• امروز دوشنبه ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
  • ٢۳ جمادى الثانية ۱٤٤۱
  • Mon 17 Feb 2020
خسرو کفیلی- با نزدیک شدن به زمان اعزام سه ملی پوش وزنه برداری ایران به رقابتهای غرب آسیا که حکم انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دارد ،نشانه هایی از عدم شرکت سهراب مرادی در این مسابقات به چشم می خورد. مسابقات وزنه برداری غرب آسیا که جزو پیکارهای گزینشی بازیهای المپیک توکیو محسوب می شود اوایل اسفند ماه سال جاری در دبی برگزار خواهد شد و از میان چهار ملی پوش کشورمان که شانس حضور در این بازی ها را دارند ، قرار است به جز علی داودی ، سهراب مرادی ، کیانوش رستمی و علی هاشمی در آن شرکت کنند . از همین رو ، محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران افزون بر این چهار ملی پوش از چهار وزنه بردار دیگر به نام های حافظ قشقایی ، حسین سلطانی ، علی میری و امیر حقوقی برای شرکت در اردوی آمادگی تیم ملی دعوت کرد تا آنان خود را برای شرکت در...


یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در حاشیه کنفرانس مونیخ گفت: ایران کشوری بزرگ در منطقه است و اینکه این کشور را به چالش بکشیم کمکی به حل مشکلات منطقه نخواهد کرد. عمان به ارتباط با واشنگتن و تهران ادامه می‌دهد چراکه ما فکر می‌کنیم که امکان گفت‌وگو بین دو طرف وجود دارد و در شرایط فعلی امکان درگیری نظامی بسیار کم است. وی همچنین افزود: ما باید همواره برای ایجاد صلح در منطقه تلاش کنیم. ما نگران اشتباه‌های احتمالی توسط کشتی‌های جنگی در تنگه هرمز هستیم، چراکه چنین اشتباه‌هایی ممکن است مشکل بزرگی ایجاد کند.


مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در سخنان خود به اختلاف دیدگاه کشورهای اروپایی با آمریکا در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ پرداخت. بورل با اشاره به برخی اختلاف نظرهای اروپا با واشنگتن گفت: آمریکا خواهان پایان بخشیدن به برجامی که اوباما به امضا رساند، بود؛ همچنین آمریکا خواستار اعمال سیاست فشار حداکثری بر ایران شد، اما من فکر نمی کنم که اروپا چنین برآورد و برداشتی داشته باشد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: برجام از منظر اروپا هنوز تمام نشده است، این توافق بنابر تصمیم جمعی بود که جهان را امن تر سازد، اروپا خواستار صلح در خاورمیانه است و اینها مواردی است که ما باید (با آمریکا) درباره آنها صبوری به خرج دهیم. بورل افزود: اروپا به روابط فرا آتلانتیکی نیاز دارد، اروپا با آمریکا دارای ارزش های مشترکی است و هردو در یک سمت...


زلزله با قدرت ۵.۸ ریشتر لافت در استان هرمزگان را لرزاند. محل وقوع: خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی لافت (هرمزگان) تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۸/۱۱/۲۷، ۱۶:۰۰:۴۶ عمق زمین‌لرزه: ۱۳ کیلومتر نزدیک‌ترین شهرها: ۱۱ کیلومتری لافت (هرمزگان) ۲۰ کیلومتری درگهان (هرمزگان) ۲۴ کیلومتری سوزا (هرمزگان) شدت این زلزله تا بیش از ۸ ثانیه ادامه داشت. نقاط مختلفی از هرمزگان این زلزله را احساس کردند.


رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ما هیچگاه با ضعف پای میز مذاکره نمی رویم، گفت: در حالی که دشمن می خواست شرایط ما بسیار سخت باشد اما همه شاخصه های ما از لحاظ اقتصادی اجتماعی و امنیتی نشان می‌دهد که همه فشارهای آمریکایی ها را پشت سر گذاشتیم و نسبت به سال گذشته اوضاع بهتری داریم هرچند فشارها افزایش یافته است. حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» در ابتدای نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی با تبریک ایام میلاد دختر پیامبر اسلام و قدردانی از حضور مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: سالی که گذشت، مثل سال قبل سال پرماجرایی برای ایران بود. از آغاز سال با سیل در ۲۵ استان کشور مواجه بودیم که حادثه‌ای بی سابقه در تاریخ ایران بود و بعد هم حوادث طبیعی غیرمترقبه دیگری رخ داد. مردم نشان دادند راه سردار سلیمانی ادامه دارد رئیس جمهور تصریح...


چهارشنبه ، ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۱:۱۷
اختصاصی - دبیر فدراسیون وزنه برداری : ما مقصر نیستیم
خسروکفیلی -

دبیر فدراسیون وزنه برداری هرگونه اهمال از سوی این فدراسیون در ثبت نام دو ملی پوش وزنه برداری کشورمان برای شرکت در رقابتهای بین المللی وزنه برداری سوییس را رد کرد.

محسن بیرانوند گفت : مقصر دانستن فدراسیون وزنه برداری در عدم ارسال نام کیانوش رستمی و سعید علی حسینی به فدراسیون وزنه برداری سوییس برای شرکت در رقابتهای این کشور که حکم انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دارد ، صحیح نیست.

او افزود : رستمی در صورتی که در رقابتهای جهانی تایلند ناکام نمی ماند نیازی نداشت که در رقابتهای بین المللی وزنه برداری سوییس شرکت کند ضمن آنکه سعید علی حسینی نیز به خوبی از این امر آگاه بود که می بایست در رقابتهای جهانی تایلند شرکت کند .

بیرانوند در ادامه اظهارداشت: با این وجود هنوز این دو وزنه بردار شانس دارند که در بازی های المپیک توکیو شرکت کنند ولی این امر با دشواری روبه روست.

دبیر فدراسیون وزنه برداری به ارسال نامه کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی وزنه برداری به منظور مساعدت در زمینه حضنور رستمی و علی حسینی در رقابتهای سوییس اشاره کرد و گفت : پس از پاسخ رد فدراسیون وزنه برداری سوییس به درخواست فدراسیون کشورمان برای ثبت نام از این دو وزنه بردار ، این بار از طریق کمیته ملی المپیک نامه ای به فدراسیون جهانی ارسال کرده ایم تا با وساطت این فدراسیون زمینه شرکت رستمی و علی حسینی در رقابتهای سوییس فراهم شود که امیدواریم این چنین شود.

او درباره چگونگی حضور وزنه برداران نوجوان و جوان دختر و پسر ایران در رقابتهای آسیایی کره شمالی نیز گفت : اردوهای آمادگی تیم های وزنه برداری نوجوانان و جوانان دختر و پسر ایران برای شرکت در این رقابتها هم اکنون در کمپ تیم های ملی دایر است و بزودی اسامی وزنه برداران اعزامی اعلام خواهد شد.

وی به شرکت تیم ایران در رقابتهای آسیایی قزاقستان که فروردین ماه آینده برگزار می شود ، نیز اشاره کرد و گفت : کادر فنی تیم ملی بزودی اسامی دعوت شدگان به اردوی تیم ملی را اعلام خواهد کرد و اردوهای این تیم دایر خواهد شد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری به شرکت وزنه برداران ایران در رقابتهای بین المللی ترکیه و قطر که حکم انتخابی بازی های المپیک توکیو را نیز دارد اشاره کرد و گفت :کادر فنی تیم ملی با بررسی تمامی جوانب به ویزه نزدیکی این دو کشور و هزینه کم اعزام ملی پوشان کشورمان ،ترکیه و قطر را برای شرکت ملی پوشان کشورمان که شانس حضور در بازی های المپیک را دارند ، انتخاب کرد ضمن آنکه برخی از ملی پوشان کشورمان نیز در رقابتهای بین المللی جام فجر که این رویداد نیز حکم انتخابی بازی های المپیک را دارد ، شرکت خواهند کرد.

خسرو کفیلی
کلمات کلیدی: چندثانیه - دبیر - فدراسوین - ما مقصر 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP