• امروز دوشنبه ، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
  • ٢٢ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Mon 13 Jul 2020
از دیروز تا امروز ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ، دو هزار و ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۹۹ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران در کشور به ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر رسید. ۱۹۴ جانباخته دیگر در جدال با کرونا در کشورسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر رسیده است. سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۹۹ نفر از آنها بستری شدند....


رئیس‌جمهور گفت: وزارت صمت اختیار و مسئولیت اجرای سیاست‌های صادرات و واردات کالا برای ایجاد انضباط ارزی را دارد و بانک مرکزی مسئول سیاست‌های ارزی است. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به نوسانات ارزی ناشی از تحریم ها و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: وزارت صمت مسئول ایجاد انضباط در بخش صادرات و واردات کالا در کشور است و در این مسیربا همکاری بانک مرکزی سیاست های تعادل ارزی کشور را با بیشترین دقت و شفافیت اجرا می کند. رئیس جمهور سیاست کلی دولت را حمایت از بخش خصوصی و مشارکت فعال بازرگانان و تولید کنندگان برشمرد و تاکید کرد: با توجه به گزارش ها و ارزیابی مثبت وزارت صمت و بانک مرکزی از همکاری و فعالیت های سازنده بازرگانان دلسوز و متعهد و دارای کارنامه روشن اقتصادی، مقررات...


ایشان در موضوع تعامل قوا خطاب به نمایندگان مجلس تأکید کردند: روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، یعنی سؤال و تفحص به عنوان حق مجلس وجود داشته باشد اما توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است. دولت ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند و بعد از پایان دوره قانونی خود، امانت را با ارائه صورت وضعیت، به دولت بعدی تحویل دهند... مجادلات مردم را ناراحت می‌کند؛ همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/ دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف را انجام و امانت را با صورت وضعیت به دولت بعد بدهند رهبر معظم انقلاب اسلامی با استناد به «بنیه قوی و ظرفیت‌های مادی کشور» و «توانایی‌هایی معنوی و ایمانی ملت» تأکید کردند: اطمینان داریم همه مشکلات موجود قابل حل است و مجلس باید با اولویت‌بندی...


رئیس‌دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای دادگستری و صمت، به نقل از روحانی برای برخورد قانونی با گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل اولتیماتوم داده است. پس از افزایش قیمت نامتعارف ارائه خدمات اپراتورها و بی‌توجهی دو اپراتور اصلی یعنی ایرانسل و همراه اول به اولتیماتوم وزارت ارتباطات و وزارت صمت، اکنون دستور روحانی درباره برخورد با تخلف این دو اپراتور منتشر شده است. واعظی رئیس‌دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای دادگستری و صمت، به نقل از حسن روحانی برای برخورد قانونی با گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل اولتیماتوم داده است.


در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۹ مورد بستری شدند. کرونا جان ۱۸۸ نفر دیگر را در ایران گرفتسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید. سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۹ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹...


شنبه ، ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۰۷
انتشار دوبارۀ مجلۀ «صدا»


هفته‌نامۀ «صدا» که اردیبهشت ماه گذشته توقیف شده بود، فردا – شنبه 9 آذر 1398- انتشار خود را از سر می‌گیرد.
مدیرمسؤول این مجله دراین‌باره گفت: «پس از فضاسازی‌هایی در فضای مجازی و توقیف مجله در دفاعیات خود تاکید کردیم همۀ جریان‌ها و نیروهای سیاسی کشور باید بتوانند دیدگاه خود را درباره مسایل اصلی و کلان کشور، ازجمله موضوعات سیاست‌ خارجی، بیان کنند و خوش‌بختانه با دستور ریاست محترم قوه‌قضاییه دستور رفع توقیف صادر شد».


وی در پاسخ به این سؤال که «با توجه به این که زودتر هم به لحاظ قانونی می‌توانستید مجله را منتشر کنید چرا دورۀ عدم انتشار طولانی شد» ضمن اشاره به مسایل و مشکلات مالی تصریح کرد: متاسفانه، بخش مهمی از احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب به بهانۀ توسعۀ فضای مجازی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، به نشریات مکتوب کم‌توجه‌اند و از حداقل حمایت و همراهی دراین زمینه خودداری می‌کنند و همین امر، موجب دلسردی و بی‌انگیزگی همکاران مجله جهت انتشار مجدد آن شد.

راعی با بیان این که "به رغم توسعه فضای مجازی، کانال‌های تلگرامی، توییتر و... هیچ‌گاه نمی‌توانند جایگزین اعتبار و اهمیت نشریات مکتوب شوند"، این نقد را مطرح کرد: جای تاسف دارد که جریان اصلاحات به چنین موضوعات واضحی بی‌توجه است و امروز می‌بینیم به‌جز حزب کارگزاران سازندگی، سایر احزاب مهم اصلاح‌طلب کاملا در حوزه نشریات مکتوب بی‌برنامه و بی‌توجه اند.

وی تصریح کرد: اتفاقا واکنش گسترده و حملات سازمان‌یافته به مجله "صدا" نشان داد با وجود مطالب زیادی که در فضای مجازی منتشر می‌شود؛ جریان مقابل، همچنان به اهمیت مجلات و نشریات معتبر اصلاح‌طلب واقف است و از هر بهانه‌ای برای جلوگیری از فعالیت آنها استفاده می‌کند. اما خود اصلاح‌طلبان به این موضوع توجهی ندارند و از کمترین حمایت‌ها در این زمینه خودداری می‌کنند و همین امر، موجب دلسردی سردبیر و تحریریه مجله و خودداری آنها از ادامه فعالیت در چندماه گذشته شده بود.

مدیرمسئول هفته‌نامه "صدا" با اشاره به قطع اینترنت در چند روز یا اختلال در آن گفت: هر چند به این کار اعتراض داریم اما همین اتفاق نشان داد اتکای صرف به فضای مجازی، می‌تواند جامعه و نیروهای سیاسی را از حداقل ارتباطات در حساس‌ترین شرایط کشور محروم سازد.

راعی گفت: شرایط دشوار انتشار مطبوعات و مسایل اقتصادی، عامل اصلی توقف انتشار و یا کاهش کیفیت محتوای مطبوعات است حال آن که اگرهمفکران و حامیان نشریاتی مانند «صدا» برنامه‌ مشخصی در این زمینه داشته باشند؛ می‌توان با همۀ فشارها و محدودیت‌ها موثر و فعال عمل کرد.

در بیست و سومین شماره دوره جدید هفته‌نامه "صدا" پرونده‌ها، مصاحبه‌ها و مقالات مختلفی درباره اعتراضات و نا‌آرامی‌های اخیر پیش چشم خوانندگان قرار می گیرد و چهره‌هایی چون مصطفی تاج‌زاده، محمدرضا تاجیک، عبدالله رمضان‌زاده، سراج‌الدین میردامادی، داوود سلیمانی و... تحلیل‌های خود را دراین‌باره ارائه کرده‌اند.

محمدجواد روح هم در یادداشت نخست این شماره "صدا" با عنوان "آخرین صداها" به تحلیل استعفای محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی، قطع اینترنت و پیام سیدمحمد خاتمی درباره حوادث اخیر پرداخته و آن را ناشی از شرایطی دانسته که "دیگر کسی حرفی برای گفتن ندارد؛ و همه می‌خواهند بروند".

در صفحات اقتصادی "صدا" به وضعیت کسری بودجه دولت در سال آینده و وضعیت بودجه و مالیات نهادهای خاص پرداخته شده و گفت‌وگوهایی با علی سرزعیم و جعفر خیرخواهان هم دراین‌باره انجام شده است.

پرونده "ایران" این شماره که در آستانه ۱۰آذرماه، روز مجلس، به بررسی موقعیت کنونی نهاد قانونگذاری در ایران اختصاص یافته؛ گزارشگر "صدا" در تحلیلی با عنوان "مجلس مدرس می‌خواهد؛ نه لیاخوف" به سقوط مجلس از راس امور پرداخته است. احمد توکلی، مجید انصاری، حسین انصاری‌راد، پروانه سلحشوری و... هم در گفت‌وگوهایی با "صدا" نظرات خود را دراین‌باره ارائه کرده‌اند.

عصر ایران با استقبال ازبازگشت یک رسانۀ مکتوب به عرصۀ اطلاع‌رسانی و تحلیل، امیدوار است رویکرد جدید دستگاه قضایی و مقاومت مدیران نشریات و روزنامه‌نگاران در برابر فشارهای اقتصادی به ایجاد نشاط در فضای سیاسی و رسانه های چاپی و مکتوب و احیای مرجعیت رسانه های داخلی در افکار عمومی بینجامد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - مجله - صدا - انتشار 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP