• امروز شنبه ، ۲۳ آذر ۱۳۹۸
  • ۱۷ ربيع الثاني ۱٤٤۱
  • Sat 14 Dec 2019
نخست‌وزیر پاکستان قرار است روز شنبه در راستای تلاش‌های خود برای میانجی‌گری بین ایران و عربستان سعودی عازم ریاض شود. ، یک روزنامه پاکستانی امروز جمعه گزارش داده «عمران خان»، نخست‌وزیر پاکستان شنبه برای یک سفر یک روزه عازم ریاض پایتخت عربستان سعودی خواهد شد. وبگاه روزنامه انگلیسی‌زبان «پاکستان‌تودی» نوشته سفر عمران خان بخشی از تلاش‌های او برای میانجی‌گری بین ریاض و تهران است. «شاه محمود قریشی»، وزیر خارجه پاکستان همراه با رئیس سرویس اطلاعات داخلی پاکستان روز چهارشنبه برای فراهم کردن مقدمات سفر عمران خان به عربستان رفته‌اند. روزنامه پاکستان‌تودی نوشته سفرهای زیاد مقام‌های نظامی و غیرنظامی پاکستان به عربستان سعودی و ایران ممکن است نشانه‌های از «برخی گشایش‌های حاصل‌شده» در نتیجه مانورهای دیپلماتیک آغاز شده توسط اسلام‌آباد باشد. از...


سخنگوی وزارت ورزش و جوانان درباره آخرین وضعیت سرمربی ایتالیایی استقلال گفت که استراماچونی ۴۰ تا ۵۰ هزار یورو بیشتر از استقلال مطالبه کرده گفت: وظیفه‌مان را انجام داده‌ایم. مازیار ناظمی درباره آخرین وضعیت آندره استراماچونی و اینکه آیا این مربی شنبه روی نیمکت استقلال می‌نشیند؟ گفت: لحظه به لحظه اطلاع رسانی می‌کنیم چون می‌خواهیم شفاف با مخاطبان در ارتباط باشیم. از ساعتی که مشخص شد استراماچونی قراردادش را یکطرفه فسخ کرده است، با دستور وزیر کمک کردیم. آخرین صحبتی که با سرپرست مدیرعاملی استقلال داشتم که الان در ترکیه است، دو شرط از سوی استراماچونی وجود داشته است، یکی پرداخت پول که بدون مشکل به حسابش برود و یکی هم اینکه قراردادش یک ساله شود. وی ادامه داد: مبلغ مدنظر استراماچونی چهار بار به حسابش واریز شد و برگشت خورد. به همین دلیل پولی را...


امام جمعه موقت تهران گفت: مسئولین کشور! خدا از شما حج واجب و حج عمره و کربلا و مشهد نمی‌خواهد، از شما می‌خواهد چون مسئول هستید به امانت وفادار باشید و به داد مردم برسید. ، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: برخی مسئولان می‌گویند به فلانی وقت ملاقات نمی‌دهم، جواب تلفن را نمی‌دهم، آن نامه را نمی‌خوانم، آیا خودتان را گم کرده‌اید؟ خیال کردید چون مسئولیتی دارید کسی هستید؟ وای بر کسی که فکر کند کسی است. وی افزود: شاید مسئولان بگویند مشغله‌های ما زیاد است، خب نماینده‌ای مشخص کنید تا مردم بیایند و حرفشان را به این نماینده بزنند و آن نماینده مطالب را به شما منتقل کند. ملاقات ندادن و جواب ندادن، مردم را ناراحت می‌کند. امام جمعه موقت تهران گفت: آقایان باید یک نفر را مامور کنند تا در مسجد و حسینیه‌ای حضور یابد...


فعال سیاسی اصلاح طلب می‌گوید:من معتقدم هزینه‌ای که اعتراضات آبان ماه در پی داشت، در طول ۴۱ سال گذشته از لحاظ اقتصادی در نوع خود بی‌نظیر بوده است. شاید برآورد خسارت‌ها در ناآرامی‌های پس از سهمیه بندی بنزین چندان کار آسانی نباشد، به ویژه در بعد سیاسی که یقینا گذشت زمان ابعاد آن را مشخص خواهد کرد. اما محاسبه میزان خسارات اقتصادی که با تخریب منابع ملی از سوی معترضین آغاز و سپس با قطع اینترنت بر ابعاد آن افزوده شد، کار دشواری نخواهد بود. حالا، اما باید دید تبعات دوران پسا سهمیه بنزین چگونه خواهد بود یعنی باید دید اعتراضات بعد از سهمیه بندی چه تبعات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خواهد داشت؟ عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب در این باره می‌گوید: اعتراضات آبان ماه درست دو سال بعد از اعتراضات سال ۹۶ در یک شوک و شکاف عمیق‌تر بین جامعه مدنی و حاکمیت،...


از حیث عدد ظاهرا تعداد داوطلبین حضور در مجلس شورای اسلامی بیش‌ از دوره‌های پیش است؛ اما چهره‌های شناخته شده دو جناح سیاسی کشور،‌ هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان در این مرحله حضور کمرنگی داشتند. یک فعال سیاسی بابیان اینکه دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا حضور کمرنگی در فرآیند ثبت نام‌های مجلس داشتند، تصریح کرد: هرچه افراد معتبرتر و دارای سرمایه اجتماعی بیش‌تری در مجلس حضور پیدا کنند آن مجلس کارآمدتر خواهد بود. ، محمود میرلوحی با بیان اینکه "فضای انتخاباتی در دوران ثبت‌نام‌ها مقداری سرد بود" اظهار کرد: گرچه از حیث عدد ظاهرا تعداد داوطلبین حضور در مجلس شورای اسلامی بیش‌ از دوره‌های پیش است؛ اما چهره‌های شناخته شده دو جناح سیاسی کشور،‌ هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان در این مرحله حضور کمرنگی داشتند. وی ادامه داد: مجلس از جاهایی است که باید...


یکشنبه ، ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۴۱
توصیه وزیر ارشاد به خبرنگاران و رسانه‌ها

توصیه وزیر ارشاد به خبرنگاران و رسانه‌ها
وزیر ارشاد در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: باید رسانه‌ها قبل از بحران مسئولیت خود را بدانند و نباید یک موج رسانه‌ای ایجاد و به‌سرعت فروکش کند.
سید عباس صالحی بعدازظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران پیش‌رو در اطلاع‌رسانی روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده با اشاره به اینکه ایران جزء کشور‌های پر خطر در فضای مخاطرات طبیعی است، اظهار داشت: در اتفاقاتی که ا‌وایل امسال برای برخی استان‌ها رخ داد شاهد بودیم کنار دشواری‌ها و تلخی‌های موجود، اتفاقات خوبی هم رقم خورد.

وی ادامه داد: یک موضوعی که در جریان بحران کشور در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته این است که در فضای مدیریت بحران اهمیت جان انسان‌ها بسیار زیاد شده، یعنی جان یک انسان با هزاران هکتار زمین و کالا برابری می‌کند. در زلزله کرمانشاه در یک فاصله ۱۷ ساعته تعداد زیادی مجروح منتقل و جراحی شدند و این نشان می‌دهد که نگاه مدیریت بحران به جان مردم بسیار مهم شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در سیل امسال نیز در تک‌تک مسائل به این موضوع فکر می‌شد که چگونه خسارت انسانی را کاهش دهیم تا به خسارت جانی جدی منجر نشود، درواقع در سیل اخیر یک نوع نگاه انسانی به جان انسان‌ها در مدیریت بحران را داشته‌ایم که ستودنی است.

صالحی یادآور شد: یکی از دستاورد‌های سیل امسال بحث همدلی اقوام ایرانی در بحران بود، احساسی که بنده در سفر چندروز گذشته به استان گلستان داشتم نشان می‌داد مردم و اقوام ایرانی از گروه‌های مختلف به کمک شتافتند و در فرصتی که کشور به انسجام اجتماعی نیاز داشت سیل به کمک این انسجام آمد و کنار برکت طبیعی باران برکت انسانی را هم رقم زد، به‌طور کلی این سیل به مردم نشان داد که یک‌دل کنار هم هستند.

وی درباره نقش رسانه‌ها در سیل افزود: رسانه‌ها اگر در ایام سیل تعطیل بودند، اما مسئولیت اجتماعی خود را انجام داده و به صحنه آمدند، اتفاقات قابل توجهی به عنوان حجم حضور خبرنگاران را در سیل داشته‌ایم و در شرایط تعطیلی کشور همکاری رسانه‌ای و همراهی آن‌ها از دل و ذهن جامعه ایرانی بیرون نمی‌رود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که رسانه‌های رسمی باید در موقعیت بحران مجهز شوند تا نسبت به رسانه‌های غیررسمی بهتر عمل کنند، نیاز داریم تعادل و توازن در رسانه‌های رسمی را ارتقا دهیم، رسانه‌های غیررسمی می‌توانند اخلال‌ساز باشند، اما در مقابل رسانه‌های رسمی می‌توانند اخبار را سریع و جذاب منتقل و دروغ نگویند.

صالحی ابراز داشت: باتوجه به موقعیت بحران سهم رسانه‌های رسمی باید مشخص شود و قطعا در نقطه مقابل سهم رسانه‌های غیررسمی باید کاهش یابد و در این مورد نیازمند برنامه جدی هستیم، صدا‌وسیما، وزارت ارشاد، وزارت کشور و... باید سیاست‌ها و راهبرد‌ها را در این زمینه مشخص کنند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها در فضای موقعیت بحران باید در ستاد اصلی و استانی جایگاه خود را بیابند، شورای اطلاع‌رسانی استانی که اخیرا شکل گرفته کمک می‌کند در ستاد مدیریت بحران و استان‌ها مو‌قعیت رسانه‌ها مشخص شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای در موقعیت بحران یک نیاز است، منشور اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای در مدیریت بحران به این شکل است که منابع خبر چگونه باید مورد التزام باشد و هر نوع تصویر و فیلمی منتشر نشود. سیل امسال به‌علت طولانی شدن می‌تواند خیلی از منشور‌های اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای را به ما یاد بدهد.

صالحی تصریح کرد: باتوجه به اینکه در یک کشور بحران‌خیز هستیم باید رسانه‌ها قبل از بحران مسئولیت خود را بدانند و به این شکل نباشد که در فضای بحران طبیعی یک موج رسانه‌ای ایجاد شود و به سرعت هم فروکش کند، پیش از بحران باید در فضای پیشگیرانه حرکت کنیم.

وی در پایان گفت: مسئولیت‌های پس از بحران نیز نباید فراموش شود. ابتدا یک ظهور رسانه‌ای را شاهد هستیم، اما به سرعت فروکش خواهد کرد، در حالیکه اتفاق بحران تا ماه‌ها ادامه دارد و مجموعه‌های مردمی در کنار دولت باید احساس کنند که هنوز خسارت‌های روحی و جسمی وجود دارد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - توصیه - وزیر ارشاد خبرنگاران 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP