• امروز سه‌شنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
  • ۱٩ ذو الحجة ۱٤٤۰
  • Tue 20 Aug 2019
وزیر امور خارجه ایران به فرانسه سفر می‌کند. ،محمدجواد ظریف در جریان دیدار با ایرانیان مقیم سوئد در جریان سفر به این کشور اروپایی اعلام کرد: در اواخر هفته جاری به پاریس سفر می‌کند. او در این ارتباط افزود: در روز جمعه با رییس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و رایزنی می‌کند.


هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو در دفتر کار خود بازداشت شد. هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد. یکه زارع حوالی ساعت ۱۷ امروز در حالی که در محل کار خود حضور داشت با حکم قضایی توسط ضابطان دستگاه قضا بازداشت شده است.


خبر استعفای آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال را پیش از خبرنگار‌های نزدیک به این باشگاه، دی‌مارتزیو، خبرنگار معروف ایتالیایی در توئیتر رسمی خود اعلام کرد. دی‌مارتزیو پیش از این نیز ازجمله نخستین افرادی بود که خبر حضور سرمربی پیشین اینترمیلان را در استقلال منتشر کرد، همین موضوع باعث شد هواداران استقلال به اخبار او اعتماد بسیاری داشته باشند. دی‌مارتزیو به‌واسطه رفاقت دیرینه‌ای که با استراماچونی دارد، اخبار باشگاه استقلال را با جزئیات بیشتری منتشر می‌کند، او روز گذشته نیز در سایتش نوشت: «اگرچه استراماچونی تهدید به خداحافظی کرد، اما مدیریت استقلال از این فرصت استفاده کرده و با وعده اینکه مسائل را در این مدت کوتاه حل خواهد کرد، استراماچونی را در استقلال نگه‌داشت.» خبرنگار معروف اسکای‌اسپورت در یک مصاحبه با خبرنگار ایرانی شرکت کرده که حاصلش...


نماینده مردم ساری و میانرود در مجلس از ارجاع و پیگیری تخلفات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مجلس و اعلام افراد متخلف شامل مدیران عامل، اعضای هیات مدیره ، مدیران مرتبط و ... در این گزارش خبر داد. به دنبال طرح تخلفات دو باشگاه سرخابی از سوی علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی در رسانه ها مبنی بر اینکه باشگاه های استقلال و پرسپولیس به عنوان دو شرکتی که در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده اند، آخرین تغییرات ثبت آنها به سال 90 برمی گردد و در طی این 8 سال تغییرات جدید روال قانونی خود را نداشته اند و اگر ثابت شود که این چنین است، کلیه پرداخت ها، صورتحساب ها و موارد مالی که در طی این مدت در دو باشگاه انجام شده، به عنوان تخلف محسوب می‌شود. علی اصغر یوسف نژاد در برنامه عصر امروز "همیشه با ورزش" رادیو، درباره وضعیت پرداخت ها ، صورت حساب ها...


معاون ارزی اسبق بانک مرکزی می‌گوید مداخله در بازار فردایی ارز به درخواست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور و تایید رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است معاون ارزی اسبق بانک مرکزی می‌گوید مداخله در بازار فردایی ارز به درخواست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور و تایید رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است. شنیدن نام «عراقچی» کافی است تا گوش‌ها تیز شوند. چه در زمان انتصابش به معاونت ارزی بانک مرکزی، چه کمتر از یک سال بعد که خبر بازداشت او به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور منتشر شد. نه فقط به خاطر اینکه سید احمد عراقچی نسبت به مدیران قبلی معاونت ارزی سن و سال کمتری داشت و نه فقط به خاطر اینکه سابقه زیادی از فعالیت در بانک مرکزی نداشت. بلکه بیشتر به دلیل انتساب فامیلی با سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای...


جمعه ، ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۱۶
جشن امضاء کتاب جدید احسان محمدی

جشن امضاء کتاب "شیوه دلبری و متروآشوبی" اثر احسان محمدی در شهر کتاب مرکزی (خیابان شریعتی تهران) با حضور علاقمندان برگزار شد.جشن امضای کتاب «شیوه دلبری و متروآشوبی» با حضور نویسنده، ناشر و منقد در تهران برگزار شد.
در نشستی که در شهرکتاب مرکزی با حضور احسان محمدی نویسنده کتاب، لیما صالح‌رامسری مدیرعامل انتشارات معین و احسان رضایی داستان‌نویس و منقد برپا شد، «شیوه دلبری و متروآشوبی» مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

لیما صالح رامسری ناشر کتاب با اشاره به اینکه گرانی کاغذ به بازار نشر صدمه زده است بیان کرد: علیرغم همه این مشکلات و حتی نقدهایی که در مورد کاهش سرانه مطالعه در ایران وجود دارد من معتقدم اگر کار خوب تولید کنیم، خواننده از آن استقبال می‌کند.

وی افزود: من در شبکه های‌اجتماعی با احسان محمدی آشنا شدم و به عنوان کسی که به صورت اختصاصی آثار بزرگانی چون احمد محمود، هوشنگ مرادی کرمانی، میرجلال‌الدین کزازی، جعفر شهری، پرویز ناتل خانلری و احمد تفضلی را منتشر کرده‌ام می‌توانم بگویم که قلم را می‌شناسم، به همین خاطر از نویسنده خواستم تا با هم همکاری کنیم.

رامسری در ادامه با اشاره به روایت‌های کتاب «شیوه دلبری و متروآشوبی» گفت: من قبلاً از مترو استفاده نمی‌کردم اما بعد از اینکه روایت‌های شیرین احسان محمدی را در این کتاب خواندم اتفاقاً با مترو رفت و آمد می‌کنم و احساس می‌کنم با دنیای عجیبی که زیر این شهر است و از آن مغفولیم آشنا شدم.

وی افزود: خوشبختانه استقبال از این اثر بسیار خوب بود و در کمتر از ده روز ما داریم به چاپ دوم نزدیک می‌شویم که نشان می‌دهد نویسنده با سلیقه مخاطب آشنایی دارد و مخاطب هم به خوبی فرق بین کار خوب و بد را تشخیص می‌دهد.

در ادامه این نشست، احسان رضایی داستان‌نویس و منقد با اشاره به جایگاه ادبیات و لزوم پاسداشت آن گفت: هر کس علاقه و سلیقه و گرایشی دارد و گرایش ما و حزب ما «ادبیات» است و احساس می‌کنیم باید از آن مراقبت کنیم و چیزی به آن بیفزاییم.

وی افزود: احسان محمدی تحت تاثیر گلستان سعدی است. یعنی با خواندن این اثر می‌شود به خوبی این را متوجه شد که او با زبان بسیار ساده و پرهیز از دشوارنویسی، رگه‌هایی از طنز را در نوشته‌های کوتاهش آورده که باعث می‌شود خواننده ضمن پیگیری روایت‌های حقیقی از زندگی واقعی شهروندان، گرفتار ملال و خستگی نشود.

رضایی بیان داشت: اینکه نویسنده سعی نکرده به صورت گلدرشت و مستقیم پند بدهد و نصیحت کند به نظرم از نقاط بارز این کتاب است، در حالیکه اتفاقاً کتاب پیام‌های پنهان بسیاری برای مخاطب علاقمند دارد و مطالعه‌اش می‌تواند به کسانی که علاقمند به نوشتن هستند و در سوژه‌یابی مشکل دارند کمک کند.

احسان محمدی نویسنده «شیوه دلبری و شهرآشوبی» نیز در سخنانی با اشاره به کتاب اول خود «جنگ بود» گفت: در دوران کودکی من، رادیو و کتاب دو دریچه به دنیای بیرون بودند. ما در روستایی مرزی نزدیک به عراق زندگی می‌کردیم و برق نداشتیم، اما با مکاتبه پستی از تهران کتاب سفارش می‌دادم و همیشه خودم را مدیون ناشرانی می‌دانم که در آن شرایط جنگی برای ما کتاب می‌فرستادند.

او گفت: قریب به 20 سال است که از مترو برای رفت و آمد در تهران و کرج استفاده می‌کنم و تجربه این بیست سال باعث شد به شکل دیگری به مترو نگاه کنم. دستفروش‌ها، مسافران، دلدادگی‌ها، خشم و تنش‌ها همه سوژه‌هایی بودند که در چند سانتی‌متری من قرار داشتند و ننوشتن در مورد آنها دشوار بود.

این روزنامه‌نگار با اشاره به اینکه مترو ظرفیت آن را دارد که سوژه خلق آثار هنری شود گفت: به خاطر محترم بودن فضای مترو از لحاظ نظافت، سرعت و سهولت جابجایی در شهر و قیمت مناسب ترکیب جمعیتی که از آن استفاده می کند به شدت متنوع است و همین باعث می‌شود خلق موقعیت‌های بسیار ویژه‌ای برای روایت وجود داشته باشد که در کتاب «شیوه دلبری و شهرآشوبی» تنها 68 روایت 400 کلمه‌ای آمده که /تمام آنها برگرفته از اتفاقات و مشاهدات واقعی است.

در انتهای این مراسم، نویسنده ضمن گفتگو با مخاطبان، به امضای کتاب برای علاقمندان پرداخت.

احسان محمدی، نویسنده این کتاب، روزنامه‌نگار و دانش آموخته دکترای فرهنگ و ارتباطات است و پیش از این نیز کتاب‌های «جنگ بود»، «گنجینه پنهان» و «مارکز در تاکسی» از او منتشر شده است.

کتاب «شیوه دلبری و مترو آشوبی» که با مقدمه منصور ضابطیان در 184 صفحه نوشته شده است، به قیمت پشت جلد 25 هزارتومان از کتابفروشی‌های معتبر قابل تهیه است.

علاقمندان می توانند جهت تهیه این کتاب با انتشارات معین به شماره تماس‌های ۰۲۱-۶۶۴۷۵۲۷۷ و ۰۲۱-۶۶۴۱۴۲۳۰ یا از طریق لینک به صورت اینترنتی سفارش دهند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - جشن - امضان کنندگان 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP