• امروز چهارشنبه ، ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • ۱۷ صفر ۱٤٤۱
  • Wed 16 Oct 2019
خسرو کفیلی - مسوولان فدراسیون وزنه برداری در پی عدم اعزام تیم های ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان ایران به رقابتهای آسیایی کره شمالی با ادعای کمبود منابع مالی برای اعزام این دو تیم ، مورد تمسخر رییس هیات وزنه برداری استان مازندران و برخی از پیشکسوتان این رشته ورزشی قرار گرفتند. با گذشت نزدیک به ۹ ماه از تشکیل اردوهای آمادگی تیم های ملی وزنه برداری پایه ایران در شهرهای مختلف و در آستانه اعزام دو تیم به رقابتهای قاره ای این رشته در پیونگ یانگ کره جنوبی مسوولان فدراسیون وزنه برداری بسان سال گذشته که با همین ادعا مانع از اعزام وزنه برداران نوجوان کشورمان به رقابتهای جهانی آمریکا شدند ، این بار نیز مشکلات مالی را بهانه قرار دارند و از اعزام وزنه برداران نوجوان و جوان به کره شمالی ممانعت به عمل آوردند. عباس رحیمی رییس هیات وزنه برداری...


در اطلاعیه سپاه از روح الله زم تحت عنوان «سرشبکه سایت ضد انقلاب و معاند آمدنیوز» یاد شده است، بدان معنا که آنچه در "آمدنیوز" منتشر می شده، نه صرفاً حاصل تراوشات ذهنی زم که محصول اطلاعات درست و غلطی بوده که از سوی افرادی در ایران به وی داده می شده است. اگر این گونه باشد - که عنوان "شبکه" ناظر بر همین معناست - قطعاً اعضای این شبکه در ایران به شدت نگران و هراسان هستند و ای بسا در روزها و هفته های آینده افراد دیگری از این شبکه به دام قانون بیفتند. ماجرا ادامه دارد. - روح الله زم مدیر "آمد نیوز" دستگیر شد. این بمب خبری امروز بود و تا روزهای آینده نیز نقل محافل خواهد بود. این که او را چگونه و کجا گرفته اند هنوز اعلام نشده است؛ همین اندازه می دانیم که اطلاعات سپاه او بازداشت کرده است. 5 نکته درباره دستگیری روح الله زم: خوشحالی و نگرانی اپوزیسیونطرح...


رییس جمهور اعلام کرد که با صبر، مقاومت و ایستادگی از شرایط بحرانی یا شبه بحرانی عبور کرده ایم. حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در ابتدای نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین اظهار کرد: از همه دستگاه‌ها، نیرو‌های مسلح، دولت و ملت عراق و همه کسانی که در این مراسم بزرگ حضور دارند، تشکر می‌کنم. از شرایط بحرانی یا شبه بحرانی عبور کرده‌ایم/کلید حوادث دی ۹۷ در داخل و بعد در خارج زده شد/ایران ۹۸ از ایران ۹۷ قوی‌تر است کلید حوادث دی 96 در داخل و بعد در خارج زده شد وی افزود: در مقطعی در خدمت اصحاب رسانه هستم که شرایط تاریخی و سیاسی خطیری را پشت سر گذاشته ایم. ما از آغاز دولت یازدهم تا دی ماه ۹۶ مسیری را طی کردیم که در شاخصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به خوبی پشت سر گذاشته شده بود، اما...


تیم ملی والیبال ایران در دهمین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، مقابل تیم پرافتخار ایتالیا به میدان رفت و در حالیکه می توانست فاتح سه بر صفر مسابقه باشد، در نهایت بازی را ۳ بر ۲ واگذار کرد. تیم ملی والیبال ایران صبح امروز (دوشنبه) ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۸، در دهمین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، به مصاف تیم ملی ایتالیا با ترکیبی متشکل از جوان های لاجوردی پوشان رفت؛ تیمی که در جدول رده بندی همسایه ایران بود. ترکیب ایران با سرمربیگری ایگور کولاکوویچ: امیر غفور، سعید معروف (کاپیتان)، میلاد عبادی‌پور، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا موذن (لیبرو) بازی را آغاز کرد. ست نخست؛ 27 بر 25 به سود ایران ایتالیایی‌ها بازی را خیلی خوب شروع کردند و در امتیاز 8 بر 4 به سود آنها هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول...


مرتضی زبردست - والیبال کشورمان در حالی که مدارج ترقی را به خوبی طی می کرد و می رفت تا در جمع تیم های برتر جهان جایگاه ارزشمندی داشته باشد دچار سردرگمی شد تا تاثیر درانتخاب رییس فدراسیون عوارض خود را نشان دهد. محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان ضمن بیان این مطلب گفت : کارکرد والیبال ما بالانس نیست یک روز مقابل همه تیم های مطرح جهان قدرتمند ظاهر می شویم و در تورنمنتی دیگر برابر تیم های درجه دو ، سه دنیا بازنده ایم ، این نوسان سوای شرایط روحی به مسائل دیگری هم مربوط است که بحث در خصوص آنها نیاز به کارشناسی دقیق تر و عمیق تر دارد. وی افزود : والیبالیستها جزو قشر باهوش ورزش ما هستند و خیلی سریع شرایط را درک کرده و بعضا بزرگترها و بالاتر از آن ، قانون را دور می زنند، بازیکن جوانی که امروز به امضای قراردادش پایبند نباشد فردا به کدام اصل و اصول...


چهارشنبه ، ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۸:۰۱
تعداد زیادی از کارمندان گمرک آلوده به دریافت رشوه شدند

صبح امروز ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قاچاق قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی آغاز شد.

، در ابتدای این جلسه قاضی صلواتی از متهم حامد خاتمی پور خواست تا با حضور در جایگاه به دفاع از خود بپردازد.

وی در دفاعیات خود با بیان اینکه ترخیص کار از عواید سود و زیان زیادی ندارد، گفت: ترخیص کار نمی‌تواند معجزه کند. جهت وصول اطمینان برای اینکه کالا‌ها در سطح وارد شده نظارت‌هایی انجام می‌شود.

وی به ارزش گذاری کالا‌ها اشاره و تصریح کرد: ارزش گذاری به این صورت است که اگر فاکتور مهم از سوی صاحب کار ارائه نشود امکان ارزشیابی وجود دارد به همین منظور چند سیستم ارزشیابی این کار را انجام می‌دهند. بنابراین هر شخص عادی می‌تواند به گمرک مراجعه کرده و در سایت ارزش کالا‌ها را ببیند.

این متهم افزود تمام کالا‌ها بر اساس یکی از ۵ ماده اصلی و یک قاعده فرعی طبقه بندی می‌شوند و بر اساس محتویات یکی از این بند‌ها گمرک پذیرایی کالا‌ها است.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما در بخشی از اظهارات خود اعلام کردید که پرداخت رشوه از طریق اطرافیانم و همچنین دیگران انجام می‌شد در این رابطه رشوه‌ها را از طریق حسام خاتمی پور، محمد خاتمی پور امیر بختیاری و مرتضی خاکی انجام می‌دادید که حسام خاتمی در گمرک غرب و محمد خاتمی پور در فرودگاه امام مستقر بودند این دو فرد احضار و موضوع پرداخت رشوه را تایید کردند.

صلواتی ادامه داد: این افراد اسامی تعداد زیادی از کارمندان گمرک را اعلام کردند که متأسفانه به دادسرا نیامدند به چه تعداد از افراد گمرک رشوه پرداخت کردید؟ متهم در پاسخ گفت: من خودم خبر نداشتم ترخیص کار شاید این کار‌ها را انجام داده است.

قاضی در واکنش به این سخنان متهم گفت: لیست پرسنلی که رشوه دریافت کردند وجود دارد و متاسفانه تعداد زیادی از کارمندان گمرک آلوده به دریافت رشوه شدند.

صلواتی خطاب به متهم گفت: به دلیل حجم زیاد کار کارمندان لجستیک اسنادی را اصلاح و جعل می‌کردند این در حالی است که اسناد باید با پست پیشتاز ارسال می‌شده در این رابطه توضیح دهید.

خاتمی پور گفت: پست پیشتاز خیلی وقت است که دیگر اینطور کار نمی‌کند.

صلواتی در ادامه خطاب به متهم گفت: شرکت‌های سازه پویش گواهی مبدا را دریافت نمی‌کرده و گواهی از سوی شرکت جعل شده است در این رابطه توضیح دهید که متهم پاسخ داد این موضوع به خاطر این بود که محموله‌ها متوقف می‌شد.

خاتمی پور در ادامه دفاعیات خود گفت: اگر گمرک تعرفه‌ای را می‌پذیرد پشت آن وزارتخانه‌ای است.

وی افزود: این در حالی است که از روز اول دادگاه می‌گویند بایگانی متعلق به خاتمی‌پور بوده است، اما اسنادی که ضابطین از آن محل بردند اسناد شرکت عظام بود. برای من می‌فرستادند و من نگهداری می‌کردم بنده نگران این نبودم که بازرسی گمرک آن اسناد را بررسی کند.

صلواتی خطاب به متهم گفت: درباره رشوه، جعل، مهر جعلی و دستور امحای اسناد و دستور توضیح دهید.

متهم خاتمی‌پور ادامه داد: آن روز که بحث فرار مطرح بود من همچون روز‌های دیگر به شرکت رفتم از گمرک به من زنگ زدند و گفتند کمیته‌ای جلسه دارد که من نیز عضو آن کمیته بودم، اما دیدم حالتی غیرعادی حاکم است. روغنی‌ها به من زنگ زد و گفت که بیرون برو، عده‌ای در حال آمدن به آنجا هستند من تا آن روز فقط داشتم کار می‌کردم، اما روغنی‌ها گفت فرار کن.

وی افزود: حتی روغنی‌ها به من گفت: گوشی‌ات را خاموش کن من به خانه یکی از دوستانم رفتم، اما او به من گفت: به دفترت برگرد و همانجا که برگشتم از من سوال کردند.

متهم خاتمی‌پور درباره امحای اسناد توضیح داد: چندین مرحله شنیده بودم و به من زنگ زده بودند که مدارک را نگهداری نکن یک نامه نیز از عظام به دستم رسید، اما بعد‌ها متوجه شدم تغییراتی ایجاد شده است و بعد که درباره این تغییرات از آن‌ها پرسیدم گفتند چیزی نیست تو کارت را انجام بده.

وی درپاسخ به سوال قاضی مبنی بر اینکه متن نامه چه بود گفت: نامه‌ای از دادسرای شعبه یک بود که درباره حساب‌های شرکت مطالبی در آن نوشته شده بود در این مرحله هم آقای روغنی‌ها به من زنگ زد و من حتی به دوستانم گفتم نمی‌دانم این‌ها چرا می‌گویند اسنادشان را نگه ندارم.

خاتمی پور با بیان اینکه صد‌ها نامه با مهر برجسته از طرف شرکت دارم، کفت: بر اساس این نامه‌ها گمرک اجازه داده با نامه از وزارت صمت کالا به گمرک بیاید و کالا‌ها ترخیص شود و گمرک هم چاره‌ای جز پذیرفتن نامه‌های امضا شده ندارد.

وی گفت: همه این اقدامات برای ترخیص کالا‌ها در این شرکت انجام شده هر چند آقای روغنی‌ها دیروز می‌گفت: اطلاعی نداشته، اما همه این‌ها انجام گرفته است.

وی گفت: جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله‌ای که هیچ گونه سابقه کیفری و تخلف ساده ندارند چه طور می‌توانند دست به قاچاق کلان بزنند. ترخیص‌کاران نمی‌توانند معجزه کنند و هر چه مدیران شرکت‌ها می‌گویند را انجام می‌دهند.

در ادامه جلسه شاه‌محمدی نماینده دادستان در واکنش به سخنان متهم گفت: شما اظهار کردید با توجه به اینکه شرکت در ثبت سفارش کلی‌گویی کرده برای مرتفع کردن قانون از وزارت صمت مجوز گرفته‌اید و این کار توسط قنبر حسین پور انجام شده شما به او نشان می‌دادید تا حسین‌پور رشوه‌ها را به اداره صمت کرج برساند.

وی ادامه داد: این موضوع باید با اجازه بالاترین مقام گمرک و یا وزارتخانه مربوطه انجام می‌شده است.

متهم خاتمی‌پور به تعرفه‌ها اشاره کرد و گفت: شرکت از ردیف تعرفه‌ای درباره قطعات خودرو استفاده کرده است و ردیف تعرفه بر اساس نامه‌های مخصوص بودند و چیزی نبود که ترخیص کار در آن دخالتی داشته باشد.

نماینده دادستان گفت: شما قطعه کار را تحت عنوان اجزا و قطعات ریل سوخت وارد کشور کردید و جعل دیجیتالی انجام شده است کالا‌های مجاز مشروط کل تحت تعرفه ۲۶ درصد به نام اجزا و قطعات سوخت با تعرفه ۵ درصد وارد شده است. در این رابطه توضیح دهید.

نماینده دادستان ادامه داد: قنبر حسین‌پور رابط شما با وزارت صمت بوده و رشوه‌ها را پرداخت می‌کرد اگر قرار بود اقدام قانونی انجام شود باید اجازه بالاترین شخص وزارت صنعت انجام می‌شد که این کار انجام نگرفته است.

شاه محمدی بیان کرد: شما گفتید که محموله به دستور غلامرضا مرتضوی ترخیص شده و سپس برای فرار از ماده قانونی مجوز وزارت صنعت اخذ شده است. گفتید قسمتی از آنچه که در ذیل ماده‌ها درج شده با هماهنگی شرکت‌ها بوده البته من درباره سوء‌نیت شما حرف نمی‌زنم. در رابطه با این موارد توضیح دهید.

متهم پاسخ داد: به شرکت استام صنعت رفتم و غلامرضا مرتضوی گفت که فردا باید کالا ترخیص شود من به او گفتم که این کار نیاز به کد دارد سپس شرکت نامه زد و کدی به من داد.

نماینده دادستانی افزود: در بازرسی‌هایی که از شرکت شما انجام شده اسناد از سال ۹۵ به دست آمده که نشان می‌دهد کارمندان شما مبالغی را به عنوان رشوه به کارمندان گمرک می‌دادند. کارمندان شما همه مبالغ را ضمیمه می‌کردند و به عنوان هزینه‌های ترخیص و بارگیری برای شرکت ارسال می‌کردید.

خاتمی‌پور در رابطه با رشوه‌ها گفت: اینکه پرداخت شده یا نه اطلاعی ندارم، ولی اگر هر چه پرداخت شده از شرکت به ما می‌گفتند و من تمام حقیقت را گفتم.

وی افزود: من اسناد مربوطه را تماماً نگه داشتم و همه اسناد حتی ده سال اخیر موجود است.

قاضی صلواتی یا اعلام ختم این جلسه از دادگاه گفت: زمان برگزاری جلسه بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد.

کلمات کلیدی: چندثانیه - کارمندان - گمرگ - رشوه 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP