• امروز پنج‌شنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
  • ٢٥ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Thu 16 Jul 2020
رئیس جمهوری با اشاره به بهره مندی ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری از آب شرب بهداشتی گفت: در آغاز پیروزی انقلاب ۲۷ تصفیه‌خانه در کشور داشتیم و با اقداماتی که تا پایان سال صورت می‌گیرد ۱۶۷ تصفیه خانه خواهیم داشت؛ یعنی تصفیه‌خانه‌های کشور بیش از ۶ برابر نسبت به قبل انقلاب است. حجت الاسلام دکتر حسن روحانی امروز پنجشنبه ۲۶ تیر در مراسم افتتاح پروژه های وزارت نیرو در استان هرمزگان که در قالب پویش هر هفته الف ب اجرا شد، افزود: امروز روز بسیار خوبی برای همه ما و مردم عزیز استان استراتژیک هرمزگان است که از تنگه هرمز حفاظت می کنند و با بنادر مهم، کالاهای مورد نیاز کشور و کشورهای مناطق شمالی ایران را تامین یا صادر می کنند. وی افزود: البته هرمزگان در زمینه صنعت، تولید بنزین و پالایشگاه های بسیار عظیمی که دارد و از همه مهمتر مردم بسیار خوب و وفادار و مرزدار...


سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تاکنون واکسنی برای کرونا تولید نشده است، گفت: بهترین توصیه‌ها برای پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا همچنان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم شرکت در مراسمات عروسی و عزا است. سیما سادات لاری در زنجان در واکنش به افزایش میزان بستری مبتلایان به ویروس کرونا در زنجان اظهار داشت: در حال حاضر هر هشت شهرستان استان زنجان در وضعیت قرمز قرار دارند. وی با تاکید بر اینکه تاکنون داروی خاص و یا واکسنی برای کرونا تولید نشده است، تصریح کرد: بهترین توصیه‌ها برای پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا همچنان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری و عدم شرکت در مراسم عزا و عروسی است.


حریرچی گفت: ۱۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند، ویروس کرونا بسیار پیچیده است از این رو کوچکترین غفلت باعث بازگشت کرونا می‌شود. علل افزایش آمار ابتلا به کرونا در کشور امشب ۲۴ تیرماه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت. حریرچی با اشاره به اینکه ۱۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند، گفت: ویروس کرونا بسیار پیچیده است از این رو کوچکترین غفلت باعث بازگشت کرونا می‌شود. معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به نگرانی‌های وزیر بهداشت از استان‌هایی که کمتر به ویروس کرونا آلوده شده اند، افزود: ۴۶ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در یک استان را زنان تشکیل داده اند که این موضوع به دو دلیل اتفاق افتاده است یکی به دلیل حضور آن‌ها در مراسم‌های عروسی، عزا و دورهمی و دیگری اینکه همسران آن‌ها...


معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین آرمان‌های امام(ره) و مردم در انقلاب اسلامی مبارزه با فقر و کاهش نابرابری بود، تصریح کرد: عدالت، قطب نمای حرکت در جمهوری اسلامی ایران به سمت پیشرفت و توسعه است و هر گاه در این مسیر از عدالت فاصله گرفته شود باید برای اصلاح مسیر اقدام کنیم. دکتر اسحاق جهانگیری بعد از ظهر امروز(چهارشنبه) در نشست با مدیران ارشد کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه استقرار عدالت، آرمان مکتب اسلام و شیعیان بوده است و همواره امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید کرده اند، گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) از یادگارهای مهم و ماندگار بنیانگزار انقلاب اسلامی است که در آغاز راه تشکیل شد و به فضل الهی در سال های گذشته خدمات مهم و ماندگاری بر جا گذاشته است. معاون اول رییس جمهور ضمن تجلیل از زحمات...


در صورت طغیان مجدد، تمام مرزهای کشورهای همسایه به روی‌مان بسته و صادرات هم قطع خواهد شد و وضعیت اقتصاد و معیشت مردم از این هم بدتر می‌شود... شماری از مدیران عامل ادوار بیمۀ سلامت، مدیران ادوار حوزۀ سلامت و جمعی از فرماندهان بهداری دوران دفاع مقدس، در نامه‌ای به رییس جمهوری دربارۀ احتمال طغیان مجدد بیماری کووید 19 در اوایل پاییز هشدار دادند. این مدیران همچنین از آقای روحانی در مقام رییس شورای عالی سلامت کشور خواسته اند به منظور ارتقای تاب‌آوری نظام ارایه خدمات سلامت و صیانت از حقوق سلامت مردم، دستورهای جدی و مؤکد صادر کند و به همین منظور خود 17 مورد را پیشنهاد کرده‌اند از این قرار: 1. فراخوان نیروهای داوطلب تخصصی شامل پزشکان و پرستاران بازنشسته، پرستاران شاغل در بیمارستان های خصوصی و پرستارانی که در انتظار شروع طرحو استخدام‌اند و در...


سه‌شنبه ، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۴:۳۴
کودکانی که مورد تعرض جنسی قرار می‌گیرند، چه رفتار‌هایی انجام می‌دهند؟

عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان مشهد گفت: کودکانی که مورد تعرض جنسی قرار می‌گیرند معمولا با استفاده از تحلیل نقاشی‌ها شناخته می‌شوند.
دکتر حسین کدخدا در نشست علمی «اهمیت بازی در آموزش کودکان» که در سالن کنفرانس پردیس شهید هاشمی‌نژاد فرهنگیان مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه «سه نوع سوء استفاده جسمی، ذهنی و جنسی داریم»، اظهار کرد: کودکانی که مورد تعرض جنسی قرار می‌گیرند، معمولا با استفاده از تحلیل نقاشی‌ها شناخته می‌شوند.

این کودکان معمولا به بازی‌های گروهی علاقه‌مند نیستند. کودکان دختر این اتفاقات را راحت‌تر گزارش می‌دهند و پسران دشوارتر، زیرا آزادی و اعتماد به نفس از آن‌ها سلب می‌شود و به عنوان یک مرد ضعف خواهند داشت.

وی ادامه داد: اولین کاری که این کودکان در مواجهه با اسباب‌بازی انجام می‌دهند، این است که آن‌ها را خلع لباس می‌کنند. نکته بعدی هم اینکه بیشتر به لمس اندام‌های حسی می‌پردازند. معمولا افرادی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند، پرخاشگری بیشتری نسبت به دیگران نشان می‌دهند.

کدخدا عنوان کرد: مردم به جای اینکه فرد نابینا را در ۲۳ مهر تکریم کنند و مورد اهمیت قرار دهند، عصای نابینا را درک می‌کنند. درخصوص کودکان استثنایی، زمانی که صحبت از استثنایی می‌شود، نگاه بسیاری از افراد به سمت جنبه منفی قضیه متمایل شده و افرادی را در نظر می‌گیرند که بیشترین مشکل را دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه از نظر ژان پیاژه ما چهار نوع بازی داریم، عنوان کرد: یک نوع بازی‌های مهارتی یا تمرینی که معادل اولین دوره رشد یعنی ۲ سال اول زندگی است، این دوران، حسی حرکتی نیز نام دارد، در این دوره کودکان به دنبال بازی‌های تفننی و سرگرمی هستند. دسته دیگر یعنی بازی‌های نمادین، از ۲ تا ۶ سالگی به طول می‌انجامد و کودکان در این دوران به دنبال سمبل‌ها و الگو‌ها هستند.

کدخدا ادامه داد: دسته دیگر، بازی‌های با قاعده هستند. در این بازی‌ها کودکان به دنبال قوانینی هستند که به وسیله آن‌ها با یکدیگر مشارکت کنند و بازی دست جمعی و دارای نظم را انجام دهند. در بازی‌های سازنده، افراد بازی‌هایی مانند حل مسئله انجام می‎دهند که در آن‌ها فرد به دنبال تفنن و سرگرمی نیست، بلکه به دنبال تفکر و ذهن خلاق است.

وی بیان کرد: در روز عصای سفید نکته‌ای وجود دارد. مردم به جای اینکه نابینا را در این روز تکریم کنند و مورد اهمیت قرار دهند، عصای نابینا را درک می‌کنند. بازی‌های افراد نابینا به چند دلیل با افراد عادی متفاوت است.

در اوایل زندگی بازی‌های این افراد انفرادی بوده و خیال‌پردازی در این کودکان کمتر است. تعامل با محیط نیز در این افراد کمتر بوده، زیرا مهم‌ترین مشکلی که نابینایان دارند، جهت‌یابی یا تحرک است.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: نکته بعدی تصورات قالبی است که به این افراد ابلاغ می‌شود. مطلب با اهمیت در اینجا این است که باید به این کودکان احساس آزادی بیشتری داده شود. والدینی که به کودکان تسلط بیش از حدی دارند، کودکانی وسواسی و بسیار حساس خواهند داشت.

سه گروه از افراد با تغییر مخالف‌اند؛ یک نابینایان، دو افراد اوتیستیک و سه سالمندان، بنابراین با این کودکان باید بازی‌هایی انجام داد که آزادی بیشتری احساس کنند. بازی‌ها باید بر فعالیت‌های لمسی تاکید داشته باشند.

کدخدا گفت: میزان بازی کودکانی که اختلال گفتاری دارند کمتر بوده، زیرا زبان یک وسیله ارتباط جمعی است. تنوع بازی در کسانی که ضریب هوشی کمی دارند کمتر است. کودکانی که دارای نارسایی اجتماعی هستند کمتر از نماد‌ها استفاده می‌کنند و بازی‌های مشارکتی کمتری انجام می‌دهند.

ناشنوایان در ابتدا بازی‌های مشارکتی کمتری دارند، اما منسجم‌ترین گروه در میان معلولان، ناشنوایان هستند. تفاوتی که این افراد با دیگران دارند، ناتوانی در بروز احساسات و امیال است.

وی اضافه کرد: بازی‌های کودکان کم‌توان ذهنی بیشتر متوجه ظاهر اسباب‌بازی‌ها است. بازی بیشتر به صورت تدریجی و تاخیری انجام می‌شود، یعنی خلاقیت‌هایی در انجام بازی دارند، اما این خلاقیت‌ها با تاخیر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: کودکان اوتیسم یا درخود مانده، از افراد به عنوان شیء استفاده می‌کنند، گفتارشان محدود یا نا محدود است و در تعامل دچار مشکل هستند.

بهره هوشی ۷۵ درصد این کودکان زیر ۷۰ است. مشکل اکثر این کودکان این است که قابلیت برقراری ارتباط چشمی ندارند. یکی از روش‌های درمان این کودکان استفاده از حیوانات در روند درمان است، زیرا این کودکان به یک وسیله خاص احساس وابستگی پیدا می‌کنند و از بازی‌های چرخشی لذت می‌برن
کلمات کلیدی: چندثانیه -کودکان - تعرض جنسی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP