های پویا و نهال پخش خواهد شد. یعنی به طور میانگین هر سه روز یک عنوان برنامه جدید به روی آنتن خواهد رفت.
در جشنواره تابستانی شبکه کودک، ساعات پخش برنامه‌ها دو ساعت افزایش خواهد یافت. براساس نظرسنجی‌ها، الگوی تماشای تلویزیون توسط کودکان در فصل تابستان با دیگر فصل‌های سال متفاوت است و بر همین مبنا، کانال نهال از ساعت ۱۴ تا ۲۴ برنامه‌های خود را برای کودکان زیر ۱۲ سال پخش خواهد کرد. کانال پویا نیز به روال پیشین، از ساعت ۸ تا ۱۴ برنامه‌های ویژه خردسالان زیر شش سال را پخش می‌کند.

او سپس اعلام گرد: کانال پویا با هفت عنوان برنامه ایرانی جدید به پیشواز تابستان رفته است. فصلهای دو و سه پویانمایی «ببعی» مهمان خردسالان در تابستان ۹۸ است. همچنین شبها، در برنامه «شب به‌خیر بچه‌ها» خانم مریم وطن‌پور، یک قصه جدید را همراه با چند عروسک اجرا می‌کند تا مروج قصه‌گویی و کتاب‌خوانی برای خردسالان باشد. فصل سوم مستند «خدا چه آفریده» نیز تولید شده که بچه‌های زیر شش سال را از دیدگاهی توحیدی، با پدیده‌های جهان و شگفتی‌های خلقت آشنا می‌کند. یک برنامه بزرگ ترکیبی استودیویی نیز برای خردسالان در راه است که جزئیات آن جداگانه اعلام خواهد شد.

وی گفت: پویانمایی‌های خارجی جدید «ماشین‌کوکی‌ها»، «صندوقچه بازی»، «موفی»، «پنگوئن کوچولویی به نام پورورو»، «ماجراهای جنگل» و «اتوبوسهای کوچولو» نیز از کانال پویا برای خردسالان پخش خواهند شد.

سرشار درباره کانال نهال و برنامه های آن توضیح داد: این کانال نیز در فصل جدید با برنامه «مل‌مل» میزبان اوقات فراغت تابستانی کودکان شش تا ۱۲ سال است. خانم فاطمه امینی مجری تلویزیون اجرای این برنامه را برعهده دارد و چند عروسک و کارشناس عروسک‌سازی نیز کنار ایشان نقش‌آفرینی می‌کنند.

همچنین برنامه جدید «پف‌فیلم» هم یک جشنواره دیدنی از فیلمهای سینمایی پویانمایی را به راه انداخته و هر روز، یک فیلم را برای کودکان پخش می‌کند. مرکز پویانمایی صبا هم فصل جدید دو مجموعه پویانمایی ایرانی به نام‌های «مهارتهای زندگی» و «خانه ما» را تولید کرده که از کانال نهال پخش خواهند شد.

وی گفت: سال ۹۸، سال توجه بیشتر شبکه کودک به قالب مستند است. فصل دوم مستند گردشگری «دورت بگردم ایران» نیز آخرین روزهای پس‌تولید را طی می‌کند و روایتگر سفر دو خانواده جدید با ۵ کودکشان به غرب کشور است. همچنین مستند خارجی «کتاب وحش» نیز برای اولین بار از کانال نهال پخش خواهد شد.

سرشار در پایان از پخش انیمیشن های خارجی در ایام تابستان خبر داد و گفت: شبکه کودک با ۱۱ عنوان پویانمایی خارجی خواهد داشت. «خرس‌های محافظ جنگل»، «ریون ناقلای کوچولو»، «رکاب‌زنان»، «تعمیرکاران»، «پنگوئن ببری»، «پیمان دوستی»، «موش خبرنگار»، «نگهبانان شیردل»، «نیکو و شمشیر نورانی»، «پاندای کنگفوکار: پنجه آتشین» و «کنام اژدها» مجموعه‌های پویانمایی خارجی جدیدی هستند که در تابستان ۹۸ از کانال نهال شبکه کودک پخش خواهند شد
کلمات کلیدی: چندثانیه - واکنش - شبکه - پویا 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP