• امروز پنج‌شنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
  • ٢٥ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Thu 16 Jul 2020
رئیس جمهوری با اشاره به بهره مندی ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری از آب شرب بهداشتی گفت: در آغاز پیروزی انقلاب ۲۷ تصفیه‌خانه در کشور داشتیم و با اقداماتی که تا پایان سال صورت می‌گیرد ۱۶۷ تصفیه خانه خواهیم داشت؛ یعنی تصفیه‌خانه‌های کشور بیش از ۶ برابر نسبت به قبل انقلاب است. حجت الاسلام دکتر حسن روحانی امروز پنجشنبه ۲۶ تیر در مراسم افتتاح پروژه های وزارت نیرو در استان هرمزگان که در قالب پویش هر هفته الف ب اجرا شد، افزود: امروز روز بسیار خوبی برای همه ما و مردم عزیز استان استراتژیک هرمزگان است که از تنگه هرمز حفاظت می کنند و با بنادر مهم، کالاهای مورد نیاز کشور و کشورهای مناطق شمالی ایران را تامین یا صادر می کنند. وی افزود: البته هرمزگان در زمینه صنعت، تولید بنزین و پالایشگاه های بسیار عظیمی که دارد و از همه مهمتر مردم بسیار خوب و وفادار و مرزدار...


سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه تاکنون واکسنی برای کرونا تولید نشده است، گفت: بهترین توصیه‌ها برای پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا همچنان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم شرکت در مراسمات عروسی و عزا است. سیما سادات لاری در زنجان در واکنش به افزایش میزان بستری مبتلایان به ویروس کرونا در زنجان اظهار داشت: در حال حاضر هر هشت شهرستان استان زنجان در وضعیت قرمز قرار دارند. وی با تاکید بر اینکه تاکنون داروی خاص و یا واکسنی برای کرونا تولید نشده است، تصریح کرد: بهترین توصیه‌ها برای پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا همچنان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری و عدم شرکت در مراسم عزا و عروسی است.


حریرچی گفت: ۱۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند، ویروس کرونا بسیار پیچیده است از این رو کوچکترین غفلت باعث بازگشت کرونا می‌شود. علل افزایش آمار ابتلا به کرونا در کشور امشب ۲۴ تیرماه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت. حریرچی با اشاره به اینکه ۱۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند، گفت: ویروس کرونا بسیار پیچیده است از این رو کوچکترین غفلت باعث بازگشت کرونا می‌شود. معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به نگرانی‌های وزیر بهداشت از استان‌هایی که کمتر به ویروس کرونا آلوده شده اند، افزود: ۴۶ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در یک استان را زنان تشکیل داده اند که این موضوع به دو دلیل اتفاق افتاده است یکی به دلیل حضور آن‌ها در مراسم‌های عروسی، عزا و دورهمی و دیگری اینکه همسران آن‌ها...


معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین آرمان‌های امام(ره) و مردم در انقلاب اسلامی مبارزه با فقر و کاهش نابرابری بود، تصریح کرد: عدالت، قطب نمای حرکت در جمهوری اسلامی ایران به سمت پیشرفت و توسعه است و هر گاه در این مسیر از عدالت فاصله گرفته شود باید برای اصلاح مسیر اقدام کنیم. دکتر اسحاق جهانگیری بعد از ظهر امروز(چهارشنبه) در نشست با مدیران ارشد کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه استقرار عدالت، آرمان مکتب اسلام و شیعیان بوده است و همواره امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید کرده اند، گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) از یادگارهای مهم و ماندگار بنیانگزار انقلاب اسلامی است که در آغاز راه تشکیل شد و به فضل الهی در سال های گذشته خدمات مهم و ماندگاری بر جا گذاشته است. معاون اول رییس جمهور ضمن تجلیل از زحمات...


در صورت طغیان مجدد، تمام مرزهای کشورهای همسایه به روی‌مان بسته و صادرات هم قطع خواهد شد و وضعیت اقتصاد و معیشت مردم از این هم بدتر می‌شود... شماری از مدیران عامل ادوار بیمۀ سلامت، مدیران ادوار حوزۀ سلامت و جمعی از فرماندهان بهداری دوران دفاع مقدس، در نامه‌ای به رییس جمهوری دربارۀ احتمال طغیان مجدد بیماری کووید 19 در اوایل پاییز هشدار دادند. این مدیران همچنین از آقای روحانی در مقام رییس شورای عالی سلامت کشور خواسته اند به منظور ارتقای تاب‌آوری نظام ارایه خدمات سلامت و صیانت از حقوق سلامت مردم، دستورهای جدی و مؤکد صادر کند و به همین منظور خود 17 مورد را پیشنهاد کرده‌اند از این قرار: 1. فراخوان نیروهای داوطلب تخصصی شامل پزشکان و پرستاران بازنشسته، پرستاران شاغل در بیمارستان های خصوصی و پرستارانی که در انتظار شروع طرحو استخدام‌اند و در...


جمعه ، ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت: ۲۳:۴۳
حمله مجدد علم الهدی به روحانی/ یک عده سکولار دین را برای بعد قبر می‌دانند

در عرصه سیاست اگر بنا شد یک آدمی تفسیر اسلامی داشته باشد و قواره خود را با اسلام تطبیق کند باید سند ارائه دهد.
خطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: در عرصه سیاست اگر بنا شد یک آدمی تفسیر اسلامی داشته باشد و قواره خود را با اسلام تطبیق کند باید سند ارائه دهد. اینطور نیست که بنده بگویم پیامبر با کفار مذاکره می‌کرد و بعد تخلف، دوباره مذاکره می‌کردند. پیامبر یک حقیقت است که من اگر چیزی گفتم باید سند ارائه دهم.

سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته مشهد مقدس، با تبریک میلاد پیامبر اسلام (ص) و ولادت امام صادق (ع) بیان کرد: ذات مقدس خداوند در قرآن در آیه ۱۷۴ سوره نساء پیامبر (ص) را اینگونه معرفی می‌کند که وجود اقدس پیامبر به عنوان برهان برای بشر است.

وی ادامه داد: برهان بودن پیامبر (ص) به این معنا است که در همه عرصه‌های زندگی و موقعیت‌های مختلف اگر سیره پیامبر در زندگی پیاده شد در درگاه خدا دارای حجت هستیم و دلیل و برهان در عرصه بندگی داریم. ملزم هستیم در همه جریان زندگی نشانی از پیامبر داشته باشیم. انقلاب ما در تداوم و توسعه انقلاب اسلامی پیامبر است. ما در جریان انقلاب باید از پیامبر برهان داشته باشیم. در انقلاب عامل توسعه اسلحه و جنگ نبود و قدرت نرم بود.

وی افزود: پیامبر (ص) وقتی در میان مکه دین خود را برای اولین جلسه اعلام کرد، لشگر نداشت و مجهز به تجهیزات جنگ سخت نبود و از لحظه اول قدرت‌های مادی کفار قریش با تمام قوا با وی جنگیدند و آنچه پیامبر (ص) را پیروز کرد قدرت نرم و معارفی بود که فطرت انسان‌ها این معارف را می‌پذیرفت. وقتی اسلام وارد یک جامعه می‌شد همه در لحظه اول به آن می‌گرویدند. در انقلاب اسلامی ما هم امام فرمودند این انقلاب تغییر حکومت نیست؛ این انقلاب اجرای برنامه تحول اقتصادی نیست؛ این انقلاب دگرگون‌سازی جریان اسلام و توسعه جهانی اسلام است و از روز اول هم فرمودند این انقلاب باید صادر شود که رسانه‌های خارجی گفتند ایرانی‌ها می‌خواهند جهان‌خواری کنند؛ معنای صدور انقلاب را نه تنها نفهمیدند بلکه تحریف کردند، اما این انقلاب باید با قدرت نرم صادر شود که امروز صادر شده است.

نماینده رهبر انقلاب در استان خراسان رضوی گفت: علت اینکه امروز یمن در راستای انقلاب اسلامی بر استکبار جهانی می‌خروشد و با همه امکانات مقابله می‌کند ناشی از صدور انقلاب اسلامی است. استکبار جهانی می‌خواهد جلوی صدور قدرت نرم ما را بگیرد. فکر کردند با تحریم‌های اقتصادی و معیشتی یه کاری کنند که قدرت نرم انقلاب را از ما بگیرند تا نتوانیم بر دل‌ها نفوذ کنیم. آمریکا دنبال این است و از نفوذ قدرت نرم ما وحشت دارد؛ فکر کرد اگر سفره ما را هدف گرفت مردم از انقلاب بر می‌گردند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنند اگر بنا شد کاری کنند که در این کشور سفره دین از زیر پای جوانان کشیده شود، نفوذ قدرت نرم انقلاب از بین می‌روند. توطئه‌های دشمن علیه ما این است. مردم ما مقاوانه چهل سال ایستادند و انقلاب ما جریان مقاومت را در منطقه حاکم کرد. مصیبتی که ما داریم از ناسازگاری‌های جریان‌های داخلی ما است. امروز در داخل جامعه با دو جریان روبرو هستیم که ماهیت انقلاب را درک نکرده یا قبول ندارند. فکر می‌کنند نظام شاهی ساقط شده حالا برای قدرت مبارزه کنند. این‌ها یک عده عوامل سکولار هستند، اما دین را برای بعد قبر می‌دانند و تفسیرشان از دین متفاوت است.

وی افزود: یک عده دیگر هستند که به نظر من از جریان اول بدتر هستند؛ این‌ها مسلمان هستند و اسلام را در سیاست دخیل می‌دانند، اما در راستای منافع و پندار‌های خودشان هستند و می‌خواهند از اسلام در قواره خود چیزی بسازند. این است که می‌گویند بنی‌عباس از بنی‌امیه بدتر است که می‌خواستند در راستای اقتدار خودشان اسلام را استخدام کنند.

خطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: این را توجه داشته باشید که در عرصه سیاست اگر بنا شد یک آدمی خواست تفسیر اسلامی داشته باشد و قواره خود را با اسلام تطبیق کند باید سند ارائه دهد. اینطور نیست که بنده بگویم پیامبر (ص) با کفار مذاکره می‌کرد و بعد تخلف، دوباره مذاکره می‌کردند. پیامبر (ص) یک حقیقت است که من اگر چیزی گفتم باید سند ارائه دهم. بزرگترین پیمان پیامبر (ص) با کفار «صلح حدیبیه» بود که در برابر پیمان‌شکنی، پیامبر (ص) مقابله کردند و نهایت آن فتح مکه بود. مردم ما بصیرت دارند و بی‌اطلاع نیستند؛ مردم از پیامبر و اسلام جداشدنی نیستند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - حمله - مجدد ۰ علم الهدی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP