• امروز سه‌شنبه ، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۰ شوال ۱٤٤۱
  • Tue 2 Jun 2020
وزیر خارجه با اشاره به ناکامی سیاست فشار حداکثری آمریکا گفت: تکنیک «زانو روی گردن» ۲ سال پیش علیه ۸۰ میلیون ایرانی به کار گرفته شد، ولی ما را به زانو در نیاورد و آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار را نیز شکست نخواهد داد. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) و در حالی که بسیاری از شهر‌های آمریکا شاهد برگزاری اعتراضاتی در مخالفت با برخورد خشن پلیس آمریکا با رنگین پوستان است، به ناکامی سیاست فشار حداکثری آمریکا پرداخت و در توئیتی نوشت: «تکنیک "زانو روی گردن" چیز تازه‌ای نیست؛ همان فرقه‌ای که اذعان دارند دروغ، فریب و دزدیدن عادت آنهاست، طی ۲ سال گذشته، این تکنیک را علیه بیش از ۸۰ میلیون ایرانی به کار گرفته‌اند و آن را "فشار حداکثری" می‌نامند.» وی یادآور شد: «این تکنیک ما را به زانو در نیاورده است و آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار...


در سیستان و بلوچستان افراد ۳۲ ساله و ۴۰ ساله را از دست دادیم. سه روز پیش در بندرعباس پرستار ۴۲ ساله ما فوت کرد، هیچ بیماری زمینه‌ای هم نداشت و از بین رفت. بنابراین ویروس نه تنها آرام نشده بلکه یک چهره چموش‌تری را هم در برخی جاها از خودش بروز می‌دهد. بنابراین مساله بسیار جدی است و خواهشم این است که مردم کرونا را جدی بگیرند. وزیر بهداشت با ابراز نگرانی از عادی انگاری کرونا از سوی مردم و برخی مسوولان و فشار برای برخی بازگشایی‌ها، گفت: با این روالی که اکنون می‌بینم، ما دقیقه ۹۰ از گوشه‌های زمین گل خواهیم خورد. دکتر سعید نمکی در حاشیه برنامه کشوری شدن طرح هر خانه یک پایگاه سلامت، با حضور در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت کرونا در کشور و همچنین در پایتخت، گفت: در روزهای اول کرونا دیدیم که پزشک و پرستاران ما با سختی کار می کنند. متاسفانه عده ای...


سخنگوی وزارت بهداشت درباره برخی فشار‌ها از بدنه و ساختار ورزش کشور برای بازگشایی ورزش‌های گروهی و پرخطر و برگزاری مسابقات تیم‌ها، به رغم همراهی وزیر ورزش با ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، توضیح داد. دکتر کیانوش جهانپور درباره گلایه وزیر بهداشت از برخی فشار‌ها از نواحی مختلف برای بازگشایی صنوف یا باشگاه‌ها و مسابقات ورزشی، گفت: با وجود همراهی وزارت ورزش، اما متأسفانه این فشار‌ها به نوعی از بدنه و ساختار ورزش کشور به انحاء مختلف برای بازگشایی ورزش‌های گروهی و پرخطر و همچنین برگزاری مسابقات تیم‌ها، وارد می‌شود. وی تأکید کرد: البته در وزارت ورزش، شخص وزیر ورزش و جوانان از آغاز بسیج ملی کرونا همراهی و تأکید ویژه‌ای بر رعایت و پیاده‌سازی پروتکل‌های ابلاغی در حوزه ورزش با ستاد ملی مقابله با کرونا و به ویژه وزارت بهداشت داشت و با تشکیل...


فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران، خستگی شهروندان از اجرای پروتکل‌های بهداشتی را نگران‌کننده‌ترین خطر استمرار اپیدمی عنوان کرد و گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد، در پایتخت کرونا پایان نیافته است و خطر آن باید جدی‌تر تلقی شود. دکتر علیرضا زالی، امروز، یکشنبه(۱۱ خرداد) در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۱ بیمار در بخش‌های عادی مراکز درمانی استان تهران به عنوان موارد قطعی جدید ابتلا به کرونا و ۷۲ بیمار نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند. وی با بیان این‌که مجموعا ۲۹۴ بیمار در طول ۲۴ ساعت گذشته از مجموع بیمارستان‌های استان مرخص شده‌اند، درباره تعداد بستری‌های جدید نسبت به روز گذشته، اظهار کرد: این آمار نسبت به روز گذشته افزایش مختصری داشته است و مجموع بیماران جدید نسبت به روز قبل ۲,۳ درصد...


معاون اول رئیس جمهور در جلسه بررسی نحوه تأمین ارز واردات دارو و کالا‌های اساسی گفت: بانک مرکزی برای تأمین ارز مورد نیاز دارو بر اساس اولویت‌های وزارت بهداشت تعهد داده است. جلسه بررسی نحوه تأمین ارز واردات دارو و کالا‌های اساسی عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه گفت: برنامه ریزی برای تأمین دارو و کالا‌های اساسی باید به نحوی انجام شود که جامعه این اطمینان را حاصل کند که اقلام ضروری مورد نیاز با قیمت مناسب و به وفور در اختیار مردم قرار خواهد داشت. جهانگیری با بیان اینکه مقام معظم رهبری و رییس جمهور نیز نسبت به تأمین کالا‌های اساسی و اقلام ضروری مردم تأکید ویژه دارند، از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی خواست جلسات مرتبط با تأمین کالا‌های اساسی و دارو را به...


دوشنبه ، ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۷:۱۳
تحلیلگر عراقی: امارات بابت آتش زدن کنسولگری ایران در نجف ۳۰ هزار دلار پرداخت کرد

تحلیلگر و روزنامه نگار عراقی گفت که امارات متحده عربی بابت آتش زدن کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف ۳۰ هزار دلار (به اغتشاشگران) پرداخت کرده است.

«حسن سلمان» شب گذشته (یکشنبه) در میزگرد سیاسی در شبکه تلویزیونی «المیادین» با اشاره به نقش امارات متحده عربی در آتش زدن کنسولگری ایران در نجف اشرف گفت: سفارت امارات در بغداد ۳۰ هزار دلار بابت آتش زدن کنسولگری ایران هزینه کرده است.

وی گروه وابسته به «عدنان الزرفی» استاندار اسبق نجف و همچنین جریان های منحرف یمانی، شیرازی و صرخی را به دست داشتن در آتش زدن کنسولگری ایران در نجف متهم کرد و افزود: فردی که پول از امارات گرفته بخشی از آن را برای خود برداشته و بقیه را بین دیگر گروه های مشارکت کننده در آتش زدن کنسولگری ایران توزیع کرده است.

نام امارات متحده عربی از آغاز اعتراضات اجتماعی در اول اکتبر گذشته به عنوان یکی از مهمترین کشورهای عربی تحریک کننده این اعتراضات و به خشونت کشیدن آن مطرح بوده است.

برخی مدارک و اسناد منابع امنیتی و رسانه ای عراقی و منطقه ای حاکیست که بخشی از تحریک های شبکه های مجازی برای به خشونت کشاندن اعتراضات اجتماعی در عراق از امارات اداره می شود.

منابع امنیتی عراق نیز چندی قبل از بازداشت یک تیم اطلاعاتی اماراتی در بغداد خبر دادند که اعضای آن از اتباع لبنانی و عراقی بودند و مسوولیت این تیم اطلاعاتی تحریک جوانان عراقی به درگیر شدن با نیروهای امنیتی در میدان تحریر بغداد بوده است.

این در حالیست که برخی رهبران سیاسی عراق، بازداشت اخیر «عزت الشابندر» در فرودگاه «دبی» توسط دستگاه های امنیتی امارات را مرتبط با افشاگری اخیر این چهره سیاسی عراق درباره طرح های امارات در عراق دانستند.

الشابندر گفته بود که امارات با کمک رژیم صهیونیستی درصدد است تا از طریق تحریک اعتراضات در مناطق و استان های شیعه نشین جنوب و مرکز عراق، در این کشور ناآرامی و جنگ داخلی به راه اندازد تا متعاقبا بستر لازم برای ایجاد اقلیم سنی (مشابه اقلیم کردستان) در عراق فراهم شود.

وی هدف از ایجاد اقلیم سنی که استان های الانبار، نینوا و صلاح الدین را در بر می گیرد، اولا قطع کریدور تهران - دمشق از طریق گذرگاه «قائم – البوکمال» و دوم ایجاد دولت جایگزین برای فلسطینی ها در غرب الانبار عنوان کرده بود.

الشابندر بعد از چند روز بازداشت تحت فشار دولت و رهبران سیاسی عراق آزاد شد و به بغداد بازگشت، اما هنوز به رغم دیدار برخی رهبران سیاسی و رییس دادگاه تجدید نظر عراق با او جزییاتی از بازداشت جنجالی او در فرودگاه دبی هنوز منتشر نشده است.

حسن سلمان در ادامه نسبت به خشونت های اخیر در نجف اشرف هشدار داد و گفت: آنچه در حال حاضر در نجف اشرف اتفاق می افتد، بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به جنگ داخلی در عراق شود.

سلمان اضافه کرد: همه جریان های منحرف اعم از یمانی، صرخی و شیرازی ها به علاوه گروه الزرفی با کمک و مدیریت آمریکایی ها، صهیونیست ها و سعودی ها در فتنه جدید نجف اشرف دخیل هستند.

وی برخی از جریان های بزرگ سیاسی شیعه را نیز به دست داشتن در خشونت ها متهم کرد.

به گفته سلمان، با استعفای «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق عملا سفارتخانه آمریکا برای معرفی نامزد جایگزین خود آماده شده است.

این تحلیلگر عراقی همچنین از موضع فراکسیون «سائرون» در پارلمان عراق در عدم معرفی نامزد مورد نظر خود برای پست نخست وزیری عراق انتقاد کرد و گفت که حسب قانون، سائرون (مورد حمایت مقتدا صدر) با ۵۴ کرسی اینک بزرگترین فراکسیون پارلمان می باشد و موظف است نامزد خود را برای پست نخست وزیری معرفی کند.

به گفته وی، هرگونه شانه خالی کردن از این امر به معنی شانه خالی کردن از مسوولیت است.

فراکسیون سائرون اعلام کرده که انتخاب نامزد مناسب برای پست نخست وزیری را به رییس جمهوری واگذار کرده است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - تحلیلگر۰ عراقی - کنسولگری 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP