• امروز سه‌شنبه ، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  • ۱۳ ربيع الثاني ۱٤٤۱
  • Tue 10 Dec 2019
خسرو کفیلی - ملی پوش وزنه برداری ایران که از شرایط اردوهای آمادگی ملی پوشان کشورمان گلایه مند بود ، پاسخ مسئول کمپ تیم های ملی را داد. علی هاشمی ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران و دارنده چندین مدال جهانی و آسیایی به تازگی و با انتشار فیلم و تصاویری در صفحه شخصی‌اش از وضعیت موجود در اردوهای آمادگی تیم ملی انتقاد و عنوان کرده بود که امکاناتی که در اختیار ملی‌پوشان در اردوهای تیم ملی قرار می‌گیرد در سطح این رشته المپیکی نیست. در پی انتشار این فیلم و تصاویر در فضای مجازی که بازدید کنندگان بسیاری داشت و در سطح وسیعی پخش شد ، علی شاکری مسئول کمپ تیم های ملی وزنه برداری ایران به پاسخگویی پرداخت و ادعاهای هاشمی را تکذیب و مطالب او را دور از مرام پهلوانی خواند. مسئول کمپ تیم‌های ملی وزنه‌برداری گفت :‌ «متأسفانه هاشمی...


وزیر نفت که در آستانه استیضاح توسط پایداری ها قرار گرفته است، در روزنامه اطلاعات نوشت: هر زمان که اسم بابک زنجانی را می‌آوریم تا دو هفته عده‌ای حمله می‌کنند این نشان می‌دهد که برخی افراد تا چه حد در فساد‌کردن گستاخ شده‎اند و مبارزه با این افراد چه هزینه‎هایی درپی دارد این ایستادگی هزینه دارد و هزینه‎اش را اگرچه سنگین باشد می‌پردازم و چوبش را هم می‎خورم. این افراد به ترفندهای مختلف سعی دارند وی را تطمیع و تهدید یا بدنام کرده، ترورشخصیتی کنند و از سرراه بردارند. من پیش‎قدم هستم و بارها گفته‌ام تا زمانی که هستم، به امانت مردم که در دستم است، خیانت نمی‌کنم. رفیقان من در روزی که وارد وزارت نفت شدم از اکنون بیشتر بوده است. با خود قرارگذاشته‎ام که جیبم بسته و کمربندم محکم باشد تا از این رهگذر زبان گویا داشته باشم.


رئیس پیشین سازمان صدا و سیما گفت: اولین بار کلمه گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار را به عنوان کار خطای مالی شنیدم آنهم از زبان آقای رئیس‌جمهور، درست در مقطعی که مساله پرونده برادر ایشان به نتیجه رسید و حکم قضایی صادر شد. قرینه محذوف ایشان این بود که جای این که برادر من را بگیرید به سراغ نهادی بروید که ۹۴۷ میلیون دلار گرفته است. این مبلغ ظرف مدت چهار سال برای هزینه‌های ارزی صدا و سیما اختصاص پیدا کرد که در هشت قسط از طرف بانک مرکزی که آخرین قسط هم در دوره خود آقای روحانی بود، داده شد.


عبدالناصر همتی در خصوص نوسانات اخیر نرخ ارز گفت: صبر ما زیاد است و همانطور که در یک سال گذشته نرخ ارز را کنترل کردیم و متناسب با ارزش ذاتی آن نرخ‌ها تعدیل شد، اکنون نیز این تلاش را برای بازگرداندن ثبات به بازار ادامه می‌دهیم و امیدواری زیادی وجود دارد که شرایط به روال طبیعی گذشته بازگردد. او گفت: شوک قیمتی بنزین و فضای روانی که از داخل و خارج از کشور بر اقتصاد حاکم شد، بخشی از علت این افزایش قیمت ارز بود و از طرف دیگر فضاسازی که در باره لایحه بودجه سال آینده از دیروز انجام شده، برخی را وادار به این کرده که بگویند بودجه مشکل دارد و اقتصاد را پولی می‌کند، در حالی که چنین مواردی، شوک‌هایی است که طرفداران بالا بردن نرخ ارز آن را ایجاد می‌کنند.


تعدادی از هواداران استقلال در پارکینگ ساختمان این باشگاه را شکستند. هواداران علیه امیرحسین فتحی،‌ جواد زرینچه و کامران منزوی شعار دادند . تعداد این هواداران اکنون به ۵۰۰ نفر می‌رسند.


شنبه ، ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۴۹
چرا «وطن امروز» تعطیل شد؟

چرا «وطن امروز» تعطیل شد؟
روزنامه وطن امروز با اینکه در سال هشتادوشش مجوز گرفت، انتشار خود را در آستانه انتخابات بحث برانگیز سال هشتادوهشت آغاز کرد. این روزنامه پس از ده سال فعالیت، در تاریخ یازده مرداد نودوهشت، کمتر از هفت ماه مانده به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد «به دلیل مشکلات مالی» دیگر فعالیت نخواهد کرد. رسانه ها، اما به گمانه زنی‌های متفاوتی پرداختند. یکی از وقفه‌ای برای تجدید قوای بیشتر و بازگشت در روز‌های منتهی به انتخابات اسفندماه خبر داد، دیگری به ادامه فعالیت احتمالی در فضای تاثیرگذار مجازی اشاره کرد. وبسایت خبری-تحلیلی انصاف نیوز، اما طی یک پست تلگرامی، که بعدتر حذف شد، معتقد است این «تعطیلی خودخواسته» دلیل دیگری دارد.

مسائل مالی و پستی که حذف شد

صبح سه شنبه با انتشار مطلبی در کانال تلگرام با عنوان «کوچ دسته جمعی تحریریه وطن امروز به یک خبرگزاری خاص»، خبر از تعطیلی «خودخواسته» این روزنامه‌ی نزدیک به اصولگرایان داده بود.

متن خبر انصاف نیوز به شرح زیر است:

کوچ دسته جمعی تحریریه وطن امروز به یک خبرگزاری خاص

«سردبیر و تحریریه روزنامه وطن امروز که به صورت موقت و آنچه خود مشکلات مالی عنوان کردند، خودخواسته تعطیل شد و به خبرگزاری قدس (پایگاه خبری قدس آنلاین) کوچ کرده اند».

در ادامه، انصاف نیوز با اشاره به «اداره کردن خبرگزاری قدس توسط یکی از مدیران ارشد صداوسیما»، مدعی شد «بودجه‌ی این رسانه توسط نهاد‌های حاکمیتی تامین می‌شود».

این پایگاه خبری، در پایان پست تلگرامی اش می‌نویسد: «وطن امروز، تنها در دو سال اول فعالیت، دو میلیارد تومان یارانه از وزارت ارشاد احمدی نژاد دریافت کرده بود.»

البته ماجرا به همین جا ختم نشد. دو روز بعد از اعلام تعطیلی وطن امروز، مصطفی قمری‌وفا، مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری صداوسیما و از نیرو‌های رسانه‌ای اصولگرا، در توییتی بدون ذکر جزییات، نوید «خبری خوشحال کننده برای وطن امروزی‌ها» را داد. او نوشت: «شرایط در حال فراهم شدن برای حضور مجدد این همکاران خوب رسانه‌ای است. خبر خوش برای وطن‌امروزی‌ها در راه است».

«آزادی» برای پیگیری این موضوع با یکی از مدیران وطن امروز، گفتگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید.

«ما از خبرخوشی که دیگران مژده می‌دهند بی خبریم»

یکی از مدیران وطن امروز که مایل نیست نامی از او برده شود، در گفتگو با «آزادی»، ضمن رد هر گونه شایعه‌ای در مورد پیوستن تحریریه این روزنامه به پایگاه خبری قدس آنلاین، گفت: «تن‌ها دلیلی که باعث تعطیلی وطن امروز شد، مشکلات مالی است که امیدواریم حل شود تا بتوانیم دوباره انتشار روزنامه را از سر بگیریم».

او با اشاره به توییت قمری‌وفا، مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری صداوسیما مبنی بر «در راه بودن خبری خوش برای وطن امروزی ها»، با اشاره به اینکه «این توییت شاید صرفا برای تهییج رسانه‌ها منتشرشده باشد»، گفت: «ما خودمان از این چیزی که ایشان می‌گوید اطلاعی نداریم و حتی به او گفتیم اگر قرار است اتفاقی رخ دهد اول به خود ما بگویید، چون ما بی خبریم».

به هرحال باید منتظر ماند و دید که در این ماه‌های تعیین کننده و حساس منتهی به انتخابات یازدهمین دوره مجلس، شاهد چه ظهور و افول‌های احتمالی دیگری در عرصه رسانه‌ها خواهیم بود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - وطن امروز - تعطیل 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP