• امروز چهارشنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • ۱۷ صفر ۱٤٤۱
  • Wed 16 Oct 2019
خسرو کفیلی - مسوولان فدراسیون وزنه برداری در پی عدم اعزام تیم های ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان ایران به رقابتهای آسیایی کره شمالی با ادعای کمبود منابع مالی برای اعزام این دو تیم ، مورد تمسخر رییس هیات وزنه برداری استان مازندران و برخی از پیشکسوتان این رشته ورزشی قرار گرفتند. با گذشت نزدیک به ۹ ماه از تشکیل اردوهای آمادگی تیم های ملی وزنه برداری پایه ایران در شهرهای مختلف و در آستانه اعزام دو تیم به رقابتهای قاره ای این رشته در پیونگ یانگ کره جنوبی مسوولان فدراسیون وزنه برداری بسان سال گذشته که با همین ادعا مانع از اعزام وزنه برداران نوجوان کشورمان به رقابتهای جهانی آمریکا شدند ، این بار نیز مشکلات مالی را بهانه قرار دارند و از اعزام وزنه برداران نوجوان و جوان به کره شمالی ممانعت به عمل آوردند. عباس رحیمی رییس هیات وزنه برداری...


در اطلاعیه سپاه از روح الله زم تحت عنوان «سرشبکه سایت ضد انقلاب و معاند آمدنیوز» یاد شده است، بدان معنا که آنچه در "آمدنیوز" منتشر می شده، نه صرفاً حاصل تراوشات ذهنی زم که محصول اطلاعات درست و غلطی بوده که از سوی افرادی در ایران به وی داده می شده است. اگر این گونه باشد - که عنوان "شبکه" ناظر بر همین معناست - قطعاً اعضای این شبکه در ایران به شدت نگران و هراسان هستند و ای بسا در روزها و هفته های آینده افراد دیگری از این شبکه به دام قانون بیفتند. ماجرا ادامه دارد. - روح الله زم مدیر "آمد نیوز" دستگیر شد. این بمب خبری امروز بود و تا روزهای آینده نیز نقل محافل خواهد بود. این که او را چگونه و کجا گرفته اند هنوز اعلام نشده است؛ همین اندازه می دانیم که اطلاعات سپاه او بازداشت کرده است. 5 نکته درباره دستگیری روح الله زم: خوشحالی و نگرانی اپوزیسیونطرح...


رییس جمهور اعلام کرد که با صبر، مقاومت و ایستادگی از شرایط بحرانی یا شبه بحرانی عبور کرده ایم. حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در ابتدای نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین اظهار کرد: از همه دستگاه‌ها، نیرو‌های مسلح، دولت و ملت عراق و همه کسانی که در این مراسم بزرگ حضور دارند، تشکر می‌کنم. از شرایط بحرانی یا شبه بحرانی عبور کرده‌ایم/کلید حوادث دی ۹۷ در داخل و بعد در خارج زده شد/ایران ۹۸ از ایران ۹۷ قوی‌تر است کلید حوادث دی 96 در داخل و بعد در خارج زده شد وی افزود: در مقطعی در خدمت اصحاب رسانه هستم که شرایط تاریخی و سیاسی خطیری را پشت سر گذاشته ایم. ما از آغاز دولت یازدهم تا دی ماه ۹۶ مسیری را طی کردیم که در شاخصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به خوبی پشت سر گذاشته شده بود، اما...


تیم ملی والیبال ایران در دهمین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، مقابل تیم پرافتخار ایتالیا به میدان رفت و در حالیکه می توانست فاتح سه بر صفر مسابقه باشد، در نهایت بازی را ۳ بر ۲ واگذار کرد. تیم ملی والیبال ایران صبح امروز (دوشنبه) ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۸، در دهمین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، به مصاف تیم ملی ایتالیا با ترکیبی متشکل از جوان های لاجوردی پوشان رفت؛ تیمی که در جدول رده بندی همسایه ایران بود. ترکیب ایران با سرمربیگری ایگور کولاکوویچ: امیر غفور، سعید معروف (کاپیتان)، میلاد عبادی‌پور، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا موذن (لیبرو) بازی را آغاز کرد. ست نخست؛ 27 بر 25 به سود ایران ایتالیایی‌ها بازی را خیلی خوب شروع کردند و در امتیاز 8 بر 4 به سود آنها هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول...


مرتضی زبردست - والیبال کشورمان در حالی که مدارج ترقی را به خوبی طی می کرد و می رفت تا در جمع تیم های برتر جهان جایگاه ارزشمندی داشته باشد دچار سردرگمی شد تا تاثیر درانتخاب رییس فدراسیون عوارض خود را نشان دهد. محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان ضمن بیان این مطلب گفت : کارکرد والیبال ما بالانس نیست یک روز مقابل همه تیم های مطرح جهان قدرتمند ظاهر می شویم و در تورنمنتی دیگر برابر تیم های درجه دو ، سه دنیا بازنده ایم ، این نوسان سوای شرایط روحی به مسائل دیگری هم مربوط است که بحث در خصوص آنها نیاز به کارشناسی دقیق تر و عمیق تر دارد. وی افزود : والیبالیستها جزو قشر باهوش ورزش ما هستند و خیلی سریع شرایط را درک کرده و بعضا بزرگترها و بالاتر از آن ، قانون را دور می زنند، بازیکن جوانی که امروز به امضای قراردادش پایبند نباشد فردا به کدام اصل و اصول...


چهارشنبه ، ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۲۱
مقام قضایی: با تاکید آیت الله رئیسی جرائم سیاسی با حضور هیئت منصفه رسیدگی می‌شود


قاضی سراج گفت: با تاکید آیت الله رئیسی جرایم سیاسی هم این هیات باید طبق قانون رسیدگی کند و علاوه بر جرایم مطبوعاتی، جرایم سیاسی را نیز هیات منصفه مطبوعات رسیدگی خواهند کرد.
، قاضی سراج، نماینده تام الاختیار رئیس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیات منصفه سراسر کشور در حاشیه جلسه تعیین اعضای هیات منصفه استان تهران و در جمع خبرنگاران بیان کرد: همان طور که استحضار دارید طبق ماده ۳۶ قانون مطبوعات موظف هستیم در مهرماه که اعضای هیات منصفه سراسر کشور را انتخاب کنیم.

نماینده تام الاختیار رئیس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیات منصفه سراسر کشور خاطرنشان کرد: رئیس هیات، رئیس قوه قضاییه و یا نماینده تام الاختیار وی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس شورای ائمه جمعه و رئیس شورای شهر از اعضای این هیات هستند.

وی ادامه داد: امروز تقریبا دو سال هیات منصفه سابق به اتمام رسیده و ما موظف به انتخاب اعضای جدید هیات منصفه تهران هستیم؛ در تهران ۲۲ نفر و در استان‌ها ۱۴ نفر باید از صنوف مختلف تعیین شوند و در کل کشور ۴۴۱ نفر اعضای هیات منصفه از صنوف مختلف باید تعیین شوند که امروز در تهران ۲۱ نفر از صنوف مختلف تعیین شدند.

قاضی سراج ضمن تشریح اسامی ۲۱ نفر از اعضای استان تهران بیان کرد: فقط پنج نفر از اعضای هیات منصفه جدید هستند و بقیه ابقا شدند، علی اکبر کسائیان، علی اکبر اشعری، علیرضا سربخش، یوسف قروی قوچانی، احمد مومنی راد، سید مرتضی موسویان، محمود خسروی وفا، عفت شریعتی، محمدمهدی حیدریان، نادر قدیانی، پروین صلیحی، محمدحسن رحیمیان، ناصر نوری زاده، روح الله عالمی، میثم امرودی، محسن قمی، شهریار بهرانی، سیدعلی جمالیان، یحیی آل اسحاق، حمیدزاده و محمدرضا احمدی اعضای جدید هیات منصفه استان تهران هیتند که به مدت دو سال انجام وظیفه خواهند کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: امسال هیات منصفه نسبت به سال های قبل تفاوتی دارد، با تاکید آیت الله رئیسی جرایم سیاسی هم این هیات باید طبق قانون رسیدگی کند و علاوه بر جرایم مطبوعاتی، جرایم سیاسی را نیز هیات منصفه مطبوعات رسیدگی خواهند کرد.

نماینده تام الاختیار رئیس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیات منصفه سراسر کشور در ادامه و در خصوص نحوه انتخاب اعضا گفت: در قانون احصاء شده است که این اعضا باید از صنوف مختلف تعیین شوند که ما از صنوف مختلف تعدادی اسامی داشتیم و هیات از بین اسامی که معرفی شده تشخیص داد افرادی را که صالح می داند انتخاب کند که این کار را انجام داده و امروز ۲۱ نفر انتخاب شدند.

قاضی سراج با اشاره به عملکرد هیات منصفه در طول دو سال گذشته اظهار کرد: ما ۱۸۰ جلسه در هیات منصفه استان تهران جلسه داشتیم که ۸۰ رای به محکومیت دادند و همه محکومیت ها مالی بود. ۷۵ برائت و موقوفی تعقیب دادیم و مابقی نیز تجدید جلسه شده است.

نماینده تام الاختیار رئیس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیات منصفه سراسر کشور با بیان اینکه هیات نظارت مطبوعات حدود ۱۲ هزار مجوز داده است، اذعان کرد: از بین ۱۲ هزار مطبوعه فضای مجازی و مکتوب ۸۰ محکومیت آن هم جریمه مالی و حداقلی محکوم شدند.

وی با بیان اینکه به دنبال پیشگیری هستیم تا مچ گیری، گفت: اخیرا رئیس قوه قضاییه شوراهای حل اختلاف مطبوعاتی را نیز به همین منظور تشکیل دادند و در دوره جدید قوه قضاییه برنامه این است که افرادی که وارد مطبوعات می‌شوند توجیه شوند تا خدایی نکرده مشکلی ایجاد نشود.

رئیس سابق سازمان بازرسی در مورد موضوع هفت سنگان در قزوین گفت: موضوه هفت سنگان در سال ۵۳ مطرح بوده که قطعه بندی و واگذار و سپس اقدام کردند؛ یکسری از افراد به عنوان تعاونی خریداری کردند که علاوه بر آن ما کشف کردیم کنار آن ۲۷ هکتار وجود دارد. چهار گزارش در این رابطه به آیت الله رئیسی ارائه شده است که وی نیز دستور اکید برای رسیدگی داده است.

قاضی سراج تصریح کرد: در رابطه با باستی هیلز نیز گزارش کاملی تهیه شده است.

وی افزود: در رابطه با لواسانات هم گزارشات متعددی تهیه کردیم که خود آیت الله رئیسی بیان کرد بهترین گزارش بود و دستور بررسی داده شد و انشالله در آینده اقدامات خوبی برای مسائلی که مطرح بود انجام می شود و پاسخ افکار عمومی داده خواهد شد.

قاضی سراج در ادامه و در خصوص آخرین وضعیت پرونده خودرو و سیل بیان کرد: در خصوص خودرو با وزیر و تمامی قطعه سازان جلسه داشتیم و در رابطه با افرادی که با قطعه خودرو کار می کردند نیز تکلیف کردیم.

وی با اشاره به ورود 50 هزار وسیله نقلیه دپو شده به بازار اظهار کرد: پس از آن جلسه حدود ۵۰ هزار وسیله نقلیه ای که در پارکینگ ها دپو شده بودند به دست مردم رسید.

مشاور رئیس دستگاه قضا با اشاره به ارسال گزارشاتی در خصوص خودرو به رئیس دستگاه قضایی و مراجع رسیدگی کننده، خاطرنشان کرد: قطعه سازان مکلف شدند قطعات را به خودروسازان بدهند و پس از این جریان، سیر نزولی در بازار پیدا شد.

قاضی سراج در ادامه و در خصوص اقدامات سازمان بازرسی در مورد حوادث سیل در کشور و در زمان تصدی وی، اظهار کرد: رئیس قوه قضاییه به من دستور دادند که در خصوص چهار استان سیل خیز اقدام کنم، پس از آن بخشنامه ای صادر کردند تا در خصوص ۳۱ استان از باب پیشگیری از وقوع سیل اقدام کنیم.

وی افزود: خوشبختانه در خصوص 31 استان اقدام کردیم و تا زمانی که در سازمان بازرسی بودم ۲۲ گزارش کامل در خصوص سیل به مراجع ذی صلاح و رئیس دستگاه قضایی ارائه کردیم که رئیس دستگاه قضایی در این خصوص به مقامات قضایی مربوطه دستور دادند.

قاضی سراج در پایان بیان کرد: در خصوص حوادث سیل در چهار استان کشور نیز یک هفته پیش از خروج از سازمان بازرسی، حدود چهار تا پنج هزار برگ در مورد این استان ها با جزئیات گزارش کاملی دادیم که در این خصوص نیز رئیس قوه قضاییه دستور داده تا این گزارش بررسی شود
کلمات کلیدی: چندثانیه - مقام قضایی - آیت الله رییسی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP