• امروز سه‌شنبه ، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
  • ۱٩ ذو الحجة ۱٤٤۰
  • Tue 20 Aug 2019
وزیر امور خارجه ایران به فرانسه سفر می‌کند. ،محمدجواد ظریف در جریان دیدار با ایرانیان مقیم سوئد در جریان سفر به این کشور اروپایی اعلام کرد: در اواخر هفته جاری به پاریس سفر می‌کند. او در این ارتباط افزود: در روز جمعه با رییس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و رایزنی می‌کند.


هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو در دفتر کار خود بازداشت شد. هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد. یکه زارع حوالی ساعت ۱۷ امروز در حالی که در محل کار خود حضور داشت با حکم قضایی توسط ضابطان دستگاه قضا بازداشت شده است.


خبر استعفای آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال را پیش از خبرنگار‌های نزدیک به این باشگاه، دی‌مارتزیو، خبرنگار معروف ایتالیایی در توئیتر رسمی خود اعلام کرد. دی‌مارتزیو پیش از این نیز ازجمله نخستین افرادی بود که خبر حضور سرمربی پیشین اینترمیلان را در استقلال منتشر کرد، همین موضوع باعث شد هواداران استقلال به اخبار او اعتماد بسیاری داشته باشند. دی‌مارتزیو به‌واسطه رفاقت دیرینه‌ای که با استراماچونی دارد، اخبار باشگاه استقلال را با جزئیات بیشتری منتشر می‌کند، او روز گذشته نیز در سایتش نوشت: «اگرچه استراماچونی تهدید به خداحافظی کرد، اما مدیریت استقلال از این فرصت استفاده کرده و با وعده اینکه مسائل را در این مدت کوتاه حل خواهد کرد، استراماچونی را در استقلال نگه‌داشت.» خبرنگار معروف اسکای‌اسپورت در یک مصاحبه با خبرنگار ایرانی شرکت کرده که حاصلش...


نماینده مردم ساری و میانرود در مجلس از ارجاع و پیگیری تخلفات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مجلس و اعلام افراد متخلف شامل مدیران عامل، اعضای هیات مدیره ، مدیران مرتبط و ... در این گزارش خبر داد. به دنبال طرح تخلفات دو باشگاه سرخابی از سوی علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی در رسانه ها مبنی بر اینکه باشگاه های استقلال و پرسپولیس به عنوان دو شرکتی که در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده اند، آخرین تغییرات ثبت آنها به سال 90 برمی گردد و در طی این 8 سال تغییرات جدید روال قانونی خود را نداشته اند و اگر ثابت شود که این چنین است، کلیه پرداخت ها، صورتحساب ها و موارد مالی که در طی این مدت در دو باشگاه انجام شده، به عنوان تخلف محسوب می‌شود. علی اصغر یوسف نژاد در برنامه عصر امروز "همیشه با ورزش" رادیو، درباره وضعیت پرداخت ها ، صورت حساب ها...


معاون ارزی اسبق بانک مرکزی می‌گوید مداخله در بازار فردایی ارز به درخواست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور و تایید رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است معاون ارزی اسبق بانک مرکزی می‌گوید مداخله در بازار فردایی ارز به درخواست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور و تایید رئیس کل بانک مرکزی انجام شده است. شنیدن نام «عراقچی» کافی است تا گوش‌ها تیز شوند. چه در زمان انتصابش به معاونت ارزی بانک مرکزی، چه کمتر از یک سال بعد که خبر بازداشت او به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور منتشر شد. نه فقط به خاطر اینکه سید احمد عراقچی نسبت به مدیران قبلی معاونت ارزی سن و سال کمتری داشت و نه فقط به خاطر اینکه سابقه زیادی از فعالیت در بانک مرکزی نداشت. بلکه بیشتر به دلیل انتساب فامیلی با سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای...


شنبه ، ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۴۹
چرا «وطن امروز» تعطیل شد؟

چرا «وطن امروز» تعطیل شد؟
روزنامه وطن امروز با اینکه در سال هشتادوشش مجوز گرفت، انتشار خود را در آستانه انتخابات بحث برانگیز سال هشتادوهشت آغاز کرد. این روزنامه پس از ده سال فعالیت، در تاریخ یازده مرداد نودوهشت، کمتر از هفت ماه مانده به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد «به دلیل مشکلات مالی» دیگر فعالیت نخواهد کرد. رسانه ها، اما به گمانه زنی‌های متفاوتی پرداختند. یکی از وقفه‌ای برای تجدید قوای بیشتر و بازگشت در روز‌های منتهی به انتخابات اسفندماه خبر داد، دیگری به ادامه فعالیت احتمالی در فضای تاثیرگذار مجازی اشاره کرد. وبسایت خبری-تحلیلی انصاف نیوز، اما طی یک پست تلگرامی، که بعدتر حذف شد، معتقد است این «تعطیلی خودخواسته» دلیل دیگری دارد.

مسائل مالی و پستی که حذف شد

صبح سه شنبه با انتشار مطلبی در کانال تلگرام با عنوان «کوچ دسته جمعی تحریریه وطن امروز به یک خبرگزاری خاص»، خبر از تعطیلی «خودخواسته» این روزنامه‌ی نزدیک به اصولگرایان داده بود.

متن خبر انصاف نیوز به شرح زیر است:

کوچ دسته جمعی تحریریه وطن امروز به یک خبرگزاری خاص

«سردبیر و تحریریه روزنامه وطن امروز که به صورت موقت و آنچه خود مشکلات مالی عنوان کردند، خودخواسته تعطیل شد و به خبرگزاری قدس (پایگاه خبری قدس آنلاین) کوچ کرده اند».

در ادامه، انصاف نیوز با اشاره به «اداره کردن خبرگزاری قدس توسط یکی از مدیران ارشد صداوسیما»، مدعی شد «بودجه‌ی این رسانه توسط نهاد‌های حاکمیتی تامین می‌شود».

این پایگاه خبری، در پایان پست تلگرامی اش می‌نویسد: «وطن امروز، تنها در دو سال اول فعالیت، دو میلیارد تومان یارانه از وزارت ارشاد احمدی نژاد دریافت کرده بود.»

البته ماجرا به همین جا ختم نشد. دو روز بعد از اعلام تعطیلی وطن امروز، مصطفی قمری‌وفا، مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری صداوسیما و از نیرو‌های رسانه‌ای اصولگرا، در توییتی بدون ذکر جزییات، نوید «خبری خوشحال کننده برای وطن امروزی‌ها» را داد. او نوشت: «شرایط در حال فراهم شدن برای حضور مجدد این همکاران خوب رسانه‌ای است. خبر خوش برای وطن‌امروزی‌ها در راه است».

«آزادی» برای پیگیری این موضوع با یکی از مدیران وطن امروز، گفتگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید.

«ما از خبرخوشی که دیگران مژده می‌دهند بی خبریم»

یکی از مدیران وطن امروز که مایل نیست نامی از او برده شود، در گفتگو با «آزادی»، ضمن رد هر گونه شایعه‌ای در مورد پیوستن تحریریه این روزنامه به پایگاه خبری قدس آنلاین، گفت: «تن‌ها دلیلی که باعث تعطیلی وطن امروز شد، مشکلات مالی است که امیدواریم حل شود تا بتوانیم دوباره انتشار روزنامه را از سر بگیریم».

او با اشاره به توییت قمری‌وفا، مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری صداوسیما مبنی بر «در راه بودن خبری خوش برای وطن امروزی ها»، با اشاره به اینکه «این توییت شاید صرفا برای تهییج رسانه‌ها منتشرشده باشد»، گفت: «ما خودمان از این چیزی که ایشان می‌گوید اطلاعی نداریم و حتی به او گفتیم اگر قرار است اتفاقی رخ دهد اول به خود ما بگویید، چون ما بی خبریم».

به هرحال باید منتظر ماند و دید که در این ماه‌های تعیین کننده و حساس منتهی به انتخابات یازدهمین دوره مجلس، شاهد چه ظهور و افول‌های احتمالی دیگری در عرصه رسانه‌ها خواهیم بود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - وطن امروز - تعطیل 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP