• امروز یکشنبه ، ۱۷ آذر ۱۳۹۸
  • ۱۱ ربيع الثاني ۱٤٤۱
  • Sun 8 Dec 2019
خسرو کفیلی - مربی تیم ملی وزنه برداری ایران علت عدم دعوت از سهراب مرادی به اردوی تیم ملی برای شرکت در پیکارهای بین المللی قطر را اعلام کرد. وحید ربیعی که به تازگی به جمع اعضای کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران اضافه شده است ، گفت : با توجه به زمان باقی مانده تا پایان رقابتهای گزینشی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ، مرادی نیاز مبرمی به کسب حداکثر امتیاز از این رقابتهای انتخابی را دارد تا حضور خود را در این بازی ها مسجل کند. او با اشاره به حضور مرادی در رقابتهای بین المللی سوییس و ترکیه اظهارداشت : با توجه به مصدومیت مرادی ، این وزنه بردار تنها برای ثبت نام در رقابتهای گزینشی و دادن آزمایش دوپینگ در این مسابقات شرکت کرد ولی اکنون زمانی است که مرادی با شرکت در رقابتهای گزینشی باید بیشترین امتیاز را کسب کند از همین رو این وزنه بردار و سرمربی...


خسرو کفیلی - ملی پوش سابق وزنه برداری ایران با اینکه بیش از یک سال است که به اردوی تیم ملی دعوت نشده است ، بار دیگر آزمایش دوپینگ داد. محمدرضا براری ملی پوش سابق دسته ۱۰۵ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران که پس از رقابتهای جهانی ترکمنستان و در پی درگیری های لفظی با محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی دیگر به اردوی تیم ملی دعوت نشده است به تازگی و با ورود ماموران سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ / وادا/ به تهران مجبور به دادن آزمایش دوپینگ شد. این وزنه بردار مازندرانی گفت : این برای چهارمین بار است که در طول سال جاری برای دادن آزمایش دوپینگ به ماموران وادا به تهران سفر می کنم . براری که نامش در حوضچه فدراسیون بین المللی وزنه برداری برای دادن آزمایش دوپینگ قرار دارد ، در پاسخ به این سووال که آیا قصد ندارد از دنیای وزنه برداری اعلام بازنشستگی...


محمد باقر قالیباف برای ثبت نام و حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد. قالیبافمحمد باقر قالیباف برای ثبت نام و حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد. قالیباف در بیانیه‌ ای برای حضور در انتخابات اعلام کرد: در این مدت ۲ سال یک روز هم آب خوش از گلوی مردم پایین نرفته است ، متن این بیانیه به شرح ذیل است : مردم عزیز و شریف تهران سلام برکسی پوشیده نیست که این روزها مردم احوال خوبی ندارند. بر این باور بودم درختی که 4سال ثمر ندهد دیگر ثمر نمی دهد از همین رو تلاش شد تا نهال تازه ای کاشته شود اما دولت مستقر دو قطبی دروغین ساخت و بر موج سوار شد و توانست با وعده های کاذب اعتماد مردم را جلب کند. متاسفم که بگویم در این مدت 2سال یک روز هم آب خوش از گلوی مردم پایین...


وزیر خارجه ایران از آزادی دکتر سلیمانی که حدود یک سال پیش در آمریکا بازداشت شده بود، خبر داد. ، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از آزادی دکتر «مسعود سلیمانی» پزشک و نخبه ایرانی از زندان آمریکا خبر داد. ظریف در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «خوشحالم که پروفسور مسعود سلیمانی و آقای "ژیو وانگ" به زودی به خانواده‌های خود ملحق خواهند شد. از کسانی که در این امر شریک بودند، مخصوصا دولت سوئیس، بسیار متشکرم».


رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به گزارش ارائه شده از سوی دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص حوادث اخیر، فرمودند: «هرچه سریعتر انجام شود و نسبت به افراد مشکوک در هر گروه با جهتی که به رافت اسلامی نزدیکتر است عمل شود.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) در پاسخ به گزارش ارائه شده از سوی دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که چندی قبل پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جانباختگان و مصدومین حوادث اخیر خدمت ایشان تقدیم شد، ضمن موافقت با پیشنهادهای مطرح شده مقرر فرمودند: «... هرچه سریعتر انجام شود و نسبت به افراد مشکوک در هر گروه با جهتی که به رافت اسلامی نزدیکتر است عمل شود.» گزارش ارسالی بر اساس دستوری که بلافاصله پس از رخدادهای اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دبیر شورای عالی امنیت ملی برای بررسی دقیق ریشه‌ها،...


دوشنبه ، ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۷:۱۳
تحلیلگر عراقی: امارات بابت آتش زدن کنسولگری ایران در نجف ۳۰ هزار دلار پرداخت کرد

تحلیلگر و روزنامه نگار عراقی گفت که امارات متحده عربی بابت آتش زدن کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف ۳۰ هزار دلار (به اغتشاشگران) پرداخت کرده است.

«حسن سلمان» شب گذشته (یکشنبه) در میزگرد سیاسی در شبکه تلویزیونی «المیادین» با اشاره به نقش امارات متحده عربی در آتش زدن کنسولگری ایران در نجف اشرف گفت: سفارت امارات در بغداد ۳۰ هزار دلار بابت آتش زدن کنسولگری ایران هزینه کرده است.

وی گروه وابسته به «عدنان الزرفی» استاندار اسبق نجف و همچنین جریان های منحرف یمانی، شیرازی و صرخی را به دست داشتن در آتش زدن کنسولگری ایران در نجف متهم کرد و افزود: فردی که پول از امارات گرفته بخشی از آن را برای خود برداشته و بقیه را بین دیگر گروه های مشارکت کننده در آتش زدن کنسولگری ایران توزیع کرده است.

نام امارات متحده عربی از آغاز اعتراضات اجتماعی در اول اکتبر گذشته به عنوان یکی از مهمترین کشورهای عربی تحریک کننده این اعتراضات و به خشونت کشیدن آن مطرح بوده است.

برخی مدارک و اسناد منابع امنیتی و رسانه ای عراقی و منطقه ای حاکیست که بخشی از تحریک های شبکه های مجازی برای به خشونت کشاندن اعتراضات اجتماعی در عراق از امارات اداره می شود.

منابع امنیتی عراق نیز چندی قبل از بازداشت یک تیم اطلاعاتی اماراتی در بغداد خبر دادند که اعضای آن از اتباع لبنانی و عراقی بودند و مسوولیت این تیم اطلاعاتی تحریک جوانان عراقی به درگیر شدن با نیروهای امنیتی در میدان تحریر بغداد بوده است.

این در حالیست که برخی رهبران سیاسی عراق، بازداشت اخیر «عزت الشابندر» در فرودگاه «دبی» توسط دستگاه های امنیتی امارات را مرتبط با افشاگری اخیر این چهره سیاسی عراق درباره طرح های امارات در عراق دانستند.

الشابندر گفته بود که امارات با کمک رژیم صهیونیستی درصدد است تا از طریق تحریک اعتراضات در مناطق و استان های شیعه نشین جنوب و مرکز عراق، در این کشور ناآرامی و جنگ داخلی به راه اندازد تا متعاقبا بستر لازم برای ایجاد اقلیم سنی (مشابه اقلیم کردستان) در عراق فراهم شود.

وی هدف از ایجاد اقلیم سنی که استان های الانبار، نینوا و صلاح الدین را در بر می گیرد، اولا قطع کریدور تهران - دمشق از طریق گذرگاه «قائم – البوکمال» و دوم ایجاد دولت جایگزین برای فلسطینی ها در غرب الانبار عنوان کرده بود.

الشابندر بعد از چند روز بازداشت تحت فشار دولت و رهبران سیاسی عراق آزاد شد و به بغداد بازگشت، اما هنوز به رغم دیدار برخی رهبران سیاسی و رییس دادگاه تجدید نظر عراق با او جزییاتی از بازداشت جنجالی او در فرودگاه دبی هنوز منتشر نشده است.

حسن سلمان در ادامه نسبت به خشونت های اخیر در نجف اشرف هشدار داد و گفت: آنچه در حال حاضر در نجف اشرف اتفاق می افتد، بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به جنگ داخلی در عراق شود.

سلمان اضافه کرد: همه جریان های منحرف اعم از یمانی، صرخی و شیرازی ها به علاوه گروه الزرفی با کمک و مدیریت آمریکایی ها، صهیونیست ها و سعودی ها در فتنه جدید نجف اشرف دخیل هستند.

وی برخی از جریان های بزرگ سیاسی شیعه را نیز به دست داشتن در خشونت ها متهم کرد.

به گفته سلمان، با استعفای «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق عملا سفارتخانه آمریکا برای معرفی نامزد جایگزین خود آماده شده است.

این تحلیلگر عراقی همچنین از موضع فراکسیون «سائرون» در پارلمان عراق در عدم معرفی نامزد مورد نظر خود برای پست نخست وزیری عراق انتقاد کرد و گفت که حسب قانون، سائرون (مورد حمایت مقتدا صدر) با ۵۴ کرسی اینک بزرگترین فراکسیون پارلمان می باشد و موظف است نامزد خود را برای پست نخست وزیری معرفی کند.

به گفته وی، هرگونه شانه خالی کردن از این امر به معنی شانه خالی کردن از مسوولیت است.

فراکسیون سائرون اعلام کرده که انتخاب نامزد مناسب برای پست نخست وزیری را به رییس جمهوری واگذار کرده است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - تحلیلگر۰ عراقی - کنسولگری 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP