• امروز سه‌شنبه ، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  • ۱۳ ربيع الثاني ۱٤٤۱
  • Tue 10 Dec 2019
خسرو کفیلی - ملی پوش وزنه برداری ایران که از شرایط اردوهای آمادگی ملی پوشان کشورمان گلایه مند بود ، پاسخ مسئول کمپ تیم های ملی را داد. علی هاشمی ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران و دارنده چندین مدال جهانی و آسیایی به تازگی و با انتشار فیلم و تصاویری در صفحه شخصی‌اش از وضعیت موجود در اردوهای آمادگی تیم ملی انتقاد و عنوان کرده بود که امکاناتی که در اختیار ملی‌پوشان در اردوهای تیم ملی قرار می‌گیرد در سطح این رشته المپیکی نیست. در پی انتشار این فیلم و تصاویر در فضای مجازی که بازدید کنندگان بسیاری داشت و در سطح وسیعی پخش شد ، علی شاکری مسئول کمپ تیم های ملی وزنه برداری ایران به پاسخگویی پرداخت و ادعاهای هاشمی را تکذیب و مطالب او را دور از مرام پهلوانی خواند. مسئول کمپ تیم‌های ملی وزنه‌برداری گفت :‌ «متأسفانه هاشمی...


وزیر نفت که در آستانه استیضاح توسط پایداری ها قرار گرفته است، در روزنامه اطلاعات نوشت: هر زمان که اسم بابک زنجانی را می‌آوریم تا دو هفته عده‌ای حمله می‌کنند این نشان می‌دهد که برخی افراد تا چه حد در فساد‌کردن گستاخ شده‎اند و مبارزه با این افراد چه هزینه‎هایی درپی دارد این ایستادگی هزینه دارد و هزینه‎اش را اگرچه سنگین باشد می‌پردازم و چوبش را هم می‎خورم. این افراد به ترفندهای مختلف سعی دارند وی را تطمیع و تهدید یا بدنام کرده، ترورشخصیتی کنند و از سرراه بردارند. من پیش‎قدم هستم و بارها گفته‌ام تا زمانی که هستم، به امانت مردم که در دستم است، خیانت نمی‌کنم. رفیقان من در روزی که وارد وزارت نفت شدم از اکنون بیشتر بوده است. با خود قرارگذاشته‎ام که جیبم بسته و کمربندم محکم باشد تا از این رهگذر زبان گویا داشته باشم.


رئیس پیشین سازمان صدا و سیما گفت: اولین بار کلمه گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار را به عنوان کار خطای مالی شنیدم آنهم از زبان آقای رئیس‌جمهور، درست در مقطعی که مساله پرونده برادر ایشان به نتیجه رسید و حکم قضایی صادر شد. قرینه محذوف ایشان این بود که جای این که برادر من را بگیرید به سراغ نهادی بروید که ۹۴۷ میلیون دلار گرفته است. این مبلغ ظرف مدت چهار سال برای هزینه‌های ارزی صدا و سیما اختصاص پیدا کرد که در هشت قسط از طرف بانک مرکزی که آخرین قسط هم در دوره خود آقای روحانی بود، داده شد.


عبدالناصر همتی در خصوص نوسانات اخیر نرخ ارز گفت: صبر ما زیاد است و همانطور که در یک سال گذشته نرخ ارز را کنترل کردیم و متناسب با ارزش ذاتی آن نرخ‌ها تعدیل شد، اکنون نیز این تلاش را برای بازگرداندن ثبات به بازار ادامه می‌دهیم و امیدواری زیادی وجود دارد که شرایط به روال طبیعی گذشته بازگردد. او گفت: شوک قیمتی بنزین و فضای روانی که از داخل و خارج از کشور بر اقتصاد حاکم شد، بخشی از علت این افزایش قیمت ارز بود و از طرف دیگر فضاسازی که در باره لایحه بودجه سال آینده از دیروز انجام شده، برخی را وادار به این کرده که بگویند بودجه مشکل دارد و اقتصاد را پولی می‌کند، در حالی که چنین مواردی، شوک‌هایی است که طرفداران بالا بردن نرخ ارز آن را ایجاد می‌کنند.


تعدادی از هواداران استقلال در پارکینگ ساختمان این باشگاه را شکستند. هواداران علیه امیرحسین فتحی،‌ جواد زرینچه و کامران منزوی شعار دادند . تعداد این هواداران اکنون به ۵۰۰ نفر می‌رسند.


یکشنبه ، ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۱:۲۷
6 ترفند مهم چگونه درس خواندن برای موفقیت در کنکور


هر امتحان و امتحان گیرنده‌ای شیوه خودش را دارد. برای همین باید به شیوه خودش برایش آماده شد. کنکور هم به همین صورت است. یعنی اگر شما بخواهید همانگونه که برای امتحانات نهایی آماده می‌شوید، برای کنکور هم به همان صورت عمل کنید، احتمالا نباید انتظار نتیجه خوبی داشته باشید. در ادامه چند تکنیک کاربردی را با هم مرور می‌کنیم تا با کمک آن‌ها بتوانیم موثرتر درس بخوانیم.

6 ترفند مهم چگونه درس خواندن برای موفقیت در کنکور

1- اختصاصی الان، عمومی بعدا

بارها این توصیه را شنیده‌اید که اوایل سال را برای دورس اختصاصی بیشتر وقت بگذارید و عمومی را کمتر. اما چون اختصاصی خواندن سخت است، شما با همان عمومی خواندن دل خودتان را خوش می‌کنید که در حال درس خواندن برای کنکور هستید. کاری که بسیار اشتباه است. عمومی‌ها فرار هستند و بهتر است زمانی را به آن‌ها اختصاص بدهید که به زمان کنکور نزدیک‌تر می‌شوید. به خصوص اینکه در آن ایام استرس شما بیشتر می‌شود و نمی‌رسید که آن حجم از اختصاصی‌ها را به خورد مغزتان بدهید.

2- یک ناشر خوب انتخاب کنید

ناشر خوب مانند معلم خوب است. معلم خوب می‌تواند حال به هم زن‌ترین درس‌ها را برای آدم شیرین و قابل فهم کند. تازه، بعضی معلم‌ها برای بعضی‌ها فن بیان خوبی دارند، بعضی هم برای بعضی دیگر. پس ناشری را انتخاب کنید که به روحیه شما بخورد. مثلا انتشارات مبتکران یکی از آن ناشرانی است که مفاهیم را به خوبی بیان می‌کند. می‌توانید چند کتاب از این انتشارات را دانلود کرده و مزه آن را امتحان کنید! (دانلود کتاب های مبتکران)

3- از وقت‌های مرده استفاده کنید

6 ترفند مهم چگونه درس خواندن برای موفقیت در کنکور

وقت‌های مرده زمان‌هایی هستند که از درس خسته شده‌اید، در مسیر رفتن به مدرسه هستید، در حیاط مدرسه با دوستان خود نشسته‌اید و... سعی کنید در این مواقع یک کتاب (به خصوص عمومی) را در دست بگیرید و هر از چند گاهی نگاهی به آن بیندازید. به شما قول می‌دهیم که تا آخر سال با این روش چندین و چند بار کتاب‌های عمومی را روخوانی کرده باشید.

دقت کنید که برای دروس اختصاصی هم می‌توانید از این روش استفاده کنید. چگونه؟ به این صورت که قبل از زدن تست‌های هر مبحث (به خصوص مباحث شیمی و زیست‌شناسی) می‌توانید با این روش پیش‌خوانی کنید و وقتی زمان مناسبی برای درس خواندن پیدا کردید، شما با مباحث آشنایی کافی دارید و راحت‌تر می‌توانید مفاهیم را درک کنید.

4- هدف‌گذاری کنید

بارها در مورد هدف‌گذاری شنیده‌اید. شما بدون هدف‌گذاری اصلا درسی نمی‌خوانید. هر آدم موفقی که می‌بینید حتما حتما در ذهنش هدفی داشته، حتی اگر آن را به زبان نیاورده باشد. هدف گذاری برای کنکور یعنی اینکه به صورت کلی بدانید چه شهر و چه دانشگاه و چه رشته‌ای می‌خواهید قبول شوید. قرار نیست دقیقا تعیین کنید. همینکه به صورت حدودی بدانید که برای چه چیزی درس می‌خوانید شما را می‌برد به مرحله بعد.

5- از بودجه‌بندی کنکور مطلع شوید

6 ترفند مهم چگونه درس خواندن برای موفقیت در کنکور

در مرحله قبل هدف گذاری کردید. اما برای چه؟ برای اینکه بدانید کجا می‌خواهید بروید. مرحله بعد این است که بدانید برای اینکه می‌خواهید به هدفتان برسید، چه شرایطی مورد نیاز است. شرایط مورد نیاز شما هم چیزی نیست جز درصد مشخصی از هر درس. البته که هر سال با سال قبل متفاوت است و امسال اگر کسی با تراز فلان، رشته‌ای را قبول شد، سال بعد ممکن است که آن رشته را قبول نشود. با این حال تا حدودی می‌توان متوجه شد که با چه درصدی می‌توان به قبولی در رشته‌ای خاص فکر کرد. بهتر است در این جا عبارت تخمین رتبه را جستجو کنید. و رتبه خود را تخمین بزنید.

بعد از آن وقتی متوجه شدید از هر درسی چند درصد برای رتبه مورد نظر شما لازم است، نوبت می‌رسد به اینکه بدانید از هر مبحث از هر کتاب، چند تست در کنکور سال‌های پیش سوال طرح شده. برای فهیمدن آن می‌توانید کنکورهای 5 سال اخیر را بررسی کنید تا حساب کار دستتان بیاید.

حالا شما می‌دانید که برای رتبه مورد نظرتان چه درصدهایی لازم است و از هر مبحث چند تست طرح می‌شود. مرحله بعد این است که با توجه به شرایط الانتان مشخص کنید که از پس چند تست بر می‌آیید و کجاها قوت دارید، کجاها می‌توانید خودتان را برسانید و کجاها را باید رها کنید.

6- تست بزنید، تست بزنید، تست بزنید

مرحله نهایی این است که مدام تست بزنید، مانند کسی که می‌خواهد برای دوی ماراتن آماده شود. شما باید هر روز تمرین کنید. هر چقدر بیشتر تست بزنید، قدرت تست زنی شما بالاتر می‌رود و با تست‌ها و نحوه سوال دادن‌ها آشناتر می‌شوید. برای اینکه مخزن تست شما خالی نشود، می‌توانید کتاب های انتشارات گاج را دانلود کنید.

تکنیک‌ها و توصیه‌های کنکوری زیاد هستند. اما این چند نکته از اساسی‌ترین آن‌هایند. به خصوص سه مورد آخر. اگر آن‌ها را به خوبی رعایت کنید به شما قول می‌دهیم نتیجه خوبی می‌گیرید.

الان نوبت شماست. شما کدام مورد را رعایت می‌کنید و کدام مورد را رعایت خواهید کرد؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.
کلمات کلیدی: چندثانیه -۰ درس ۰ موقیت - کنکور 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP