• امروز چهارشنبه ، ۲ بهمن ۱۳۹۸
  • ٢۷ جمادى الأولى ۱٤٤۱
  • Wed 22 Jan 2020
، ‌حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به خطبه های مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران و تاکید ایشان بر مساله قدرت ملی و توانمند شدن گفت: بزرگترین قدرتی که خداوند در کشور ما قرار داده است قدرت ملی و مردمی است و مردم ایران بزرگترین قدرت ما هستند و هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم. رییس جمهوری خاطرنشان کرد: هر کجا با مشکل مواجه شدیم، با حضور، اتحاد و وفاق مردم از این مشکلات عبور کردیم. روحانی با بیان اینکه هراس عمده دشمنان از قدرت اقتصادی، نظامی و امنیتی کشورمان نیست، گفت: دشمنان از قدرت مردمی و فرهنگی ایران به شدت در هراس هستند چرا که ملتی که خودش را برای ایثار و فداکاری آماده کند و در مسائل و حوادث مختلف در کنار هم باشند همچنان که در حادثه هواپیما و شهادت فرمانده...


«محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: در دولت بحثی درباره تصویب خروج ایران از "ان پی تی" نداشتیم و طبیعی است که این موضوع از اختیارات خود دولت است و تصمیم آن باید جای دیگری گرفته شود. رئیس جمهوری اردیبهشت‌ماه نامه‌ای به سران کشورهای ۴+۱نوشت و اعلام کرد که ایران علاقه‌مند به ماندن در برجام است آمادگی اجرای تعهدات خود را در چارچوب برجام دارد به شرط آنکه طرف‌های دیگر برجام برای حفظ آن به تعهدات خود وفادار باشند. رییس دفتر رییس‌جمهوری ادامه داد: رئیس جمهوری در آن نامه اعلام کرده بود که اگر آمریکا یا هر یک از طرفین تلاش کنند تا پرونده ایران به شورای امنیت ارجاع داده شود، در آن صورت ایران تصمیم به اقدامات سخت‌تری خواهد گرفت، که خروج از "ان پی تی" یکی از آن‌ها خواهد بود. این نوشته رئیس‌جمهوری برای سران...


پروانه سلحشوری نماینده مجلس دهم و عضو فراکسیون امید در گفتگو با فرارو گفت: «مسلم است که دوستان اصولگرا، مجلس دهم را ضعیف‌تر از مجلس هفتم، هشتم و نهم ارزیابی کنند. وقتی مردم تهران برای اولین بار در تاریخ مجالس ایران به هر سی نفر یک فهرست ناشناخته رأی می‌دهند مشخص است که چقدر عملکرد دوستان اصولگرای ما در مجالس هفتم تا نهم خوب بوده است. در واقع اینکه مردم ترجیح دادند به یک تعداد افراد ناشناخته رأی بدهند اما به آنها رأی ندهند، یک نه بزرگ به آنها بود. برای بررسی عملکرد مجلس دهم و اینکه این عملکرد چگونه بوده است به طور حتم به یک بررسی تطبیقی نیاز داریم. چون اتفاقات در خلأ که رخ نمی‌دهد بنابراین باید بررسی مقایسه‌ای کرد. به نظر می‌رسد مجلس دهم اتفاقاً از لحاظ مباحث حقوق بشری که منظور از آن ابعاد اجتماعی است و حتی از نظر اقتصادی عملکرد...


بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی روز چهارشنبه هواشناسی تهران، بارش ها در نیمه شمالی استان بصورت بارش برف خواهد بود و شدت بارش از امشب تا صبح فردا و همراه با مه پیش بینی می‌شود. از بعدازظهر فردا بتدریج با عبور سامانه بارشی کاهش ابرناکی و افزایش وزش باد دور از انتظار نیست که با افت محسوس دما (بویژه در ارتفاعات و نیمه شمالی استان) همراه خواهد بود. همچنین در بعدازظهر شنبه با عبور موجی نسبتا ضعیف بارش پراکنده انتظار می رود. بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای چهارشنبه (۶و ۰)، پنجشنبه (۵ و ۱- )، جمعه (۶ و ۱-)، شنبه و یکشنبه (۶ و ۲-) درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. ورامین با ۷ درجه و فیروزکوه – امین آباد با منفی ۱۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.


قیمت دلار و یورو امروز چهارشنبه دوم بهمن ماه 98/ فاصله 500 تومانی دلار آزاد و بانکی بازار ارز در حالی پنجمبن روز هفته را پشت سر می گذارد که روند معاملات در روزهای اخیر با کمترین نوسان و هیجانی دنبال شده است. به گونه ای که دلار در صرافی های مجاز در کانال 12 هزار تومانی و در آستانه مرز 13 هزار تومان قرار دارد و دلار در بازار آزاد در میانه کانال سیزده هزار تومان با نوسان محدود، قیمت گذاری می شود. در معاملات امروز (چهارشنبه دوم بهمن ماه 98) بازار ارز، شاهد عدم تغییر قیمت گذاری توسط بازارساز هستیم. این ثبات نشان دهنده کاهش نوسان در بازار آزاد و همچنین افت تقاضای کاذب در بازار است. روندی که به گفته بسیاری از فعالان ارزی، با فروکش التهابات غیراقتصادی رقم خورده است و در کنار حضور پرقدرت بانک مرکزی به عنوان بازارساز، همچنان ادامه دارد. بر اساس...


دوشنبه ، ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۶:۴۳
دولت همراهی لازم برای مبارزه با قاچاق کالا را ندارد


دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه دولت همراهی لازم جهت مبارزه با قاچاق کالا را ندارد، گفت: دولت در روند تصمیم‌گیری‌هایش جایی برای مباحث کارشناسی ندارد و متاسفانه تنها نگاه کارشناسی مسئولان ما به مذاکره ختم شده است.
، دانیال یادگاری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در میزگرد «بررسی وضعیت مبارزه با قاچاق و لایحه افزایش مناطق آزاد و ویژه تجاری» که در این خبرگزاری برگزار شد، گفت: ما باید درباره نواقصی که باعث ایجاد مشکلاتی برای جمهوری اسلامی شده بازگشت به عقب داشته باشیم و این مسائل را بررسی کنیم.

وی افزود: متاسفانه چه در ساختار حاکمیتی و چه در مسئله جریان دانشجویی، مطالبه گری تخصصی برای جلوگیری از وقوع نواقص وجود ندارد و این مسئله سبب شده در اکثر مواقع زمانی ما در مورد یک مسئله صحبت می‌کنیم که این مسئله به صورت گسترده در فضای کشور منتشر شده است.

یادگاری گفت: ما شدیدا نیازمند مطالبه گری تخصصی و یک نوع عدالتخواهی تخصصی در موضوعات مختلف کشور هستیم. اگر امروز در مورد قاچاق صحبت می کنیم درباره مسئله‌ای صحبت می‌کنیم که باید در مورد درمان آن فکر شود یعنی از زمان پیشگیری آن گذشته است. در اینجا قطعاً جریان دانشجویی نقش داشته و نتوانسته پیگیری درست و تخصصی‌ای را در موضوعات مختلف و اولویت های مختلف داشته باشد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: بدون شک مبارزه با مفاسد مختلف نیازمند یک نوع پیگیری تخصصی، ارائه راهکار و و ارائه نظر از سوی جریان دانشجویی است. نگاه ما هم به این جریان این است که نباید اینگونه باشد که صرف نقد به این مسئله کفایت کند.

وی افزود: ما قائل به این هستیم که انقلاب اسلامی در مسیر پیشرفت قرار دارد و پیشرفت نیازمند توسعه و ایجاد ظرفیت های مختلف اقتصادی است اما این ظرفیت های اقتصادی نیازمند یک نوع ساختار تخصصی است.

دبیر جنبش عدالتخواه یادآور شد: اینکه اینگونه القا شود که ساختار تصمیم گیری قرار است با ساختار کارشناسی جلو برود اشتباه است این تحلیل ایجاد می‌شود که بسیاری از موضوعاتی که در ساختار تصمیم گیری در دولت جلو برده می‌شود نسبتی با ساختار کارشناسی ندارد.

یادگاری یادآور شد:‌ از آنجایی که متاسفانه دولت حاضر به هیچگونه گفت‌وگویی چه در سطح دانشجویی چه در سطح مردم و چه در سطح کارشناسی و حتی در سطح مسئولان نظام نیست این تحلیل داده می‌شود که یک نوع نظر کارشناسی که معطوف به یک نوع نگاه خاص اقتصادی است در دولت جلو می‌رود. این در صورتی که می‌بینیم نگاهی که در انقلاب اسلامی جلو رفته واقعاً معطوف به این بوده که بر اساس کارشناسی جلو برود.

وی گفت: نگاه کارشناسی یعنی اینکه اگر در حوزه قاچاق به یک جمع‌بندی رسیده شده باید به آن عمل شود. حال چه کسانی جدیت لازم را برای اجرا کردن قانون مبارزه با قاچاق کالا را ندارند؟ این باید مشخص شود. دستگاه قضایی و دیوان محاسبات اداری هم باید این موضوعات را پیگیری کنند.

یادگاری تاکید کرد: این موضوع مسئله ای است که به صورت مشخص درباره آن بحث شده و کارشناسی صورت گرفته و به یک آیین‌نامه و قانون تبدیل شده است اما در مرحله اجرا باقی مانده است، باید مشخص شود چرا اجرا نمی‌شود.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه دولت در روند تصمیم‌گیری‌هایش جایی برای مباحث کارشناسی ندارد، گفت: متاسفانه امروز می‌بینیم به دلیل مدیریت نادرست برخی افراد در ساختار نظام چه مشکلاتی ایجاد می شود. باید ببینیم چه اتفاقی رخ داده که ما نتوانستیم وضعیت سفره مردم را با بحث کارشناسی انقلاب اسلامی جلو ببریم. ما نتوانستیم آرمان‌های انقلاب اسلامی را که معطوف به مقاومت است در مقابل استکبار است را با نگاه کارشناسی جلو ببریم.

وی گفت: متاسفانه تنها نگاه کارشناسی مسئولان ما به مذاکره ختم شده یا اینکه تمام مباحث اقتصادی به خصوصی سازی معطوف شده است. این نگاه، نگاه اشتباهی است و باید در اولین فرصت به این پرسش پاسخ داده شود که علت عملیاتی نشدن برخی از مباحث کارشناسی از سوی دولت چیست؟ آیا قرار است دولت در روند تصمیم‌گیری‌هایش جایی برای مباحث کارشناسی بگذارد یا خیر. ما هنوز تصمیم کارشناسی برجام اف ای تی اف و این مسائل را نفهمیدیم و متاسفانه این مباحث یک سویه جلو برده می شود.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در بخش دیگری از سخنانش اشاره‌ای به صحبت‌های دانشجویان دیگر داشت و با بیان اینکه باید هر نوع آزادسازی اقتصادی همراه با ظرفیت مردمی باشد، اظهار داشت: اگر ما در مورد مناطق آزاد و مسئله‌ای تحت عنوان ایجاد ظرفیت برای واردات صحبت می کنیم، باید ببینیم همراه بودن ظرفیت مردمی به چه میزان در این مسئله دخیل است.

وی افزود: متاسفانه ما این را نمی بینیم و آن چیزی که وجود دارد این است که یا نگاه دولت به مردم معطوف به طبقه اقتصادی مشخص است و یا نگاه ما به مردم همان مردمی‌است که کف خیابان هستند. تصمیم‌هایی که دنبال و مسائلی که طرح بحث می شود چه در حوزه مناطق آزاد و چه در مسئله قاچاق با سفره مردم نسبتی ندارد.

یادگاری با بیان اینکه وقتی در مورد قاچاق صحبت می‌کنیم به این می‌رسیم که یا دولت توانایی مبارزه با قاچاق را ندارد و یا با قاچاقچیان همراه است، تصریح کرد: یا طبق قوانین و مباحث موجود دولت می‌تواند مدیریت کند و یا اینکه می‌خواهد همراهی کند و این نسبت را باید دولت مشخص کند.

وی ادامه داد: ما به عنوان جریان دانشجویی قائل به این هستیم که دولت همراهی لازم جهت مبارزه با قاچاق را ندارد، همراهی لازم برای مدیریت اقتصادی با استفاده از ظرفیت مردم را ندارد، شفافیت لازم جهت تصمیم گیری ها و فواید آن ها حتی با نخبگان ندارد و در همین مسئله بنزین هم همین اتفاق افتاد
کلمات کلیدی: چندثانیه - دولت - مبارزه - قاچاق کالا 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP