• امروز سه‌شنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
  • ۱٩ ذو الحجة ۱٤٤۰
  • Tue 20 Aug 2019
وزیر امور خارجه ایران به فرانسه سفر می‌کند. ،محمدجواد ظریف در جریان دیدار با ایرانیان مقیم سوئد در جریان سفر به این کشور اروپایی اعلام کرد: در اواخر هفته جاری به پاریس سفر می‌کند. او در این ارتباط افزود: در روز جمعه با رییس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و رایزنی می‌کند.


هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو در دفتر کار خود بازداشت شد. هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد. یکه زارع حوالی ساعت ۱۷ امروز در حالی که در محل کار خود حضور داشت با حکم قضایی توسط ضابطان دستگاه قضا بازداشت شده است.


خبر استعفای آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال را پیش از خبرنگار‌های نزدیک به این باشگاه، دی‌مارتزیو، خبرنگار معروف ایتالیایی در توئیتر رسمی خود اعلام کرد. دی‌مارتزیو پیش از این نیز ازجمله نخستین افرادی بود که خبر حضور سرمربی پیشین اینترمیلان را در استقلال منتشر کرد، همین موضوع باعث شد هواداران استقلال به اخبار او اعتماد بسیاری داشته باشند. دی‌مارتزیو به‌واسطه رفاقت دیرینه‌ای که با استراماچونی دارد، اخبار باشگاه استقلال را با جزئیات بیشتری منتشر می‌کند، او روز گذشته نیز در سایتش نوشت: «اگرچه استراماچونی تهدید به خداحافظی کرد، اما مدیریت استقلال از این فرصت استفاده کرده و با وعده اینکه مسائل را در این مدت کوتاه حل خواهد کرد، استراماچونی را در استقلال نگه‌داشت.» خبرنگار معروف اسکای‌اسپورت در یک مصاحبه با خبرنگار ایرانی شرکت کرده که حاصلش...


نماینده مردم ساری و میانرود در مجلس از ارجاع و پیگیری تخلفات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مجلس و اعلام افراد متخلف شامل مدیران عامل، اعضای هیات مدیره ، مدیران مرتبط و ... در این گزارش خبر داد. به دنبال طرح تخلفات دو باشگاه سرخابی از سوی علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی در رسانه ها مبنی بر اینکه باشگاه های استقلال و پرسپولیس به عنوان دو شرکتی که در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده اند، آخرین تغییرات ثبت آنها به سال 90 برمی گردد و در طی این 8 سال تغییرات جدید روال قانونی خود را نداشته اند و اگر ثابت شود که این چنین است، کلیه پرداخت ها، صورتحساب ها و موارد مالی که در طی این مدت در دو باشگاه انجام شده، به عنوان تخلف محسوب می‌شود. علی اصغر یوسف نژاد در برنامه عصر امروز "همیشه با ورزش" رادیو، درباره وضعیت پرداخت ها ، صورت حساب ها...


معاون ارزی اسبق بانک مرکزی می‌گوید مداخله در بازار فردایی ارز به درخواست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور و تایید رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است معاون ارزی اسبق بانک مرکزی می‌گوید مداخله در بازار فردایی ارز به درخواست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور و تایید رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است. شنیدن نام «عراقچی» کافی است تا گوش‌ها تیز شوند. چه در زمان انتصابش به معاونت ارزی بانک مرکزی، چه کمتر از یک سال بعد که خبر بازداشت او به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور منتشر شد. نه فقط به خاطر اینکه سید احمد عراقچی نسبت به مدیران قبلی معاونت ارزی سن و سال کمتری داشت و نه فقط به خاطر اینکه سابقه زیادی از فعالیت در بانک مرکزی نداشت. بلکه بیشتر به دلیل انتساب فامیلی با سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای...


چهارشنبه ، ۱۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۱۳
گلاب آدینه نماد مادرانگی زن ایرانی است

من در خانم ادینه زنانگی و مادرانگی را دیدم و به ایشان احسنت می‌گویم که در این شرایط چنین رفتار درست و مناسبی را از خود نشان داد.
نشریه الکترونیکی "جامعه ایرانی" در مورد ازدواج مجدد مهدی هاشمی و حواشی آن در فضای مجازی گفتگویی با مهرداد خدیر روزنامه نگار و پژوهشگر انجام داد. خدیر براین باور است که "در مسئله ازدواج مجدد مهدی هاشمی با مهنوش صادقی، رفتار گلاب آدینه الگویی از یک مادر و زن سنتی ایرانی بود که در تمام مدت به دنبال حفظ آبرو و زندگی خود است.

متن کامل گفتگوی جامعه ایرانی با مهرداد خدیر را بخوانید:

جمعه هفته گذشته بود که نام مهدی هاشمی و گلاب آدینه بازیگران نامدار کشورمان به یکباره به صدر اخبار آمد. او با انتشار فیلمی در فضای مجازی اعلام کرد که با مهنوش صادقی بازیگر و نویسنده ازدواج کرده است و مدت زیادی است که با خانم گلاب آدینه(همسر قانونی) خود هیچ گونه روابط عاطفی و زناشویی ندارد.

این کلیپ که سر و صدای زیادی به راه انداخت، باعث شد تا برخی مهدی هاشمی را - که همه ما او را بیش از پیش در فیلم دکتر قریب به یاد داریم- فردی بی اخلاق و دو زنه بنامند، مسئله ای که خود او تاکید دارد این چنین نیست و او تنها یک همسر دارد و او هم مهنوش صادقی است.

مهدی هاشمی در بخشی از یادداشت خود درباره حواشی پیش آمده درباره ازدواجش می‌ نویسد: «ما یعنی من و خانم آدینه سال‌هاست که با توافق جدا از هم زندگی می‌کنیم، زیرا بدلیل عدم تفاهم فکری که با هم داشتیم نمی‌شد زیر یک سقف ماند، و همچنین هیچ رابطه عاطفی هم بین ما نبود که بشود اسمش را ارتباط زناشویی گذاشت، اما به دلایل شخصی و همچنین محدودیت‌هایی که شغلمان برایمان ایجاد می‌کند ترجیح دادیم به این جدایی رسمیت نبخشیم.»

مهرداد خدیر روزنامه نگار و پژوهشگر در گفت و گو با جامعه ایرانی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر ازدواج مجدد مهدی هاشمی بازیگر مطرح و معروف کشورمان، گفت: با توجه به توضیحی که آقای هاشمی در اختیار یکی از رسانه‌ ها قرار داد، اعلام کردند که نه به صورت رسمی بلکه به صورت عاطفی از خانم گلاب آدینه جدا شده‌اند و به دلیل شرایطی که هر دوی آن‌ها دارند این جدایی را رسمیت نبخشیدند. با توجه به صحبت‌های خود مهدی هاشمی می‌خواهم بگویم که این بازیگر متوجه قبح دو همسری و ناپسند بودن آن به دلیل نپذیرفتن جامعه به رغم مجوزهای قانونی هستند، از همین رو اعلام کردند که من دو همسری نیستم و یک همسر دارم که آن‌هم خانم مهنوش صادقی است.

بنابراین نمی‌توانیم نتیجه بگیریم که مسئله دو همسری در جامعه شیوع پیدا کرده است، زیرا اگر هم مسئله دو همسری شیوع پیدا کرده بود با آن برخورد عادیی صورت می‌گرفت.

برخی از آقایان به دنبال پنهان کردن ازدواج دوم خود هستند

خدیر با بیان اینکه بخشی از آقایان در چنین مواقعی بیشتر تمایل دارند که ازدواج دوم خود پنهان کنند، تصریح کرد:

خانم‌ها اما عموماً تمایل به افشای رابطه خود دارند به این دلیل که خدای نکرده تصورات دیگری صورت نپذیرد.

در داستان آقای نجفی هم اعلام موضوع ازدواج از سوی میترا استاد صورت گرفت. اما هیچ یک از این رفتارها به گونه‌ای نیست که بگوییم کاری خارج از عرف، اخلاق و قانون صورت گرفته است.

خانم آدینه با چنگ و دندان به دنبال حفظ آبرو و زندگی خود بود

خدیر در گفتگو با جامعه ایرانی ادامه داد: هم آقای هاشمی و هم خانم آدینه از شخصیت‌های با اخلاق و مورد علاقه مردم هستند. تنها و بزرگترین اشکال موضوع این است که اگر از دید خانم آدینه نگاه کنیم، مسئله‌ای بسیار رنج آور است.

نمی‌خواهم آقای هاشمی را مقصر اصلی بدانم اما اگر به موضوع دقت کنیم خانمی را می‌بینیم که با چنگ و دندان در حال دفاع و حمایت از کیان خانواده است.

من به هیچ عنوان معتقد نیستم که خانم آدینه به ویترین و ظواهر توجه‌ای داشته باشد. با هوش و ذکاوتی که خانم آدینه به عنوان یک بازیگر و یک زن دارند، به هر صورت ایشان داستان اقای هاشمی و خانم صادقی را متوجه شده بودند اما در فضای عمومی و ویترین بیرونی شرایط را حفظ می‌کند. این به عمق واژه آبرو در فرهنگ ایرانی برمی‌گردد.

همه ما در کودکی به خاطر داریم که در خانه مادری یا مادر بزرگ‌های ما اتاقی را برای مهمان به عنوان مهمان‌خانه در نظر می گرفتند و کسی اجازه ورود به آن را نداشت. این بخشی از همان آبرو داریی است که در فرهنگ ایرانی وجود دارد.

ممکن است برخی بگویند این حفظ آبرو نیست و ترس از قضاوت شدن است، اما باید بگویم رفتاری که ما از خانم آدینه دیدیم رفتاری بود که از زنان سنتی ایران سر می‌زند و بسیار جالب است که زنی در این موقعیت، رفتاری کاملا سنتی و آبرودارانه برای حفاظت از کیان خانواده انجام می‌دهد.

در رفتار خانم آدینه هیچ چیز عجیبی دیده نمی‌شود

مهرداد خدیر در گفتگو با جامعه ایرانی با بیان اینکه ما از خانم آدینه همان رفتارهایی را می‌بینیم که از فرهنگ سنتی ایران نشات می‌گیرد، تصریح کرد: در رفتار خانم گلاب آدینه هیچ چیز عجیبی مشاهده نمی‌شود، اما از خانم مهنوش صادقی رفتار مدرنی را شاهد هستیم که در گذشته نیز از برخی از زنان دیگر دیده بودیم.

می‌توانیم بگوییم بخشی از زنان ایرانی با فرهنگ سنتی فاصله گرفته‌اند و اقای هاشمی نیز از فرهنگ سنتی فاصله گرفته است. به عبارت دیگر (در این موضوع) ما جلوه دیگری از تقابل سنت و مدرنیته را در جامعه ایرانی مشاهده می‌کنیم.

اما در این بین متاسفانه باید بگویم بیشترین رنج متوجه زنی است که برای زندگی، خانوداه و عشق فداکاری و دفاع می‌کند.

خانم آدینه در هفته‌ی گذشته حداقل دوبار رنج بزرگی را تحمل کرد، یکبار اینکه موضوعی را تکذیب کرد اما از سوی آقای هاشمی تایید شد و رنج دوم برای آن است که تلاش و تکاپوی خانم آدینه برای حفظ زندگی و خانواده از سوی آقای هاشمی به ویترین سازی و ظاهری سازی تعبیر می‌شود.

ای کاش این جدایی به صورت رسمی و قانونی صورت می‌گرفت تا اکنون این مباحث ایجاد نمی‌شد. چه بسا افراد زمانی که هزینه مادی و معنوی طلاق رسمی و بازتاب‌های اجتماعی را که ممکن است داشته باشد می‌بینند از آن صرف نظر می‌کنند.

این پژوهشگر ادامه داد: البته این را هم در نظر داشته باشید زمانی که طلاق عاطفی صورت می‌گیرد، زن و مرد دیگر زیر یک سقف زندگی نمی‌کنند و مرد به راحتی می‌تواند ازدواج دوم خود را انجام دهد اما این زن است که تا زمانی که طلاق به صورت رسمی صورت نگیرد، نمی‌تواند با مرد دیگری ارتباط داشته باشد، در این قسمت هم رنج دیگری متوجه خانم آدینه است.

خدیر به جامعه ایرانی می گوید: در این داستان چیزی که مرا اذیت می‌کند رنجی است که متوجه خانم گلاب آدینه شده است و با تاسف باید بگویم که در این موضوع آقای هاشمی را مظلوم نمی‌دانم هرچند که او را ظالم هم نمی‌دانم.

نکته دیگر اینکه آقای هاشمی اعلام کردند که فضای مجازی محلی برای مباحث شخصی و خصوصی دیگران نیست، ولی شروع این ماجرا از سمت همسر ایشان خانم مهنوش صادقی و آنهم در فضای مجازی بود.

من در خانم ادینه زنانگی و مادرانگی را دیدم و به ایشان احسنت می‌گویم که در این شرایط چنین رفتار درست و مناسبی را از خود نشان دادند و امیدوارم در ادامه راه نیز رفتاری اینچنین داشته باشند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - گلاب آدییه - ماررانگی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP