• امروز چهارشنبه ، ۲۹ آبان ۱۳۹۸
  • ٢۳ ربيع الأول ۱٤٤۱
  • Wed 20 Nov 2019
دادستان کل کشور با اشاره به اصلاح قیمت بنزین و اعتراضاتی که در کشور شکل گرفته است، گفت: قوه قضائیه با اخلال‌گران به‌شدت برخورد خواهد کرد. محمدجعفر منتظری در ارتباط با اصلاح قیمت بنزین و اعتراضاتی که در کشور شکل گرفته است، اظهار کرد: همه باید بدانند، اعمالی که منجر به اخلال در نظم عمومی می‌شود جرم بوده و پلیس و قوه قضائیه طبق قانون وظیفه برخورد با اخلال‌گران را برعهده دارد. البته مردم معترض قطعاً صف خود را از اخلال‌گران جدا می‌کنند. وی ادامه داد: به مردم توصیه می‌کنیم خودشان جلوی اخلال را بگیرند و نیرو‌های امنیتی را در ایجاد نظم یاری کنند. دادستان کل کشور تصریح کرد: افزایش قیمت بنزین نباید منجر به افزایش سایر اقلام شود و مسئولان باید در این زمینه هوشیار باشند و جلوی سودجویان را بگیرند. منتظری خاطرنشان کرد: قوه قضائیه با هرگونه اخلال...


سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران با ابراز تاسف از خداحافظی سعید علی حسینی ملی پوش سابق فوق سنگین کشورمان از دنیای قهرمانی گفت : این وزنه بردار سال ها می توانست برای کشورمان در رقابتهای مختلف افتخار کسب کند. مدد نصیری نیا افزود : علی حسینی با بازگشتش توانست دو مدال نقره جهانی و بازی های آسیایی را کسب کند و به نظر من این وزنه بردار هنوز هم می توانست در رویدادهای مختلف به ویزه در بازی های المپیک توکیو برای کشورمان مدال کسب کند. او با انتقاد از حذف نام علی حسینی از ترکیب ایران برای شرکت در رقابتهای جهانی تایلند و عدم ثبت نام این وزنه بردار در رقابتهای بین المللی سوییس که حکم انتخابی بازی های المپیک را داشت ، اظهارداشت : متاسفانه کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران شرایط علی حسینی را درک نکرد و زمینه حضور این وزنه بردار را در رقابتهای...


تجمعات اعتراضی به افزایش قیمت بنزین بعداز ظهر امروز جمعه در چند شهر کشور صورت گرفت که برخی از این تجمعات با پادرمیانی مردم و پلیس پایان یافت. ، تجمعات اعتراضی به افزایش قیمت بنزین بعداز ظهر امروز جمعه در چند شهر کشور صورت گرفته است. بنابراین گزارشات، در شهرهای خوزستان و سیرجان کرمان این اعتراضات بیشتر بوده است. در اهواز تجمعات ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره در چند نقطه شهر برگزار شد که معترضین در واکنش به افزایش قیمت بنزین شعار می دادند. بعضی از تجمعات با پادرمیانی مردم و پلیس پایان یافته اما همچنان در چند نقطه ترافیک ناشی از اعتراضات وجود دارد. در مشهد نیز ترافیک ناشی از اعتراضات بنزین تعدادی از مردم و راننده ها گزارش شده است. در سیرجان کرمان نیز اعتراضات مشابهی در حال برگزاری است. عمده اعتراضات در دسته های حدودا ۵۰ تا ۱۵۰ نفره انجام...


محو اسرائیل یعنی صاحبان اصلی فلسطین بتوانند دولت را انتخاب کنند. در عید بزرگ میلاد باسعادت پیامبراعظم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) و امام صادق (علیه‌السلام) سران قوا، جمعی از مسئولان نظام، سفرای کشور‌های اسلامی و میهمانان شرکت‌کننده در اجلاس بین‌المللی وحدت اسلامی، صبح امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) در دیدار مسئولان نظام، مهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس وحدت اسلامی، سفیران کشور‌های اسلامی و جمعی از قشر‌های مختلف مردم، علت مصائب امروز دنیای اسلام به‌ویژه وضع تأسف‌بار فلسطین را ضعف اتحاد اسلامی دانستند و با تأکید بر اینکه محو اسرائیل به معنای محو رژیم جعلی صهیونیستی و حاکم شدن دولت منتخب صاحبان اصلی فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی است، خاطرنشان کردند:...


قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است. جزئیات تصمیم جدید سران سه قوه برای سهمیه‌بندی و نرخ بنزین اعلام شد. براساس این اطلاعیه، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده است. بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودرو‌های شخصی از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است. این اطلاعیه افزوده است: استفاده از سهمیه سوخت صرفاً با استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی میسر است. بر همین اساس،...


سه‌شنبه ، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۴:۳۴
کودکانی که مورد تعرض جنسی قرار می‌گیرند، چه رفتار‌هایی انجام می‌دهند؟

عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان مشهد گفت: کودکانی که مورد تعرض جنسی قرار می‌گیرند معمولا با استفاده از تحلیل نقاشی‌ها شناخته می‌شوند.
دکتر حسین کدخدا در نشست علمی «اهمیت بازی در آموزش کودکان» که در سالن کنفرانس پردیس شهید هاشمی‌نژاد فرهنگیان مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه «سه نوع سوء استفاده جسمی، ذهنی و جنسی داریم»، اظهار کرد: کودکانی که مورد تعرض جنسی قرار می‌گیرند، معمولا با استفاده از تحلیل نقاشی‌ها شناخته می‌شوند.

این کودکان معمولا به بازی‌های گروهی علاقه‌مند نیستند. کودکان دختر این اتفاقات را راحت‌تر گزارش می‌دهند و پسران دشوارتر، زیرا آزادی و اعتماد به نفس از آن‌ها سلب می‌شود و به عنوان یک مرد ضعف خواهند داشت.

وی ادامه داد: اولین کاری که این کودکان در مواجهه با اسباب‌بازی انجام می‌دهند، این است که آن‌ها را خلع لباس می‌کنند. نکته بعدی هم اینکه بیشتر به لمس اندام‌های حسی می‌پردازند. معمولا افرادی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند، پرخاشگری بیشتری نسبت به دیگران نشان می‌دهند.

کدخدا عنوان کرد: مردم به جای اینکه فرد نابینا را در ۲۳ مهر تکریم کنند و مورد اهمیت قرار دهند، عصای نابینا را درک می‌کنند. درخصوص کودکان استثنایی، زمانی که صحبت از استثنایی می‌شود، نگاه بسیاری از افراد به سمت جنبه منفی قضیه متمایل شده و افرادی را در نظر می‌گیرند که بیشترین مشکل را دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه از نظر ژان پیاژه ما چهار نوع بازی داریم، عنوان کرد: یک نوع بازی‌های مهارتی یا تمرینی که معادل اولین دوره رشد یعنی ۲ سال اول زندگی است، این دوران، حسی حرکتی نیز نام دارد، در این دوره کودکان به دنبال بازی‌های تفننی و سرگرمی هستند. دسته دیگر یعنی بازی‌های نمادین، از ۲ تا ۶ سالگی به طول می‌انجامد و کودکان در این دوران به دنبال سمبل‌ها و الگو‌ها هستند.

کدخدا ادامه داد: دسته دیگر، بازی‌های با قاعده هستند. در این بازی‌ها کودکان به دنبال قوانینی هستند که به وسیله آن‌ها با یکدیگر مشارکت کنند و بازی دست جمعی و دارای نظم را انجام دهند. در بازی‌های سازنده، افراد بازی‌هایی مانند حل مسئله انجام می‎دهند که در آن‌ها فرد به دنبال تفنن و سرگرمی نیست، بلکه به دنبال تفکر و ذهن خلاق است.

وی بیان کرد: در روز عصای سفید نکته‌ای وجود دارد. مردم به جای اینکه نابینا را در این روز تکریم کنند و مورد اهمیت قرار دهند، عصای نابینا را درک می‌کنند. بازی‌های افراد نابینا به چند دلیل با افراد عادی متفاوت است.

در اوایل زندگی بازی‌های این افراد انفرادی بوده و خیال‌پردازی در این کودکان کمتر است. تعامل با محیط نیز در این افراد کمتر بوده، زیرا مهم‌ترین مشکلی که نابینایان دارند، جهت‌یابی یا تحرک است.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: نکته بعدی تصورات قالبی است که به این افراد ابلاغ می‌شود. مطلب با اهمیت در اینجا این است که باید به این کودکان احساس آزادی بیشتری داده شود. والدینی که به کودکان تسلط بیش از حدی دارند، کودکانی وسواسی و بسیار حساس خواهند داشت.

سه گروه از افراد با تغییر مخالف‌اند؛ یک نابینایان، دو افراد اوتیستیک و سه سالمندان، بنابراین با این کودکان باید بازی‌هایی انجام داد که آزادی بیشتری احساس کنند. بازی‌ها باید بر فعالیت‌های لمسی تاکید داشته باشند.

کدخدا گفت: میزان بازی کودکانی که اختلال گفتاری دارند کمتر بوده، زیرا زبان یک وسیله ارتباط جمعی است. تنوع بازی در کسانی که ضریب هوشی کمی دارند کمتر است. کودکانی که دارای نارسایی اجتماعی هستند کمتر از نماد‌ها استفاده می‌کنند و بازی‌های مشارکتی کمتری انجام می‌دهند.

ناشنوایان در ابتدا بازی‌های مشارکتی کمتری دارند، اما منسجم‌ترین گروه در میان معلولان، ناشنوایان هستند. تفاوتی که این افراد با دیگران دارند، ناتوانی در بروز احساسات و امیال است.

وی اضافه کرد: بازی‌های کودکان کم‌توان ذهنی بیشتر متوجه ظاهر اسباب‌بازی‌ها است. بازی بیشتر به صورت تدریجی و تاخیری انجام می‌شود، یعنی خلاقیت‌هایی در انجام بازی دارند، اما این خلاقیت‌ها با تاخیر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: کودکان اوتیسم یا درخود مانده، از افراد به عنوان شیء استفاده می‌کنند، گفتارشان محدود یا نا محدود است و در تعامل دچار مشکل هستند.

بهره هوشی ۷۵ درصد این کودکان زیر ۷۰ است. مشکل اکثر این کودکان این است که قابلیت برقراری ارتباط چشمی ندارند. یکی از روش‌های درمان این کودکان استفاده از حیوانات در روند درمان است، زیرا این کودکان به یک وسیله خاص احساس وابستگی پیدا می‌کنند و از بازی‌های چرخشی لذت می‌برن
کلمات کلیدی: چندثانیه -کودکان - تعرض جنسی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP