• امروز شنبه ، ۳ اسفند ۱۳۹۸
  • ٢۸ جمادى الثانية ۱٤٤۱
  • Sat 22 Feb 2020
قیمت دلار و یورو امروز شنبه 3 بهمن 98/ افزایش شاخص ارزی در صرافی های بانکی بازار ارز در اولین روز هفته شاهد ادامه روند صعودی نرخ ها در واکنش به قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه FATF است. این در حالی است که امروز بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرده است که بر اساس آن نرخ ۱۵ ارز مانند یورو و پوند افزایش و قیمت ۲۵ واحد پولی دیگر کاهش یافته؛ نرخ دلار و ۶ ارز دیگر نیز ثابت مانده است. ؛ در معاملات امروز (شنبه سوم اسفندماه 98) بازار ارز، شاهد رشد نرخ دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار آزاد هستیم. به گونه ای که بر اساس جدیدترین نرخ های اعلام شده توسط صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ 14430 تومان از مردم خریداری می شود و به قیمت 14530 تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته می شود که نسبت به روز پنجشنبه، 330...


، «استف بلاک» وزیر خارجه هلند که در رأس هیأتی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده و دیروز به اصفهان رفته بود، ظهر امروز (شنبه) سوم اسفند ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد. وزیر امور خارجه هلند همچنین قرار است با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز ملاقات کند. این سفر به منظور مذاکره پیرامون روابط دوجانبه، تحولات منطقه و مسائل بین‌المللی انجام شده است. سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز پیش از این از سفر «استف بلاک» و «آلکساندر شالنبرگ» وزرای امور خارجه هلند و اتریش به تهران خبر داده و گفته بود: در گفتگوها با دو وزیر اروپایی، علاوه بر بررسی روابط دوجانبه و تبادل نظر در خصوص مهمترین مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای، انتقاد جمهوری اسلامی ایران نسبت...


نتایج غیر رسمی و اخباری که از شمارش آرا در تهران تاکنون به دست آمده، حکایت از پیشتازی هر سی کاندیدای لیست شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب (لیست وحدت) داشته و فاصله معناداری بین آن‌ها و رقیب، یعنی اصلاح طلبان وجود دارد. ؛ شرایط و فاصله به گونه ای ست که به احتمال فراوان، برد قاطعی برای اصولگرایان رقم خواهد زد، به نحوی که احتمالا باعث دستیابی هر سی کاندیدای اصولگرا به کرسی‌های نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی می‌شود و در مجلس آینده نمایندگان تهران از اردوگاه اصولگرایی خواهند بود. به عنوان مثال آماری که از مجموع آرای یکی از صندوق‌های شعبه اخذ رأی در تهران به دست آمده، نشان می‌دهد از مجموع ۷۰۰ رأی ماخوذه، اصولگرایان توانسته اند بخش قابل توجهی از آرا را از آن خود کنند. 30 کاندیدای ائتلاف اصولگرایان پیشتاز انتخابات مجلس در تهران/ احتمالا...


واعظی درباره نتیجه جلسه FATF در خصوص ایران با بیان این که بیانیه FATF تا ساعات دیگر منتشر می‌شود اظهار کرد: براساس آن چه که تا الان به من اعلام شده، عملا از تعلیقی که در آن قرار داشتیم خارج می‌شویم و به شرایطی که در گذشته بودیم بازمی‌گردیم و شرایط از آن چه امروز هست، بدتر می‌شود، اما براساس آخرین اخبار، اکشن پلنی که در گذشته وجود داشته همچنان باقی می‌ماند و همچنین برخی بندهای که ما اعتقاد داشتیم باید باقی بماند همچنان باقی خواهد ماند. واعظی: براساس آنچه تاکنون به من اعلام شده، با تصمیم امروز FATF شرایط بدتر خواهد شد رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: نهادهای قانونی در کشور از جمله شورای عالی امنیت ملی وجود دارند که راجع به سیاست خارجی نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارند. همچنین دولت، مجلس و سایر نهادها رهنمودها و سیاست‌های کلانی که مقام معظم...


سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF گفت: انگ پولشویی و انگ تامین مالی تروریسم وصله نچسبی است که قطعا به جمهوری اسلامی ایران نمی چسبد. ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در اظهاراتی درباره قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF گفت: یک سال و اندی بود ایران همه قوانین و مقررات مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم را اجرا می کرد. وی با بیان اینکه سازوکارهای بین المللی خاصیت های خوبی دارند و خاصیت های بدتری هم دارند، اظهار داشت: بردن ایران در لیست سیاه FATF علیرغم همه تلاشها در داخل کشور و همه قوانین و مقرراتی که سعی کردیم مراعات کنیم، صورت گرفته است. سخنگوی وزارت خارجه بیان کرد: به هر حال انگ پولشویی و انگ تامین مالی تروریسم وصله نچسبی است که قطعا به جمهوری اسلامی ایران نمی چسبد. وی خاطرنشان کرد:...


یکشنبه ، ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت: ۱۷:۵۸
دماسنج بورس در سودای فتح رکوردهای تاریخی


دماسنج بورس در سودای فتح رکوردهای تاریخی

دماسنج بورس در سودای فتح رکوردهای تاریخیشاخص کل بورس تهران در معاملات دومین روز هفته و قبل از تعطیلات با رشد 2130 واحدی در ارتفاع 296 هزار و 731 واحدی قرار گرفت.
؛ شاخص قیمت وزنی ارزشی نیز با رشد 572 واحدی در ارتفاع 79 هزار و 753 واحدی قرار گرفت و شاخص کل هم وزن نیز با افزایش 1224 واحدی به کانال 82 هزار و 112 واحدی صعود کرد و شاخص قیمت هم وزن نیز با تقویت 819 واحدی در مدار 54 هزار و 966 واحدی قرار گرفت.

شاخص آزاد شناور با رشد 2569 واحدی رقم 337 هزار و 948 واحدی را به نمایش گذاشت و شاخص بازار اول با افزایش 942 واحدی در مدار 216 هزار و 448 واحدی و شاخص بازار دوم با پرش 7049 واحدی در ارتفاع 599 هزار و 873 واحدی قرار گرفت.

پالایش نفت تهران با 311 واحد، پالایش نفت بندرعباس با 194 واحد و پالایش نفت تبریز با 164 واحد و گروه صنعتی پاکشو با 133 واحد بیشترین تاثیر مثبت رابر شاخص کل بورس تهران داشتند و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های گروه مپنا با 194 واحد، فولاد مبارکه اصفهان با 188 واحد و مخابرات ایران با 170 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر دماسنج بازار سرمایه ثبت کردند و با کاهش خود مانع از رشد بیشتر شاخص کل شدند.

نگاهی به ارزش معاملات

به نقل از نبض بورس؛ ارزش کل معاملات بورس تهران امروز به بیش از 1847.1 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از4 میلیارد و 171 میلیون برگه سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 472 هزارو 522 نوبت بود .

گروه خودرو امروز بیشترین ارزش معاملات را با ثبت رقم 192.8 میلیارد تومان به خود اختصاص داد و پس از آن نمادهای شیمایی با ارزش معاملاتی 149.9 میلیارد تومان، فلزات اساسی با 132میلیارد تومان و بانکی ها با 119.2 میلیاردتومان بیشترین ارزش معاملات را در اختیار داشتند.

شاخص محصولات کاغذی بیشترین رشد درصدی معادل 3.77 درصد را به خود اختصاص داد و پس از آن شاخص گروه انبوه سازی با 3.53 درصد، مواد دارویی با 3.13 درصد و خودوریی ها با 2.98 درصد در راس شاخص های صنعت قرار داشتند.

سیمان‌ بهبهان‌ (سبهان)، نیروترانس‌ (بنیرو)،گروه صنعتی پاکشو (پاکشو)، فرآوری‌موادمعدنی‌ایران‌ (فرآور)، لوله‌وماشین‌سازی‌ایران‌ (فلوله) ، دارویی‌ لقمان‌ (دلقما) و داروسازی‌ روزدارو (دروز) با بیشترین افزایش قیمت مواجه شدند و در مقابل نمادهای ریخته‌گری‌ تراکتورسازی‌ ایران‌ (ختراک) نیروکلر (شکلر) کاشی‌ سعدی‌ (کسعدی) پارس‌ الکتریک‌ (لپارس) – معدنی‌ دماوند (کدما) شیرپاستوریزه‌پگاه‌خراسان‌ (غشان) حمل و نقل پتروشیمی (حپترو) بیشترین کاهش قیمتی را تجربه کردند.

عرضه و تقاضا

در معاملات امروز نماد شرکت های غلتک سازان سپاهان (فسازان)، سرمایه گذاری مسکن شمال شرق (ثشرق)، پلاسکوکار (پلاسک)، پتروشیمی فجر (بفجر)، سرمایه‌گذاری‌ صنعت‌ نفت‌ (ونفت) و پارس‌ مینو (غپینو) با بیشترین صفوف تقاضا و خرید مواجه شدند و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه1 (سپاس)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند (کمند)، صندوق بادرآمد ثابت فیروزه آسیا (فیروزا)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کیان (کیان)، کارگزاران بورس اوراق بهادار (کبورس)، صکوک اجاره خلیج فارس (صفارس412) و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس (حفارس) با بیشترین صفوف عرضه و فروش همراه بودند.

رفت و آمد

به گزارش نبض بورس، در جریان داد و ستدهای امروز، نماد معاملاتی شرکت سازه‌ پویش‌ (خپویش1)، ‌پگاه‌آذربایجان‌غربی‌ (غشاذر1)، پارس‌ مینو (غپینو1)، فراورده‌ های‌ نسوزایران‌ (کفرا1) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر، بین‌المللی‌توسعه‌ساختمان (ثاخت1) و لوله‌وماشین‌سازی‌ایران‌ (فلوله1) ، سرمایه‌گذاری‌بهمن‌ (وبهمن1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، بهنوش ایران(غبهنوش)جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیئت مدیره متوقف شدند.

در مقایل ،نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی جم(جم)، نیرو ترانس(بنیرو)پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیئت مدیره ، دارویی و بهداشتی لقمان(دلقما) و فرآوری مواد معدنی ایران(فرآور)با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال ، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس(حفارس)، پتروشیمی نوری(نوری)، سیمان بهبهان(سبهان)، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان(پترول)، گروه صنعتی پاکشو(پاکشو)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف؛ سرمایه گذاری بهمن(وبهمن)، لوله و ماشین سازی ایران(فلوله)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب بازگشایی شدند.

نماد معاملاتی شرکت دشت‌ مرغاب‌ (غدشت1)، گلتاش‌ (شگل1)، محورسازان‌ایران‌خودرو (خوساز1) ، صنایع‌جوشکاب‌یزد (بکاب1)، ‌پگاه‌آذربایجان‌غربی‌ (غشاذر1)، بورس کالای ایران (کالا1) با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام، با وقفه همراه شدند. همچنین نماد معاملاتی حق تقدم شرکت های صنایع خاک چینی ایران(کخاکح)، موتورسازان تراکتورسازی ایران(خموتورح)، حق تقدم استفاده نشده شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو(خگسترح)با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت حراج شدند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - دما سنج - سودای - بورس 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP