• امروز سه‌شنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
  • ۱٩ ذو الحجة ۱٤٤۰
  • Tue 20 Aug 2019
وزیر امور خارجه ایران به فرانسه سفر می‌کند. ،محمدجواد ظریف در جریان دیدار با ایرانیان مقیم سوئد در جریان سفر به این کشور اروپایی اعلام کرد: در اواخر هفته جاری به پاریس سفر می‌کند. او در این ارتباط افزود: در روز جمعه با رییس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و رایزنی می‌کند.


هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو در دفتر کار خود بازداشت شد. هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد. یکه زارع حوالی ساعت ۱۷ امروز در حالی که در محل کار خود حضور داشت با حکم قضایی توسط ضابطان دستگاه قضا بازداشت شده است.


خبر استعفای آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال را پیش از خبرنگار‌های نزدیک به این باشگاه، دی‌مارتزیو، خبرنگار معروف ایتالیایی در توئیتر رسمی خود اعلام کرد. دی‌مارتزیو پیش از این نیز ازجمله نخستین افرادی بود که خبر حضور سرمربی پیشین اینترمیلان را در استقلال منتشر کرد، همین موضوع باعث شد هواداران استقلال به اخبار او اعتماد بسیاری داشته باشند. دی‌مارتزیو به‌واسطه رفاقت دیرینه‌ای که با استراماچونی دارد، اخبار باشگاه استقلال را با جزئیات بیشتری منتشر می‌کند، او روز گذشته نیز در سایتش نوشت: «اگرچه استراماچونی تهدید به خداحافظی کرد، اما مدیریت استقلال از این فرصت استفاده کرده و با وعده اینکه مسائل را در این مدت کوتاه حل خواهد کرد، استراماچونی را در استقلال نگه‌داشت.» خبرنگار معروف اسکای‌اسپورت در یک مصاحبه با خبرنگار ایرانی شرکت کرده که حاصلش...


نماینده مردم ساری و میانرود در مجلس از ارجاع و پیگیری تخلفات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مجلس و اعلام افراد متخلف شامل مدیران عامل، اعضای هیات مدیره ، مدیران مرتبط و ... در این گزارش خبر داد. به دنبال طرح تخلفات دو باشگاه سرخابی از سوی علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی در رسانه ها مبنی بر اینکه باشگاه های استقلال و پرسپولیس به عنوان دو شرکتی که در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده اند، آخرین تغییرات ثبت آنها به سال 90 برمی گردد و در طی این 8 سال تغییرات جدید روال قانونی خود را نداشته اند و اگر ثابت شود که این چنین است، کلیه پرداخت ها، صورتحساب ها و موارد مالی که در طی این مدت در دو باشگاه انجام شده، به عنوان تخلف محسوب می‌شود. علی اصغر یوسف نژاد در برنامه عصر امروز "همیشه با ورزش" رادیو، درباره وضعیت پرداخت ها ، صورت حساب ها...


معاون ارزی اسبق بانک مرکزی می‌گوید مداخله در بازار فردایی ارز به درخواست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور و تایید رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است معاون ارزی اسبق بانک مرکزی می‌گوید مداخله در بازار فردایی ارز به درخواست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور و تایید رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است. شنیدن نام «عراقچی» کافی است تا گوش‌ها تیز شوند. چه در زمان انتصابش به معاونت ارزی بانک مرکزی، چه کمتر از یک سال بعد که خبر بازداشت او به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور منتشر شد. نه فقط به خاطر اینکه سید احمد عراقچی نسبت به مدیران قبلی معاونت ارزی سن و سال کمتری داشت و نه فقط به خاطر اینکه سابقه زیادی از فعالیت در بانک مرکزی نداشت. بلکه بیشتر به دلیل انتساب فامیلی با سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای...


یکشنبه ، ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۲۶
درآمد حاصل از رجیستری موبایل چقدر است؟


دهقانی‌نیا اعلام کرد: در حال حاضر هیچ گوشی‌ای بدون پرداخت حقوق ورودی فعال نمی‌شود و این موضوع موجب عایدی ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومانی شده است.

طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه از اواسط سال ۹۶ با هدف حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشی‌های قاچاق به جای قانونی کلید خورد. براساس این طرح، صرفاً گوشی‌هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده‌ باشند، فعال خواهند شد.

به تازگی وزیر ارتباطات موضوع راهکار جدید قاچاقچیان برای دور زدن این طرح را مطرح کرد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح سامانه طرح نوآفرین ۹۸ گفت: "قاچاقچیان برای دور زدن طرح رجیستری سراغ کاروان‌های کربلا می‌روند و با اجاره پاسپورت زائران، گوشی‌ها را رجیستر می‌کنند." این اولین بار نیست که قاچاقچیان از ضعف مجرای قانونی این طرح استفاده می کنند.

حمیدرضا دهقانی‌نیا مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سخنگوی طرح رجیستری درباره نحوه انجام این کار توسط قاچاقچیان اظهار داشت: استفاده از اطلاعات مسافران برای دور زدن تحریم زمانی مشکل‌آفرین است که مسافر خارجی بدون اینکه خودش اطلاع داشته باشد، از طریقی که می‌تواند از طرف آژانس مسافرتی یا جای دیگری باشد اطلاعاتش با هزینه‌ای که قاچاقچی پرداخت می‌کند در اختیار او قرار می‌گیرد و این اقدام انجام می‌شود.

سخنگوی طرح رجیستری اعلام کرد: این جمله که گفته می‌شود پاسپورت مسافر اجاره داده می‌شود غلط است چراکه در این مورد اصلاً بحث اجاره پاسپورت مطرح نیست و این اطلاعات حقیقی فرد است که براساس اسناد شخصی او که به آژانس‌ها ارائه شده است مورد توجه قاچاقچیان قرار می‌گیرد.

دهقانی‌نیا درباره راهکار پیشگیرانه برای جلوگیری از اینکه مسافران به این نحو در دام قاچافچیان گرفتار شوند گفت: برای مقابله با این مشکل و بستن این راه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام کرده و از مردم خواسته است تا با مراجعه به سایت‌های اپراتور‌ها بررسی کنند که چند سیم‌کارت به نام آنان ثبت شده است چراکه اگر قرار است در فرآیند رجیستری فعالیتی صورت گیرد شخص تنها با سیم‌کارت خود مجاز به این کار است یعنی اگر هم اطلاعات مسافر از روی پاسپورتش فروخته شود، اما سیم‌کارت مسافر به نام خود او است.

وی با بیان این موضوع تاکید کرد: به هیچ وجه درست نیست که تعبیر شود این فعالیت کاملاً ناخودآگاه صورت می‌گیرد چراکه اگر قرار است از این طریق فعالیتی انجام شود باید سیم‌کارت مسافر سوخته شود.

سخنگوی طرح رجیستری از مردم و مسافران خواست نسبت به اتفاقاتی که برای سیم‌کارتشان می‌افتد هوشیار باشند نه به خاطر رجیستری بلکه به هر دلیلی چراکه اگر کسی بخواهد کاری انجام دهد در نهایت پیامکی برای فرد ارسال خواهد شد.

دهقانی‌نیا افزود: در مجموع این امکان وجود ندارد که چنین اتفاقی به سرعت بیفتد که البته غیرممکن هم نیست و پیش خواهد آمد، اما فرآیند طوری طراحی شده است که صاحب اطلاعات قطعاً متوجه خواهد شد، اما مستلزم دقت و حساسیت از طرف افراد است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا برخی اصرار دارند اتصال دو سامانه گمرک و ناجا مجدداً از بین رود، گفت: این موضوع مربوط به ۴۵ روز قبل است و در حال حاضر منتفی شده است و دوستانی که پیگیر این ماجرا بودند قانع شدند؛ آنها در حال حاضر پیگیر امر نیستند و در حال حاضر این مشکل حل شده است.

سخنگوی طرح رجیستری درباره آمار ارائه شده درباره علت میزان کاهش واردات تلفن همراه در ماه‌های اخیر توضیح داد: آماری که ارائه شده است مربوط به مجموع واردات مسافری و از طریق مبادی رسمی است و به معنای وجود قاچاق نیست.

دهقانی‌نیا در ادامه افزود: در حال حاضر هیچ گوشی تلفن همراهی بدون پرداخت حقوق ورودی فعال نمی‌شود و عایدی که به دست آمده است ۲۴۰ میلیون دلار معادل ۲۴۰۰هزار میلیارد تومان است؛ پس تنها با شاخصی به نام عایدی می‌توان متوجه شد که طرح رجیستری موفق بوده است.

وی در پایان اعلام کرد: در حال حاضر گرچه از تمام ابعاد طرح راضی نیستیم، اما دستگاهی وجود ندارد که با ما همکاری نکند. ما مشکلی نداریم، ولی یکی از پیشنهاد‌ها در این حوزه این است که سیاست‌گذاری‌های اقتصادی را با توجه به اجرای طرح رجیستری در برخی موارد باید تغییر داد. در حال حاضر با توجه به وضع موجود می‌توانیم به سمت تولید داخلی برویم. مورد بعدی این است که باید در حوزه ارزش‌گذاری و حقوق ورودی و..... می‌توانیم تصمیمات جدیدتری بگیریم. این تصمیم جدید هم باید با حضور اعضا کمیسیون تشکیل شود و پیشنهادات ارائه شود؛ در حال حاضر بستر مناسب است چراکه جنس قاچاق نمی‌تواند وجود داشته باشد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - درآمد- رجیستری حوبایل 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP