• امروز جمعه ، ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • ۱٦ ربيع الثاني ۱٤٤۱
  • Fri 13 Dec 2019
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز (پنجشنبه) با کاهش حدود ۱۰۰ هزار تومانی قیمت نسبت به دیروز به بهای چهار میلیون و ۴۴۵ هزار تومان فروخته شد. ترمز رشد قیمت سکه که در رقابت تنگاتنگ با نرخ ارز به سر می‌برد، روز گذشته کشیده شد؛ چنانچه سکه که برای رسیدن به مرز پنج میلیون تومان خیز برداشته و در روز سه‌شنبه مرز چهار میلیون و ۷۶۰ هزار تومان را در نوردیده بود، در نهایت روز گذشته از نفس افتاد و با افت قیمت ۲۰۰ هزار تومانی به چهار میلیون و ۵۳۵ تومان رسید. البته افت قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید متوقف نشد و امروز (پنجشنبه) نیز با کاهش حدود ۱۰۰ هزار تومانی به چهار میلیون و ۴۴۵ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران به بهای چهار میلیون و ۳۹۹ هزار تومان فروخته شد. نیم سکه نیز...


دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه فضای دانشگاه قطعا نباید امنیتی باشد گفت: گاه برخی جریانات درصدد سوءاستفاده از فضای دانشجویی هستند که مسئولان باید ورود داشته باشند. حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در دومین جشنواره ملی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی با محوریت دانشگاه‌ها در شرایط فعلی که در معرض هجوم دشمنان هستیم یک ضرورت است. دادستان کل کشور با اشاره به اینکه تنها از طریق یک جامعه اسلامی و دینی است که می‌توان در مسیر آرمان‌های سیاسی و اجتماعی گام برداشت عنوان کرد: در سیره اسلامی و در سیره ائمه اطهار(ع)، حکومت ابزار و روشی برای چگونه زیستن است و قرآن کریم نیز از شیوه مطلوب با عنوان حکومت حق و عدل تعبیر کرده است. منتظری اضافه کرد: تزکیه و کسب علم و تلاش در این مسیر دو روشی است که در مسیر...


سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه آلمان تاکید کرد: از برلین انتظار می رود بجای اتخاذ مواضع غیرحرفه ای و مغرضانه، رعایت مبانی اولیه حقوق بشری را با چشمانی باز، فراگیر و مبتنی بر رویکرد بی‌طرفانه در دستورکار قرار دهد. سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آلمان در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان پارلمان این کشور ضمن محکومیت این سخنان افزود: اینگونه اظهارات غیرمسئولانه و مداخله جویانه نمی تواند کوتاهی برخی کشورهای اروپایی در پایبندی به تعهدات شان ذیل برجام و نیز واکنش منفعلانه نسبت به رویکرد تروریسم اقتصادی آمریکا و مسئولیت ناشی از آن را تحت الشعاع قرار دهد. موسوی تصریح کرد: افکار عمومی جهان هنوز تسلیح کننده دیکتاتور سابق عراق به سلاح های شیمیایی که...


خسرو کفیلی - دارنده دو مدال طلای رقابتهای جهانی آمریکا و ترکمنستان در مسابقات بین المللی وزنه برداری قطر شرکت نمی کند. علی هاشمی ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران که قرار بود ، یکی از نفرات اعزامی کشورمان به رقابتهای بین المللی قطر که حکم انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دارد ، باشد به این مسابقات اعزام نخواهد شد. هاشمی که هم اکنون به همراه هفت وزنه بردار دیگر به اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران دعوت شده است ،گفته می شود ، به علت عدم آمادگی لازم از شرکت در این رویداد گزینشی بازی های المپیک توکیو بازمانده است. این وزنه بردار ایلامی چندی پیش با وجود مصدومیت از ناحیه انگشت دست و کمر در رقابتهای جهانی تایلند شرکت کرده بود . هاشمی که در میان ملی پوشان کشورمان که شانش حضور در بازی های المپیک را دارند بیشترین...


وی افزود: من فکر می‌کنم این یک دیدار بسیار خوب بود زیرا طرفین متعهد به همکاری سازنده و مثبت شدیم. مدیر آژانس بین المللی اتمی به ایران می‌ آید"رافائل گروسی" مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه ضمن تایید دیدار اخیر خود با نمایندگان ایران در وین گفت: در این دیدار طرفین در مورد سفر آتی من به ایران گفت وگو کردند. ، گروسی در مصاحبه اختصاصی با اسپوتنیک تأیید کرد که با هیات ایرانی در هفته گذشته در وین دیدار داشته و این مذاکرات را بسیار مثبت خواند. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: طبیعی است که در یک مقطع زمانی باید به تهران بیایم و از امکانات آنجا بازدید کنم. ما در مورد تاریخ تصمیم نگرفته‌ایم، اما گفتیم خیلی زود در مورد آن صحبت خواهیم کرد. گروسی خاطر نشان کرد: دیدار هفته گذشته در وین برگزار شد و من فکر می‌کنم خیلی مثبت...


یکشنبه ، ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۲۶
درآمد حاصل از رجیستری موبایل چقدر است؟


دهقانی‌نیا اعلام کرد: در حال حاضر هیچ گوشی‌ای بدون پرداخت حقوق ورودی فعال نمی‌شود و این موضوع موجب عایدی ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومانی شده است.

طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه از اواسط سال ۹۶ با هدف حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشی‌های قاچاق به جای قانونی کلید خورد. براساس این طرح، صرفاً گوشی‌هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده‌ باشند، فعال خواهند شد.

به تازگی وزیر ارتباطات موضوع راهکار جدید قاچاقچیان برای دور زدن این طرح را مطرح کرد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح سامانه طرح نوآفرین ۹۸ گفت: "قاچاقچیان برای دور زدن طرح رجیستری سراغ کاروان‌های کربلا می‌روند و با اجاره پاسپورت زائران، گوشی‌ها را رجیستر می‌کنند." این اولین بار نیست که قاچاقچیان از ضعف مجرای قانونی این طرح استفاده می کنند.

حمیدرضا دهقانی‌نیا مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سخنگوی طرح رجیستری درباره نحوه انجام این کار توسط قاچاقچیان اظهار داشت: استفاده از اطلاعات مسافران برای دور زدن تحریم زمانی مشکل‌آفرین است که مسافر خارجی بدون اینکه خودش اطلاع داشته باشد، از طریقی که می‌تواند از طرف آژانس مسافرتی یا جای دیگری باشد اطلاعاتش با هزینه‌ای که قاچاقچی پرداخت می‌کند در اختیار او قرار می‌گیرد و این اقدام انجام می‌شود.

سخنگوی طرح رجیستری اعلام کرد: این جمله که گفته می‌شود پاسپورت مسافر اجاره داده می‌شود غلط است چراکه در این مورد اصلاً بحث اجاره پاسپورت مطرح نیست و این اطلاعات حقیقی فرد است که براساس اسناد شخصی او که به آژانس‌ها ارائه شده است مورد توجه قاچاقچیان قرار می‌گیرد.

دهقانی‌نیا درباره راهکار پیشگیرانه برای جلوگیری از اینکه مسافران به این نحو در دام قاچافچیان گرفتار شوند گفت: برای مقابله با این مشکل و بستن این راه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام کرده و از مردم خواسته است تا با مراجعه به سایت‌های اپراتور‌ها بررسی کنند که چند سیم‌کارت به نام آنان ثبت شده است چراکه اگر قرار است در فرآیند رجیستری فعالیتی صورت گیرد شخص تنها با سیم‌کارت خود مجاز به این کار است یعنی اگر هم اطلاعات مسافر از روی پاسپورتش فروخته شود، اما سیم‌کارت مسافر به نام خود او است.

وی با بیان این موضوع تاکید کرد: به هیچ وجه درست نیست که تعبیر شود این فعالیت کاملاً ناخودآگاه صورت می‌گیرد چراکه اگر قرار است از این طریق فعالیتی انجام شود باید سیم‌کارت مسافر سوخته شود.

سخنگوی طرح رجیستری از مردم و مسافران خواست نسبت به اتفاقاتی که برای سیم‌کارتشان می‌افتد هوشیار باشند نه به خاطر رجیستری بلکه به هر دلیلی چراکه اگر کسی بخواهد کاری انجام دهد در نهایت پیامکی برای فرد ارسال خواهد شد.

دهقانی‌نیا افزود: در مجموع این امکان وجود ندارد که چنین اتفاقی به سرعت بیفتد که البته غیرممکن هم نیست و پیش خواهد آمد، اما فرآیند طوری طراحی شده است که صاحب اطلاعات قطعاً متوجه خواهد شد، اما مستلزم دقت و حساسیت از طرف افراد است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا برخی اصرار دارند اتصال دو سامانه گمرک و ناجا مجدداً از بین رود، گفت: این موضوع مربوط به ۴۵ روز قبل است و در حال حاضر منتفی شده است و دوستانی که پیگیر این ماجرا بودند قانع شدند؛ آنها در حال حاضر پیگیر امر نیستند و در حال حاضر این مشکل حل شده است.

سخنگوی طرح رجیستری درباره آمار ارائه شده درباره علت میزان کاهش واردات تلفن همراه در ماه‌های اخیر توضیح داد: آماری که ارائه شده است مربوط به مجموع واردات مسافری و از طریق مبادی رسمی است و به معنای وجود قاچاق نیست.

دهقانی‌نیا در ادامه افزود: در حال حاضر هیچ گوشی تلفن همراهی بدون پرداخت حقوق ورودی فعال نمی‌شود و عایدی که به دست آمده است ۲۴۰ میلیون دلار معادل ۲۴۰۰هزار میلیارد تومان است؛ پس تنها با شاخصی به نام عایدی می‌توان متوجه شد که طرح رجیستری موفق بوده است.

وی در پایان اعلام کرد: در حال حاضر گرچه از تمام ابعاد طرح راضی نیستیم، اما دستگاهی وجود ندارد که با ما همکاری نکند. ما مشکلی نداریم، ولی یکی از پیشنهاد‌ها در این حوزه این است که سیاست‌گذاری‌های اقتصادی را با توجه به اجرای طرح رجیستری در برخی موارد باید تغییر داد. در حال حاضر با توجه به وضع موجود می‌توانیم به سمت تولید داخلی برویم. مورد بعدی این است که باید در حوزه ارزش‌گذاری و حقوق ورودی و..... می‌توانیم تصمیمات جدیدتری بگیریم. این تصمیم جدید هم باید با حضور اعضا کمیسیون تشکیل شود و پیشنهادات ارائه شود؛ در حال حاضر بستر مناسب است چراکه جنس قاچاق نمی‌تواند وجود داشته باشد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - درآمد- رجیستری حوبایل 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP