• امروز جمعه ، ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • ٢۷ جمادى الثانية ۱٤٤۱
  • Fri 21 Feb 2020
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی, دو بیمار بستری در قم و یک پزشک که از اراک به قم رفته است. سعید نمکی شامگاه پنجشنبه بعد از نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در وزارت بهداشت برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به ایرنا افزود: حدود ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می شود. پیش بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستند. وی گفت: از نظر وزارت بهداشت افراد و بیماران تنفسی که با اتباع خارجی مراوده نداشته اند، مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیستند اما دو نفر سه روز پیش با علایم شدید عفونت تنفسی در قم مراجعه...


نرخ امروز خرید و فروش دلار در صرافی بانک‌هاصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، یک اسفندماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته بدون تغییر بوده است. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۱۰۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، یک اسفندماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته بدون تغییر بوده است. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۱۰۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است؛ همچنین قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ و ۳۰۰ هزار تومان است. گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب...


محمدرضا قدیر بعد از ظهر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران که در محل دانشگاه علوم پزشکی قم انجام شد، با بیان اینکه طی ۴ روز گذشته شاهد گسترش بیماری‌های تنفسی در قم بودیم، گفت: طی این مدت ۲ نفر در یکی از بیمارستان‌های قم بر اثر بیماری تنفسی فوت کردند که امروز تست اولیه این دو فرد در مورد بیماری کرونا مثبت اعلام شد. وی با بیان اینکه پاسخ تست دوم که مربوط به ژنتیک است هنوز اعلام نشده، گفت: با مردم صادق هستیم و هر مسئله‌ای را با آنها در میان می‌گذاریم و به محض اعلام تست اول آن را اعلام کردیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه یک بیمارستان برای مقابله با بیماری‌های ویروسی در قم آماده شده است، گفت: یک بیمارستان دیگر هم در حال تخلیه است که در صورت لزوم به عنوان بیمارستان پشتیبان استفاده خواهد شد. وی در ادامه از مردم خواست آرامش خود...


سخنگوی دولت: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل می‌شودسخنگوی دولت اعلام کرد: به دستور رییس‌جمهور ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، کشور، گردشگری، راه و شهرسازی، سخنگوی دولت ونماینده ستادکل نیروهای مسلح تشکیل می‌شود. علی ربیعی در صفحه شخصی‌اش در توییتر نوشت: «بنا به دستور رییس‌جمهور ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، کشور، گردشگری، راه و شهرسازی، سخنگوی دولت ونماینده ستادکل نیروهای مسلح تشکیل می‌شود. سایر دستگاه‌های اجرایی بنا به ضرورت در جلسه شرکت می‌کنند. دولت از ابتدای شیوع کرونا در چین، در چند جلسه موضوع را بررسی و تصمیمات مقتضی در مرزها اتخاذ و وزارت بهداشت با حساسیت تمام موضوع را رصد و اقدامات لازم را صورت داده...


به دلیل برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه دوم اسفندماه در برخی از شهرها که با کمبود نیرو مواجه هستند، به دلیل بحث انتخابات نیروهای امنیتی اعزام شده است. یک منبع آگاه در نیروی انتظامی توضیحاتی در خصوص انتشار ویدیوی منتشر شده در فضای مجازی مبنی اعزام نیروهای امنیتی به قم ارائه کرد. توضیح نیروی انتظام درباره علت اعزام نیروهای امنیتی به قم/ ربطی به کرونا ندارد از شب گذشته ویدیویی در فضای مجازی در حال انتشار است که نشان از ورود نیروهای امنیتی به شهر قم را دارد، یک منبع آگاه در نیروی انتظامی در گفت‌وگو با ایلنا درباره این فیلم گفت: به دلیل برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه دوم اسفندماه در برخی از شهرها که با کمبود نیرو مواجه هستند، به دلیل بحث انتخابات نیروهای امنیتی اعزام شده است. وی...


چهارشنبه ، ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۱۰
25 میلیون نفر شغل دارند اما چرخ زندگی‌ چند نفر می‌چرخد؟

خیلی‌ها در ایران کار می‌کنند، حقوق می‌گیرند اما با این حقوق، چرخ زندگی‌شان نمی‌چرخد.
- رییس جمهور روحانی گفته است:«خوشبختانه وضعیت اشتغال نسبت به بهار و تابستان سال گذشته بهبود پیدا کرده است؛ به طوری که جمعیت شاغل ما اکنون نزدیک به ۲۵ میلیون نفر بوده و از طرف دیگر آمار بیکاران به زیر سه میلیون رسیده است.»

بله، اینکه اوضاع اشتغال خوب شده است، خوشحالیم و اینکه حدود 25 میلیون نفر از مردمان این کشور سر کار هستند، خیلی خوب است و باید از دولت تشکر کرد.

یک نکته مهم اما این است که متاسفانه تورم ایجاد شده در کشور آنقدر زیاد است که متاسفانه داشتن شغل هم زندگی مردم را سروسامان نمی‌دهد و آنها چندان فرقی با بیکارها ندارند.

کافی است میزان حقوقی که بسیاری از شاغلان در اداره‌های دولتی و غیردولتی و مشاغل آزاد را با تورم ایجاد شده و گرانی سرسام آور مقایسه کنید تا متوجه مشکلات مردم شوید.

25 میلیون نفر شغل دارند اما چند نفر چرخ زندگی‌شان می‌چرخد؟

خیلی‌ها در ایران کار می‌کنند، حقوق می‌گیرند اما با این حقوق، چرخ زندگی‌شان نمی‌چرخد. خانواده‌ای که سرپرستش حدود 2 میلیون حقوق می‌گیرد، با گرانی‌ها چگونه می‌تواند دردی از مشکلات زندگی خود دوا کند؟

یک کارمند قبل از بحران‌های اقتصادی که حاصل خروج آمریکا از برجام بود، 2 میلیون حقوق می‌گرفت، الان هم که تقریبا قیمت کالاهای اساسی و غیر اساسی، 3 برابر شده است، بازهم 2 میلیون می‌گیرد، واقعا چگونه می‌شود یک زندگی ساده را با این شرایط چرخاند؟

آیا دختر یا پسر خانواده که در سن مدرسه است، می‌فهمد که تحریم یعنی چه؟ برای آنها ترامپ یا اوباما هیچ فرقی ندارد. آنها شلوارشان، دفتر و کتاب‌شان، چیپس و پفک‌شان را می‌خواهند.

تازه این برای شاغلانی است که سر ماه حقوق می‌گیرند. هستند خیلی از افرادی که چند ماه حقوق نمی‌گیرند و معلوم نیست چگونه روزگار خود را سپری می‌کنند.

این که کنار خیابان ایستاده‌ای و اکثر ماشین‌های عبوری برای تو بوق می‌زنند که سوارت کنند برای این است که رانندگان این ماشین‌ها به دنبال درآمد بیشتر هستند تا چرخ ایستاده زندگی‌شان را بچرخاند.

این که مردم کار دارند خوب است اما باید تلاش کرد که میزان درآمد آنها را با تورم برابر کرد یا تلاش کرد تورم را پایین کشید.

اعلام شد که سبد معاش خانوارهای کارگری در شهریور ماه با ۴۸۹ هزار تومان افزایش، از مرز ۸ میلیون تومان عبور کرده است.

زندگی در شرایط فعلی حسابی سخت شده است و دولت، مجلس و همه کسانی که دست‌شان می‌رسد باید کاری کنند که زندگی به سمت آسانی پیش رود.

کاش آنهایی که دستی بر آتش تصمیمات کشور دارند گاهی در خلوت خود فکر کنند که جوانی که می‌خواهد تازه زندگی تشکیل دهد، چگونه می‌تواند از پس غول گرانی بر بیاید و با همسرش به زیر یک سقف بروند.

معیشت مردم مسئله‎‌ای است که نباید به سادگی از روی آن گذشت. پس لطفا فکری به حال زندگی مردم کنید تا آنها بیش از این در دریای گرانی غرق نشوند.
کلمات کلیدی: چندثنیه - میلیون - شغل - چرخ زندگی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP