• امروز یکشنبه ، ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • ۱٤ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Sun 5 Jul 2020
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس توضیحاتی درباره آخرین وضعیت ساخت واکسن ایرانی برای مقابله با کرونا ارائه کرد. حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که کمیسیون بهداشت از هر اقدامی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا در دستور کار قرار دهد، حمایت می کند. وی گفت: کمیسیون بهداشت مجلس در جریان ساخت واکسن ایرانی قرار دارد و طبق اطلاعات ما، این واکسن مراحل موفقیت آمیزی را طی کرده اما با رسیدن به مراحل نهایی فعلا فاصله داریم اما امیدواریم که بتوانیم شاهد نهایی شدن مراحل ساخت این واکسن باشیم. شهریاری افزود: البته ما در حوزه درمان نیز در حال استفاده از داروهای جدید هستیم و امیدواریم که بتوانیم به یک درمان قطعی برسیم اما در شرایط کنونی، بهترین دارو، پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی است. رئیس کمیسیون بهداشت مجلس...


خسرو کفیلی - مدرس فدراسیون جهانی ، خداحافظی زودهنگام ملی پوش سابق وزنه برداری ایران از دنیای قهرمانی را به مدیریت ضعیف فدراسیون وزنه برداری مرتبط دانست. داود ملکی رییس سابق کمیته مربیان فدراسیون وزنه برداری و عضو سابق شورای عالی فنی این فدراسیون با بیان این مطلب گفت : وزنه بردارانی همچون بهداد سلیمی ، سعید علی حسینی ، سعید محمدپور ، نواب نصیرشلال و ... با داشتن مدال های جهانی و المپیک در حالی مجبور به ترک دنیای قهرمانی شدند که سال ها می توانستند برای میهن اسلامی از میادین مختلف افتخار کسب کنند. او افزود : مدیریت ضعیف حاکم بر فدراسیون وزنه برداری مانع از حفظ سرمایه های این رشته ورزشی که میلیاردها تومان برای آنان سرمایه گذاری شده بود ، گردید . افزون بر آن این فدراسیون از داشته های خود نیز به خوبی استفاده نکرده است. مدرس فدراسیون...


وزیر امور خارجه ایران روز شنبه در پیامی توییتری درباره سابقه به جریان انداختن مکانیزم حل اختلافات در برجام نوشت: به زودی همه نامه‌هایم را منتشر خواهم کرد. محمد جواد ظریف در صفحه توییتر خود نوشت: جنجال تبلیغاتی را باور نکنید: با توجه به نقض برجام توسط ایالات متحده و سه کشور اروپایی (تروئیکا)، ایران دست‌کم در ۶ نوبت مکانیسم حل اختلاف را به جریان انداخته است: ظریف در ادامه به تلاش ایران در به جریان انداختن شش نوبت مکانیسم حل اختلاف اشاره کرد: - در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده - در دهم می ۲۰۱۸ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده - در هفدهم ژوئن ۲۰۱۸ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده - در ششم نوامبر ۲۰۱۸ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده و سه کشور اروپایی - در هشتم می ۲۰۱۹ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده...


معاون کل وزارت بهداشت، گفت: ماسک N۹۵ به هیچ وجه توصیه نمی شود، چون احتمال آلوده کردن دیگران را افزایش می دهد. ایرج حریرچی، با حضور در بخش خبری ۲۱ شنبه شب شبکه یک سیما، افزود: ویروس کرونا در جهان به شدت در حال گسترش است و ۶۰ درصد موارد ابتلاء در دنیا در یک ماه اخیر بوده است و پیش بینی می‌شود در همه کشورها به ویژه پاکستان و عربستان شیوع گسترده‌ای داشته باشد و آمریکا نیز در روز گذشته ۵۵ هزار مورد ابتلای جدید داشته است. وی گفت: بهترین، مؤثرترین و کم هزینه ترین راه پیشگیری در شرایط فعلی، استفاده عمومی از ماسک است و اگر مردم از ماسک استفاده کنند حدود ۸۵ درصد ابتلاء به این ویروس کم می‌شود. حریرچی درباره استفاده از ماسک‌های طبی و N۹۵ افزود: این نوع ماسک به دلیل اینکه هوا را به داخل وارد و با فشار به بیرون منتقل می‌کند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود،...


روحانی: مبتلا شدن به کرونا ننگ و عار نیست رئیس جمهور گفت: از روز اول در بازگشایی مراکز تعطیل شده به خاطر ویروس کرونا با مردم قرار گذاشتیم گشایش ها به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی است. مهمترین بخش های سخنان حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا این گونه است: - کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند - کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را ننگ و عار بداند. این یک بیماری است و وظیفه شرعی ماست که به اطرافیان بگوییم که من به این بیماری مبتلا هستم. - ادارات دولتی اگر می‌خواهند خدمات ارائه دهند، مردم باید از ماسک استفاده کنند و اگر کسی از ماسک استفاده نکرد خدمت ارائه ندهند، این قانون باید ابلاغ شود. اگر کارمندی در سر کار ماسک نزد باید برای او غیبت زد و او را بازگرداند. - از روز اول خدمت مردم عزیز گفتیم این ویروس مهمان...


چهارشنبه ، ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۱۴
اکران خاطرات پورن استار؛ اعلام خودمختاری «حوزه هنری» در سینما!

آیا قوانین صدور مجوز برای تمام فعالان سینمای ایران است یا اینکه این قوانین برای همه است ولی عده‌ای از پایبند بودن به آن مستثنی هستند! آیا این استفاده از رانت نیست؟
روز گذشته فیلم مستند داستانی «ایکس سونامی» محصول حوزه هنری به رغم نداشتن مجوز از وزارت ارشاد به‌طور همزمان در سه شهر تهران (سینما حوزه هنری)، مشهد (سینما هویزه) و اصفهان (سینما سوره) نمایش داده شد.

در این مستند، یک بازیگر آمریکایی فیلم‌های مستهجن تجربه رسیدن به آزادی‌ جنسی (بی‌پروایی جنسی) در آمریکا را برای مردم ایران روایت می‌کند.

سازمان سینمایی اعلام کرده است که برای نمایش آن مجوزی صادر نشده است و سازندگان فیلم هم برای صدور مجوز هیچ اقدامی نکرده‌اند. حتی نامه‌ای هم به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی زده‌اند که چون فیلم مذبور فاقد پروانه نمایش است از تبلیغات و اکران آن جلوگیری بعمل آید.(عکس در پایین)
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی

نکته جالب توجه این است که فارغ از خود فیلم و موضوع آن، بهرحال هر فیلمی که در سالن سینما به شکل اکران عمومی و یا حتی نمایش خصوصی نمایش داده می‌شود بر اساس قانون باید از سازمان سینمایی مجوز دریافت کند.

بهرحال مجرای قانونی نمایش یک فیلم کسب مجوز از اداره نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی است، حال این اقدام حوزه هنری که فیلمی را به دلیل اینکه از تولیدات خودش است در 3 شهر مجزا همزمان نمایش می‌دهد و اصطلاحا برای سازمان سینمایی و وزارت ارشاد تره هم خرد نمی‌کند بدعتی جدید است.

حوزه هنری حدود 100 سالن در سراسر کشور در اختیار دارد اگر روزی تشخیص دهد یک محصول سینمایی خودش را در این سالن‌ها به نمایش بگذارد باز می‌تواند بر همین اساس عمل کرده و استدلال کند فیلم را خودمان ساخته‌ایم و سالن هم داریم و آنرا نمایش می‌دهیم دیگر چه ربطی به وزارت ارشاد دارد؟

از طرف دیگر بسیاری فیلمسازان هستند که فیلم آنها به هر دلیلی مجوز نگرفته است آیا آنها هم می‌توانند بدون کسب مجوز فیلم را در یک سالن نمایش دهند همان گونه که سازندگان فیلم «ایکس سونامی» این کار را انجام داده‌اند؟

آیا قوانین صدور مجوز برای تمام فعالان سینمای ایران است یا اینکه این قوانین برای همه است ولی عده‌ای از پایبند بودن به آن مستثنی هستند!

سینما هویزه مشهد
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی

آیا سینماهای نمایش دهنده این فیلم بدون مجوز با هیچ عقوبتی مواجه خواهند شد و یا اینکه چون متعلق به حوزه هنری است کسی کاری به کار آنها ندارد؟

آیا این استفاده از رانت نیست؟ بهره بردن حوزه از امکاناتی که در اختیار دارد نیست؟ آیا این اقدام حوزه اعلام خودمختاری در سینمای کشور نیست؟

پرسش این است تهیه‌کننده‌ هایی هم هستند که سینمادار هستند آیا آنها هم می‌توانند همین گونه برخورد کنند و از چنین مواهبی بهره‌مند شوند؟ برخی از آنها پردیس‌هایی دارند و می‌توانند 4 یا 6 سالن را به فیلمشان اختصاص دهند و اصلا شاید بخواهند دیگر هیچ فیلم دیگری را در برنامه نمایش خود قرار ندهند، آن وقت تکلیف چیست؟

باید اشاره کرد شخصا با جلوگیری از نمایش هیچ فیلمی که در چارچوب قانون ساخته شده باشد موافق نیستم ولی در این مورد خاص پرسش‌هایی در ذهن مطرح می‌شود که نوعی از نابرابری و ناعدالتی را در پیش چشمانم می‌بینم. نکند بنا بر آن جمله معروف: «همه با هم برابرند اما بعضی برابرترند!»
کلمات کلیدی: چندثانیه - خاطرات - پورن استار 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP